3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • mrmzsa
    #1728
    Nekem működik.
  • Musachy
    #1727
    File not found (404)
  • mrmzsa
    #1726
    A CSÉB '80 zenekar felvételei a 80-as évekből.

    (Az index.hu magyar új hullám topikból)

    CSÉB 80
  • uv
    #1725
    lehet mélázni, hogy mi punk, mi nem punk (nyilván más volt nálunk, mint tőlünk nyugatabbra) mondjuk a 80'-as évek elején mifelénk kimondottan jobboldali volt a punk zene, nyugaton meg erősen balos, tehát ennek semmi köze a zenei műfajhoz.
    részemről a punk - mivel sem zeneileg sem ideológiailag nem tudom begyömöszölni olyan kategóriába amelybe maradéktalanul beleférne - ezért marha egyszerűen annyit jelent: CSINÁLD MAGAD!

    ez volt 77'-ben angliában is a nagy lázadás lényege (és később idehaza is): fogj hangszert, írj szöveget, add elő! ennyi. gondoljatok csak a fanzine-korszakra, amely szintén a punkból nőtt ki, és ugyanezt a csináld magad mozgalmat vitte tovább, csak az újságírás/szerkesztés szintjén.

    valamelyik angol punk csávó mondotta annak idején a közönségnek:
    - a legtöbben sokkal jobban csinálnátok, mint mi, csak kurva lusták vagytok!

    szóval nekem ez a punk, nem zene stílus, nem politikai ideológia, nem taraj, biztostű és kutyanyakörv, hanem egyfajta hozzáállás.
    persze lehet (sőt legyen) is rendszerkritikus, mert az már csak magánvéleményem, hogy az okos ember mindig ellenzéki, mert számonkér (nem is szeretnék jobban belemászni a politika nevű trágyadombba).
  • Musachy
    #1724
    R.I.P.
  • mrmzsa
    #1723
    Nyugodj békében Őzike

    Utolsó koncert (2013)
  • Musachy
    #1722
  • mrmzsa
    #1721
    A "másik" fórumon kért valaki Andersen albumokat.
    Elővettem, feltöltöttem, utánanéztem, és csodálkoztam.
    Mennyire jó még mindig ez a zene 2013-ban.
    Egy régi interjúaz énekessel.
    Albumok:
    Válogatás
    albumok (1991)
  • Zephyr Retiring
    #1720
    Mármint baj volt...mert hogy a korai punk mozgalmakról (szólna) a vitafórum. Vagy a maiakról is? Egyáltalán van még manapság igazi magyar punk zene?
    Amúgy nem hinném, hogy velünk gond lenne. Hiszen a punk zene eleve nem is magyarországról ered.
    Biztos vagyok benne, hogy azért van (még) kisebb nagyobb tábora a punk mozgalmaknak is. Mint ahogyan vannak (még) rock kocsmák, vagy épp blues kocsmák is. Az igazi persze az lenne, ha a hazai pub-okban lennének punk klubok...folyatva az angol hagyományokat..nem?
  • Tyia
    #1719
    Szép estét!

    A magyar punk, az igazi fos-rock ellen fellépő (nyilván angol/amerikai mintákból építkezve) zsigerzene az amit hiányolok. Tudom, hogy nem igazán van épkézláb hanghordozó ebből a korból - tudjuk miért.
    A tatai rocktanácskozás is inkább az öregek árulásáról, mintsem valamiféle megegyezésről szólt.
    A korszak elmúlt kb: 1985-87 körül. (a szokásos 4-5 év csúszás itt is meg van)
    A lázadó tinik felnőttek.
    Nagyon nagy kár, hogy a korabeli középiskolás bandákból/-ról nem maradt szinte semmi.
    A zene átalakult. A fejek kitisztultak...úgy ahogy.
    Azt gondolom, hogy a magyar punk hőskorára jellemző vonások, már nem tapasztalhatóak a Lyuk-as zenekaroknál.

    Az a zene már nem érintet meg annyira...sőt.

    Az "őrült" Pajor Tamás és több kollégája megtérésével gyakorlatilag az "ősi" zene és szöveg meghalt.
    (A korábbi az életmódja meg őt ölte volna meg...valószínűleg)

    Látom itt az Escalatort megemlítve...ez csak valami véletlen folytán keveredhetett ide, mert ilyen gyatra Front 242 copyt még soha sem hallottam. Ettől már csak a Digital Scream nevű borzalom van lejjebb.

