1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Zephyr Retiring
    #42
    látom, akad azért még pár dolog amit még nem tudtok a hi-fik világából:)
    de semmi vész: xerencsére van egy sokar tapasztalt kolléga is itt közöttünk, aki holnap elmagyaráz majd ezt-azt..
  • morcosqtya
    #41
    (teljesen egyetértek, de megbántani (itt sem) akartam a tulajokat, mert van akinek TÉNYLEG ez tetszik.. és büszke rá.. és fogalma nincs a különbséghez egy komponens hifi sztereó erősítője és az Ő egész rendszere között megbúvó minőségi (ezen keresztül árbeli) különbségről, vagy az egész rendszer hangzásáról.. (és ezért nem lehet elítélni)
    Bár némelyikük rájön amikor meghallgatja pl nálam, majd hazamegy... aztán felhív telefonon, hogy jajjjj, hol lehet "külön hifit" venni... :)))
    Vagy a munkatársam aki eljött zenét hallgatni és éjfélkor még írta az e-mailt hogy nem tud aludni, úgy felpörgette az élmény, teljesen új volt neki, ilyet még nem hallott, másnap már erősítőket nézegetett a Vaterán.

    Erre megint annyit tudok mondani, hogy mindenkinek mások az igényei, és az ízlése.

    Nekem nem felelne meg egy ilyen hifitorony / minihifi, de tiszteletben tartom azt is ha valakinek igen, téríteni nem akarok, azt se szeretem ha engem próbálnak téríteni, mert mindkét oldal próbált már... eredménytelenül.
    Nem TUDOK fröccsöntött műanyag dobozba épített "hifin" zenét hallgatni, nem is fogok soha.
    Nem AKAROK 1 millió forintos (és a feletti) cd-játszót, hiába LINN, vagy McIntosh, a fülem nem igényli, a pénztárcám meg nem bírná..

    Én megtaláltam az egyensúlyt, és ez a legjobb mindenkinek, ha az igényét és a lehetőségeit közös halmazra tudja hozni, majd megtalálja az "igazit".. :))

    Mint a szerelemben.

    ON:
    A TEAC-nak is voltak hasonló komponens-mini-hifi darabjai. Azok tetszettek.
  • Zephyr Retiring
    #40
    valóban. az orion 1025-ös is mini hi-fi. de holnap délelőtt xakítok rá időt, és mutatok egy másik "hivatalos" mini hi-fit is :)
  • Musachy
    #39
    Én, aki a "rendes hi-fi tornyok" korában nőttem föl, ezeket a "stereo system"-eket nem veszem egy kalap alá a "HI-FI" rendszerekkel. Sosem szerettem őket, mert túl csicsásak és a lényegük pont ez. A látványos kijelző. Némelyiknek még a "hangfala" is tele van LEDekkel...
    A mini hi-fi szerintem pl. az Orion 1025-ös sorozat illetve a hasonló felépítésű,külön komponensekből álló rendszerek. Nekem ez a véleményem.
  • Zephyr Retiring
    #38
    a bx 150 e jelenleg 17000-nél tart egy aukción:)
  • morcosqtya
    #37
    Nakamichi deck-ek jelentős áron cserélnek gazdát még manapság is...
  • WiZZaRD
    #36
    A sok szép szerkezet mellé idekívánkozik egy legenda:

  • Zephyr Retiring
    #35
    mindíg is gyengéim voltak a mini hi-fik :)
    hasonló panám akad nekem is a nyaralómban. akkoriban még 35 rugót perkáltam le érte :)
    megbízható kis kütyük ezek is.
  • báttyó02
    #34
    én is hasonlót vettem,kicsi a szobám,úgyhogy csak a mini hifi jöhetett szóba. nem egy mai darab,valamikor 2000 környékén gyártották,de sztem nagyon jól,tisztán szól,nagyobb hangerőn a hasamba érzem a mélyeket. 15k körül lehet kapni,én is ennyiért vettem



















