1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Wescone
    #122
    Jé!
    Ezt az AKAI rádió-erősítőt ma nézegettem "live" a PC bontóban - jó állapotban van!
    Ez még otthon, saját kezűleg is javítható kategória, szerintem találni hozzá alkatrészt bőséggel.
  • mflex #121
    Lehet.
  • mflex #120
    Ok, ha hazaérek, akkor majd csinálok...
  • Musachy
    #119
  • infracore
    #118
    vajh ha egy ilyen tönkremegy,kapni még hozzá minőségi alkatrészt?
    LINK
  • Zephyr Retiring
    #117
    sikerült :)
    ha ennyire segíteni xeretnél, mutasd + milyen is 1 igazán jó fotó, amin az egyik hi-fi ketyeréd látszik ;)
    aztán később beszélgethetünk is róla..
  • mflex #116
    Csak a topik hsz-t akartam gyarapítani :P
  • Zephyr Retiring
    #115
    ha kicsit visszagurgatnál, láthatnád.
    ilyen az, mikor a film felénél ülsz ba a moziba ;)
    de hogy ne fáradj:
    dual 704 :)
  • mflex #114
    Egyébként a turntable az milyen márka? Nem látom...
  • mflex #113
    Most a párodat leped meg, vagy magadat?
    Kellemest a hasznossal, mi?
  • Zephyr Retiring
    #112
    ha mobilról netezek (mint ahogy most is :) egész tűrhetőek a képek ;)
    de úgy látom ide bőven elég lesz a 800x600-as felbontás is.
    a normálisabb fotóketyere beszerzése májusban várható.
    akkor lesz ugyanis a párom szülinapja, és +lepem vele;)
    remélem az már jobb képeket készít. 5 mp-est néztem ki..
  • mflex #111
    Vegyél már egy szájbabaszott fényképezőgépet is, mert ezek a moslék minőségű képek, sokat rontanak a látványon és kedvem lenne lehányni néha a monitort!
  • musichunter
    #110
    ez így, ahogy van 17500 pénzembe fájt nekem.

    Nem volt sok megérte...
  • Zephyr Retiring
    #109
    és ho másokkal is példálózzak:
    jót és olcsón :) -katt-
    szép napot
  • Zephyr Retiring
    #108
    és ha már összegekről beszélünk,
    a minap digiztem kicsit. most ezeket használtam erre:

    ez így, ahogy van 17500 pénzembe fájt nekem.
    ebben már benne vannak az összekötő kábelek és a pioneer pdr 509-es
    cd recorder a saját távval és az új tűvel a pörgetőbe
    mindezt a netről üzemképesen.
    a xállítást is +oldottam. amúgy is arrafelé volt dolgom
  • Zephyr Retiring
    #107
    nem tudom miért gondolod, hogy nem lehet beszerezni viszonylag olcsón jó cuccost
    akár itt is találhat - katt!!- :)
    ..de persze több tucat helyet említhetnék még
    mellesleg túl nagy szakértelem azért nem fontos ám hi-fi (vagy mini hi-fi) vásárláskor
    márcsak azért sem, mert általában saját magunknak vásárolunk ilyesmi ketyeréket. márpedig akkor úgyis azt választjuk ami a fülünknek a legjobban tetszik..gondolom én, józan paraszti ésszel.
    morcosqtya cimboránk említette nemrég, hogy xámára az is fontos, hogy az elemek darabonként legyenek összeépíthetőek. vannak ilyenek miniben is. pl..