    Vicces, hogy az a zene ami ellen a punkok lázadtak pár évvel később újra csúcson volt. (P. Mobil, LGT, Omega...)
    Találtam néhány számomra érdekes/értékes bandát, de azt hiszem azok a bandák akiket a Bahia, vagy esetleg más később ki mert adni, már inkább pop(osabb)zene volt...
    Ha tévedek olyan is van.
    Szerintem uv kolléga (lényegében) egyetértene velem...
    Remélem mások is.

    Magyarországgal valami baj van...
    Ez inkább egy ország magyaroknak...
  • Zephyr Retiring
    #1718
    Ha a téma a punk,
    Albumokat is kapunk :D
  • Musachy
    #1717
    Ez klassz, kösz!
  • mrmzsa
    #1716
    ALBUMOK

    Letölthetők!!!
  • mrmzsa
    #1715
    ESCALATOR
  • mrmzsa
    #1714
    Nem vagytok valami aktívak mostanában.....
    Na nem baj, nesztek:
    KŐNIGH PÉTER

    Baby Line - Koncert (Fekete Lyuk) 1990
  • mrmzsa
    #1713
    1711-1712 Jelszó: sztrimi (ha kell)
  • mrmzsa
    #1712
    Névtelen Nulla:
    Hevesi Tamás 1978-ban megalapította a HeHaKi - Japánszky 80 nevű kollégiumi formációt, új számait (Csalódás, Te csak…) viszont már az 1980-ban alapított Névtelen Nulla zenekarban énekelte el. A zenekar, melynek tagjai Erdős Péter, Fábián Tamás, Gyuris Róbert és Hevesi Tamás voltak, több országos sikert ért el. A zenekar 1983-ban először Szegedre, majd 1984-ben Budapestre költözött, ahol 1985-ben kiadták az első stúdiófelvételeket, melyek címei Esernyő és Miért? voltak. Ez utóbbi felkeltette a szakmabeliek figyelmét, így elkészíthették első kazettájukat, mely az Első lépések címet viselte.
    A Fábián Tamás–Hevesi Imre–Hevesi Tamás–Ürmössy László-négyes ezután új lehetőséget kapott Victor Mátétól két másik felvétel elkészítésére a Magyar Rádióban. Ezek voltak a Diadal (Csíkos napernyő címen vált ismertté) és a Jeremy. A hatalmas sikereket elért zenekar számára újabbnál újabb lehetőségek adódtak, mígnem 1987-ben megjelent a Névtelen Nulla első lemeze Jeremy-I-II címmel. Néhány tagcsere után a Juhász Lászlóval és Köles Istvánnal kiegészült formáció a magyar könnyűzenei élet egyik meghatározó együttesévé vált.

    1989-ben egy négy órás búcsúkoncert keretében a Névtelen Nulla együttes elbúcsúzott az országtól.

    Névtelen Nulla - Jeremy I.-II (1987)
    Névtelen Nulla

    (Streamloadforum.hu)
  • mrmzsa
    #1711
    DIXI:
    Gémes János, vagy Dixi(ahogy mindenki nevezte), a hatvanas években lett Budapest szerte ismert, kultikus figura. Experimentális költő, non-stop performer, aki haláláig volt különleges szereplője a budapesti szórakozóhelyeken lezajló szokásos esti cselekményeknek. Szabad volt akkor, amikor mindenki rabnak érezte magát. Extatikus, szürreális, nyelven repítette verseit a szélbe. A beszéd az esztétika és a szellem kifejeződése lett, a nyelvet arra használta valaki, amire való. Mámorban, extázisban szavalta különös szövegeit. Látnok, jós és sámán volt. Valami vezérféle, huszadik századi Szókratész, kicsit olyan, mint egy vándorprédikátor, akit követnek a tanítványai.
    Dixi - Sötétben káprázó jelenés - DixiLemez (2009)
    Dixilemez

