1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • mflex #162
    Én drukkolok neked, de akkor tartsd is a szavad!
  • Zephyr Retiring
    #161
    rossz hírem van cimbi
    a nyerő szelvényt ma délben adtam fel a sétálóutcai lottózóban
    flexi barátunknak esélye sincs már
    de hogy lássátok kivel van dolgotok, ünnepélyes fogadalmat teszek:
    amennyiben ezen a héten kihúznák mind az öt számomat,
    flex +kapja tőlem ajándékba ezt az sx-es pájót, hogy tudjon mire alapozni
    te + hawer - mert rólad sem feledkezek ám +
    boldog tulajdonosa lehetsz álmaid csöves erősítőjének és persze a hozzá tartozó pörgetőnek is
    ilyesmire gondoltam:


    róla azt kell tudni, hogy egy dénes peti féle GU 81 monoblokk '44-es marconi csövekkel. teljesítménye 70w-os, az áramfelvétele 750w
    téli szoba fűtése megoldott pár órás használattal ja, és 55kg a súlya.
    a hozzá passzoló pörgető xintén dénes peti barátom keze munkáját dícséri:

    ennek a hangszedője egy clearaudio stradivari. az árát le sem merem írni

    xerintem dióka, ezeknek azért + tudnál egy kis helyet xorítani a szobád egyik sarkában
  • mflex #160
    Most megnyugodtam, hogy erre kevés az esélyem
  • Dióka
    #159
    abszolút, bár ha előbb szólsz, nem dobatom ki a szomszéddal a kukába. komolyra fordítva, ha ennyi elvárás után összejönne neked ez a ketyere, mindenképpen és azonnal tölts ki egy lottószelvényt, mert talán 'sohavisszanemtérő' szerencsefázisba kerültél.
  • Dióka
    #158
    ez kellemes volt, néhol vicces, néhol meg elaléltam!
  • mflex #157
    Szerintetek van esély arra, hogy nem horror áron, esetleg még ebben az életben hozzájutok egy PIONEER SX 1980-as "atyaúristenmonstrum" erősítőhöz?

    Vagy erre kevés az esély? Mármint a makulátlan állapot és az elfogadható ár?
    Karcos szóba sem jöhet, de 3-5 ezer dollárt nem szívesen fizetnék érte, tudom, hogy az erősítő simán HIGH END kategória még most is. Amit rászánok, az maximum 200-250 000 ft, többet nem merek, mert letépik a tökömet :D

    Ha esetleg belefuttok valami jó kis linkbe, vagy bármi egyéb, ne legyetek rest szólni nekem, ugyanis ő lesz az "alaptípus" és erre építem majd fel a tornyot, tehát a vége éppen elég húzós lesz., de csak akkor, ha az általam elképzelt áron belül tudom megvenni, főleg az erősítőt.

  • mflex #156
    A képeket innen-onnan összevadásztam az elmúlt időben, szerintem érdemes leszedni, mert a több, mint 700 kép szájtátós dolgokat tartalmaz és olyan retro ketyeréket, amiket még képen keresztül is érdemes nézegetni :)

    100MB
    http://www.multiupload.com/LBF6N9L7ST
  • mflex #155
    :OO

  • mflex #154
  • Dióka
    #153
    jah, lejátsza a barázdákat, Pioneer PL-L1-es sorozat tagja (a PL-1000-es alapjain), kb. 78-81-ig gyártották, 26!kg stb....
  • Dióka
    #152
    az igazi megszállott mindig zenét hallgat, de gyakori krónikus hasmenései alatt is - bár kompromisszumokkal, de - ragaszkodik megszokott kedvteléséhez.
  • Dióka
    #151
    igazi "vinyl fan", bárhol, bármiből.
  • mflex #150
    A neten találtam, mást nem, de van itt egy érdekesség még:




  • Zephyr Retiring
    #149
    144-es alsó képen.
    róla tudunk valamit?
    naon tetszik :)
  • Zephyr Retiring
    #148
    sorry. ez a 143-asra ment, csak ez a mobil néha önállósítja magát :)
  • Zephyr Retiring
    #147
    az egyik magazinomban láttam hasonlót, majd utána nézek jövő hét elején, ha hazaérek és gépközelbe kerülök. érdekes dolgokat olvastam róla...
  • mflex #146
  • mflex #145
  • mflex #144
    Két szépség:






  • mflex #143
    Ezt itt nem vágom...




  • mflex #142
    Ezentúl ez az etalon...
  • mflex #141
    Ez szép, az állvány viszont okádé!
  • mflex #140
    ez nem a "nekemvanaleg12megapixelesebbfotóm" totyik hawer

    Az lehet, de különb képet készítek mobillal is b+!
  • Musachy
    #139
    Na efféle megoldást akartam javasolni, pont azzal a kitétellel, hogy a pillanatragasztóval vigyázz, mert a gőze elhomályosíthatja a lencsét.
    Viszont, ha sikerült, akkor OK.
  • Arnold12
    #138
    Sikerült meoldani a problémát, mire képes a pillanatragasztó Egy fórumon találtam:
    "pioneer cd players have the common problem of losing their laser lens due to the glue that holds it in place going brittle over time. try shaking the player from side to side and upside down to see if you can hear the lens rattling about. if you recover the lens, very carefully slot it back in place and apply a tiny drop of glue (NOT SUPERGLUE) to the outside edge of the lens taking care not to get any on the focus area and leave to dry. all should be well after this. i find UHU GLUE in the yellow tubes do a lasting fix but don't use SUPERGLUE as the fumes will coat the lens."

