3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Tyia
    #2017
    Na ez a fajta gitárzene - nem, érdekes, hogy a Roddy Frame/Aztec Camera is tól ilyesmi zenét....az meg tetszik....asszem a hangja kárpótol...

    Nehéz állást foglalni....
  • Tyia
    #2016
    Nem rossz, ez a dalcím a Power Station-től ismerősebb...
  • Tyia
    #2015
    Gitárzene nem. Prüntyőgés sem.

    Az 1983-utáni szinti/gitár/bass/dob igen.
    Persze itt is vannak átfedések, nem tudok teljesen kategorikusan válaszolni.
    Korai DM - nem, a Yazoo 1-2 kivétellel -igen, korai Duran Duran (erről szerintem a másik New Wave topikban és itt is sokat beszéltünk) 1-2 kivétellel nem....még?
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2014.09.12. 19:50:45
  • Tyia
    #2014
    "A Dalaim, szakrális közegek"

    (Ákos)
  • V43 1105
    #2013


    Ezt sokat prüttyögtem itthon egy időben .. :-D
  • V43 1105
    #2012


  • mrmzsa
    #2011
    És ez? Ez hasonló, mint a Comsat Angels:
    Get it on
  • Musachy
    #2010
    Se gitár, se "prüntyögés" (szinti) ?
  • mrmzsa
    #2009
    Igazából semmi bajom Ákossal, és a zenéjével.
    Profi, tehetséges előadó, zenész. Bár nem kedvencem, nem is hallgatom sűrűn.
    Közhelyeket félretéve, lehet tényleg korai volt a Kossuth díj, ez kevésbé művészi elismerés volt, mint talán politikai, de ebbe nem szeretnék belemenni. Engem ez nem érdekel, és nem is itt van a helye ezt megbeszélni.
    Készített nagyon jó albumokat, dalokat, és a Tankcsapda, mellett Ö tud telt házas koncerteket csinálni manapság ami azért elismerésre méltó.
    A 2084 album is jó lett, láttam a koncertet a Szigeten tényleg profi volt.
    Meghallgattam az "Újra élsz" dalt (nem ismertem). Nem lesz kedvencem ez a dal (sem).
  • V43 1105
    #2008
    Szőrnyű tudni, hogy itt a vége
    Üzenetünket írjuk az égre
    Nem lesz itt már ember régen
    Mégis megjelöl mindent a szégyen
    És ha eljön néhány idegen
    A Föld csak hallgat majd dermedt hidegen
  • Tyia
    #2007
    A Comsat Angels-ben játszott egy Kevin Bacon nevű fószer....
  • Tyia
    #2006
    A gitárzenét nem kedvelem; ez van....a Church-csel is egy csomót "harcoltam", de nem nyert.
    A Prefab Sprout szintén így járt és a Modern English is.....nem bírnak megfogni....nem tehetek róla.

    Viszont a Comsat Angels jól elkapott.....bár ők használnak szintit.
  • mrmzsa
    #2005
    Akkor sürgősen pótoljad. Kovácsék hangzás világa csodálatos. Nem véletlenül tartják a Mozz-Marr duót az egyik legeredetibb zenészeknek.
    Szerencsés helyzet az összes albumukat megtalálod a youtube-on. Érdekes pont a hetekben kezdtem újra hallgatni őket. Teljesen rendben vannak még most is.
  • Tyia
    #2004
    hmm.
  • mrmzsa
    #2003
    De még mennyire.
  • V43 1105
    #2002
    Álmod után újra élsz egy régi testben
    Ez ma is jó lesz, de kérlek Kedves fesd ki szebben
    Ugye jobb így?

    Itt nagyfiúk várnak nagykabátban a nagy lányokra
    A nagylányok lassan kitipegnek a Nagykörútra
    Egy vagy köztük ...

    Újra játszol, újra élsz magányodról nem beszélsz
    Hangok hívnak, visszatérsz
    Nem szeretsz és nem remélsz

    Imádom ezt a számot ... az ilyen estéket is feldobja mint a mai, mikor 9-ig itt döglök az irodában ...
  • Tyia
    #2001
    Mi ejnye? a prünty vagy a Kovácssz
  • Musachy
    #2000
    Ejnye...
  • Tyia
    #1999
    Kovácsékat nem annyira ismerem, ők kicsit távol állnak tőlem zeneileg...
    ----------
    Nem tudom, de a prüntyögő zenétől falra tudok mászni.
  • V43 1105
    #1998
    Pedig ...

    1981 Speak & Spell

    -Photographic
    -Just can't get enough
    -Icemachine

    1982 A Broken Frame

    -Leave in silence
    -See you
    -The Sun and the rainfall

    Ha bárki megkérdezi talán ezek a kedvenc számaim DM-től .. persze a későbbi lemezeken megjelent dalaik között is vannak kedvencek .. Everthing Counts, Strangelove, Master & Servant, Black Celebration etc etc ..

    Egyébként még a The Smiths-t szeretem nagyon ebből az időszakból .. Azt hiszem pont valahogy 80'-as évek elejére datálható a megalakulásuk .. This Charming Man, Rubber Ring pl ..