    (streamloadforum.hu)
  • Zephyr Retiring
    #1710
    Csácsumicső :)
    Nyaralgatunk, nyaralgatunk (legalábbis az asszony meg én :) de azért estefelé átfutok pár régebbi hírt...
    Annak idején még a sulis korszakomban lelkileg mindenképpen punk-nak tartottam magam. S persze a volt akkori tanerő is annak tartott, mikor lecsavart egy egy sallert valamelyikük, miközben a "hülye pánk"-jelzőt is rám sózta :D
    Mit nem adtam volna akkortájt egy olyan jó kis angol suliért, amiről nemrég olvastam:

    Cigi, motor, zene.....jeeeeee :)

    Amúgy az idő szép, Zemplén Kalandpark libegőstől, bobostól meg volt,
    az élet "hepi"....szólt egy hapi :D
    Vidám nyarat gyerekek!

  • mrmzsa
    #1709
    És, ha már feltöltötték (köszönöm joska), és még aktív a link:
    Álomgyár - Álomgyár (1988)
    01 hova_menjek.mp3
    02 biztonsag.mp3
    03 biztonsagizar.mp3
    04 csokkisasszony.mp3
    05 fekete_csodak.mp3
    06 ma este.mp3
    07 pa_pa_pa.mp3
    08 tango.mp3
    09 jeruzsalem.mp3

    link
    Jelszó/pass: sztrimi
  • Zephyr Retiring
    #1708

    Nincsenek szavaim..
  • Tyia
    #1707
    Megerőltettem magam.

    Letöltöttem.

    Köszönöm szépen.
  • Tyia
    #1706
    Kézigránát kell
  • Tyia
    #1705
    Qss

    A banda meghatározó személyisége volt (1985 után) a spiccesen hörgő hangú Bajtai Zoltán, alias Barangó.
    A hatósági szigor miatt csak szűk körben reprezentálódhattak a punkok.
    Például a (soponyai helyett) süttői total '87 rendezvényen, ahol a Qss sem kussolt:)
    Totya a Marina Revue-ben basszusozott 1984 és 1985 között.
    Papp Györgyöt is "foglalkoztatta" a Marina Revue...
  • Tyia
    #1704
    Nem én
  • Tyia
    #1703
    Modells

    1981-ben alakult punkzenekar. A kortárs punkbandákhoz képest igényesebb produktumuknak köszönhetően, az 1982. évi középiskolai rockseregszemlén sikerrel szerepeltek.
    Demóelvételi lehetőséget kaptak egy KISZ-pályázaton, még az IM-ben is cikkeztek róluk. Mégis hamarosan - a többi középiskolás zenekarhoz hasonlóan - feloszlottak.
  • mrmzsa
    #1702
    1 hét múlva tudom csak újratölteni (ha addig nem sikerül), mert az otthoni gépemen van a file, és most nem ott(hon) vagyok.
  • mrmzsa
    #1701
    Lehet, hogy most csalódni fogsz, de nem is nagyon emlékszem erre a koncertre. Abban az időben (90's évek legelején) az "Utálom az egész XX." lemezzel turnézott a Ricse. Egymás utáni években 2 koncertet adtak, az elsőn a Sex Action volt az előzenekar a 2. évben a Kispál és a borz.
    Sokszor voltam már Nagy Feró koncertjén, nagyon jó előadó, és nagyon profi. Jó hangulatú koncerteket szoktak csinálni, valószínűleg az is az volt. Viszont azért maradt meg bennem, mert nagyközönség előtt (BS)szerintem itt debütált a Sex action, és a Kispál is. Még az sem kizárt, hogy rájuk inkább kíváncsi voltam, mint Feróékra. Akkor ők még viszonylag ismeretlenek voltak, jó ugródeszka volt a ricse előtt játszani. Persze tehetségesek is....
  • Zephyr Retiring
    #1700
    Akkor azt az élményt már nem vehetik el tőled..
  • Zephyr Retiring
    #1699
    Innen is tudsz. Csak egy 2 perces regisztráció kell rá.
    Elég sokáig élnek a linkek, tehát érdemes is. Van ott olyan linkem, ami már 2 éves is elmúlt és még él
  • Zephyr Retiring
    #1698
    Én most szedem...
    Még kb. negyed óra....
  • Tyia
    #1697
    Mindenhonnan tudok letölteni...de innen nem :(

    Ha megteszed, hogy a shareplace.com-ra feltöltöd...megköszönném!
  • mrmzsa
    #1696
    Trailer 2:
    Gary Numan új album

  • mrmzsa
    #1695
    Én ezt láttam élőben... Ott voltam.
  • mrmzsa
    #1694
    MODELLS - link
  • Tyia
    #1693
    A Spions-hoz egy-két mondat morpheus-tól...

