38447
  • simon7108
    #5510
    Milyen sebességű internet kapcsolat kell minimálisan ahhoz, hogy lag mentesen fusson a játék?
    Mert a szolgáltatóm elcseszte a netem(már lemondtam, de 1 hónap a lemondási idő) és 200 Kbit/s-el megy...
    Gondolom ez nem lenne elég neki:D
  • Conqvistador
    #5509
    Hát egészen más most így, hogy hasonló kaliberű gépek vannak a játékban.
    33000Xp-t és 18000pénzt adott egy körre 9tank 2 repülőre.
    Most már értem miért esett vissza a teljesítményem amikor a T7es gép is bent volt. (Gondolom amikor 3-4en is rámszálltak azok squadban voltak)
  • Conqvistador
    #5508
    Hb re mentem az biztos.
    És anyni esélyem volt a játékban, mint a háromlábú sünnek a hatsávos autópályán.
  • twi452
    #5507
    Akkor ott valami gond van tényleg, mert ugyanaz a vezérlés működik a Historicalon is mint az arcade-on.

    Te lehet h full real battle-re mentél, na ott nincs instructoros egerezés csak ez a borzalom amit te is mondtál :)
  • Zero 7th
    #5506
    Szerintem senki nem mondta, hogy jobb. Lehetőség. Van, aki ezt szereti jobban, van aki meg azt. De legalább van ilyen, nem úgy, mint abban a másik játékban.
    Egérvezérlésben nem tudok segíteni, nekem jó így, ahogy van. Nem akarom tizenhatszor felemelni az egeret egyetlen bukófordulóhoz.
  • Conqvistador
    #5505
    És miért jobb ez a játékmenet az Arcade nál? :D
    Tegnap az 1es szintű német géppel még felszállni se tudtam mert megbillent a szárny és kettétört a kifutópályán.
    Amúgy van rá esély, hogy a full egér vezérlést ráerőszakoljam a játékra HB -ben? Mert ez a furcsa irányítás amikor egy fehér karika van körülötte és még a kamerákat se tudom váltani nem nyerő.
  • twi452
    #5504
    Úgy van :) Nincs több pocsékolás :P
  • Knabb
    #5503
    Nyert :P
  • Conqvistador
    #5502
    A Historic Battle forgatókönyvét leírnátok?
    Minden egyes fegyverzetüresedés után vissza kel menni a bázisra és landolni, hogy feltöltsék a cuccost?
  • Zero 7th
    #5501
    Én is nagyjából ezt csinálom.

    T0-val el lehet menni T9-ig, mire betelnek a csíkok.

    Annyi különbséggel, hogy nem orosszal farmolok mert náluk beteltek a csíkok, hanem a többi nép T0 gépeivel. Kicsit nehezebb velük repülni, de így is hozzák az ezüstöt, viszont az XP-t is.
  • bgabor
    #5500
    Nem kell ezzel töltened az idődet. Az eddigi benyomások alapján teljesen jó lesz neked a GTA is.
  • Conqvistador
    #5499
    Hála a fórumozók segítségének a délután folyamán kikristályosodott bennem hogyan is lenne érdemes játszani hosszabb távon a játékot.

    Ugye azt mondtátok, hogy ha betelik az Xp csíkja egy gépnek attól még a pénzt (lion) rendesen megkapja cska az Xp esik vissza jelentősen.
    Ezek alapján akkor mivel nagyon is bejönnek az orosz gépek alacsony szinten és már szépen fejlődnek is ezekkel lehetne pénzt keresni, hol itt hol ott. Aztán a többi nemzetet is felvinni a T6os szintig majd eldönteni, hogy a németekkel vagy az amerikaiakkal folytassam e magasabb Tiereken a játékot. És ha netán veszteséges a fejlődés Xp az ugyebár rendesen jár, bármikor vissza lehet térni a farmolós orosz ágra ami szintén fejlődik csak jóval szerényebben. :D
  • Zero 7th
    #5498
    Ezzel teljesen egyetértek, kellene bele még egy "középső" kategória. Viszont a fejlesztők álláspontja az, hogy még nincs elég magas szintű játékos ahhoz, hogy kettészedjék a "tetejét".

    Amiben lehet is némi igazság, innen a fórumról is csak körülbelül 3-4-en jelentették be, hogy van már jetük...

    Én épp ezért nem is repülök a magasabb szintű gépeimmel árkádot, egy T8 gép még elég karcsú T14+ok ellen...
  • Zero 7th
    #5497
    Igen, sok értelme van, nevezetesen az, hogy úgy jól éreznéd magad.
    Mert a te módszereddel saját bevallásod szerint szopsz.

    Nem kötelező megfogadni a tanácsot, csinálhatod továbbra is úgy, hogy szopatod magad, de az innentől bizony a te hibád. Az információkat megkaptad, ha ezek után hülyén döntesz, te dolgod.

