3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Zephyr Retiring
    #1687
    Közben mutatnék valamit.
    Nem semmi lehetett élőben..akkor.
    Egyik utolsó bulijukon ott voltam. Ez a dal sajnos már nincsen terítéken. Pedig..
    Hang kicsit csúszik a képhez képest, de ki nem sz......ja le?
  • mrmzsa
    #1685
    Sajnos nem. A demót nem találtam meg, csak egy próba felvételt, ami elég szarul szól. A koncert az 1982 Balatonfüredi Új hullámos fesztivál anyaga 4 szám, jó minőségben.
    Türelem, feltöltöm. Megkapjátok.
  • Zephyr Retiring
    #1684
    Bassz. Ez klassz. Alkalomadtán azt a jelszót elkérném :)
    Viva la ááárnyééékszéék jeeeeeeeeeeeeeee :D
  • Tyia
    #1682
    A koncert mennyire élvezhető?

    Gondolom a demo az jobban szól.

    köszönöm.
  • Tyia
    #1681
    Elfogadom...
  • mrmzsa
    #1680
    A modells-től van koncert felvételem, demo, és próba is.
    Ha jól emlékszem összesen 4 vagy 5 saját számuk volt, ezek vannak meg különböző változatokban. Majd feltöltöm nem sokára valahova.
  • mrmzsa
    #1679
    A wiki szerint: Tubeway army együttes punk volt, és ott kezdett Numan.
  • Tyia
    #1678
    Szerintem a klasszikus punkkultúra a '80-as években már nem játszott...
    A gyökerek közösek természetesen.
    Az átmenetet én 1977 és 1979 közé tenném.
    A New Wave sem bírta sokáig, mint tudjuk.
    A korszakos művek 1979 és 1983 közé estek...
    Ettől még esetleg gyengé(bb)nek mondott későbbi (Wave)zene simán lehetett (és lett is) állat számunkra...(nem feltétlenül a mainstream slágerlistákon elfoglalt, vagy éppen el nem foglalt helyezésből kiindulva)
    Magam részéről éppen a '83 utáni produktumok jönnek be igazán, a brit és skandináv területekről. "Ami"-k nem nagyon.

    A magyar?...na pont ezért vagyunk itt, hogy jól feltérképezzük:)
    Bár Neked lehet, hogy nem sok újat tudunk mondani, de Te annál inkább nekünk!!!

  • Tyia
    #1677
    Modells???

    Szeretnék kérni.
  • Tyia
    #1676
    ETA - Spicli
  • Tyia
    #1675
    ETA - Na és
  • Tyia
    #1674
    Vissza Magyarországra...

    ETA

    Elmondások szerint ez a kissé provokatív nevű banda volt első igazán profi punkzenekar itthon.
    Lehet, hogy azért, mert Ők nem a mélyből jöttek.
    Budai középosztálybéli srácok, akik nem vállalták a sztereotip külsőségeket.
    A ZENÉT szerették.
    Inkább feldolgozásokkal "hódítottak".
    A tagság sem egyszerű, hiszen az ex-Neurotic énekes, Czeller Péter alapított zenekarban a későbbi Sex-e-Piles László Viktor gitározott...két kevésbé ismert basszeros és dobos mellett.
    1982-83 a zenit, viszont az ún. punkperek hatására feloszlottak.
  • Tyia
    #1673
    Falco is és még a Pete Burns féle Dead or Alive is!!!

    Gary Numan?

    Boy George pl. a Bow Wow Wow-ban bontogatta a szárnyai, csak ott volt jobb énekes...

  • Tyia
    #1672
    A Toy Dolls nekem bejön...igazi nem normálisak :)
  • Tyia
    #1671
    A "Rockzene története" című filmben a Ramones-től elég jól elhatárolódnak az igazi punkok.
    Az ügye nem mondhatjuk, hogy a New York Dolls, vagy akár a Sex Pislols összeköthető velük...

    A Ramones majdnem slágerzenétjátszott, csak úgy, mint a kései Clash, vagy az abból eredeztethető Big Audio Dynamite.

    A kortárs punk...hagyjuk.
  • Zephyr Retiring
    #1670
    Fb. Egy időben szerettem volna, aztán mégsem...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    túlontúl függővé tesz. Van szinte minden ismerősömnek (azon sem lepődnék meg, ha a kutyáimnak is lenne már) de valahogy nekem túl divatszagú. Tehát egyelőre köszönöm nem. Elődje a nagy "I" betűs az volt, "ismerős" is hozzá úgy fél millió ember, még azok is, akikkel nem is találkoztam, csak e'mentek mellettem az utcán és felismertek.
    Mit tudom én: talán bunkónak tartottak volna, ha nem jelölöm vissza őket. Régi cimborák is megtaláltak persze, s egy ideig érdekes is voltam számukra, de mikor rádöbbentek, hogy "több bőrt nem húzhatnak le rólam" hanyagolva is lettem szépen lassan. Itt a legtöbben nem tudják ki vagyok, s akik azt hiszik ismernek, valójában azok sem :) elég nekem ennyi is bőven. Sokkal jobb érzés egy "senki" maradni, mint híres és ismert lenni.
    Szigetre már nem vágyom, Lyukas korszakom is lezárult már egy ideje.
    Viszont belül, legbelül azért maradtam aki voltam. De ahogy pár nagyon fiatal ismerősöm megjegyezte: "ne égessem már magam"
    Hallgatok rájuk :)

