3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • V43 1105
    #1977
    Pol Pot Megyek punkjai , többször láttam, valahogy magával ragad az egész hangulata a filmecskének is, ki, hová jutott érdekes...

    Na és a Digital Screamről mi a véleményetek ?
  • Tyia
    #1976
    A Dr. Beat vicc kategória a hozzáhasonló kórtársaival (nem véletlen az "ó"): Bumm, Oké, Casablanca, Fan Fan....
    A Banzai minden tekintetben több utcahosszal előttük járt. Nyilván az sem véletlen, hogy Ákos azóta is a magyar popzene egyik legnagyobb egyénisége...

    A CPg-ről régebben már volt szó...
    Ők munkásságukért ültek is....pedig nem voltak fasiszták, vagy neonácik...bár a hatalom ezt hallotta ki szövegeikből.....anarchisták voltak..
    (Pol Pot megye punkjai című film)

    Egyébként a CPg ma ia létezik....
  • V43 1105
    #1975
    Én sem.. talán Ők maguk sem gondolták komolyan.. ezért is lett vége olyan gyorsan.
  • Musachy
    #1974
    Inkább csak valami nosztalgiaféle miatt kellett nekem is, de a zenéjüket és főleg a szövegeiket sosem tudtam komolyan venni.
  • V43 1105
    #1973
    Nekem is, bár .. szóval vicces, hogy Ők voltak a Bonanza Banzai nagy riválisai, ehhez képest főleg zeneileg .. nos nekem nem tűnik egy ligának, pedig elég komoly szintijeik voltak .. :-))
  • Musachy
    #1972
    Dr. Beat az jó volt, láttam őket élőben is. Megvan az albumuk digiben.
  • V43 1105
    #1971
    Fatherral szoktunk összeülni, Ő mutatott sok olyan dalt amit nem is halottam, vagy már nem létező zenekar játszotta őket, Dr.Beat, CPG (igaz nem new wave sőt.. punk..) és még sorolhatnám ..
  • Tyia
    #1970
    Te így vagy a KFT-vel, én így vagyok mondjuk a Lorddal...bár az teljesen más kategória...
  • V43 1105
    #1969
    Nekem pont az ismert számok amik sok gyerekkori emléket felidéznek .. Afrika című számra mai napig megtudom pergetni a csajokat, ha retro diszkó van :-D
  • Tyia
    #1968
    Ma KFT jutott, abból jó sok van...nem értem a végére.....holnap sem fogok szerintem.
    Az a bajom a KFT-t felületesen ismerőkkel, hogy azon a 4 slágeren kívül nem tudnak róluk semmit.
    Pedig....
    Roppant szellemes darabokat tudhatnak magukénak.
    Tea, Alkalmatlan vagyok, Nem sikerül kikúrálnom magam, Volvo.....sorolhatnám.
    Laár András meg Bornai Tibor szerintem legendák...
    Az utóbbi Vámos Miklóssal!!!!! készített tavaly egy borzasztó jó albumot...Kalózzene címmel
  • Tyia
    #1967
    Külvárosból nem Budapestre....
  • mrmzsa
    #1966
    Álomgyártól ismerheted. Hová menjek címmel.
    Nem Budapesten bringázol a melóba? Vagy nem a belvárosban?
    Más is bekapcsolódhatna. A bubiba is.
  • Tyia
    #1965
    Ez az ő számuk. mert én mintha mástól ismerném, csak nemtom kitől...
  • Tyia
    #1964
    Ezt hallgattam...

    "El innen" azaz "Hová menjek?"...ez jó.
  • Tyia
    #1963
    Saját....amerre én járok nincs bubi...:)))
  • mrmzsa
    #1962
    A Cég, Álomgyár, 2 műsor, CSÉB 80
    Zebra Beat klub, Ráday Klub, Almássy tér, Kinizsi utca.
    1984-1986
  • mrmzsa
    #1961
    El innen
  • mrmzsa
    #1960
    Ha jó szöveget szeretnél jó zenével hallgatni bubizás (brinyózás) közben ajánlom a Kézi Chopin-t.
    Kedvcsináló
  • Tyia
    #1959
    Ma is osztályrészem volt több magyar zenekar műveinek meghallgatása....munkába tekerés közben.
    A Cég
    Szerintem teljesen jó mjuzik, ha akkoriban ismerem őket, lehet, hogy kevesebb Exotic-ot hallgatok ....
    Van egy-két közepes nóta, de a művek nagy részét irónia uralja, néhol cinizmus....bírom.
    Az Óceán 4 dalából csak a "Kuka Blues" amit érdemes volt (újra) meghallgatnom, 1981-ben külön pech volt számukra, hogy a KFT is indult azon a bizonyos fesztiválon.
    Álomgyár volt a harmadik banda, A Céghez hasonlóan szellemes-szurkálós-néhol slágeres dalok....ez is jó...szerintem.
  • Tyia
    #1958
    A Metronom '77-hez

    Külön vicces kategória volt, ahogy a Cserhátit kísérő zenekar egyik tagja csörgődobolt....
    A zenekar neve: Beatrice, komoly zenész a későbbi nemzet csótány...
    Egy évvel később már gondok voltak vele....nem tudom komolyan venni...a mai világban vállalt szerepe...hagyjuk.
  • Tyia
    #1957
    Én a általad is jól ismert oldalról szedtem,
    Laci bácsi lemezboltjában 1,200.-
  • Tyia
    #1956
    Ismerősnek kell lennie....