    De komolyan, most az ellen lázadsz, hogy milyen a játék rendszere, ahelyett, hogy alkalmazkodnál? Melyik játéknál jött ez be valaha?
  • Conqvistador
    #5496
    Mondjuk én ezt a Tier dolgot picit továbbontanám a helyükben.

    T0-T1 az oké T2-T6 szintén oké én csinálnék ilyet is:
    T7-T11ig T12-T16 T17-T20 illetve T7-T13ig és T14-T20ig és akkor jobban eloszlanának és nem feltétlen menne el a többség kedve a játéktól és az a baromacú se tudná a T12alattiakat lerammolni fun-ból ez nálam korrektebb besorolásnak tűnne.
  • twi452
    #5495
    Hát ha nem jön be akkor senki nem kötelez rá, hogy játssz vele :)
    Én sem játszom azzal ami nem megy/nem tetszik mert nem szopatni akarom magam :D
    Persze vannak helyzetek amikor felnyomja az agyamat ez is, de legtöbbször magamat okolhatom egyedül benne.
  • RiCSi1234
    #5494
    Hibáztassam magam, mert szeretném jól érezni a munka utáni időmet.. De ezzel nem lehet, váltsak ide, váltsak olyanra, akkor aztán sok értelme van..
  • Zero 7th
    #5493
    "van, hogy rommá lövöm crit hit minden és 5 ms belül meghal és nudli :)"

    Mer' akkó' killt kapsz, nem assistot. Nem? Vagy mi öli meg ilyenkor?

    Ja! Rammolásnál sem kap senki killt, és ha jól rémlik assistot sem.
  • SuLtAN17
    #5492
    Talán a kill-nél igazad van, de az assist rendszerrel nagy gondok vannak, annyira random, hogy elmondani nem lehet, van hogy egy lövés utána kapok assistot pedig kb rá 20 sec-re lövik le, és van, hogy rommá lövöm crit hit minden és 5 ms belül meghal és nudli :)
    bgabor: Lehet, de azóta kb 4-5 év telt el van előttük példa, szóval nem is tehetnék azt meg :) Ez olyan, mint anno a WoW béta és kezdet is borzalmas volt, dehát azóta sok idő telt el, már nem lehet ilyenekkel/olyanokkal előállni. Én nem szidom, én nagyon szeretem csak néha nagyon felhúz, főleg a 6500-as Beufighter X és Spitfire Mk 2 javítás kellene fedeznem prém nélkül:)
  • Glo
    #5491
    Nem dobókockás. Árkádban amúgy is egyszerűbb a DM, de amit eltalálnak az sebződik. Ez nem a "tudjukmelyik" játék ahol meglőnek jobb/előről és elszáll a bal oldalon/hátul valami :)
  • Zero 7th
    #5490
    Vagy esetleg számít, hogy mit talált el milyen kaliber...
  • Conqvistador
    #5489
    Eddig nekem is úgy tűnik amit leírtál.

    Tegnap volt erre egy jó példa. Asszem a Yak 7b vel voltam 2 szer lerammoltak az elsőt kilőttem pontot megadta de egyértelműen hozzám ért a gép a második a szárnyamat is megsebezte közbe lentről egy AAA cucc 2 szer is belémtrafált és még mentem utána kb 1 percig amíg egy következő lövés után már nem tudott kanyarodnia gép és a hegybe mentem.
    De volt olyan amikor egyetlen lövéstől irányíthatatlan lett a gépem és lezuhant. Dobokockás :D
  • Zero 7th
    #5488
    Nincs mit. Igen, az az egy 7-es szintű gép számított.
  • bgabor
    #5487
    Nem jól sejted. A játék pedig béta állapotban van, sok mindenen kell még javítaniuk.

    Emlékeztetnék mindenkit, hogy a World of Tanks a bétáját öt darab játszható tankal és egyetlen pályával, Malinovkával kezdte.
  • Zero 7th
    #5486
    Az kapja a killt, aki:
    1. az utolsó találatot beviszi ami megöli a gépet
    2. az utolsó találatot beviszi, majd a gép pár másodpercen belül lezuhan
    3. az utolsó kritikus találatot beviszi, majd a gép egy percen belül lezuhan

    Mindenki más aki eltalálta, assistot kap. Kivéve abban az esetben, ha AI lőtte ki végül a gépet, mert akkor se kill, se assist senkinek.
  • SuLtAN17
    #5485
    Szevasztok!
    Remek kis játék, de vannak benne olyan dolgok, hogy égnek áll a hajam tőle. Azt mesélje már el nekem valaki, ha tudtok róla valamit, mi alapján számítja ki, hogy ki kap kill-t ki kap assistot és ki nem? Mert elérek egy gépen 3 crit hit-et majd rá 5 másodperce lelövik és van, hogy még assistot sem kapok. Nem beszélve az ütközések kiforratlanságáról, attól félek mindkét esetben dobókockával dob a gép és lesz ami lesz, jól sejtem?
  • Conqvistador
    #5484
    Hát vazze kösz az ötletet.
    Nem mondom, hogy később nem dobál össze baromi magas gépekkel de most pl szintemhez hasonlóakat dobált. Bár kikaptunk rendesen kilőttem 16 földi járművet (tank AAA és landing craft is volt közte) gépet egyet se de nem is mentem rá. Úgy megörültem a dolognak hogy 3 gépet is elvesztettem saját figyelmetlenségemből. Magyarul eddig az egyetlen 7es gép miatt szivattak rommá a T9-11közti gépek? wow
  • Zero 7th
    #5483
    Heh, most jövök rá, mekkora metagame ez... Jóól meg kell tervezni, hogy mikor mit visz az ember, rendesen meg tudja dobni a hatékonyságot, ha nem kell soksok tierrel magasabb gépek ellen harcolni.
  • Zero 7th
    #5482
    Elvileg igen. Legalábbis hétköznap csúcsidőben vagy hétvégén nap közben, orosz szerveren.

