3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Musachy
    #1809
    Interjú: BORnai TiBOR
  • V43 1105
    #1808
  • bigivan
    #1807
    Időtlen klasszikus :

  • Musachy
    #1806
    Biztos ismeritek a '81-ben alakult Clan Of Xymox dark wave zenekart. Ma is működnek és koncerteznek aktívan világszerte. Sőt, most jelent meg az új albumuk is. honlap
  • Musachy
    #1805
    Ez a mai Prognózis.
  • Musachy
    #1804
    Meghalt a Devo gitárosa
  • mrmzsa
    #1803
    Kőnigh Péter interjú
  • Musachy
    #1802
    Szerintem pedig kimondottan jó.
  • mrmzsa
    #1801
    Szerintem nem volt annyira szar az FGTH két albuma, mint amennyire írták.
  • mrmzsa
    #1800
    Jó kis cikk, sok (számomra eddig ismeretlen)infóval:
    FGTH-Relax
  • Musachy
    #1799
    Mindig megszopat ez a YT a time-linkkel...

    akko' elölről:

    IDEAL - Eiszeit
  • Musachy
    #1798
    A német IDEAL nevű bandát ismeritek?

    Egész jónak tűnik, attól függetlenül, hogy nem nagyon szeretem a német nyelvű zenéket...

    Eiszeit (1982)

    Ez most aktuális is, mégha épp nincs is -90 fok.
  • bigivan
    #1797
    Szevasztok Tagok !
    Hoztam egy remek zenét, ami mind zenéjéban, mind szövegében a legjobbak közül való! Föleg ebben a verzióban, az eredeti ugyanis Ricse és Feró!
    De ez a verzió vmiért jobban bejön nekem !
    Itt nyomd, ha ahllani akarnád !!!
  • mrmzsa
    #1796
    Nem vagyok nagy MR2 (Petőfi) rádió hallgató, bár 7 évig dolgozója voltam a MR-nak, pont akkor az időben amikor a Csillag átvette a hatalmat, és felfuttatta a csatornát, de nem is ez a lényeg.
    Egy nagyon érdekes dalra lettem figyelmes pár napja, és rögtön rámentem:
    (majdnem) horse with no name!
    Az eredeti dal is nagyon nagy kedvencem, és nem is gondoltam volna MJ-ról, hogy egy ilyen klasszikushoz is hozzányúl. ÉS MILYEN ZSENIÁLISAN!
    Kérdés: Mikor csinálta? Miért csak halála után került elő? Miért nem hallani sehol sem? Vélemények?
  • mrmzsa
    #1795
    Ez jó. Köszönöm.
    (Kicsit elfogult vagyok a DM-al kapcsolatosan, összességében az egész pályafutásukat figyelembe véve Őket tartom a világ egyik legjobb (legprofesszionálisabb) zenekarának.)
    Külön fejezet a DM, itt most nem is szeretnék bővebben erről írni, nagyon sok topik foglalkozik a zenekarral, inkább majd ott. Bár nem vagyok fanatikus DM fan, "csak" nagyon elismerem a pályafutásukat, munkásságukat.
    És szeretem amit csinal(t)nak.
  • Musachy
    #1794
    Egy interjú Alan Wilderrel magyarul.
  • Musachy
    #1793
    Az elveszett, de szerencsére megkerült korai Depeche Mode demókazetta!
  • Tyia
    #1792
    A Queen? Nem már.
    Ősi ellenségem:)...az Omegával együtt.
    U2, Jim Kerr(S.M.), INSX glam rock?
    POST PUNK!!!!; ezt akartad írni, ugye?

    A Piramis (ami nekem nem annyira "korosztályos zeném") számomra a Révésztől volt az ami. Az Ő pályáját jobban követtem (már amennyire lehetett), mint mondjuk a Gallaiét, vagy a Somét.

    Schuszter, nem jól látja (de szerencsére a gyilkosság megtörtént). A Punk ölte meg, a New Wave csak folytatta, legalábbis a lázadóbb szekciója.
    A Korál, a Dinamit, Karthágó, az Edda meg a Mobil csak címkét viseltek egy ideig a hanglemezgyár "jóvoltából".
    Soha semmilyen közük nem volt az új hullámhoz.
    (közhely puffogás
    Menj tovább, Apáink útján, Aluljárók fia, Indulj tovább, Homok a szélben... ezek zeneileg is és szövegileg is viccek, nem méltóak a New Wave hagyományokhoz!

