3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Tyia
    #1605
    Az "A to Z" című dalban be is mutatkozik: My name is Martin Fry. F R Y.
  • V43 1105
    #1604
    Most, hogy nézegetem a lemezeket a Violator ahhoz képest, hogy az 1990-es évben jelent meg tartalmaz pár jó számot. Kis türelmeteket kérem és írok a DM-el kapcsolatban
  • Tyia
    #1603
    viva la háromlámpás homlokjel:)
  • Tyia
    #1602
    A Violator 1990-es...

    Ő meg a korai időket (1981-1985) favorizálja.

    Egyébként ja.
  • Tyia
    #1601
    Hogy-hogy?

    Na majd jól felvilágosulsz.
  • Zephyr Retiring
    #1600
    Viva la villanymozdony :)
  • Zephyr Retiring
    #1599
    He? ...
    Nem. Bocsi de nem azok számomra.
    Nem ismerhetek mindenkit még én sem :)
  • narumon
    #1598
    Maximális egyetértek. A jó Depeche Mode szerintem a Violatorral bezárólag volt (és az volt a tetőzés), onnantól egy kis lejtmenet, aztán erős lejtmenet, az új albumot meg megjelenés óta a mai napig nem voltam képes végighallgatni. Ez pl egy komplett violator kazettát pár hét alatt rongyosra hallgató volt rajongótól minimum problémás.
  • Tyia
    #1597
    Reméljük "villanymozdony" kolléga megcsinálja.
  • Tyia
    #1596
    Az ABC magát csak ismered...különben, hogy tudnál írni:)

    Az alábbi dalok csak ismertek:
    - The Night You Murdered Love
    - How To Be A Millionaire
    - 15 Storey Halo
  • Zephyr Retiring
    #1595
    Arra én is vevő lennék :)
    Mármint idénig egy ütős kis DM sztorira...
  • Tyia
    #1594
    Depeche Mode...hmmm.

    Magam részéről az 1984-es "Some Graet Reward" albumtól tartom őket számon.
    A korai prüntyögős számoktól kiütést kapok.

    Azt állítom, hogy a (számomra) igazi "giga"művek a "Black Celebration", a Music For The Masses", a "Violator" és a "Song Of Faith And Devotion" lemezekről származnak.

    A Depeche Mode-ot olyan nagy mértékben nem szoktam hallgatni...talán a kevéssé kreatív szerzemények miatt lehet.
    Belátom ugyanakkor, hogy a "Never Let Me Down Again" és a "Personal Jesus" ... verhetetlen alkotások.

    A '90-es évek második felétől a DM nekem már nem jelent semmit.
    Az trendet követi az a zenekar, amely valamikor maga volt A trend!!!

    Nekem a Cause & Effect jobban tetszik, bár ők nem voltak jelen a '80-as években...
    Kreatívabbnak érzem az Information Society a DAF és talán a Naked Eyes (Tony Mansfield) zenéjét.

    Természetesen ez az én magánvéleményem...

    -----

    Ha van kedved egy DEPECHE MODE sztorit lenyomhatsz...Vince Clarke-tól 2013-ig.
  • Zephyr Retiring
    #1593
    Ők mindig is újítók voltak. Kipróbáltak szinte minden stílust, amiben tehetségesnek érezték magukat. Talán furcsa lesz ha ilyet írok, de szerintem minden korszakuknak és irányzatuknak meg van a maga varázsa. Én nem tudok és nem is akarok a zenéik közt választani.
    A Depeche Mode egy ikon volt és már mindig az is marad.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pont ugyanígy gondolom Madonnáról, Michael Jacksonról is pl..magyarok közül meg Jimmyről és újabban Cipőről. Igen, tudom, hogy Madonna és Marin Lee Gore még élnek. Nem számít. Ők is ugyanolyan ikonok lesznek majd egyszer haláluk után, mint zenésztársaik...és mint jó pár énekes a new wawe világából is.
  • Zephyr Retiring
    #1592
    Őt nem ismerem. Csak Marty McFly-t... :D
    De nem hinném, hogy ő meg new wave-ben nyomná...
  • V43 1105
    #1591
    Na jóóónapot urak.. éppen samplingelek hangszíneket az everything counts szímű számhoz, amelyet ugyebár mint az köztudott a Depeche Mode szült meg... ezzel kapcsolatban egy kérdés,

    Ti hogy és miként látják, ha arról van szó, hogy változott a DM hangzásvilága? Sokan köztük jómagam is, a régi 1981 - 1985 közötti dalaikat szeretik legjobban.. az újabb 1993-as évektől megjelent lemezek már nem az igaziak valamiért.. persze itt-ott egy pár jól eltalált számot itt is lehet találni .. pl.: It's no good, Martyr, Dream On ..
  • Tyia
    #1590

    Szerintem a következő áldozat a Martin Fry féle ABC lesz.

