1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • morcosqtya
    #82
    Mármint a gumiragasztón kívül nem árt egy megfelelő szabványméretű gumigyűrű sem..
    Anélkül elég idegesítő lehet a hangszórót a kasztniba ragasztgatni.. :))
    Én bele nem fognék, inkább szednék hangyát, vagy beülnék a sarokba minusz egyből gyököt vonni.
  • Zephyr Retiring
    #81
    valójában egy alig öt perces művelet, ha van kéznél...
    egy csillagcsavarhúzó,
    egy tubus gumiragasztó,
    meg egy csipet kedv
  • morcosqtya
    #80
    Látom membránt elég szépen kímélték.
    Öcsémnél van egy 80-as évekbeli német Fisher, szétporladt gumírozással..
    Fel lehetne újítani de a francnak van erre ideje, utánajárni stb..
  • Zephyr Retiring
    #79
    1982 belgium. 80/130 watt 4-8 ohm.
  • morcosqtya
    #78
    Ezek a Philips hangfalak mikoriak (konstrukció)?
  • Zephyr Retiring
    #77
    igen közben én is écrevettem
    szóval 20000 hz akart lenni...
  • morcosqtya
    #76
    :)

    20 - 20000 Hz
    20 hz - 20 khz
    0,02 - 20 khz

    20ezer khz-t már a kutya se hallja..
  • Musachy
    #75
    Jó cucc, de az a húszezer kilohertz még neked is sok(k)!
  • Zephyr Retiring
    #74
    a yamaha nekem bejön
    nálam is járt egy yamaha nemrég.
    egy hawer tesztelgeti több-kevesebb sikerrel
    majd alkalomadtán természetesen "behozom" a fotóját ide is
    ma xakítottam egy kis időt kedvenc hobbymnak a csekkolgatásnak.
    de az étkezőben fértem csak el
    remélem mondanom sem kell, hogy a rendszert csak a fotók kedvéért
    pakoltam egymás feléalámellé
    a képen az eddig bemutatottak mellett 3 "új" játékos is látható..
    (legalábbis ebben a totyikban új. máshol már bemutatásra kerültek)
    fentről lefelé:

    dual 704 (dms 210 - ortofon) vinyl player
    conrad audio (lásd lentebb: 1.hsz)
    grundig (gdp 2750) nero digital/dvd player
    sony (lásd lentebb: 18.hsz)
    jvc (lásd lentebb: 6.hsz)
    kenwood (kr-a3080) receiver

    sideways:



    sideways from a distance:



    saját tapasztalat:
    ezt a kenwood (alap sztereo szériát) bár 1996-ban megemlítik egy német hi-fi magazinban, és közlik a maximális frekvenciaparamétereket is (20-20000 khz) gyengécske teljesítménye alapján (4 ohmon 2x50 watt)
    nem kap hq besorolást
    pedig..
    ha csak a hangminőséget, lágyságot és a sztereóképet nézem, hangtisztasága gyönyörű. mármint a magas és középhangok területén.
    a mélytartományon azonban még az eq sem segít..
    egyes zenei stílusok dinamikailag abszolút élvezhetetlenek.
    vagy csupán az is lehet, hogy mexoktam már a sony mini hi-fim melldöngető basszustartományát
    a kenwoodon még a bekapcsolt loudness sem dobott túl sokat
    pedig nem csúnya a kincsem. de hát a kinézet még nem minden..

  • morcosqtya
    #73
    Alatta a hűtőbordás szintén ML, vagy egy Jeff Rowland figyel? :)
  • Musachy
    #72
    S, hogy lássunk is valamit:




  • Musachy
    #71
  • WiZZaRD
    #70
    Nah, bocsi...szóval:

  • WiZZaRD
    #69
    Mark Levinson No.39 CDP

    http://i179.photobucket.com/albums/w292/hiviuser/2-Channel%20Hifi%20Setup/Mark%20Levinson%20No%20360S/MLNo.360S05.jpg
  • Zephyr Retiring
    #68
    akkó teendő.
    bánomisén wazze :)
    pá.
  • Musachy
    #67
    Akkor gyarapítom még eggyel... tehendő=teendő
    A cím nekem is kicsit izé volt dehát... igazából én ebből totál ki akartam maradni és mégse sikerült. Na pá!
  • Zephyr Retiring
    #66
    az 500. hsz után házigazdává avanzsáltatunk egy xerencsés tagot :)
    az illetőnél lehet tenni majd erre irányuló javaslatokat.
    de addig még sok a tehendő..
    pl. kb. 435 hsz. megírása :)
  • morcosqtya
    #65
    "Hi-Fi barlang" jól hangzik! :)
  • Dióka
    #64
    Szíve-joga a gazdinak a címhez, de mégis....nem-e lehetne-e magyar témakör (topik ) nevet kitalálni ehelyett a 'csojsz' helyett? Persze mondhatnám ezt még néhány másik témához is, de nekem belső sugallatra itt kellett felhoznom ezt a kérdés...annyira irritál, hogy rohadtul angologizálunk már minden szart (pl. magyar szövegkörnyezetben a lúzer..., lájkolás és ehhez hasonlóktól is elhányom magam), a gyönyörű nyelvünket meg nem ápoljuk és nem használjuk ki (kivéve morcikutyi).

    tippjeim mondjuk:
    hi-fi múzeum
    hi-fi barlang
    hi-fi világ
    hi-fi archivum
    hi-fi klub

    stb.

  • morcosqtya
    #63
    Nem tudom ki a "kis tanítvány" és a "balga", de úgy rémlik senki nem személyeskedett veled ami indokolná ezt a hangnemet.

    Tanulnivalója pedig mindenkinek mindig van.. egy életen át.
    "Tum diu discendum est, quam divu vivas"
  • Musachy
    #62
    Vélhetően és remélhetőleg. Bár Zef komám esetében bármit el tudok képzelni.
  • Zephyr Retiring
    #61
    az idő majd mindent +old.
    talán egy nap senki sem néz már be ide...de..
    talán egy nap nyitunk egy hi-fi múzeumot, s akkor bőven lesz nézegetni való itt is.
    talán egy nap mások is észreveszik a hi-fikben rejlő szépséget, és ezt megosztják velünk is.
    ezért jött létre ez a totyik.
    hátsó szándék és személyes érdekek nélkül.
    ennek fényében (és mert néha egy-egy fotó kedvéért más helyre kerül egy-két ketyere, még nem dől össze a világ ;)
    ha nem gond, én "küzdök" még azokért a dolgokért, amiért érdemes küzdeni.
    bár jelen esetben, a totyik "fenntartása" xámomra sokkal inkább xórakozás, mintsem küzdelem :)
    kis tanítványom "balgaságát" + nézzétek el lécci ;)
    sok még a tanulnivalója a szentemnek (vagy szemtelennek? :)
  • morcosqtya
    #60
    :)
    Gondolom helyhiány, vagy a fotó kedvéért tehette oda..

    Jelen esetben sztereó hangképhez a háromszögelés alapján a készüléktől kb. 50 cm-re kellene így ülni, hogy legyen értelme a két csatornás zenehallgatásnak...

    Úgy meg a hangerőnek nincs értelme.
    (Túl alacsony hangnyomáson a dinamika vész el (a beépített erősítő teljesítménye, és a hangszóró ohmikus tulajdonságaitól függő mértékben)
  • morcosqtya
    #59
    Tudom. :)
    Dr. Sheldon Cooperrel ellentétben én értem a szarkazmust.. :))

  • Wescone
    #58
    Csak nem?!
  • Musachy
    #57
    Én meg komolyan vettem!
  • Musachy
    #56
    Mondjuk így nem helyezném el azokat a hangfalakat, legalábbis, ha hallgatnám is. Ha nem, akkor meg minek?
  • Wescone
    #55
    Dióka csak viccelt a topik zárását illetően.
  • morcosqtya
    #54
    Igyekeztem tárgyilagos maradni amennyire lehet.

    Azért ne zárjuk a topicot, mert szeretnék itt még látni sok-sok hazai fotót sok-sok saját készülékről! :)

    Imádom nézegetni is őket, sokszor pusztán ezért böngészem a vaterát.. :))
  • Dióka
    #53
    hát ezt és a #23-ast annyira szépen megírtad, hogy lényegében

    1. ha akarnék, akkor sem tudnék belekötni semmibe sem (gyakorlatilag és elméletileg is erősen egyetértek), mert valóban elfogulatlanul és egész szakszerűen fogalmaztad meg állás- és látáspontodat, tapasztalataidat, ami így elég szimpi nekem, hisz a "hi-fi" sava-borsa lényegét talán mások számára is egyértelműen megjelölted.