    Nos igy probléma megoldva, már beüzemeltem, eddig hiba nélkül olvas minden lemezt, irottat, eredetit, habár irottat nagyon ritkán hallgatok.
  • kennedy69
    #137
    Nem jó ilyen dolgot így venni,majd azt mondja nála tökéletesen működött,biztos leejtették a szállítás alatt.
  • Musachy
    #136
    Nem rossz... látom hurkolás is van.
    Amúgy tényleg nem az a lényeg, hogy a porszemek is látszódjanak a képeken, de egy szép éles kép minimum kéne, hogy valóban érzékelni lehessen a gépek szépségét. Mert ezek szépek!
  • kennedy69
    #135
    a cím megszünt,házat már lebontották,a feladónak már az unokája sem él..:(
  • Musachy
    #134
    Kiesik a lencse??
  • Arnold12
    #133
    Ma megjött az egyik csomagm, de sajnos van egy "kis" problémám. A Pioneer PD-5700 CD lejátszó valóban perfekt állapotban van vizuálisan, ellenben mikor beinditottam, nem akart elindulni a motor, sem a lemez. Miután szétszedtem, látom a lencse kiesett a foglalatból!Visszarakni visszatettem, de mikor olvasná be a lemezt a lencse elmozdul a helyéről, és nem birja beolvasni. 1x sikerült, akkor perfekt működött hiba nélkül, de a következő lemeznél megint elállitódott. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Mit lehet tenni (azon kivül, hogy visszaküldöm a feladónak)?
  • Zephyr Retiring
    #132
    valami hiányzik még. de mi is
    ja, +van hát a fotó
    (megtekintés xigorúan csak audiophileknek! :)


    have a nice day gyerekek
  • Zephyr Retiring
    #131

    ez nem a "nekemvanaleg12megapixelesebbfotóm" totyik hawer
    a maximum amit jelenleg tehetek érted az a fél megapixel
    ettől még talán nem hányod le a moncsidat
    ja, a következő "képen" (nem tudom nem xentségtörés így hívni ezt a 800x600-as felbontást) ezek a kütyük xerepelnek:
    rega p9 vinylpörgető dynavector 17d2-es tűvel,
    rega saturn cd pörgető
    naim nac 52 előerőlködő
    és hozzá a 2 naim nac 135 monoblokk végek
    az ncc 200-assal
    hoppsz. kimaradt a felsorolásból a hi-fi lánc utolsó eleme:
    az atc scm19-ek. ezek nélkül nehéz lenne +hallgatni hogyan is xól ez a torony
    zárszó:
    akinek van tulajdonában ilyen rendszer, privibe +kereshet.
    tudok 1-2 trükköt, amitől még bársonyosabban fog xólni a cucc.
    egyelőre ennyi. szewavsztok
  • mflex #130
    A HK-n is rendesen látszott minden porszem, de aztán el lett tüntetve.
    A Technics-nél már nem volt kedvem ezzel szarakodni, meg aztán az nem is RAW-ban lett lőve.
  • morcosqtya
    #129
    A klasszikus sárga fényben doromboló VU meter-eknek külön hangulatuk van.. Sajnos csak apámnak volt ilyenje, mire elég nagy lettem hogy megkaphattam volna, addigra eladta..
  • morcosqtya
    #128
    Nikon D700-a viszonylag kevés embernek van itt szerintem.. :))
    Ára is kellemes...
    A Superlux-ról készült képnél nagyon kellemes a képzaj arány ISO 2000-en is, grat! (én 400 felett már nem merek lőni)

    Én is próbálkoztam, a gond az, hogy ha a hifi-készülék nem makulátlan akkor minden port, karcot, foltot megmutat egy félprofi DSLR-el készült kép...
    Ráadásul igényes háttér se árt hozzá...
  • mflex #127
    Vagy a kedvenc:
    http://www.abload.de/img/p1010322kn11.jpg
    http://www.abload.de/img/p1010326wuj4.jpg
    http://www.abload.de/img/p1010329ouob.jpg
    http://www.abload.de/img/p1010330sn99.jpg
    http://www.abload.de/img/p1010332bu3k.jpg
    http://www.abload.de/img/p1010333au21.jpg
  • Dióka
    #126


    így legalább van mit élvezkedni!
    ZR-bá HQ képei engem is a sírba visznek....

  • mflex #125
    Valami ilyesmire gondoltam, hogy csorogjon még jobban, nekünk hifi buziknak a nyálunk. A te gépeid is frankók, de a képek minőségével a nullára amortizálod a szépségeiket. Készültek: Nikon D700.



    vagy...




  • morcosqtya
    #124
    Vaterán volt múltkor egy eladó darab..
  • Wescone
    #123
    Nahát, csupa ismerős szerkezet; egy UNITRA lemezjátszó a torony tetején - nekem is van egy (pontosabban kettő, de az egyik hibás) olyanom ...illetve volt, ugyanis nemrég elajándékoztam egy barátomnak.