    "A magyar art-punk/new wave Alfája - ha nem is az Omegája - 1977 óta van jelen, noha 1978 óta nem létezik. Virtuális valóság, hogy ezt az egészen másra vonatkozó és annyira divatos, hogy máris divatjamúlt kifejezést mártsuk zenébe...

    ....A Spions direkt és áttételes, intellektuális és primitív, durva és érzékeny, végiggondolt és kidolgozatlan volt, a valóságban pillanatokig élt csak, valójában - hatásában - máig él. Hallatlan, hallhatatlan és halhatatlan. Archív kincs, eleven tradíció...

    ...E M.U.Z.I.K. kalauza, aki a Spionsról mindent - hírét, hamvát, hangját, képét, szavát, dalát - utólag ismert meg, bevallja, nem lett a híve, idegenkedik tőle. Lemezeikben a kuriozitás értékét érzi leginkább. Látja viszont a Spions hatását, s elévülhetetlen érdemét abban, ami utána történt: hogy a tanítványok olyan gyönyörűen túlszárnyalták mesterüket...

    ...1983 április 30-án az URH, az Európa Kiadó és Kontroll Csoport tagjai idézték meg a Spions szellemét: az Egyetemi Színpadon előadták négy számát (Anna Frank álma, Rock and Roll Kamikaze, Nirvánia, Summer Song), a műsor plakátja az 1978-as Anna Frank-est plakátjának felhasználásával készült - a koncertet látta a Hungaroton két vezetője, Erdős Péter és Bors Jenő, ettől kezdve nem volt többé időszerű a készülő Kontroll-LP.
    A Summer Song fel-felbukkant a Kampec Dolores és a Sziámi-Sziámi korai műsoraiban. Utóbbi - saját zenével - 1986-ban szalagra is rögzítette Molnár Gergely És című szövegét, amely bekerült Kamondy Ágnes 1993-ban bemutatott színpadi estjébe (Dalok Közép-Nirvániából) is: a Spionsból kiindulva ő zárta le és emelte meg az egész, 1978-ban kezdődött korszakot - ahogy Müller Péter Sziámi írta a CD-borítón, megmentette Nirvániánkat avval, hogy szépen artikuláltan kimondta 'valóságos művésznevét'."

    -----------

    Spions - Donauer Video Familie 1978

    01 - Anna Frank álma
    02 - Groupie of The Dead
    03 - Jump And Jump And Jump
    04 - Nirvánia
    05 - I'm At Home
    06 - Emlékképek
    07 - A Summer Song
    08 - Menekülj el!
  • Tyia
    #1692
    Árnyékszék zenekar

    1982 augusztusában egyetlen koncertre alakult, új hullámos paródiát bemutató együttes.
    A veszprémi új hullámos fesztivál balatonfüredi zárókoncertjén léptek fel.

    Neoprimitív, Bizottság, Beatrice....

    Jobbágy Gyula
    Földes Péter
    Nagy Feró
    Vedres József
    Waszlavik László
    Wahorn András
    (fe)Lugossy László
    Trunkos András
    Donászy Tibor
    Dzodzoglu Jorgosz

    A koncert anyagát lásd: #1689

    olyan amilyen, de elég érdekes...

    van jelszó is...nálam:)
  • Tyia
    #1690
    öt
  • Tyia
    #1689
    Bakker, próbáld meg még1x...őt perce indult...

    Árnyékszék - Új Hullámos Fesztivál (1982)

    01 - Nagyvárosi farkas
    02 - Írtam a bátyámnak egy dalt
    03 - Dolgoztam egész nap
    04 - Nem kell a púder
    05 - Egy lány kéne nékem
    06 - Szerelem
    07 - Sikátor - Térden állva (Nagy Feróval)
  • Tyia
    #1688
    Momentán nem én töltöttem fel...tegnap még jó volt...

    ...