1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • eurolacko
    #402
    Igen ezek voltak az elkövetők ezzel a cuccal ezzel a beállítással



  • Musachy
    #401
    Annyit mindenképp megért,(de az angol szövegeket a helyedben mellőzném).
  • Zephyr Retiring
    #400
    na jól van, ha már hi-fit emlegettél..
    meghoztam egy valódi hi-fi terméket.
    mondhatni pont a totyikba illőt
    a következő játékos egy deck.
    1986-ban 538 kemény német márkáért lehetett hozzájutni..
    nekem ma, 2011-ben egy köszönömbe és egy kitérőbe került egy kollégához



    from the inside..



    sideways anew..



    back stage..



    hozzámvágták mellé, hogy ne xomorkodjon egyedül,
    a xintén high fidelity feliratot viselő dobozait is



    at close quarter..



    tudom, a képminőség továbbra is csapnivaló..
    de ebben az esetben (is) a hangminőség dominál
  • Musachy
    #399
    hi-fi a piszi!
  • Zephyr Retiring
    #398
    most egy kicsit rádiózgatok..



    egész tűrhetően xól
    a maga nemében..
  • Zephyr Retiring
    #397
    nem is rosszak
    gondolom a minták (391.hsz) is ezzel lettek rögzítve..
  • eurolacko
    #396
    Íme - igy néz ki:



  • eurolacko
    #395
    Szeva Zephyrbá!

    Naaa bakker ezt elcsesztem - erről nem készült hiteles fotó (lehet nem is én készítettem a felvételt?
    Az erősítőm? - semmi extra, egy Pioneer A-509R-t használok és a felvevőm egy PDR-609-es de asszem ezt már írtam valahol
    Lehet ez a felvevő sem a minőség bajnoka mint az általad tesztelt 509-es tesó de nekem teljesen megfelel ugy mint a Technics SL-3310-es DD lemezjátszó az at440mla hangszedővel
    Üdv


  • Zephyr Retiring
    #394
    #393-ra:
    valójában az anti skating beállítása lemezjátszónként változik. függ a kar és a fej súlyától és persze a tűnyomóerőtől is. egy kolléga is emiatt van gondban épp. az ő ketyeréjén gyárilag belőtték ezeket, és nincs lehetőség módosítani. ezért a bal oldala egy csipettel "hangosabb"...
  • mflex #393
    Nem ismerem ezt a típust, de szerintem ez így működik, majd Bigivan kijavít, ha esetleg nem jó, szóval a súly, amit tekersz azt mutatja lent a tűnyomást, a másik meg az AS.

  • Zephyr Retiring
    #392
    #391-re:
    szívesen +néztem volna 1-1 screenshoot-ot a masinádról mintavételezés közben..
    asszem az erősítődről sem tudok semmit...
    jól tudom, hogy semmit sem tudok? :)
  • eurolacko
    #391
    Szevasz Kolléga!

    Nemtom így gondoltad e de készítettem pár mintát zaj ügyben
    Nálam igy fest ez a dolog:

    Alaphelyzet - kikapcsolva

    Klikk01

    Bekapcsolva - tű a tányér külső részén

    Klikk02

    Bekapcsolva - tű a tányér belső részén

    Klikk03

    Ha másra gondoltál jelezd és úgy megoldom

    Üdv

  • Musachy
    #390
    Én azt látom a képen, hogy a tűnyomás van másfélen, az antiskating meg 0,5-ön.
  • bigivan
    #389
    Megjegyzem , az antiskating meg éppen másfélen van !
  • bigivan
    #388
    Nem ...
  • Musachy
    #387
    Csak a tű meg a lemezek bánják.
  • eurolacko
    #386
    És ezt idáig így használtad?
  • zsoltford
    #385
    ha kefével való tisztításkor közel van a tűhöz a kefe az is zavar pedig mehanikusan nem érintkezik a tűvel...
    illetve kiárt ,hogy a keféről a lemezen a filcen vagy gumialátéten a tányéron a mehanikán a karon felmenjen a hangszedőre, hacsak a kefe nem drót :-)...itt is a feltöltődés a ludas...aztán egy pillanat múlva megszűnik.
    ha nem vastag márványlapon, van a lemezjátszód és egy nagyot toppantasz mikor a tű az álló lemezen van azt is hallani és mérni tudod...ez ilyen...
  • zsoltford
    #384
    üdv,megsasoltam (bár letölteni nem sikeredett csak egyszer halhattam )illetve láttam a grafikont is.
    az elöző hangszedővel nem produkálta ezt?
    ha jól tudom Wescone at 440 mla-t használ.
    azt gondolom ez egy eleve érzékenyebb hangszedő, jóval kisebb kimenő jellel mint az általam eddig használtak.felvétel után lényegesen nagyobb erősítés szükséges.
    biztos vagyok benne,hogy minden kontaktot ellenőriztél.
    nem tartom kizártak, hogy semmi problémát nem fogsz találni.
    a feltöltött mintán hallható a zaj, 20-as hangerő skálán én 10-nél hallottam fülesen keresztül elöszőr ( 1-szer tudtam megsasolni...) maximum 5-ön hallgatom fülesen, feljebb már leszedi a fejem...ha felteszed a lemezre a tűt ezeket már nem is hallod...ha nem tévedek...
    talán csak a hangszedődön keresztűl jut be némi zaj a mágneses tereken keresztűl...
    pörgess fel egy lemezes mintát ennek a tűnek faszán kell szólnia...
    ahogy egy cimbora mondotta: - ha egy mosógép motorral meg lehetne hajtani egyenletesen a tányért az is jó volna sarkos de majdnem így van .

  • bigivan
    #383

    Igazad van !
  • Musachy
    #382
    Örülök, hogy ezt olyan valaki írta, akinek hisznek is a többiek. Én amúgy hasonló véleményen vagyok, írtam is, talán priviben, csak nem fejtettem ki ilyen jól.
    Tény, hogy a jel-zaj viszony lényeges, a kettő közötti különbség hatalmas. Amikor ez a búgás hallatszik, inkább ne tedd rá a tűt a lemezre, nehogy kilője a hangszórókat - meg a dobhártyádat!
    De azért kíváncsi vagyok Wescone kolléga jut-e valamire vele, mert a jelenség létezik, ez tény.
  • infracore
    #381
    már rögzítette itt van
  • zsoltford
    #380
    üdv tagok, valaki rögzítse legyen szíves azt a ''búgást'' és tegye fel...ha van rá mód megsasolnám, lehetőség szerint úgy rögzítse, hogy amikor a lemez széle fölé helyezi a pick up-ot ( ne tedd még rá ) nem jár a motor,majd kapcsolja be a motort tű még mindig a lemez felett majd ezután engedje rá a befutó részre...
    elég egy 30 másodperces minta...
    ha jól sejtem a jelenséget amit leírtatok annak semmi köze a kábelezettséghez, vagy az testeléshez pusztán egy sajátossága a direct drive meghajtásnak.
    nem indítanék vitát a szíj és a dd-között,nekem dd van...amit hallok csupán az erősítő max.hangerején hallható zaj, amit a tű rárakásának pillanatában dobhártyaszaggatóan elnyom a lemez zaja ami szintén annak sajátossága, majd a zene beindulásakor a nagyságrendek rendezik mindkét zajt...
    hacsak nem valami kirívó a hibajelenség, ezt tükrözheti a felvétel ( ha felveszitek )...szerény véleményem szerint semmi ok az aggodalomra és ne találjatok fel semmit :-) ...ez ilyen...
    ha felteszed a tűt a lemezre és el sem indítod de az ujjaddal finoman kákoppintasz a lemezjátszó felületére azt is sokkal jobban átviszi,vagy amikor lehajtod a plexit...ez ilyen, bár a dd nem nyávog :-)
    megismételvén max. hangerőn hallható, max. hangerőn eleve nagyobb a phono fokozat zaja is...a felvétel elkészítése után nem hallható a zaj...bár tudott, hogy ott van de nem hallható!