    Nekik is volt olyan időszakuk amikor embertelen jó zenéket nyomtak...aztán már nem...majd megint igen.
  • Tyia
    #1589
  • Zephyr Retiring
    #1588
    Üdv. Ma este zenehallgatós napom van, de előre is köszke a Talk Talk sztorit
    Holnap szánok rá időt és átfutom..
    (Te meg Tyia fuss át ide :)
    "Kaptál" valamit..
    Stét
    Avagy Viva La Joe'stét
  • Tyia
    #1587
    Talk Talk

    4. rész

    A két utolsó album totálisan eltér a korábban jól kitaposott úttól.
    Mark Hollis bevallása szerint, a populáris zene teljes megtagadása volt a cél. Jól sikerült - sajnos.
    1991-ben a zenekar feloszlott.
    Mark szóló pályára lépett. Semmivel sem különb albumokkal...
    A két megmaradt tag .O.Rang néven publikált lemezeket, de érdekes módon ők sem nagyon tértek le a kései Talk Talk-tévútról.
    Persze van akai ezeket az albumokat isteníti. Én nem.

    Furcsa, hogy 1991-től folyamatosan jelennek remix, vagy válogatás albumok, zömmel a siker-éra dalaival...

    the end
  • mrmzsa
    #1586
    Annyira jó ez a szám, hogy elrontani sem lehet:
    Blue Monday
  • V43 1105
    #1585
    New Order - Blue Monday

    Mindenkinek kellemes szombati napot kívánnék ezzel a kis szolid nótával .. Mire egyes részeit az ember megtanulja eljátszani egy agyvérzést minimum kap ..
  • Tyia
    #1584
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=nwkrNNeVTWk]"Time It's Time"[/URL]
  • Tyia
    #1583
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=gFBcSMPTE-o]"Give It Up"[/URL]
  • Tyia
    #1582
    Talk Talk

    3. rész

    1985-öt írunk.

    A Talk Talk a csúcson.
    Talán ezért is engedhettek meg maguknak egy olyan albumot, mely inkább tartalmaz elgondolkodtató dalokat, mint gigaslágereket.
    A "The Colour Of Spring" lemezről van szó.
    Én bírom az ilyen, mondjuk úgy (ma): ambient "szerzeményeket".
    Két dalt sikerült a nemzetközi listák eleje felé is fellelni:
    "Life's What You Make It"
    "Living in Another World"

    Szerintem a "Happiness Is Easy" is odaérhetett volna.
    Valószínűleg az egyszerű, slágert kedvelő hallgató az olyan dalokat, mint az "April 5th" és "Chameleon Day" átlapozza.

    A "Give It Up" pedig egy döbbenetesen jó dal - sajnos visszhang nélküli.
    "Time It's Time" is remek darab mind a 8 perc! tökéletes zenei élmény.
    Elmondható, hogy a New Wave-től való teljes elfordulás ezzel a lemezzel kezdődött.
  • Tyia
    #1581
    A csúcsmodell:

    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=zbZ9uCQW1Hk]"Such a Shame"[/URL]
  • Tyia
    #1580
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=XQAOdpj7lm4]"Tomorrow Started"[/URL]
  • Tyia
    #1579
    Talk Talk

    2. rész

    Tehát 1984.

    (Fontos megemlítenem:
    Mivel a "Such A Shame" volt az első Talk Talk dal amit hallottam, 1984-ben nem volt tudomásom az 1982-ben kiadott korongról!!!)

    Eltelt az a 2 év.
    Ahogy a zenék jöttek-mentek, előadók el-feltűntek, zenekarok alakultak dögivel és szűntek meg, úgy sikerült gyakorlatilag a Talk Talk-nak is a feledés homályába merülni.
    Innentől volt robbanásszerű az a siker amit az "It's My Life" lemez jelentett.
    Halomban a slágerek, bár a hivatalosnak tekinthető hitlistákon csak a "Such A Shame" szerepelt kitűnően, azt gondolom a világhír azért garantált volt...

    A zene némileg poposabb, mintha több lenne az akusztikus hangszer, de a dob...az még mindig "üt".

    Az "It's My Life" (is) olyan lemez amit az ember az elejétől a végéig szívesen meghallgat.
    Talán egy gyengébb dal van a: "Does Caroline Know?" , de végül is elfér.

    ...
  • Tyia
    #1578
    jav.:

    "A Kajagoogoo, Nick Rhodes-szal és Limahllal közel sem tudott ilyen jó zenét nyomni 1982-ben!!! Persze később nagyon is:)"

    ...."Persze később nagyon is:)"

    Természetesen Nick Rhodes és Limahl nélkül értendő.
  • Tyia
    #1577
    Még egy példa a jobban kidomborodó ritmushangszerek használatára, hogy ezzel a képzavarral éljek...
    Lehet, hogy többeknek ismerős a nóta.

    Fun Boy Three - Our Lips Are Sealed
  • Tyia
    #1576
    +

    elsősorban Mick Karn basszusjátéka.
  • Tyia
    #1575
    Összehasonlításul egy overstream zene.
    A ritmusszekció ebben az esetben Mick Karn "proto-funk" basszusjátéka.
    Ínyenceknek kötelező.

