3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Tyia
    #1645
    Arra gondoltam, talán átfuthatnánk a magyar alter-underground bandákat a "klasszikus érából".
    kb: 1978-1990.1.2.3...

    Mondjuk úgy a kezdetektől...

    A másik New Wave topikban is tettem egy kísérletet...részlegesen sikerült.
    Itt végig csinálhatnánk...hátha jönnek azok a kedves emlékek.
  • Tyia
    #1644
    Indokolatlan jókedv?
    Hogyne.
    Nem vagyok Bikini fan, de a D. Nagy-féle alakulat első és második lemeze tényleg jó.
  • Zephyr Retiring
    #1643
    :D
    De csak kőccsön! :)
  • mrmzsa
    #1642
    Ismerős valahonnan?
    Pogo in togo
  • mrmzsa
    #1641
    Erre ki emlékszik?
  • Zephyr Retiring
    #1640
    Akkor...
    a hőskor.
    Kötelező darab Bencétől.
  • Zephyr Retiring
    #1639
    Nyugodjon békében.
  • Tyia
    #1638
    Nem kimondottan New Wave esemény....

    Sajnos elment Olvasztó Imre, mindenki Bendegúza.

    cikk

  • Zephyr Retiring
    #1637
    Várjuk még ezzel egy kicsit.
    A terv természetesn augusztusig folyamatosan változik és módosul.
    (Sose bízzatok nyaralás szervezést nőre :)
    Jelenlegi uticél: Sárospatak.
    Sosem jártam még ott (azt is csak térképről tudom, hogy létezik ilyen település) de persze az asszony a "megtekintendők" listánkra tette :D
    Ettől függetlenül a szállásfoglalás napjáig semmi sem biztos :)
    Amúgy a hely eddig Balatonföldvár volt...megkérdeztem :)
    Ja, persze én még ott sem jártam. Asszony kb. 3 éve volt ott..
    S természetesen egy kis new wave-et is hallgatott
  • Tyia
    #1636
    A Somlót is bringával hódítottam meg....onnan brutál a kilátás.

    A Badacsonyi kilátóból sajnos nem annyira...
  • Tyia
    #1635
    Én a Balaton-felvidéken nyomom jelenleg....

    Badacsonyt ne hagy ki...(én bringával voltam fent)...jó móka.
    Kicsit odébb van, de a Somlót se...
    ...Szerintem.

    Nagyon jó borok vannak mindkét helyen...talán a Somló drágább, és ott nem igazán van vörös.

    New Wave ügyben nem fogsz csalódni, de nemzeti rock-ban sincs lemaradás...sőt.
  • Zephyr Retiring
    #1634
    Régebben egy disco mix féleségben hallottam ezt a szerzeményt..de persze kicsit másabb hangzásban..
    Mizu errefelé / arrafelé? :)
    Itt továbbra is még meló, aztán majd valamikor augusztusban követem Lackó barátunkat a Balcsira...
    (az asszony már vagy ezerszer elmondta Balatonakármit ahová megyünk, de persze már megint elfelejtettem hová is :)
    Kíváncsi leszek, arrafelé vajh szeretik (vagy legalább) ismerik a new wave-et?
  • Tyia
    #1633
    Jó kérdés.

    Ez egy dobiskolai oktatófilm?

    Ezt a faszit én nem ismerem.

  • Zephyr Retiring
    #1632
    Ez mi ez? Ez vajh new wave ez?
  • Tyia
    #1631
    Ez a másik topik

    Ezt is én nyitottam.
    Itt ugyan úgy kel eljárni.
  • Tyia
    #1630
    Nem, nem.

    EBBEN a topikban leírtak jönnek elő.

    "Keresés a témában, vagy ugrás sorszámra:"
    Ide írd be

    Általában én írok a Kajagoogoo-ról.
    Tehát 90%-ban írásokról van szó.
  • mrmzsa
    #1629
    Kérdés megéri-e (szabad) időt ráfordítani.
    Az index magyar új hullám topikban kb. fél évente felmerülő téma, az, hogy kiket érdekel (még) ez a 80's alter, underground.
    Sajnos nagyon kevés embert érdekel ez a téma. Szerintem 100 (száz) embert nem lehetne összeszedni aki valamilyen szinten segítene.
    3 éve csinálta a mángorló a volt Banán klubba a beszélgetős estéit olyan vendégekkel, mint ef. Zámbó, Legát, Víg Mihály, Dönci, én vittem Zénót, és Bernáth Atomot szerintem esténként 30 embernél több nem volt kíváncsi rájuk.
    Ha valami kincsre bukkanok a neten, vagy feltöltök valami ritkaságot, általában visszajelzés nélkül marad, lehet le sem tölti senki, vagy maximum 3-4 ember. Én már feladtam, nekem is összejött már kb. 10 DVD-nyi zene, valószínűleg 4-5 emberen kívül ez nem érdekel senkit sem.
    Az art-pool-nak van még komoly gyűjteménye, a lista fent is van a honlapjukon, velük még nem beszéltem, de szerintem őket érdekelné, illetve úgy tudom ők segítőkészek. (Ha zenét szeretnél kérni tőlük, csak az előadók beleegyezésével adják ki, ha ilyet nem tudsz szerezni akkor náluk marad.)
  • Tyia
    #1628
    A lap legalján a keresőbe beírod a Kajagoogoo-t, az összes vele kapcsolatos dolgot meg tudod nézni.
  • mrmzsa
    #1627
    Köszönöm, WF albummal kapcsolatosan újat írtál, ezt nem tudtam.
  • Tyia
    #1626
    Sajnos ez nem így volt.