  • Tyia
    #1955
    Igen, nem sok köze van a Szörényis-Bródyshoz...

    Az M3-on volt hétvégén a Metronom '77 , itt lehetett hallani.
    Ismertem a dalt, csak sose gondoltam, hogy Illés, főleg a női énekhang miatt...aztán tessék!
    A verseny tisztára olyan volt, mint az Intervíziós buli, kapcsoltak különböző városok kultúrházait, és iskoláit, az ott lévők meg bemondták a versenyzők szerintük elért pontszámait.
    Voltak ám dalok..
    Asszem szombaton lesz a 3. elődöntő, ha már több oknál fogva lemaradtam a majd' 40 éves eseményről, most bepótolom.
  • Tyia
    #1954
    Van egy-két jó még, pl. a "Hogyha egyszer".
  • Musachy
    #1953
    Nem Új Hullám, hanem Új Illés.
  • mrmzsa
    #1952
    Innen letölthető:
    Illés - Boldog város (1977)
  • mrmzsa
    #1951
    Ez tényleg ütős! Nem ismertem, köszönöm. Az album többi dala is ilyen jó?
  • Tyia
    #1950
    Nem annyira Új Hullám, de betalált......

  • Tyia
    #1949
    A magyar zene nem OFF.....
  • mrmzsa
    #1948
    Kösz. Eddig is itt voltam, de senki nem dobott fel témát, ezért voltam passzív.
    De nem akarom a magyar zenével szét OFF-olni a topikot, szóval jöhet a new wave.
  • Tyia
    #1947
    Üdv újra itt!
  • mrmzsa
    #1946
    AE Bizottság
  • mrmzsa
    #1945
    A MILL.FAV az egyik legjobb, leghitelesebb 80's "alter" zenekar (volt).
    (Az "alternatív zene" kifejezést egyre több akkori zenész nem érti, sőt nem is tartja magát annak. A "Húzós" című műsorban a múlt héten (Rónai Egon műsora az ATV) Müller Péter Sziámi volt a vendég, és Ő nem tartja, tartotta magát soha alter zenésznek. Sőt a többiek: (Bernáth Atom, Zénó, Kőnigh, sem tartották magukat azoknak) Szóval inkább hívjuk ezt az a "mozgalmat" zenei stílust UNDERGROUND-NAK, az talán hitelesebb.
    Visszatérve a MILL FAV-hoz, Kreutz Laci az összes felvételt megosztotta velem (én pedig mindenkivel aki pár évvel ezelőtt még olvasta a blogomat), voltam én is több koncertjükön, tényleg nagyon jó kis zenét csináltak. Sajnálom, hogy Ők sem érték el azt az ismertséget amit megérdemeltek volna. Már csak a nevük miatt is.
    MILL.FAV
    és egy szép szerelmes dal:
    Ö
  • Tyia
    #1944
  • Tyia
    #1943
    Kazetta....

    Ma melóba menet a hallgattam a Millenniumi Földalatti Vasútvonal innen-onnan származó (főleg sztrimis) dalait.
    Voltak pillanatok amikor elvesztem, sehogy sem értettem mi a fene ez.
    Végül is egy-két szexuálisan túlfűtött, illetve teljesen elmebeteg darabot leszámítva jól szórakoztam.
    Őket a Satöbbi zenekarhoz tudnám hasonlítani, legalábbis pályafutásuk sikerességét/sikertelenségét illetően.
    Nyomtak, játszottak teljesen sok helyen, de az igazi befutás nem sikerült.
    Mondjuk az Almássy téren volt klubjuk....
  • Tyia
    #1942
    Szép napot!

    Kicsit elmásztam innen, "nagy" lemezjátszó keresgélésbe kezdtem.
    Találni még nem sikerült, a Bakelites kollégák idegeivel játszom....
    Eddig sem éppen a mai világ zenei kultúrájában lubickoltam, de most totális a hagy hátraarc.
    Kazettás magnó beszerzés (Hornyphon TR 6841), hozzá kazik....totál elmebetegség....tök jó.
    A lemezjátszó kicsit nehezebb téma, bár lemezeket már elkezdtem gyűjtögetni hozzá.
    Már van 4!!!

    Az Új Hullámos zenéhez, kazettás magnó, és lemezjátszó dukál.
  • Tyia
    #1941
    Szerintem én és az Új Hullám nem tudjuk kikerülni egymást. Ez jó zene, ez remek zene. Én meg olyan amilyen:)))
    Kár hogy "összeomlott" az előző SG, azt sem tudtam mi as szart kell csinálni, hogy visszajöjjenek a dolgok.
    50x kértem segedelmet, és még így is, messze nem olyan, mint Brekié, de remélem nem a külcsin lesz a fontosabb.
    A flag counter visszaillesztése az külön elmebaj volt...ezért nullázódott.

    Lényeg a lényeg megyünk tovább.

    HURRRRRRÁ!
  • Tyia
    #1940
    Egy nő?
  • Tyia
    #1939
    Szép napot!

    Remélem mindenki kinyaralta magát....

    "Szezonnyitó" zene? Hmm?

  • mrmzsa
    #1930
    Ki az énekes?