    egy ilyen ketyere győr-mosónban 60 rugó,
    míg nekem ugyanígy, gyári 5 hangfallal kínálták nemrég(2 front, 2 surround, 1 center) együtt 30-ért itt oroson..
    hidd el, imádom én is a "normál" hi-fi szabványméretet (sőt a legtöbb ketyerém ilyen elemekből is áll), de az ilyen szerkezetek láttán és hallatán azért néha kicsit megingok
    a srác, (tenk hawerről beszélek most) tanácsot kért.
    relatíve olcsón. (ez tényleg relatív, hisz kinek mi az olcsó)
    xámoljunk utána. vegyünk egy tényleg jól xóló, dinamikus legalább 2x35 watt (4 ohmon) teljesítményű erősítőt.
    véleményem xerint - leszámítva 1-1 ritka triviális esetet - 12-15 ezer alatt nemigen kapni ilyesmit.
    de ez még csak az erőlködő. a +felelő hangfalak kiválasztása még nehezebb és költségesebb. most átlagos esetekről és átlagos helyekről beszélünk (kéz alól, piac, vagy hawer)
    valószínű, hogy ez sem beszerezhető 10-15 rongy alatt.
    végül is ezek, és egy rca-jack (vagy régebbi erölködő esetén tuhel-jack) kábellel is +oldható a dolog.
    olcsóbb, mint egy mini hi-fi
    talán igen, talán nem. én is csak mint alternatívát említettem.
    ha csak annyit elértem, hogy mini hi-fit vesz 2.1-es 2000 pénzes "számítógéphangfal" helyett, én már elégedett is vaok
  • Arnold12
    #106
    Találkoztam pár jó mini toronnyal (Teac, Yamaha,Kenwood, Sony stb.) egyes modelljei, amik tényleg jó szólnak, de gondolom a fiú akit ráakartak beszélni, hogy vegyen erősitő/hangfalak helyett mini hi-fit a számitógéphez, nem fog ilyet találni normál áron és állapotban, főleg, hogy feltehetően nem ért hozzá.

    Mai nap is jól telt, boldog tulajdonosa egy
    Pioneer PD-5700 CD lejátszónak (16 euro, új állapotban)
    Nad 6150c decknek (29 euro, majdnem uj)
    Nakamichi BX-125 decknek (58 euro, majdnem uj)

    Sajnos kell várnom 2-3 hetet mire meghozzák őket :(
    Utána erősitő és hangfal vásárlás... Sajns nem maradt több pénzem, pedig találtam aukción uj Bwers and Wilkins Prizma hangdobozokat.
    Prizma
  • Zephyr Retiring
    #105
    hi arni.
    a baj az, hogy nem volt még xerencsétek egy igazi mini hi-fit hallani.
    a legtöbb mini torony valóban úgy xar, ahogy van mind hangzásilag, mind hangerőre. de persze azért vannak kivételek..
    például a sonym nagy ellenlábasa és vetélytársa a másik nagy kedvencem
    az mk 2-es !! (--katt a videóért--)
    hidd el barátom közel sem láttál és hallottál még mindent
  • Zephyr Retiring
    #104
    hi core.
    mint azt sejteni is lehetett már, nagy retro hi-fi fan vaok/voltam/leszek
    kétségtelen, hogy ez az általad említett hec 90-es beag hangfal úgy ahogy van: tökéletes.
    ne tévesszen + senkit a "studio monitor" elnevezés. ez csupán a hangminőséget volt hivatott szimbolizálni. (hangkép)
    elsősorban ugyan xabadtéri bulikhoz javasolt (és épített) ez a fal,
    akárcsak a regentek és a vermonák. de ez nem jelenti azt hogy 1 méretesebb szobában ne xólnának jól. sőt..
    kár és felesleges különbséget tenni 1 hec 1 vermi vagy épp 1 regi között. ezek az élő zenélésre lettek kifejlesztve.
    léteznek persze naobb márkák is, mint mondjuk a marshall vagy a korg.
    ezek ugyan nem hi-fi kategóriák a szó szoros értelmében, de hangminőségileg (emberi hallástartomány) mondhatjuk hogy igenis
    profi (vagy félprofi) hangtechnikai cuccok.
    asszem itt még nem említettem:
    kb. 10 éve a következő elemekből állt a kezdetleges "hi-fi" tornyom:
    1 db saba cd player (típusszámra nem emléxem, csak arra, hogy ezüst színű volt és pcm (pulse code modulation) felirat virított rajta)
    2 db vermona monoblokk (fadoboz fekete bőrrel és króm sarokvasakkal)
    2 db regent láda (fadoboz fekete bőrrel és króm sarokvasakkal a változatosság kedvéért.)
    vésztartalék: 1 db vermona láda (gondolom kitaláltátok már:
    fadoboz fekete bőrrel...etc...)
    sajnos ezt a felállítást egy diszkós hawernak átpasszoltam úgy 10 éve, mert +sajnáltam xegényt
    csak ez az áldott jó szívem ne lenne
  • Zephyr Retiring
    #103
    üdv. esgé hi-fetisiszta kollégák
    először is helyesbítenék:
    sosem állítottam, hogy hangmérnök vaok
    ezt a titulust akár sértésnek is vehetném, mert ho sz igazi tudásomat
    egy olyan ajtó mögött ülve xereztem annó, amin a következő feliratú
    táblácska díszelgett:

    ami pedig a kérdést illeti, xívesen +osztom az álláspontomat veletek..
    mingyá "átevickélek" infracore hsz.-éhez
    (többit ott.)
  • báttyó02
    #102
    ez tényleg komoly,ált. sulinkban anno ilyen volt
  • infracore
    #101
    ez is jó lehet (bár nem HI-FI)ennyiért....nem jön zavarba az ember ha a udvaron kell zenét szolgáltatni...
    LINK
  • infracore
    #100
    "De erről hangmérnökeink többet tudnának regélni."...várjuk
  • infracore
    #99
    "egy jó hangkártya"...nekem pl. semminek (modern kártya)a hangja nem tetszett annyira,mint anno a P2-es időszakban volt egy ISA Bus-os hangkártyám nem tudom a márkáját,de olyan szépen szólt nem tolakodott semmilyen tartományban (nem tudok,s nem ismerek szakszavakat)egyszerűen csak eddig annak a hangja tetszett a legjobban.
  • Arnold12
    #98
    Ja, ami a mini hifiket illeti, eddig egyetlen mini hifim volt, 91 körül vettem, és akkr megfogadtam, hogy soha többet. Ismerősök a mai napig vásárolják őket,akár 1000 eurós áron is, de a hangzása egynek sem tetszett, nem beszélve az élettartalmukról...4-5 hónap és tönkremegy a kazettarész,Cd-rész, ráadásul a javarészükön Disc-changer-ös megoldás van, amit egyenesen nagyon nem szeretek....
  • Arnold12
    #97
    Ha számitógépről hallgatsz zenét akkor szerintem mini hifi helyett, inkább megéri egy jó hangkártya(személy szerint nekem a régebbi gépemben egy Sound Blaster Live 5.1 van, amit 8 éve vettem, és még most is kiválónal tartom, azára meg max. 10 euro jelenleg, anno 150 körül vehettem) És egy jobb stereo vagy 2.1/5.1-es rendszer, ez már izlések és pofonok, hogy kinek mi tetszik. Nálam 3 szobában igy van megoldva, elvégre nem telik mindenhova csucs zenecuccokat vásárolni.
    Másik megoldás, hogy veszel használtan erősitőt + 2 hangfalat. mindkettőből lehet találni elég jókat használtan, olcsón, csak rá kell futni, és pár hétig keresgélni az apróhirdetések között, aukciós oldalakon stb.
    Én pl. a napokban futottam rá egy Harman Kardon TD-420 deckre, aminek felettébb megörültem, főleg, hogy 14 euróba került új(!) állapotban...
    TD 420
    Az előző Nakamichi LX-5 deckemet sajnos kénytelen voltam eladni pár éve anyagi gondok végett, a házépités során.
    LX-5
    A CD lejátszómat 20 euróért vettem, szintén majdnem uj állapotban, Sony CDP-395. Semmi extra, a célnak nagyonis megfelel. Mindent olvas, habár nagyjából csak eredeti Disceket hallgatok.
    CDP-395
    A régi erősitőmet, hangfalaimat eladtam, igy most jelenleg vároma fizetést :) 50-100 euróért lehet találni számomra megfelelő erősitőt, hangfalakat pedig 100-200-ig szintén, habár 200-ért egy Bowersra fáj a fogam, sajnos nem hiszem, hogy 1-2 hónap mulva is fent lesz még az árverésen :(
  • Musachy
    #96
    Nem rossz vaddisznó!
    Bár a stúdió monitorokról tudni illik, hogy az otthoni hi-fi hallagtásnál akár kellemetlen is lehet, mert nagyon részletesen megjelenik a zene hangképe, vagyis minden hiba jól fel is tűnik.
    De erről hangmérnökeink többet tudnának regélni.
    Zef?
  • infracore
    #95
    hallotta már valaki ezt a cuccot szólni?Milyen lehet...
    Beag
  • Musachy
    #94
    Az jó lesz, szeretem ezeket a régi gépeket (főleg a "varázsszemeseket"), sajnos egyre kevesebb akad belőlük tűrhető állapotban, gyerekkoromban még találkoztam jópár fajtával, teljesen jól működtek.
  • Musachy
    #93
    Igen, mono. Sajnos még nem tökéletes ez sem (nyilván nem is lesz).
  • Zephyr Retiring
    #92
    nekem ez naon bejön ;)
    van hasonlóm a "tanyámon".
    "ő" ugyan még nem üzembiztos, de egyszer majd...
    ha kint járok kattintok párat. akad ott is pár hi-fi ritkaság.
    egyébként ha jól sejtem, ez a tiéd még monó..
  • Musachy
    #91
    Az Audio márkájú lemezjátszó komoly megoldásokkal bír.