    2. ezzel akár zárható is a "topik"
  • morcosqtya
    #52
    Ez a definíció szép, de egyrészt nagyjából mindenki tisztában volt vele, másrészt az erre felépített gondolatmenet sántít.

    Egy általános, mesterségesen meghatározott / felállított szabványnak való megfeleltetés az alsó szintet határozza meg: mi a "hifi", és alatta mi nem az.

    A szabványnak megfelelő (felette lévő) 1000 féle márkájú, méretű, súlyú, damping faktorú, teljesítményű, harmonikus torzítású stb. készülékeket nem vehetjük egy kalap alá. Miután a felállított mércének megfelelnek, azon túl is nagy a szórás a készülékek (és az alapul szolgáló konstrukciók, kapcsolások, technikai megoldások) között, így afelett is bárhol lehetne bármilyen érték-megfeleltetésekből összeállított újabb (egyetemlegesen elfogadott) hitelesítési mércét (szabványt) hozni, vonalat meghúzni.. ennek okán lehetne "nagyon hifi", "nagyon nagyon hifi" "audiofil" stb stb... kérdés van-e értelme, és van-e racionális célja?
    Könnyen belátható, hogy egy értékmérőre meghúzott kritériánál nem áll meg a további viszonyítás.

    "jvc, kenwood, technics, onkyo, marantz, pioneer és persze sony."

    Van aki a véleménye kialakításához nem feltétlenül (csak, vagy már) ezeken tesztel, ezek nem kifejezetten a leggyakoribb felsőházi márkák (de általánosítani nem szeretnék), és inkább a 80-90-es éveket fedik le, azóta meg lefolyt pár liter víz a Dunán...

    Az ismertebb NAD-tól, Rotel-től, Denon-tól, Cambridge audio-tól, Musical Fidelity-től kezdve a hifivel ismerkedők által kevésbé ismert felsőbbházi márkákat, Jeff Rowland, Linn, McIntosh, Creek, Conrad Johnson, Jadis, Copland, Martin Logan, AMC, Focal JMLab, Advance Acoustic, Exposure, Accuphase, Vicent, Myriad, Audio Analogue, stb stb figyelembe véve is lehet tesztelni, hallgatózni és lehet széleskörű véleményt alkotni, és nagyobb tapasztalatra hivatkozni..

    Továbbra is fenntartom (amivel nem vagyok egyedül), hogy egy 30-70 ezer ft-os műanyagdobozos mini/midihifibe szerelt erősítőt tarthatunk bár jónak, de csak a maga kategóriájában. Ne hasonlítsuk egy (legtöbbször extrém precíz és tartós, magas technikai paraméterekhez fejlesztett prémium alkatrészekből összerakott) komponens erősítőhöz, mert egyszerűen nem oda való.
    Ha egyenrangúak lennének hangban, arról mindenki tudna, nem lehetne "titokban tartani", akkor a High-End kereskedők ezeket hoznák, adnák és vennék, a vájtfülűek ezeket hallgatnák, de közgazdasági szemlélettel is könnyen belátható, hogy ha ennyiből ki lehet hozni a gyártásukat és olyannyira szuper hangjuk lenne, akkor mindenki ezeket gyártaná.
    A HIFI világ pedig ezek révén maga lenne az audio valhalla! :)

    Nos nem így van ez.

    Én nem fitymálom le a 30 éves JVC-ket, Sony-kat, Kenwood-okat, Luxmanokat volt nálam is jópár Vintage erősítő (bele is futottam nem kétszer, nem háromszor az elöregedett forrasztások miatti recsegésbe, és egyéb gyerekbetegségekbe), hallottam szép hangúakat is, de azért ezen már túl lehet lépni, nem kell elájulni tőlük.
    Vagy el lehet. Aztán el kell menni hallgatózni, vagy haza kell vinni pár napra egy komolyabb darabot..