    Dali's Car - His Box
  • Tyia
    #1574
    Meg ez is...

    The Party's Over
  • Tyia
    #1573
    Ez bizony k*rva jó dal:

    Talk Talk - Hate
  • Tyia
    #1572
    Talk Talk

    1. rész

    Azt gondolom nincs olyan zenerajongó (legalábbis a mi korosztályunkból) aki ne ismerné a Mark Hollis vezette csapatot.
    A szőke, állandóan grimaszoló énekes és a zenekar -szerintem - az angol új hullám 5 legjobban produkáló társasága közé tartozott.
    Mr. Hollis rettenetes tehetség...volt.
    Mint, ahogy jó sokan, én is a "Such a Shame" című dalukat hallottam először...talán a Zenebutikban. Rögtön kiakasztott.
    Anyámnak azóta is az egyik nagy kedvence.
    Régebben mondta is: tudod az az ujjatlan kesztyűs fiú...
    Aztán, hogy hogy nem a TV-ben volt egy egész hosszú koncertjük a Westfalenhalle, vagy mi helyről. na az nagyon ütős volt. Szó szerint, mert a dobos Lee Harris rendesen osztotta a hangszert.

    1982-ben debütáltak a "The Party's Over" című albummal.
    Angliában mérsékelt a siker, mégis a Duran Duran vetélytársaként kezdik emlegetni őket.
    A "Talk Talk" a "Today" és a "The Party's Over" nekem kellemesebb mint a Duran Duran-os "Rio" album húzódalai.
    A Talk Talk zenei megoldásai szerintem a mainstreamben még nem volt megszokott. Innentől a ritmusszekció korszakalkotónak tekinthető - megint csak szerintem. A "Hate" (is) jó példa erre.
    Talán a Terry Hall-féle Fun Boy Three (a Bananarama-val), illetve a Mick Karn-féle Dali's Car tolta ennyire előtérbe a ritmushangszereket.
    Mindkét zenekar azért stílusában (még a New Wave-en belül is) bőven eltér a Talk Talk-tól, hiszen pl. Mick Karn a Japan tagja (is) volt..ami nem éppen slágerturmixokkal lepte meg a nagyérdeműt.

    A Kajagoogoo, Nick Rhodes-szal és Limahllal közel sem tudott ilyen jó zenét nyomni 1982-ben!!! Persze később nagyon is:)
    Szerény, semmitmondó véleményem szerint 1982-ben sem a DM, sem a Duran Duran sem a Human League nem tudott ilyen remek albummal előrukkolni. Én szívesen hallgatom "The Party's Over"-t, pedig az 1982-es év még nálam nem nagyon játszott...

    Végeredményben a (jó-rossz) marketingstratégiának "hála" ez az album bizony csak nem akarta azt a fránya karriert beindítani.

    1984-ben aztán...
  • Tyia
    #1571
    Vissza a témánkhoz:

    Még a héten TALK TALK.

  • Tyia
    #1570
    Athena
  • Tyia
    #1569
    A legjobb...nálam:

    Origins
  • Tyia
    #1568
    Az egyik kedvencem:

    Corpus Rex
  • Tyia
    #1567

    Egy olyan dán párosról szeretnék pár szót szólni, akik nem kimondottan a témánk főszereplői, azonban én fontosnak tartom őket megemlíteni.

    Uffe Savery-ről és Morten Friis-ről van szó.

    2001 - óta ismertek, de már 1990-ben is volt lemezük.
    A Dán Királyi Konzervatóriumban létesült a Sa-Fri nevű kísérleti kettős.

    Jól látszik, hogy a két legény neve adta az ötletet a duó elnevezéséhez.
    1990 és 1998 között megjelent 6 azaz hat albumuk!!!!
    A lemezeken kortárs és klasszikus zeneszerzők műveiből játszanak:
    Bach, Mendelssohn, Ravel, Bartók....

    A 2001-es "Played-A-Live (The Bongo Song)" című alkotás az "Episode II" albumról, első európai sikerük.
    Ezzel a kiadvánnyal a mainstream fontos részei lettek, bár nem sokáig, hiszen a 2008-as "Origins" lemez erős rétegzene.
    Kizárólag Dániában jegyzett.

    Egy Tears For Fears klasszikus, a "Mad World" (Michael Parsberggel és Isam B-vel) eddigi utolsó megszólalásuk.

    Tehetségük nem kétséges.
    Leginkább az "Origins" korong az ami a legkedvesebb számomra.
    Gyakorlatilag egy World Music lemezről van szó.

    albumok:
    1990 - Turn Up the Volume
    1995 - Percussion Transcriptions
    1995 - Works for Percussion
    1995 - Lutoslawski, Bartók, Helweg
    1996 - Goldrush
    1998 - Bach To The Future
    2001 - Episode II
    2003 - 3.0
    2004 - 3.5
    2008 - Origins
  • Tyia
    #1566
    MOST MÁR CSAK ZENE!!!