38447
  • Conqvistador
    #5470
    Vagyis ha T0 ás reserved gépekkel megyek akkor ugyaolyan 0-1es szintűekkel fog összetenni a rendszer jóesetben?
  • RiCSi1234
    #5469
    Használjak.. Már az uninstall használatán gondolkodom.. Ha meg squadba megyek/mennék be haverokkal, ők már jóval jobb szintűek, akkor is én szopok, csudijó. :D
  • Zero 7th
    #5468
    Szoktad azt is nézni, mi kapta a kritikus találatot? Vannak olyan critical hit-ek, amik nem is annyira kritikusok... Olajtartály, hűtőrendszer és farok kritikus sérülése az, ami rövid időn belül leteszi a gépet, a többi leginkább csak a mozgékonyságán ront. Ami jó arra, hogy könnyebb úgy kivégezni, de ki kell végezni, nem hal bele a criticalba.
  • vajakos21
    #5467
    Az üza találat is crit. Attól még nem esik le. Meg úgy általában a crit max a repülési jellemzőit változtatja. Irányítás stb.
  • bardocz
    #5466
    Ne használj kettes gépet, és akkor majd mész a kicsik ellen.
  • Zero 7th
    #5465
    Szombat éjjel játszottunk haverral, T0-zni akartunk, de nem lehetett már, berakott mindenféle durva gépet is, mi meg elkönyveltük a kört buktának.
    Aztán 12 és 9 killel mi nyertük a kört, a következő pléjernek volt 5 vagy 6 légigyőzelme. Ki-10-zel lőttem ki Su-2-t, Pe-2-t, Yak-ot, IL-2-t Hurricane-t, P-39-et meg F4F-et.

    Ez nem az a másik játék. Itt a gép tierje nem ad automatikus sebezhetetlenséget a kisebb szintű gépek ellen. Minden gép veszélyes.
  • RiCSi1234
    #5464
    Aztán meg gondolok egyet, kipróbálom már a német gépeket, azon még csak 2-es vagyok a nemzetiségi lvlnél.. Milyen gépekkel tesz össze?!! yak 9, spitfire mk 2, meg MIg-el.. hát a faszom.
  • RiCSi1234
    #5463
    Megyek utána, tök egyenesen, mert üldöz valakit, egy kis fos 2 fedeles tudomisén milyen nemzetiségű gép. 500m-re repülök ütána nyíl egyenesen, még csak nem is reagál arra, hogy én lövöm őt!! Semmi nem történik, aztán fogja magát, elindul másfele, akkor meg már forogjon utána a tököm búfájterrel..
  • Coral Springs
    #5462
    Az én fejemben is megfordult a lag, de amikor már másodjára is majd kidönti a képernyőt a critical hit nevezetű felirat, és az ipsének még ezek után se jut eszébe hogy tán le kéne esnie a vadászgépével, az már nem írható a lag számlájára.
  • Conqvistador
    #5461
    Ismerős érzés.
    Van hogy 1-2 lövésből meghalok én meg egy egésztárat beleeresztek és semmi.
  • RiCSi1234
    #5460
    Rakás fos az egész játék. engem még a legszarabb fos is kiszed, de ha én lövöm őt a búúfájter X-el, akkor csak találatot jelez..!
  • CptYossarian
    #5459
    Lőjj a leadingen túl abba az irányba amerre repül a préda, úgy van beleszámolva a lag is.
  • SovereignXY
    #5458
    Su-2 meg a TBF ami sokszor nem nagyon akar leeseni hiába lövök rá akár 2 tár 20ast. Jó nem mind talál de akkor is. ellenben ha én vagyok benne nem érzem uygan ezt.
  • twi452
    #5457
    Biztos direkt téged nézett ki magának a játék... :P xD