    Igazad van: sok NW banda kezdte punkként, de mondok mást is:
    Sok belül punk nyílt is meg egészen más zenei irányba.
    infók itt (katt) s ezen belül is a "történelem" almenü mondhat még sokaknak újat :)
  • mrmzsa
    #1669
    Én elég sokat hallgatók punk zenét. Pekinska Patka, Dead Kennedys, The Clash, Stranglers, Damned, Sex Pistols, Exploited, UK Subs, a magyar közül Modells, és még egy párat. Az fb-n a fekete lyuk topikba szoktak csatolni a yt-ról klippeket. Azokat sűrűn nézem, hallgatom.
    Holnap is megyek a Szigetre SKA-P-re.
    A punk mozgalom szerintem ugyan úgy hozzá tartozik a 80's évekhez, mint a New Wave. Elvégre valahol azok voltak a gyökerek. Rengeteg NW banda kezdte punk zenével: Gary Numan, Adam Ant, B-52's, Boy George, stb.
  • Zephyr Retiring
    #1668
    Egy kis nosztalgia punk módra..
    avagy: Toy Dolls kicsit másképpen..
    Tudom, nem magyarok, de attól még punkok.
    Vagy olyasfélék :)
  • Zephyr Retiring
    #1667

    Talán a téma érdekli, csak érdeklődés hiányában...
    Mellesleg ki hallgat manapság szélesebb körben punk zenét?
    Na nem mintha valaha is teltházas punk koncertek lettek volna idehaza :) Vagy lehet, hogy voltak, csak én kimaradtam belőlük :)
    Igaz, ma is éli még reneszánszát a punk idehaza, mintha a Kretens is aktív lenne még (majd megcáfoltok, ha nem így van) de jómagam már nemigen futok össze punk zene kedvelőkkel sajnos.
    Elvétve belebotlok még a környékemen egy egy Ramones pólót viselő ürgébe, de ha a pólójáról kérdeznék szerintem csak pislogna rám, hogy mi van...

    ...közben kamaszból (lázadóból) példás családapa lettem (majd elvált, majd újra családapa) s megéltem azt is, hogy kimentem már a divatból s a punk sem a régi már, a punkon belül is van már ellenlázadás (lázadnak a lázadás ellen is) úgymint pl: a Csók és Könny, vagy a Büdösök, vagy mondjuk a Tekintetes Úr nevű bandák..
    De azért van még Auróra vagy HétköznaPICSAlódások, így én is tudok még mit hallgatni manapság is...
  • mrmzsa
    #1666
    Úgy tudom Bence időhiány miatt hagyta abba, nagyon jó kis topik volt, sajnálom, hogy már nem aktív.
    Ez is nagyon jónak indult:
    malter
    Sajnos már ez is inaktív.

    + még a legnagyobb (legális)ez:
    Artpool
    Náluk nagyon sok legális felvétel van, előzetes egyeztetés után ki is adnak felvételeket, ha az előadó hozzájárul.

    Aki jobban bele akarja magát ásni a témában, és sok szabadideje van, ők nagyon segítőkészek.
  • Tyia
    #1665
    Az Úr 1979. évének március havának elején, egy esztendővel "Spionsék" megnyilvánulásai után, az FMK-ba egy est szerveződött, Kőbányai János jóvoltából, Beat ünnep címmel.
    Meghívottak között olyan fiatal írók, művészek voltak, akiknek volt érzelmi kötödésük a rockzenéhez.
    (Pl. Szkárosi Endre, akiről még a későbbiekben lesz szó, illetve Bernáth/y/ Sándor)
    A Beatrice zenészei is a meghívottak között voltak.
    Ezek a fiatalok többé-kevésbé ott találkoztak először Nagy Feróék energikus zenéjével.
    Ez a csodálkozó kis laza szellemi közösség, későbbFÖLÖSPÉLDÁNY neven lett ismerté, vagy éppen nem ismerté.
    A 'Rice és a Fölöspéldány érdekes ún. "irodalmi koncerteket" szerveztek.
    Összesen három ilyen költői performance és rockkoncert keverék született. 1979 áprilisában Szegeden a József Attila Tudományegyetem klubjában.
    1979 júniusában a Csepelen, ahol már nem kevés rajongó előtt ment az őrület...
    A legnagyobb dobás 1979 augusztusában Budaörsön volt.
    Performance hegyek: Kőbányai punk- és csöves fotóból állított ki, míg Bernáth(y) fekete kaftánban görögdinnyét vagdosott a falhoz...beteg.
    Volt aki magát festegette, volt aki nylonzacskóba öltözött.
    1980 tavaszán a kapcsolat megszakadt.
    Nagy Feróék ultimátumot kaptak...a Beatrice tovább dolgozhatott...egy ideig.
  • Tyia
    #1664
    Ő volt...sajnos abbahagyta.