    Mielőtt ezt feltételeznéd, nem, nem vagyok 20 éves suhanc, se gazdag sznob, sem hangmérnök, se endorser, se kereskedő, se önjelölt "hájend" tulaj (ahogy egy pesti boltban megfordulva hallottam: "HÁJGEND" :DDD )egyszerűen csak a tapasztalataimra tudok hivatkozni, a fülemre, az élményeimre, a több évtizede ezzel aktívan foglalkozó "szakemberek"-el történő beszélgetéseinkre, az olvasottakra, és a józan eszemre.

    No offense, természetesen, csak azért írtam le, hogy szinesítsük a topicot más véleménnyel is, ne legyünk egyoldalúak. Nem török a babérjaidra, mindenki elismeri a tapasztalatodat, de alárendelni nem fogom az enyémet sem, mivel úgy tűnik más oldalról szemléljük a "szakmát".. pontosabban nekem ez csak hobbi és zenehallgatás.
  • morcosqtya
    #51
    A jelenlegi erősítőm kompromisszum eredménye, nem a leggyorsabb sportkocsi ami nálam járt ezért ebből a szempontból lényegtelen róla beszélni..

    Voltak nálam olcsó kommersz, középkategóriás és felsőházi "audiophile" tranzisztoros sztereo integráltak, barátságos hangú angolok, meleg lágy csöves monstrum végfokok + csöves előfokok, vintage integrált darabok, kapcsoló üzemű D-osztályú monoblokkok, stb.

    Időközben megváltoztak a körülményeim és preferenciáim az életben, így éppen ebben a helyzetben megállt a hifi rendszerépítés. (az erősítő kivételével minden komponens "ultimate" nálam, azaz nem cserélném le semmiért, mivel messze a legjobb darabok amik nálam jártak (kivéve a kábelek, de ott meg nem szeretnék elszállni).

    A jelenlegi, a lent látható Yamaha AX-1050 RS, elégedett vagyok vele, bár érdekes módon ugyanebből a sorozatból több darab járt nálam, nem egy hétig hallgatva volt kisebb "tesó" amelynek a hangja közelebb állt hozzám.
    Nyilván volt nálam már olyan darab (nem Yamaha), ami 10x verte ezt oda vissza, de az az extrém hang extrém árral is járt.

    Azért azt hozzátenném, hogy ez se a Yamaha belépő szintje azért..










    Itt annyi, hogy a hulladék gyári műanyag lábakat lecseréltem saját tervezésű, könnyített aluminiumra, háromszoros magasságú lett így az alaplemez és a felfekvőfelület közti távolság (és így a készülék brutto magassága is. Természetesen az alu lábak alja csillapított gumilemez, ami viszont alig látható.