    HB-ben én is toltam már s79re bejúúfájterrel az áldást mint az állat és semmi gondja nem volt aztán jött egy fóka és lekapott 1-2 lövéssel. Van ilyen :)
    Ilyen a légiharc, próbálod eltalálni a másikat és reménykedsz, hogy megdöglik :)
  • Coral Springs
    #5456
    Ez roppant elgondolkoztató. Sűrűn két tárat is bele kell lőjek az ellenfélbe hogy leessen, és nem azért mert mellé lövök, hanem azért mert ő tényleg nem akar leesni. A legdurvább amikor a halálosztónak titulált 37 mm -es ágyúval vagy 3x(!) telibe kapok közelről egy vadászgépet, és repül tovább ! Sőt olyan is előfordult már hogy kétszer is kiírta az ellenfél gépére a kritikus sérülést, és semmi, megy tovább. Én viszont ezek ellenére két lövésből már lenn vagyok, rendszerint találat ér valami fontos alkatrészt. Agyfaszt kapok lassan mert nem értem.
  • Zero 7th
    #5455
    Ja, és én is árkádban játszom főleg...
  • Zero 7th
    #5454
    Azt hogy csinálod? Nekem már rég vannak a gépeimen 500kilós bombák, és még csak T9 elején járok. A G-2-esen még nincs, de a többi 109-es végig ki van unlockolva.

    De tényleg, kb 100ezer xp kell gépenként a bombapilonhoz, a szinthez a FW-ig meg kábé másfél millió...
  • Conqvistador
    #5453
    De valamiért pl HB ban teljesen irányíthatatlanok a gépek.
    Nem tudom rábírni a rendes egeres irányításra. Inverz meg össze vissza megy nem tudok kamerát se rendesen váltani valami gond van.
  • vass17
    #5452
    Azért azt tegyük hozzá, hogy mire a BF109-ekre fel tudod rakni az 500-as bombát, már majdnem csere érett :) Kicsit túloztam, nyilván nem teljesen, de 1 szint múlva már vehetek FW-t és még mindig nincs rajtuk 500-as, nyilván arcadeban nem is fejlődnek annyira, mint pl HB-ban..
  • Conqvistador
    #5451
    Én is ezt próbálom éppen. Most lettem este 8as az oroszokkal de nincs pénzem a Yak9 re így gondoltam ráállok a német projectre most 3as eddig nagyon papír gépek de nyilván idővel erősödnek viszont ingyen szerelik őket egy ideig így necces helyzetbe simán belefér egy Heavy tank rammolás is ami szép pénzt ér :D

    Apropó reggel volt egy brutál sötét éjszakai pálya, de annyira sötét, hogy a gépem konturjait nem láttam rendesen valami világítás nincs a gépeken valami egész pici mert így nagyon tréé repülni hova tovább mire éppen leszedtem végre egy gépet a fordulásnál egy hegybe paszírozódtam. Pedig a játék felbontása is full közeli de nem láttam a hegyet :D
  • Para1
    #5450
    Ha engem kérdezel akkor vagy oroszt vagy németet húzol, mert nagyon jól lehet fejlődni velük. Orosz ágon ott vannak az eldobható peshkák-Yerek. Német ágon meg az össze bf-nek van 500kg-os bombája+henkelet is tudod attackernek használni.
  • Conqvistador
    #5449
    Itt az istencsapása alatt mit értesz?
    Anynira jó vagy annyira rossz? :D
  • Zero 7th
    #5448
    Az a helyzet, hogy ezekre a kérdésekre kurvanehéz rendesen válaszolni, mert nem egységesen ilyen vagy olyan egy nép a teljes fejlődési fán keresztül. Az oroszok T0-ban istencsapása meg a Mig-ek, a németek a FockeWulfok környékén villantanak iszonyat gépeket, az angolok beaufightere nem egy egyszerű eset T5-6 szinten...
    Én inkább úgy vagyok vele, hogy a vadászgépeket szeretem, bombázót, attackert annyira nem. Népek tekintetében nekem mindegy, az összeset húzom.
  • Conqvistador
    #5447
    Köszönöm szépen a válaszokat érdekesek ebből is látszik kinek ez kinek az.