    Összehoztam egy háromszöget...

    A Spions dolgait nála megleltem, de a linkek halottak...pótolva lesz.

    Aztán az Te indexes topikodat ajánlotta, én meg mondtam, hogy ott regelt vagyok, illetve Te is írsz ide...meginvitáltam közénk...lehet, hogy a téma már nem érdekli?
    Nem tudom.
  • Zephyr Retiring
    #1663
    Nem is (lesz) rossz :)
  • mrmzsa
    #1662
    Köszönöm. D. Bence?
    Ö az Ultra Rock Agency?

  • Tyia
    #1661
    Gondoltam, hogy majd madarat lehet veled fogatni...:)

    ---------
    D. Bence? ismerős?
  • Tyia
    #1660
    A punkoknak (sem) volt mit veszíteni...

    Egzisztencia, pénz, család...honnan?

    Persze voltak csak punkzene kedvelők, főleg a '80-as évek közétől...
  • mrmzsa
    #1659
    Csak+ Sikátor és Csokonai Vitéz Műhely
    történet
  • mrmzsa
    #1658
    + még egy nagyon jó(new wave) hír:
    Gary numan új albuma

    Nagyon bírom a fiút!
  • mrmzsa
    #1657
    Örülök a topik bővítésnek!
    Akkor hajrá: (A kezdetektől)
    magyar punk
  • Zephyr Retiring
    #1656
    Inkább meg nem értettség. A punk zene eleinte még erről szólt..
    A baj az (volt) hogy az akkori gondolkodás szerint ezek "elítélendő" és "betiltandó" zenék voltak. Ma már tudjuk, hogy ez művészet és slussz.
    Nem azért énekelték az erőszakot a durvaságot és az egyéb "polgárpukkasztó" dalokat, hogy megtedd amit mondanak. Hanem, hogy lázadj minden ellen. A határok a tiltások a rendszer ellen.
    A mai fiatalok már nem abban nőnek fel mint apáink, nagyapáink, mikor sittre vágtak ha nem volt melód, megpofoztak ha feleseltél, levágták a hosszú hajadat ha fiú létedre megnöveszteni merted.
    Sok dolog volt, ami ellen tenni akartak valamit.
    Talán még ma is ugyanaz lenne minden, ha nincsenek az örök lázadók: a punkok...
  • Tyia
    #1655
    Kiderült...igen.

    passzio.hu

    Van itt sok minden...albumokról infó, dalszöveg, korabeli sárdobálás...
  • Tyia
    #1654
    Kicsit más...

    Ugrom az időben...

    1986.

    Mindenféle felhívás hatására egy rakat amatőr zenekar bukkant fel.
    Belőlük készült két válogatás lemez a Bravo és Start gondozásában.
    Az "Első Lépések" és a "Mustra".
    Nem ismerős valamelyik valakinek?
    Érdekelne...
  • Tyia
    #1653
    Nem tudom.

    Összetétel?
  • Zephyr Retiring
    #1652
    Spions -> Spions Inc.
  • Tyia
    #1651
    Állítólag egy montreali rádióban Dj...Gregor Davidow, vagy Helmut Spiel néven...
  • Tyia
    #1650
    Spions - Emlékképek
  • Zephyr Retiring
    #1649
    Kanadában?
    Basszus, ha tudom megkerestem volna :)
  • Tyia
    #1648
    Spions - Nirvánia
  • Tyia
    #1647
    Spions

    Molnár Gergelyt nevét kell elsősorban a zenekarral kapcsolatban megemlíteni, Sebők János szerint Ő a punk és újhullámos szellemiség egyik hazai meghonosítója.
    Ez annak tükrében érdekes, hogy a hazai közönség előtt az 1977 augusztusában alakult Spions teljesen ismeretlen maradt, hiszen azt a három koncert amit Magyarországon adtak, csak néhány tucat, nem "zenei ember" látta-hallotta. Más művészeti ág iránt érdeklődő, leginkább Molnár Gergelyre kíváncsi fiatal értelmiségi...
    Mégis nagy hatásuk volt az 1-2-3 évvel később induló bandákra.
    (pl.: az URH és utódzenekarai...)
    Molnár és Hegedűs Péter (aki gitározott) 1978-ban elhagyták az országot, majd Párizsban kiadtak egy kislemezt.
    ("Russian Way Of Life", Total Czecho-Slovakia")
    1980-ban Molnár Gergely már Hegedűs nélkül készített el egy Spions EP-t, "The Party" címmel.
    Hegedűs később Peter Ogi néven adott ki albumot, illetve több popsztár mögött zenélt...
    Molnár végül Kanadában telepedett le...

    Néhány "huzos dal" címe: "Menekülj végre", "Ungvári Tamás", Sose bízz egy punkban", "Nirvánia", "Dobj meg egy gesztussal, baby".

    A Spions neve később a punkról szóló sajtóvitákban bukkant fel...nem mint pozitív példa.
  • Tyia
    #1646
    A sort a Spions-szal kell kezdeni, remélem egyetértetek velem.