    A nagykivágású sp-khez a központosítót egy mozdulattal lehet előcsalni a helyéről:



    Az egész gépezet rugós csillapítású lábakon "lebeg", a tűkarban a forgatógomb segítségével két tű közül lehet választani, attól függően, hogy normál vagy mikrobarázdás-e a lemez:



    A szerkentyű épp készül betölteni a fél évszázados életkort!
    Hol van ma az ehhez mérhető ipar Magyarországon?
  • Musachy
    #90
    Ha már a csöveseknél tartunk, itt egy csúcs-gép 1961-ből:

    Terta T422G



    lemezjátszóval:



    és a "mágikus szem":



    Ez is majdnem "hi-fi" volt a maga idejében.
  • WiZZaRD
    #89
    Nem akarta az igazságot a fórum-motor:D
    De gyönyörű szerkezet...
  • morcosqtya
    #88
    Arról most nincs fotóm, viszont megtaláltam egyik régi csöves rendszerem képeit (telefonnal készült rossz fotók).. volt ennek is hangulata.





  • Zephyr Retiring
    #87
    good night..
  • Zephyr Retiring
    #86
    majd hiszem, ha "látom"
    bár én megeléxek a hangfalaiddal is a gatyód helyett
    mármint fotón..
  • morcosqtya
    #85
    Lerepül arról itthon is hidd el..
  • Zephyr Retiring
    #84
    természetesen mint kellékekre gondoltam
    a főalkatrészek továbbra is..
    a gumigyűrűk és a hangszórók
    reméltem, hogy ez magától értetődik ezért is nem írtam le
  • Zephyr Retiring
    #83
    jó cucc majd akkor lesz, ha végre visszakapom a technics erölködőmet, amit még tavaly nyáron adtam kölcsön egy szabadtéri elereszdelahajam és
    vinyldömping kertipartira
    az ugyan "csak" 2x35 watt, de olyan basszusa van, hogy még morcoskutyáról is lerepülne a gatyó, ha +hallaná