  • Tyia
    #1997
    Nemsokára újra rámászom az angol New Wave 2.-3.-4. vonalára....ott is vannak jó zenék....találtam párat.
  • Tyia
    #1996
    ....pedig ez rendben lévő mjuzik

  • Tyia
    #1995
    Szerintem elég kevés Martin Fry rajongó van ma Magyarországon.....
  • Tyia
    #1994
    Az a lényeg, hogy az Új Hullámos zene úgy a Kajagoogoo komolyabb feltűnésétől, de leginkább az ABC ismertebbé válása óta érdekel.
    Onnan már lavinaszerűen jöttek a többiek: Talk Talk, Duran Duran, Nena, Falco, Thompson Twins, Tears For Fears, DM, Alphaville....stb....
    A Kajagoogoo (akkor) még csak tetszett, de az igazi lökést az ABC adta...
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2014.09.12. 18:35:01
  • Tyia
    #1993
    A DM-mel kapcsolatban már többször említettem, hogy a prüntyögős korszakukat jól kikerülve, csak az 1983-as "Construction Time Again" albumtól veszem őket "ember számba"...ezt a lemezt is kb. két évvel később hallottam először...
    A fáziskésés itt is megvan.
  • Tyia
    #1992
    A Soft Cell-t pedig egy lány mutatta meg nekem valamikor 1986-87 körül....nem tudom addig még/már nrm jutott el hozzám....
    Az is igaz, hogy a KAJAGOOGOO jól eltakarta előlem a "napot"...
  • Tyia
    #1991
    1983? Hűha
    Akkor én még csak 12 voltam....
    1-2 év múlva kezdtem csak el a "zeneszerzést".
    DAF- ról, de még a Soft Cell sem hallottam 1983-ban.
    A DAF-ról van már itt egy rövidebb értekezés itt

    A Der Mussolini-t ajánlottam én is - kis kommenttel....
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2014.09.12. 18:22:34
  • mrmzsa
    #1990
    Nincs ebben semmi különös. Pl: 1983-ban többet hallgattam DAF-t,és Soft Cell-t, mint DM-ot.
    Ez nem azt jelenti, hogy a DM nem tetszett, sőt a világ egyik legjobb zenekarának tartom a mai napig a DM-ot, de valahogy akkor egyedibb hangzása volt a DAF-nak. Már akkor is tetszett a german wave. TRIO, IDEAL, NINA HAGEN, DÖF.
    DAF-t a mai napig szívesen hallgatom. Aktívak, de, sajnos ide még nem értek el.
    1984 nyarán az építőtáborba a Star de lux kazettás magnómba 1 kazettát vittem csak: a oldal: DM: Speek & Spell, és b oldal: The B-52's Whammy albumok! A DAF kazettát, csak otthon halkan hallgattam nyilvános helyre nem mertem elvinni:
    Der Mussolini
    Akkor tört ki a Break örület, mindenki esténként breakelt a DISCOba, akkor még ezeket az előadókat nem nagyon ismerték. Nagy újdonság volt.
  • Tyia
    #1989
    De jó....
    Minden tiszteletem a tiéd, szerintem az olvasók és a kommentelők 99%-a 40-en felüli, de legalábbis közel van hozzá.
    A műfaj leginkább a 80-as évek eleje, közepét jellemezte, akkor mi ezt jól átéltük....
    Örülök, hogy érdekel ez a téma...

  • V43 1105
    #1988
    Talált.
  • Tyia
    #1987
    22 éves vagy?
  • Tyia
    #1986
    Én megpróbáltam.....de nem sikerült.
  • Tyia
    #1985
    Nem akartam bántóbban...még is csak hallgatta őket valaki....
  • V43 1105
    #1984
    Én mai napig 22 éves fejjel BB rajongó vagyok .. :-)
  • Tyia
    #1983
    Érdekes, hogy a Dr.Beat jobban tetszett.....
  • mrmzsa
    #1982
    Dr. Beat jól elvolt a Bonanza mellett. Nekem a Beat jobban bejött, csak az Ákos gondolta (komolyan?), hogy riválisok lehetnek.
    Más volt a szöveg világa, hangzása, kinézetük. Ők voltak a magyar alter szinti-pop. Az első lemezük nagyon ott van.
  • Tyia
    #1981
    A rendszerváltás körüli évek, minden szempontból zavarosak voltak,
    Én egy szőlészetben dolgoztam (szakmában) és tisztára azt hittem, hogy most aztán olyan jól fogok keresni, hogy ihaj, de nem....
    Látszódott itthonról az osztrák, meg a német dőzs, és vártam, hogy majd a nagy változás szele idefújja a nagy fizetéseket is....

    A zenére szerintem nem jutott annyi koncentráció, mint pár évvel korábban, elsikkadt a közönség figyelme olyan előadók felett is, mint pl. Kentaur.
    Szerintem azokban az években 1990-1992 csak egy igazán látványos, hangos sikerű zenekar volt: a Bonanza Banzai.
    A punk kifulladt, magyar metál....hagyjuk, rock sehol, Bikini feloszlás előtt, Manhattan áhhh, R-Go...Sziporka elfáradt.
    A régi öregek, meg állásokat vállaltak a zeneipar különböző részein.
  • V43 1105
    #1980
    Érthető, hallani is lehetett már hangzásban is.. na meg az énekhang ..
  • Musachy
    #1979
    Jó a meghatározás.

  • Tyia
    #1978
    Egy kalap sz.r
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2014.09.11. 18:13:30