  • Wescone
    #379
    Nem jutottam még el a tesztelésig, előtte még be kell szereznem hozzá valamit, de ami késik - nem múlik.
  • infracore
    #378
    Szép darab!
  • Wescone
    #377
    Az van nekem is. Ami azt illeti, ő is tehetne vele egy próbát.:)
  • mflex #376
    PIO DD
    kép 2
  • mflex #375
    Akkor viszont egy megbízható szerelőnek adtam volna már rég, hogy nézze át a lemezjátszót és mérje ki a dolgokat, ha jól emlékszem ezt a típust vette Italo4ever cimboránk (Q50), és egyelőre nem panaszkodott, bár folyamatosan külföldön van.
  • mflex #374
    Jól látom, hogy a tűnyomás valahol 05 között van, az anti skeating meg 2-ön? ha ez így van, akkor...
    Szerintem ez nincs jól beállítva, főleg a DUAl-nal, ahol mind a kettőnek valahol 1,5 körül kellene állnia.
  • Musachy
    #373
    Meg persze ha bármi más lenne a gond, akkor a szíjhajtású is búgott volna.
  • Musachy
    #372
    Csak az volt rajta.
  • mflex #371
    ...és úgy is próbáltad, hogy semmi más nem volt az erősítőre kötve, csak a lemezjátszó, mindenképp próbáld ki minőségi kábellel is, attól, hogy valami DD, még nem kellene búgnia egyáltalán. Az én PIO-m meg sem nyikkan, pedig DD.
  • Musachy
    #370
    Eszerint mégsem jött be a megoldás?
  • Musachy
    #369
    Nekem is van DD meg szíjas gépem, meg több erősítőm is, de ugyanezt tapasztaltam. Bizton állíthatom, hogy nem az erősítővel van baj meg a földeléssel. A DD búg (ha jól feltekerjük a hangerőt és erősödik a tányér közepe felé), a szíjas meg nem. Erősítőtől függetlenül. Kipróbáltam.
  • mflex #368
    Attól, hogy ő kipróbálja még nem derül ki a Te gondod. Csak úgy lehetne szűkíteni a kört, ha kipróbálod egy másik erősítőn is a lemezjátszót, vagy egy másik lemezjátszót próbálsz ki az erősítődön, de szerintem ez erősítő gond lesz, nem tudja rendesen földelni, vagy a RIAA nincs (már) a toppon benne.

    Próbáltad már úgy is, hogy csak a lemezjátszó van rádugva az erősítőre? Tehát semmilyen másik jelforrás nincs rákötve, de még az RCA kábelek sincsenek benne, szar kábelek is tudnak oltári idióta zajokat produkálni, esetleg egy komolyabb RCA kábellel is kilehetne próbálni. Nálam semmilyen zaj nincs teljes hangerőn sem, amióta kibasztam minden hulladék RCA kábelt és mindet ilyenre cseréltem, az is igaz, hogy minden lemezjátszót meg kellett bontani és az új RCA kábelekre cserélni, persze amin nincs RCA kimenet, mert ezen a TECHNICS lejátszón van, nekem ismerős csinálta a cseréket, mert én nem bontanék meg semmit és akkor mindjárt ki lettek cserélve a föld kábeleket is természetesen...






  • Musachy
    #367
    ...vagy a nagybátyja. Már ami a korát illeti.
  • Wescone
    #366
    Nocsak, nocsak - az én AKAI-om kistesója.
    Nem tennél egy próbát vele, hogy kiderüljön, típushibáról van-e szó (lásd az én gondom) vagy sem?
  • bigivan
    #365
    Csak eszmét cseréltünk, azt meg szeretek nagyon!
    Egyébként DD-s játszóm is van, az meg egy öreg Akai AP-D30-as.
    Még remekül működik az is !
  • Zephyr Retiring
    #364
    ha már xóba került. nekem nincs ugyan és nem is volt,
    de azért lássuk is miről is van szó:
    az említett direct drive-os:


  • Zephyr Retiring
    #363
    és egyébként is. te dualt használsz.
    ami pedig így is, + úgyis jól xól
    akkor meg mi a fenéről beszélünk éppen