    A New Wave-nek volt hova "evolulálódni", ha már ez a műfaj eleve összegereblyézett vonulatokból képződött, és gyakorlatilag kitalált név, iltetve hozott név.
    A glam rock szerintem soha többé nem volt jelentős.
    (magyar kísérletezők is akadtak: Kanguru, Fix...
    (Érdekes, hogy éppen e két zenekar tagjai adták a NKOTB-másolat, Manhattan felét)
    A 90-es években az ún. rock zene még mindig a Punkból építkezik!
    Oasis, Nirvana, Green Day, Blur, talán a Catatonia....mind mind post punk-punk rock egyéb punk behatású zenekarok. Az európai elektronikus zene, pedig csak a New Wave, synth vonalának egyenes irányú fejlődése!

    Ráadásul a New Wave, mint stílus ma reneszánszát éli, a Synth-poppal egyetemben. Tehát nem szűnt meg, csak átalakult, az más kérdés, hogy egy mai Duran Duran, Kajagoogoo, Tears For Fears, Level 42, Sommerville, Cure, Madness album/dal mennyire hoz lázba...

    Forrás anyagnak a "Rock zene története" című, 4 részes filmet is megjelölöm.
  • Tyia
    #1791
  • Tyia
    #1790
    Igen.
    Majd megkóstolom.
  • mrmzsa
    #1788
    Boy George új albumán lévő reggae dalok jók. És a hangja és jó.
    Idén újra összeáll a Culture Club is (állítólag). Lesz új album, koncert.
    Kíváncsian várom mit fognak összehozni a fiúk.
  • mrmzsa
    #1787
    A L-42 - Retroglide albumára gondolsz?
    Az tényleg nem sikerült túl jól, de ezt az új 6 számot érdemes meghallgatni. 1 kísérletet megér. Hátha.
  • mrmzsa
    #1786
    A Queen-re gondoltam amikor glam rockot írtam. És talán egy kicsit a U2, Simple Minds, INXS, ők is (glam)rock zenekarként kezdték. Vagy a Doctor and the Medics is.
    De az Omega is keményen belevágott a Fekete pillangóval a szinti pop hangzásba, az "űrrock" után.

    (Persze jogosan mondod, hogy ez így nagyon-nagyon-nagyon sarkos példák, és én a Piramis Pluszt sem tartom annyira rossz lemeznek, sőt igazából nagy kedvencem a 70's évek rock zenéje (is), de a két korszakot nem szabad összemosni.)
    Talán Schuszter Lóri nyilatkozta, hogy a rock zenét a new wave ölte meg. Olyan klasszikus rock bandák álltak le egy időre, mint a Korál, P.Mobil, Dinamit, Karthagó.
    A Piramis tudott tovább lépni, csináltak egy "Plusz" lemezt. Ki mertek állni ezzel. Egyáltalán nem hiányzott nekem belőle a Révész.
    De a 90's évek a rock zenészeket igazolta, ők(túl)élték a 80's éveket hibernálásban, a new wave kimúlt.
  • Tyia
    #1785
    Boy George új albumát már korábban hallottam.
    Zeneileg messze van tőlem, de szerintem élete során talán most énekelt a legjobban.

    A Level 42 egyel korábbi lemezét hallottam, de az rém rossz volt, úgy hogy letettem róluk.
  • Tyia
    #1784
    Mondasz nekem egy glam rockos new wave zenekart 1985!!! előttről?

    A Piramis egy nagyon-nagyon-nagyon sarkos példa.
    A "Plusz" az egy vicc. Nem tekintem "a mi zenénknek".

    Én azt gondolom, hogy az Igazi New Wave zenekarok a main stream közelében sem voltak.
    Max. 1-1 Top 100-as daluk volt és inkább a chart vége felé helyezkedtek el. Persze az új romantikus és synth oldalhajtások populárisabbak voltak.
    Ők könnyebben lehettek a main stream fő(bb) tényezői.

    Azt gondolom, hogy az Information Society, a Fixx, a Psyché, a Bolshoi, a Chrome, a Killing Joke, a Cabaret Voltaire, a Cocteau Twins, az Ebn Ozn duó, a Modern English, a New Musik, a Naked Eyes, az Adolphson & Falk duó és még bazi sokan, nem képezték a main stream gyakorlatilag semmilyen részét.