    Most volt valami frissítés erről tudtok valamit?
  • CptYossarian
    #5446
    1. Egyfelől az orosz, szeretem a Yak-okat, másfelől a német, mert nagyon bejön a Bf-109 sorozat és a Stukák is. Sok jó vadászgépből lehet válogatni ennél a két nemzetnél.
    2. Illenek a játékstílusomhoz, nicknevemmel ellentétben bombázni csak pénztalicskázásért szoktam, jobban szeretem a vadászgépeket.
    3. Kedvenc gépem most a P-39N-0 Airacobra (SU), ez egy olyan kikönnyített P-39N aminél a szárnyakból a törzs alá tették az üzemanyagtartályokat és kiszerelték a szárnyban levő 7.62 géppuskákat, csak az orrban maradt fegyverzet. Gyors, fordulékony és pontos, de megköveteli a tisztességes és türelmes célzást mert kevés hozzá a lőszer - ami van az viszont szakít (37mm-es M4 gépágyú).
    4. Nem tudom, igyekszem nem lelövetni magam. A Catalina elég jól bírja a rugdosást, de ez is csak relatív, nagykaliberű gépágyúval egyetlen rövid sorozatból is le lehet szaggatni a szárnyait.
    5. Japán, 250km/h sebesség környékén.
    6. Német. A messerek szórásra is remek sebzést adnak le, a Stuka G-2 trollgunjaival pedig remek élmény Focke Wulfokat és B-17-eseket megalázni.

    Nagyon sokféle játékélményt nyújtanak a repülők közötti különbségek, talán az amerikai vonal az amit legkevésbé preferálok.
  • Nazarov77
    #5445
    Nekem tetszenek a japánok, a 4es szintű hidroplán valami hihetetlenül jól tud fordulni és manőverezni, és a fegyverzete is jó. Ahogy te is mondtad a Ki-61 is egy jó gép, meg nemrég lett meg a Zero ( 7es szintű gép, Reizen néven)ami szintén tetszik.
  • SovereignXY
    #5444
    1. USA és Német
    2. USA mert a 4-6 .50es végett. Sok lőszer, sok fegyver nem kell mesterlövészkedni mint a ruszki 1 20mm-essel. + a 37mm végett 1 találat 1 halál :)
    Német mert elég fordulékonyak a gépek ahhoz képest, nagyon bírnak emelkedni, sebesség is kielégítő és kapnak 20ast. FW-k meg 30ast is :)
    3. Ha egyet kéne választani nehéz de... legyen a Sptiti Mk 2. Kurva jól fordul és a 20as oda tud csapni :)
    4. Nem a japcsik de a németek is kicsit törékenynek tűnnek. A lentebb említett su-2 az ilyen téren elég geci de én azt mondom USA. F4F-4esem azt hiszem még repült és nem akart a játék sem kiugratni egy fekete a törzs a 2 szárny, vörösen villog a motor, a kormánylapátok sötétvörösek voltak de ha nicns egy hegy akkor még elevickélek a reptérig így is :)
    5. JAPÁN! Tier 5ig van meg és ahogy én észre vettem kb bármit lehet követni a fordulókban. Ezt a fazs rossz végén is tapasztalom :)
    6. Német. FW-k nagyon beteg fegyverzetet kapnak. 2x 20mm + 2x 30mm.
  • TommyRH
    #5443
    1. Japán kivételével mind
    2. Mert mindegyikben tudok csinálni egy ütőképes tier6 alatti és feletti classt
    3. Ki-61 tökéletes, sajnos Japán :S :)
    4. Orosz
    5. Nem nemzet függő, de talán általánosan az orosz a legjobb ilyen szempontból
    6. Brit 4 Hispano mindent visz!
  • simon7108
    #5442
    A válasz OROSZ mindegyiknél:D
  • f24sg
    #5441
    Pl. én csak a britekkel vagyok eddig. Kifejezetten a Hawker Typhoon miatt kezdtem ezt a nemzetet, és eddig nagyon jó. (lvl 6-7) ('szal nem érzem, hogy ez lenne az egyik legnehezebb techtree). A Spit Mk II-essel meg már "fájóan jó vagyok" (LoL), +annak ellenére; hogy turn fighter, én BnZ-ként használom, és a 20mm-esek nem hazudnak (eddig ez a kedvenc gép).
    Ezek után felmerült bennem, lehet, hogy az energy fighter germán ág még inkább nekem való lenne?