    Olyan este 10-11 után viszont már érdemes vinni, ami a csövön kifér, mert akkor már nem annyira szigorúak ezek a határok.
  • Conqvistador
    #5481
    Na akkor egy pici segítséget ötletet szeretnék kérni tőletek.
    Most az orosz ág 8,5es szinten áll de jelenleg a t3as lagg 3, a t5ös yak7b és il-2 a t6os yak1b és a t7es Il-2m van beállítva.
    Ha a t7es Il-2m helyére beteszem a t5ös Pe-3 bombázót akkor elvileg hosszabb távon jobb lesz a besorolásom? és a T8-10es gépek eltűnnek a köreimből? Mert sokszor érzem, hogy géphátráynba vagyok. :D
  • Zero 7th
    #5480
    Elvileg úgy van, hogy T0-T1;T2-T6;T7-T20. Ha vannak elegen online. Ha nincsenek, akkor bárkivel összekerülhetsz, akár jettel is.

    Ezért szerintem T3-T4-gyel még nem feltétlen érdemes kijönni T0-ból, mert még nincs elég gép a T6-osok ellen.
  • oxxi
    #5479
    Volt már erről szó elvileg 0-1 2-7 7-20 ha jól emlékszem, de ha RU szerveren játszol, akkor elég jó kiosztásokat kapsz.
    Hozzáteszem a játék tapasztalat (melyik gép mit tud) nagyon fontos és az előre gondolkozás, látni kell hogy milyen szituációkból jöhetsz ki esélytelenül, mit tudsz leforogni és a többi. Vannak olyan körök amikor ölök 15öt, van amikor 5 géppel 1-2 frag, de ritkán okolom a sorsolást, inkább a nem odafigyelésemmel van a baj.Nem egyszer találkoztam azzal hogy egy 4 fős squad lehozza a meccset valamelyik oldalon :) ez benne van sajnos.
  • Conqvistador
    #5478
    hanem?
  • oxxi
    #5477
    Elvileg nem valós az a szint besorolás amit a játékban látsz (1-4,5-10,11-20)
  • Conqvistador
    #5476
    Ha teszem azt mondjuk a németekkel legfeljebb 4es szintű géppel megyek tehát 3asok és 4esek akkor az 1-4ig részbe fog berakni? Vagy ugyan úgy Yak 7 esetleg 9esek ellen is fogok menni?
    Csak mert alacsony szinten úgy tűnik kevesen bombáznak földi célpontot és az is jó bevételi és gyakorló forrás ha őket lövöldözöm.
  • oxxi
    #5475
    Teszt repülésnél nem lehet beállítani, hogy destroyert kelljen bombáznom?
  • CptYossarian
    #5474
    Újabban gyakran kapok törzstalálatot (feketetörzs-effektus), elég bosszantó mert totál irányíthatatlan lesz tőle a gép, pedig ha átlövik az oldalát a fülke mögött max húznia kellene valamerre (kivétel ha ott van az üzemanyag, mint a könnyített orosz Airámon) és lassulnia.
  • Zero 7th
    #5473
    Hát ne is haragudj, de csak magad hibáztathatod. T6-ig nincs értelme kijönni T0-ból, számtalanszor leírtuk már. Ha erőlteted, magadra vess!

    Csapatban sem olyan a dolog, mint a tankosban, egyáltalán nem kötelező magas szinten menni ahhoz, hogy fejlődj az adott ágon. Csapattársaid lehetnének rád tekintettel, és mehetnének veled T0-zni, amíg ki nem fejlődsz kicsit jobban.

    Mi úgy toljuk, hogy megbeszéljük minden nap, hogy milyen szinttel bezárólag játszunk, mindenki összerak magának egy olyan hangárkiosztást azzal a néppel, amivel akar és tud, aztán megyünk zúzni. Legmagasabb szintű gépeinkkel (T11,T14) szinte csak HB-zni járunk.
  • vajakos21
    #5472
    RU serveren próbáld, ha van elég gép(mostanában van) nem kerülsz nagy gépek ellen.
  • bardocz
    #5471
    Ha csak reserve, T0, T1 gépem volt a garázsban, akkor én nem mentem velük nagyobb gépek ellen.