    Kilehetne ezt vesézni még jobban...(végül is ezt csinálom 2011-óta.)

    A Soft Cell.
    Sokkal több Volt...de később már semmi...nekem biztosan.:)


  • mrmzsa
    #1783
    Meghallgattátok az új Boy George, és Level 42 albumokat?
    Kinek hogy tetszett?
  • mrmzsa
    #1782
    Amiket leírtál nagyjából egyet is értek, de a new wave egy igen tág kategória amibe beletartozott a 80's évek "main steram" zenekarok többsége a szinti poptól, egészen a glam rockig minden.
    Nagyon sokan voltak, olyan (pl: rock, pop, funky, soul) előadók abban az időben, amik egyszerűen elnewwave-esedtek. (Micsoda hülye szó!)
    Egy nagyon sarkos példa pl: a Piramis együttes utolsó "Plusz" című albuma:
    plusz

    A Soft Cell sokkal több volt, mint egy slágeres szinti pop duo, és ezt a későbbi lemezeik, szóló albumaik, mixeik, is bizonyították. Legalábbis nekem biztosan.
  • V43 1105
    #1781
    Link
  • Tyia
    #1780
    The Flying Lizards - 6 Machine
  • Tyia
    #1779
    A Flying Lizardsról még...

    1985-ben Top Ten címmel jelent meg utolsó 80-as évekbeli albumuk.
    A cím alapján akár egy Best of...-ra is gondolhatnánk.
    Nem az.
    Ez egy paródialemez.
    10 darab korabeli brutálsláger totális, már-már felismerhetetlen, amolyan "Flying Lizards-os" értelmezése.
    Pl: Tutti-Frutti, Sex Machine...

    1995-ben pedig egy olyan albummal jelentkeztek, melyhez hasonlót csak 5-10 év múlva csinált az over stream.
    A Thompson Twins utódának nevezhető International Observer is ilyesmi zenét gyártott 2000 után egy kicsivel...
  • Musachy
    #1778
    Én meg a zenét szeretem, nem a pukkasztást... ez van.
    Az említett dupla lemezemen pont a Sex Dwarf van.
  • Tyia
    #1777
    Természetesen megengedett ez a fajta önfeladás...
    A punk/new wave sajnos, vagy hál' Istennek egy olyan "speciális ellenkulturális tényező, ahol szerintem ez elkerülendő, hiszen pont az ilyen gyomorforgató tartalmatlan szarok ellen léptek fel anno a Hőskor nagyjai.

    (Bigivan biztosan tuja, hogy Hendrix használt-e "idegen kliséket". Én magam meglepődnék ha igen...)

    Ha olyan eszközöket vetünk be a polgárpukkasztásba, amelyek a pukkasztandóknak is tetszenek...az árulás.