    Végül egy érdekesség: a fentiek ellenére sosem voltam Yamaha-párti... :)
  • Zephyr Retiring
    #50
    bár nem teljesen tartozik a témához, de egyelőre..
    elektromos fronton..
    vagy a világon..
    de mindenképpen itt az első tíz legsportosabb példány:)
    és ha kigyönyörködtük magunkat, bemutathatnád esetleg te milyen erősítőt is használsz jelenleg..
    aztán legközelebb én is előszedek 1-2 számomra kedves darabot.
    már ami +maradt belőlük az évek folyamán. sajnos sokat eladtam már
  • Zephyr Retiring
    #49
    szewavsztok. teljes mértékben fellengzőség nélkül igyexek pár dologra rávilágítani és a saját szavaim mellett más véleményeket is prezentálni.
    mielőtt folytatnánk, kéretik figyelmesen elolvasni ezt itt (katt:)
    remélem érthető eddig.
    akkor most ennek fényében, miután +tudtuk, hogy a közvéleménnyel ellentétben az égvilágon semmi köze sincs a méretnek a hi-fi szabványhoz, akár folytathatjuk is.
    sokat tanulmányoztam régebben a hi-fi magazinokat (német, angol, japán és magyar is természetesen) miközben lassan sokmindenre rájöttem.
    a külső mértet alapján létezik a standard (hagyományos 43.5 cm széles)
    a midi, a mini, és a micro szabvány. persze ezek nem kőbe vésett szabványok, hiszen a gyártók eltérhetnek, és soxor el is térnek ezektől a méretektől.
    a különbség inkább a teljesítményben leledzik, mintsem a minőségben.
    több itteni kollégának nyújtottam már segédkezet a hangrendszerük kiválasztásában, beállításában, hangdobozok impedanciájában és elhelyezésében a berendezendő helységek xerint. kinek priviben, kinek xemélyesen. volt, akinek még hangszórócserében is segítettem.
    nem sorolom fel az összes erősítőt, ami +fordult már a kezeim alatt,
    de csak hogy pár "értelmesebb" ketyerét említsek:
    jvc, kenwood, technics, onkyo, marantz, pioneer és persze sony.
    ezek az elmúlt esztendőben jártak nálam, és mindet volt xerencsém
    "összemérni" a vacak kis sony mini hi-fimmel
    a sonyt és a kenwoodot lexámítva ezek japán szériák.
    persze nem csövesek, ezt azért tartsuk észbe
    amelyik erőlködő teljesítménye nem haladta + legalább a 2x60 watt zenei összteljesítményt, már eleve kiesett a "versenyből"..
    a gond a "hagyományos" erősítőkkel, hogy a hallgatásra xánt helyiséghez és persze a saját fülünkhöz próbájuk belőni a rendszert.
    legtöbbször ebben csak a bass és treble potik segítségére xámíthatunk.
    vagy +találjuk a xámunkra legoptimálisabb hangzást, vagy tovább próbálkozunk.
    a mini hi-fi nagy előnye a standarddal xemben, hogy eleve beépített dsp-vel kapjuk. már amelyiket. (természetesen itt is adott a "flat" vagyis a belepiszka nélküli lehetőség. de ha emellett voksolunk, akkor biza akár elég is 1 sima micro hangrendszer is a szobánkba)
    ahhoz, hogy a nagyobb teljesítményű és méretű hangfalak akusztikai adottságait teljesen ki tudjuk használni, szükség van a dsp-re..
    (aki nem tudná mi ez: az equalizer továbbfejlesztett változata)
    a dsp-s hi-fi és a "sima" hi-fi közötti különbséget úgy tudnám ecsetelni, mint a régi orion mono tévék és a mai virtual stereo dolby térhangzású közti távolság függvénye.
    aki nem hallott még ilyen hangrendszert üzem közben, az sürgősen pótolja
    ezek bonyolult és összetett dolgok.
    nem mindegy a hang forrása. ajánlott a vinyl. de minimum audio cd.
    nem mindegy a lejátszó frekvencialeadási képessége.
    nem mindegy a hangerősítő berendezés akusztikai karakerisztikája.
    nem mindegy a hangfal mérete, impedanciája és teljesítménye sem.
    ezeket precízen össze kell hangolni egymással.
    egy ilyen tökéletes és hibátlan összehangolás eredménye az örök nagy kedvencem:
    a sony mini hi-fi mhc 881 és a philips fb 278 házasítása.




    saját tapasztalat:
    a beépített dsp-t aktiválva, bőven több mint elég a 2x70 watt zenei
    teljesítmény. oly annyira, hogy a xomszédok már nem 1 esetben kérték, hogy halkítsam lejjebb a műszert.
    amikor +mutattam nekik, hogy a cucc csak félhangerőn üzemel,
    nem akartak hinni a saját fülüknek
  • Musachy
    #48
    Asszem veled nem is kell vitatkoznom (amúgy se szeretek).
  • morcosqtya
    #47
    Szépek.
    Profi rack-es sampler hangulatú külcsín.. :)
  • Wescone
    #46
  • Wescone
    #45
    Nekem a DR széria tetszik...

  • WiZZaRD
    #44
    Egy CR-2-est magaménak tudhatok, de ez a Dragon volt a csúcs.
  • morcosqtya
    #43
    Mindig van és lesz aki "többet tud", és jön majd aki nála is "többet tud"... és így tovább.
    Minden tűzpiros sportautónál van egy gyorsabb tűzpiros sportautó.. :)

    A dolgot erről az oldalról megközelíteni, felülről beszélni kár és felesleges..
    Van ebben az országban elég "megmondóember".
    Egészséges véleménycserére van szükség, nem fellengzősségre.

    Offenzivitás nélkül mondom.