  • Zephyr Retiring
    #33
    szewa tenk!
    az egyik legolcsóbb és legtűrhetőbb hangrendszer a mini hi-fi. árat nem tudok neked mondani arra tatabánya környékén, de érdemes kinézni valamilyen használtcikk piacra. itt oroson átlag 10-15ezer környékén mozognak az "in line"-s, azaz számítógépre is köthető rendszerek. ez cakom-púder hangfallal, távkapccsal üzemképesen beszerezhető nagyjából ennyiért xinte bárhol..
    a teljesítményük változó, de a 2x45 watt körüli teljesítmény talán elég is lesz neked oda ;)
    remélem, majd más 5letek is felbukkannak :)
  • tenkenorman
    #32
    Sziasztok. Végre egy fórum ahol foglalkoznak evvel és megkérdezhetek valamit.

    Szóval a nyáron szeretnék egy hangrendszert. a lényeg hogy számítógépről üzemeltetném, kéne egy erősítő és n darab hangfal. mindezt relatíve olcsón. (azaz olcsón:D)

    rockot hallgatok, nem szoktam üvölttetni, nem akarok falat bontani de azért szóljon. egy közepes méretű kertesházban lakok, közepes méretű szobában. tehát itt szeretnék zenét hallgatni, jó minőségben, tisztán, közepes, néha kicsit több hangerőn. mit ajánlotok?
  • Zephyr Retiring
    #31
    igen. szóltam már én is a gazdájának:
    ezt a lomhalmazt bármikor szinte fillérekért eltakarítom neki
    mondjuk úgy: nem értékelte pozitívan a humorérzékemet
    de közben rájöttem, miért is nem..
    mert humorérzékem csak nekem van..
    neki meg csak 1 jvc-s sarok
  • Zephyr Retiring
    #30
    ha már leragadtunk ennél a márkánál, még pár szó..
    és kép
    konkrétan az xl szériából..

    front:


    front in direct load:)


    back:


    és akkor talán magáról a márkáról is pár szót ejtenék:



    a cég 1927-ben aklakult japánban.
    1930. gramofon gyártás.
    1932. elindul a rádiók szériagyártása is..
    1970. elkészül egy különleges motoros sisak alakú crt tévé, ami ébresztőóra is egyben.
    1971. újabb világújdonság, melyet csak napjainkban kezdünk értékelni:
    megjelenik az első quadrofonikus (diszkrét 4 csatornás) fekete korong:
    a vinyl. ez a szabvány teljesen kompatibilis a cd4-el (compatible discrete four channel)
    1975-77 között elkészül és bemutatásra kerül a mindmáig használatos vhs szabvány. első úttörője a hr-3300.
    1982. elkészül a sony walkman sikerérén felbuzdulva a CQ-F2K ami a világon először alkalmazott vezeték nélküli fülhallgatót.
    1986. megjelenik a hc-95. a cég első személyi számítógépe. (komoly ketyere: 3,58 mhz-es zilog z80a processzor, RAM 64 KB ami épp elég az akkori grafikai előírásoknak és az msx-2 szabványnak. pioneer px-7 kifinomult hardver interfész kezdetleges videoszerkesztési lehetőségekkel.)
    2005. a dvd+rw dual layer szabvány kifejlesztése.
    2007. a kenwood-al szövetségre lépnek.
  • kemszi2
    #29
    nem rossz felszerelés:D
  • Petka
    #28
    Valóban R-1XL lesz az. :)
    Itt van egy ebay-es adatlap képekkel és néhány adattal. Katt!
  • Zephyr Retiring
    #27
    tapasztalataim xerint minden sorozatban gyártott műszaki cikk kap sorszámot..
    esetleg a keresésnél próbálkozz az "r1-xl", vagy az "xl-r1"-el

    a következő fotóhoz is tartoznak ilyen sorozatxámok

    ezek sorrendben, fentről lefelé haladva..