    Továbbra is azt mondom, hogy a Soft Cell remek zenekar (volt)...a Sex törpe meg a többiekkel...
  • Musachy
    #1776
    Sok zenész/zenekar nyúl régebbi dalokhoz, amikor úgy érzik, hogy az ő értelmezésükben is meg kéne szólaltatni egy általuk is kedvelt zenét. De ETTŐL még nem biztos, hogy csökken az értékük...
  • Tyia
    #1775
    Nem sok esetben, k*rva sokszor...
  • Tyia
    #1774
    Talán a régen látott John Lennon ajánlotta egyszer Alexander Veljanov egyik dalát.
    Schiller, 10 évvel ezelőtti "Leben" albumán (is) megtalálható "Desire" című számát.
    Ez a Veljanov akkoriban felkeltette az érdeklődésemet, beszereztem egy albumot is tőle. Szép volt, jó volt.
    Néha kotorászok, bolyongok a neten (soha senki ilyet nem tesz), egyszer csak egy Deine Lakaien nevű zenekarba botlok. A nevéből akár még finnek is lehetnének. Nem azok.
    1985-1986 körül kezdtek, a New Wave utolsó indulói közül az egyik. Inkább Dark Wave. Hihetetlen módon ennek a zenekarnak az egyik fele éppen Alexander Veljanov! Ő macedón származású német. A duó is ott vert tanyát.
    A két korai albumukat (Deine Lakaien - 1986, 2nd Star - 1991 Mini LP) "magamévá tettem". Rettenetesen jó zene.
    Veljanov Elvis közeli hangja brutál. Kellemes középtempójú, néhol lassabb zenéről van szó. Rengeteg elektronikával. Mondhatnám korai downtempo, de nem mondom.
    (Lennon remélem olvasod e sorokat!)
  • Tyia
    #1773
    Érdekesek lehetnek...
  • Tyia
    #1772
    A New Wave alkotások sok esetben kikönyökölnek a main stream ablakán, hogy ezzel a képzavarral éljek.
    A dal 1979-es.
    Szerintem ha kicsit jobban figyelve meghallgatod egy csomó érdekességet észre vehetsz. Szerintem ez a szám a 10 évvel később ébredő acid-house hullámaiban sem süllyedt volna el...de a zenekar az 1985-ös esztendőt sem nagyon érte meg...több kortársához hasonlóan!
  • Tyia
    #1771
    A Soft Cell más kategória szerintem.
    Marc Almond (segítőivel) visszanyúlt a múltba, talált egy - megint csak szerintem - rémes nótát és azóta is ezt módszert követi, talán önálló ötletek híján...
    "Tanácsadói" folyamatosan rugdosták hősünket a popszakma rögös útján.
    Mondjak példákat?
    Mondok.
    Ám előbb még valami/valaki: van egy hasonszőrű legény, a mi fejhangú Jimmynk. (persze nem a Zámbó).
    Ő is ezt a módszert alkalmazta/követte/ajánlották (nem tudom, valamelyik jó lesz).
    A két muki 1984-ben a Giorgio Moroder/Donna Summer féle "I Feel Love"-ot követte el a Bronski Beat kötelékein belül.
    A híres Soft Cell dal (Tainted Love) nem más, mint egy "több száz" éves Gloria Jones mű.
    Ezt a borzalmat szerintem évente kiadták, de lehet, hogy nem:)
    Jimmy BB-je még egy feldolgozást szerepeltetett a "The Age Of Consent" lemezen: az "It Ain't Necessarily So".

    Marc Almond énekelt korabeli dalt Gene Pitney-vel, koncepciólemez Trevorn Horn segedelmével, 1993-ban pedig egy Charles Aznavour dallal lesz ismét reflektorfényben.
    Jimmy A BB-ből való kiűzetése után szinte kizárólag mások korábbi számaival sikeres, hiszen a Communards duó sem a saját marha nagy szellemi és zenei tőkéjét kovácsolta sikerré.
    A "Don't Leave Me This Way" egy Harold Melvin átirat, míg a "Never Can Say Goodbye" egy Jacksons dal.
    A Communard bukása után szólózott a drága, természetesen feldolgozásokkal próbálkozott: "Comment Te Dire Adieu", "You Make Me Feel"(AIDS ellenes dal) stb...
    Nekem nincs bajom a Soft Cell-el, de a New Wave nem ezekről az átiratoktól A NEW WAVE...
    Jimmyt pedig CSAK a Bronski Beat-es dalok miatt kedvelem. A "Junk", a "Screaming", vagy a "Why" remek dalok (még ha nem is értek maradéktalanul egyet a mondanivalóikkal).
    A Soft Cell korai munkássága pedig tele van/volna jobbnál jobb dalokkal...csak hát...

    A zenei közízlés ellen (is) fellépő punk/new wave bandák végül is nem, vagy csak részben érték el céljukat...Kisebb sikerek természetesen voltak, főleg a punk fénykorában...2014 elejéről nézve csak a kortársak értékelik a punk hatását.
    Ma már nem születnek még "Marc Almondok" sem!
    SAJNOS.
    Apám a minap Nashville Teens-szel kínzott. Ő a Kajagoogog-tól tudott volna falra mászni, érthetetlen:)
    Lehet, hogy meg kellene érteni a mai zenét? Lehet. De nem akarom!
  • Biatomi
    #1770
    ezek bizony jó zenék
  • Musachy
    #1769
    A Soft Cell pedig abszolút nem az, az bizti. Ja, épp mostanában jött egy dupla lemez Angliából, amin van egy jó kis Soft Cell remix. Meg Talk Talk és Art Of Noise is, többek közt.