  • Ry0K3N
    #5440
    Nemcsak hogy lenézted de hülyének is nézted. Attól hogy még nem tud valamit bármilyen ostoba kérdésről is legyen szó nem ad okot így válaszolni neki. Ezért van ez a redvás fórum nemde? Tudom nehéz ilyenkor megállni és nem parasztnak lenni amennyire viszket az ember keze alatt a billentyűzet de próbáld meg visszafogni magad. Jó személyiségfejlesztő. Nem kell válaszolni, megteszi majd más.
  • Zero 7th
    #5439
    Nem azért volt hülye kérdés, mert nem ismered a Steamet, hanem azért a feltételezésért, hogy amiatt, hogy mivel a játék Steamen is elérhető lesz, ezért feladja az egész free2play üzleti modelljét.

    Egyébként meg lejött neked is, hogy a válasz azt jelenti, hogy "nem", akkor meg mit pattogsz? Válaszoltam, köszönd meg szépen!

    Másrészt nem istent játszottam, nem lenéztelek, hanem viccelődtem. Igaz, épp a te károdra, de legalább egy ember jól szórakozott rajta rajtam kívül, úgyhogy megérte, még ha neked nem is tetszett. Nem körülötted forog a világ...
  • Belkar
    #5438
    1. Német/Japán
    2. Németek azért mert nagyon jó gépeik vannak (és nagyon sok érdekes ép fog még bekerülni hozzájuk) A Japánok meg azért mert jól fordulnak (és ide is fog még pár nagyon érdekes gép jönni)
    3. Bf 109 E mert jó a fegyverzete és úgy összességében nagyon bejött ha meg csupán a kinézet alapján kéne mondani akkor valamelyik amcsi de nem tudok választani annyi szép gépük van :P
    4. Erre nehéz válaszolni mert minden nemzetben van olyan ami jól bírja meg olyan ami nem. De legyenek a ruszkik az Su-2 miatt.
    5. Japán (bár ugye a ruszkik FM-je még nincs kész így ők is jók remélhetőleg nem ilyenek lesznek a végelegesben)
    6. Szerintem a németeknek
  • Conqvistador
    #5437
    Egy kicsit kanyarodjunk vissza a játékhoz.

    Ha páran gondoljátok és van 2-3 percetek rá örömmel venném ha leírnátok 1. melyik a két kedvenc nemzetetek a játékban
    2. miért az?
    3. kedvenc gép (mert pl jól fordul / nehéz kilőni /jó tűzerő )
    4. melyik nemzet gépei bírják leginkább a találatokat?
    5. melyik nemzet gépei a legjobb manőverezők szerintetek
    6. melyik nemzet gépeinek van a legjobb tűzerőhatékonysága

    Nekem:
    1. Orosz T8ig és Német tier2ig
    2. Mert csak Őket ismerem
    3. Yak 7B és IL-2M
    4. 5. 6. nem tudom :D
  • Belkar
    #5436
    Steamen is vannak ingyenes játékok...
  • TommyRH
    #5435
    Hülye kérdés? Életemben nem használtam a steamet, és biztos vagyok benne, hogy olyan ember is olvassa a fórumot, aki hasonló cipőben jár mint én.
    Ezért van a fórum szerintem. Attól, hogy te nagyobb kocka vagy mint az átlag nem kéne jártatni a szádat, inkább segíts akko hamár írsz, vagy ne is írj inkább. A számítógépest játékok terén szerzett "tudásodat" jobb lenne, ha nem úgy élnéd, meg mint most, nem vagy Isten, hogy lenézd itt a többit. Kompenzálsz valamit?
  • Zero 7th
    #5434
    Hülye kérdésre hülye válasz, ez egy ilyen dolog.

    Mintha a Steam nem lenne tele ingyenes játékokkal...
  • TommyRH
    #5433
    Jó nagy faszparaszt vagy!! Legközelebb inkább kussolj!

    Coral, köszi! Örülök, hogy valaki értelmesen is tudott válaszolni egy kérdésre.
  • Coral Springs
    #5432
    Gondolom amellé amit onnan lehet majd letölteni lesz mellékelve egy starter pack is, tehát igen, de ne vegyed készpénznek.
  • Conqvistador
    #5431
    És akinek nincs macskája? :D