    al-l20r turntable (lemezjátszó)
    hr-d337ms vcr (multisystem videórekorder)
    xv-bp1 bluray player (bluray lejátszó)
    xd-z505 dat player (dat magnó)
    xl-z444 CD player (cd lejátszó)
    td-w999 double casette player (kétkazettás magnódeck)
    xv-sa70 DVD player (régiómentes dvd lejátszó)
    RX-8020V receiver (5.1-es rádióserősítő)
    és persze a hozzájuk tartozó f50-es ferrariról elkeresztelt sx front

    egyben pedig így mutat:



    a hangzást sajnos most nem tudom +mutatni, de nem rossz elhihetitek
  • Petka
    #26
    Pontosan így van ráírva és valóban én se találtam semmi infót neten.
  • Wescone
    #25
    Ezt szépen összeszedted!
    Személy szerint én nem bánnám ha a CD menne és a DVD-A jönne helyette - az adathordozó már adott és a kapacitása által szerintem jó ideig maradhatna is az audio szférában.
    Na persze, fogyasztói "társadalmunk" soha nem fog hosszú távra tervezni... kivitelezni meg főleg nem.
  • tgolyo
    #24
    Hali!
    a minidisc-et a mai napig használom. van egy sony 330 és egy MDSJE510-em. a kocsimban is egy pioneer minidisc van már 14éve. idáig semmi problémám nem volt velük. egy kis infó az 510-ről:
    http://wired4sound.net.au/sources/sony_minidisk/sony_minidisk.htm
  • morcosqtya
    #23
    Okos én sem vagyok.. :)

    Nem vált be egyszerűen, annak ellenére, hogy technológiailag indokolt lett volna az elterjedése és elismertsége. Több ilyen dolog volt a világtörténelemben (más területeken is).

    Néhány éve (6-10?) vérre menő harcot vívott a Sony az SACD-vel a DVD Audio (2 csatornás) ellen. Hifis körökben csak találgattuk, hogy a szoros versenyben ki vérzik majd el, mert szükségszerűen el kell, hogy dőljön két ilyen formátum közti csata.
    El is dőlt.
    Ugyanakkor a győzelem sem igazi.
    Az SACD a jóslatok ellenére sem váltotta le a CD-t. Eljárt az idő a kazetta felett is, mondhatjuk halott. Eljárt az idő az LP felett is.. de nem halott! Réteg-formátum lett, de hatalmas presztizzsel.
    Nem hiába vannak még mindig új kiadások, nem hiába gyárt csúcs kategóriás hangszedőket a Benz, nem hiába gyártja a világ legjobb lemezjátszóit és tábláit a Linn...
    Az LP tehát él.

    DAT-ra és DVDA-ra egyszerűen nem kezdték el újra kiadni a Beatles összeset újra, Mozartot, az ezerféle Jazz-t az 50-80-as évekig, a Boney-M -et és a Modern Talking-ot, Abba-t, 20 évnyi euro-disco-t, 30 évnyi klasszikus rock-ot stb stb..
    Egyszerűen a kiadók döntése határozta meg... biztosan utánaszámoltak, és bukni nem akartak. Vagy már tudtak valamit a jövő technológiájáról hordozók terén amit mi nem.

    SACD is csak réteg-formátum maradt.. akármennyire fáj, ez az igazság.

    Blue-ray? Kiváncsi vagyok..
    Most még drága, bár csökken mind a lemezek mind a lejátszók ára (asztali és a ROM-ok ára is kb 10-30%-ra estek 2 év alatt) nem vagyok biztos benne, hogy elkezdik kiadni a fent említetteket BR-re újra..
    Ha fogadnom kéne, arra tenném a pénzem, hogy marad a számítástechnika adathordozója, a mágneses winchesterek lassan mennek, helyette SSD-ok jönnek, CD lassan lassan megy, DVD marad, BR jön és egy ideig marad.. mivel a több réteg és sűrítés miatt hatalmas lehetőségek előtt áll (kapacitás terén).

    Én imádkozom a CD-ért.. legalább addig éljen amíg én.. 20-30 évet bírjon már még ki.. :))
  • Wescone
    #22
    Hello morcosqtya!
    Azt sem használtam így nem lettem okosabb...
  • morcosqtya
    #21
    Kb azért mint a DAT kazetta..
  • morcosqtya
    #20
    Igen, az az.

    Áradozni nem akartam róla, technikai adatok meg nem igazán érdekelnek, talán mást sem.. :)
    Egyszerűen csak beraktam, mert szép és hangját is imádom. A fotó nagyon rossz lett sajnos, borzalmasan fotózok.

    Ha nagyon kellene valamit írnom róla, akkor tapasztalatok és fül alapján annyit, hogy a hangja természetes és kiegyenlítetten nyugodt, hosszú távon is hallgatható köszönhetően a benne lévő magas minőségű csöves dac-nak (de külsőt is lehet rá tenni) és alkatrészeknek.
    Nagyon precíz hangja van, kristálytiszta, de nem is pattogós és nem is lagymatag.

    Röviden ennyi, akitől vettem az fényévekkel többet ért hozzá mint én.
    Jelenlegi rendszerem legerősebb komponense.
  • Wescone
    #19
    Soha nem használtam MD-t, nem ismerem a karakterisztikáit ezáltal sem előnyeit-, ill. hátrányait. Hirtelen jelent meg és hirtelen merült feledésbe - miért is?
  • Zephyr Retiring
    #18
    amíg várunk, hogy az új látogatók is kattintsanak pár fotót a témát illetően
    jöjjön egy régi kedvencem. a sok nyüstölést megélt..
    sony md recorder ---infókért katt!---
    front:


    back:



    saját tapasztalat:
    mindíg, mindenhol xámíthattam rá.
    ami naon tetszik, hogy spdif támogatott out és in is a recordhoz..
    valamint a track rename funkció billentyűzet pc kompatibilitási támogatása. ezáltal pár másodpercig tart csak a zeneszámok becímezése

  • Zephyr Retiring
    #17
    heló hawer
    1000 éve, és 1 napja már..
    a "retro" csak azért nem került a szalagcímbe, mert reménykedtem benne
    talán akad errefelé olyan tag is, aki újabb technikákat is bemutatna nekünk
    és most hogy "megjöttél" talán nem hiába szokták volt mondani:
    "a remény hal + utoljára.."
  • Zephyr Retiring
    #16
    ha már idefútt a szél téged is, nem bánom
    csak aztán ne felejts el néha egy-egy csodaszép fotót dobni valamelyik masinádról
  • Trend Boy #15
    Hát Papi! A "RETRO" szót azért tegyük elé... legalábbis eleddig...



  • Wescone
    #14
    Üdv Mindenkinek!
    Jó ötlet ez a topik Zephyr cimbora, én is előfordulok itt néha, amennyiben jó néven veszed.
    ...azonban jó volna megtanulnod a nagy betűket is kezelni - "hi-fi choice" kisbetűvel... na de kérem!
  • Zephyr Retiring
    #13
    szewav morcosqtya.
    helyzet hasonló..
    kérdésem:
    erről a termékről van szó jelenleg? (katt)
    mert azért itt már némi infó akad róla..
    nem hallottam még eddig üzem közben ilyen műszert..
    köcce, hogy +osztottad velünk
  • Zephyr Retiring
    #12
    nagyon szép. de valami számadatot lehagyhattál, mert semmit sem találtam róla
    érdekelt volna, hogy hány ohm-os,
    mennyi hangfal köthető rá,
    van-e phono bemenet,
    a rádió milyen sávokat tud..
    megköszönném, ha ezekről, vagy a pontos típusjelzésről tájékoztatnál minket (engem)
  • morcosqtya
    #11
    belseje:

  • morcosqtya
    #10
    Conrad Johnson DV-2b csöves DAC CD

  • Petka
    #9
    JVC R-IXL STEREO RECEIVER
  • Zephyr Retiring
    #8
    csak 1 ötlet volt. nem muszáj semmi, amit nem akarsz
  • F1ú
    #7
    minek rakjam ki a fotóját? A neten megtudod nézni hogy néz ki.
    Vagy tán azt gondoltad hogy egy ilyen nyápic buzigyereknek nem lehet rá pénze hogy ilyen játékokat vegyen magának?
  • Zephyr Retiring
    #6
    valójában nem xámítottam rá, hogy ilyen hamar lesznek érdeklődők
    ez esetben mutatnám a következő ketyerét, hátha akad valaki aki +kérdi
    (teljesen jogosan) hogy minek egy 3 tálcás cd/dvd player manapság

    a következő játékos legyen mondjuk..
    a jvc xv-m565-ös (infókért katt:)

    erről a termékről (ami ráadásul még limitált is nem úgy, mint az előző ca eq) már azér löknek némicske támpontot..

    front:


    front in direct load :)


    back:


    saját tapasztalat a termékkel kapcsolatban:
    ez a termék csak és kizárólag gyári eredeti audio cd-kkel és dvd-kkel hajlandó xóba állni
    nekem mondjuk ez nem okoz gondot, mert akad még pár másik képlejátszó játékosom, akik előxeretettel játszanak írottat is
    egyéb "rosszat" nem tapasztaltam még..
  • Zephyr Retiring
    #5
    szasz f1ú
    először is: mamár kétségtelen, hogy egy deck-eq megléte nem üt akkorát,
    mint egy dsp-jé (gondolom a digital sound processor-ról beszélünk most),
    de valaha ezek a ketyerék is sokat dobtak a latba
    másodszor: szívesen látnám ezt az általad említett dsp dobozt egy fotón,
    ha van rá lehetőséged, kitehetnéd a fotóját (azt, amit te készítesz nem pedig pampalini petrocelli x-man)
    és végezetül (egyelőre):
    meg vaok lepődve morcosqtya válaszán.
    leginkább azért, mert nem tudok (és nem is akarok) belekötni
  • F1ú
    #4
    Nálam ez úgy megy, hogy számítógépről hallgatok zenét, a hangkártya egy AD-DA converter és dsp doboz 3 méterre a géptől, egy EMU féle 1616m ,digitálisan néha szoktam ráküldeni egy kb + 2 vagy 3 dB-t 100 Hz-től lefelé, minél lentebb, annál többet, és olyan +2 dB-t 12 khz től felfelé.
    Néha így jobban tetszik az egész, részletesebb, artikuláltabb hangja lesz a zenének és több ereje is a több mélytől, ami viszont a rendszerem gyengeségét kompenzálja. Kellene két jó hangfal.
  • morcosqtya
    #3
    Mert a jó hangmérnöki keverés nem minden kiadott album sajátja, szükség lehet a hangkép módosítására frekvenciatartományonkénti konkrét(sávos) felosztásban.

    Erre való az EQ.

    Divatos kihagyni az erősítőkből az előfoknak ezt a részét, a legtöbb nagygépben nincs is, de dőreség azt feltételezni, hogy egy összeállított komponens-hifi a legkiegyenlítettebb "gyári" naturális hangjával megbírkózik minden felvétellel. Pontosabban megbírkózna,de dőreség elhinni, hogy minden lemez tökéletesen lett masterelve.
    Mivel ez nyilvánvalóan nem így van, szükséges LEHET módosítani a lemezen lévő felvétel hangképét, hogy azt kapd amit jónak tartasz.

    Az összeállított rendszeredben pedig 1000 változó van (sőt a rendszer környezetében is: terem akusztikája, falak borítása, elnyelő felületek, visszaverődés, mélyhangok torlódása, hangsugárzó elhelyezés stb) ami miatt a hiányosságok vagy az eltúlzott tolakodó tartományok módosításra szorulhatnak.