    Limahl nélkül nem biztos, hogy ott és akkor lett volna debütalbum.
    Az Art Nouveau (a pre-Kajagoogoo) nem volt lemezérett.
    Limahl, és az ő ismerőse-haverja hozták össze a "White Feathers" lemezt.
    Az ismerős-haver nem más, mint Nick Rhodes...a Duran Duran-ból.
    A korong legnagyobb (szerintem legkommerszebb) dalát is Limahl jegyzi ("Too Shy"). A sikertől a kisembernek fejébe szállt a dicsőség...és lelépett.
    Olvasni olyat, hogy Nick Beggs rúgta ki.
    Olyat is, hogy Nick Beggs 1984 karácsony körül rimánkodott volna, hogy térjen vissza...nem tudom...
    Azt is hallottam, hogy az "Island" és a "Crazy People Right To Speak" albumokban is volt szerepe...ezt nehezen tudom elhinne, de emellett szól, hogy egy best of....lemez 2. Cd-jén későbbi Kaja(googoo) dalokat ad elő: Turn Your Back On Me, "Shouldn't Do That", "Big Apple"...rémesen szól az ő szájából. Teljesen élettelen, unalmas vacak.
    Nem tudom milyen apropóból tette ezt, de nem kellett volna.
    A későbbi albumokon inkább Nick Beggs felesége segédkezett....
    Azért is hihetetlen számomra a dolog, mert Limahl "zenéje" jól elkanyarodott Nick Beggs-ék kissé Jazz-es vonalától....
    Limahl lefeküdt Giorgio Morodernek...mint említém.
    Úgyhogy én azt hiszem és vallom, hogy az újjá alakult Kajagoogoo és név szerint Nick Beggs szívességet tett az erősen leszállóágban lévő törpére.
    Fonntos tudni, hogy A 2008-as "Gone To The Moon" korong Lihahl mentes.
    Csak a 2008-ban és 2009-ben is kiadott "Death Defying Headlines" EP-n játszik újra Kajagoogoo színekben. Azóta semmi.
    Nick Beggs pedig (bizonyítva, hogy nincs ráutalva Limahlra) 2009 és 2013 között 5 különböző albumon szerepelt (Steve Hackett, Steven Wilson, Lifesigns), nem beszélve a rengeteg koncertről...

    Asszem a két embert nem lehet egy lapon említeni.
  • Tyia
    #1625
    Prince, Siklós András szerint egy időben valóban New Wave zenét játszott.

    Nem régiben egy gyors szelekciót végeztem a munkáiból, 10-14 dal volt ami hallgatásra ítéltem. A dalok 1982 és 1989 közöttiek... 1999-Alphabet St.

  • Tyia
    #1624
    Én csak annyit tudok róla amennyit Sebők Jánostól olvastam...nem volt hozzá soha szerencsém.

    Az elmúlt néhány évben vettem górcső alá jobban a '80-as évek underground zenéjét...by Sebők János.

    Azonban a '80-as években is érdeklődtem a téma iránt, bár meglehetősen "csökkentett üzemmódban", a alter zenét kedvelő osztálytársaim (talán) hatására.
    Így került a képbe első sorban az Európa Kiadó.
    Az a tervem, hogy "átfésülöm" a magyar rockzenei palettát (persze szigorúan a témánknál maradva) A Spiontól a Lyukas zenekarokig, plusz a CMC és az Art Reaktor meg talán a BP Service...van kínálat...elleszek...

  • mrmzsa
    #1623
    Persze azt mindenki tudja, hogy a Kajagoogoo-ban nem Limahl volt a "főnök". De jól mutatott, mint frontember, a zenéjük hangulatához illett, egy ilyen karakter(es hang), jó volt, szerintem e felöl nincs kétség. Az idő is azt igazolta, hogy ("csak")egy énekes volt, jókor, jó helyen. Gondolom kb. ennyit is tett hozzá a zenekarhoz. + Minden lány szerelmes volt belé. Amikor énekelte a Neverending storyt a néger nővel és leadták a zenebutikban vasárnap délelőtt, egész hétfőn Limhal volt a téma. És ez is kell egy sikeres zenekarhoz.
    Csak ismételni tudom önmagamat (utoljára): a White feathers egy nagyon jó album. Ott a helye a legjobbak között Limahl-al.
  • mrmzsa
    #1622
    Nick Beggs egy zseni.
    (Gondolkodtam mit írja Vele, és a Lifesings-el kapcsolatosan, de ennél jobb nem jutott az eszembe)
  • mrmzsa
    #1621
    Valaki a fb-on szóba hozta Prince-t, és eszbe jutott, hogy Ö is micsoda kiváló albumokat hozott össze a 70-80's években, főleg a New Power Generation-nel. Mostanában ritkábban ad ki lemezt (bár akkor rögtön triplát), és igazából teljesen behatárolhatatlan a műfaja. Régebben (talán kicsit New wave is volt? Vagy ez Vele kapcsolatosan erős?)soul volt a stílus, főleg a 70's években, és igazán nagy durranás szerintem nem is a Purple Rain volt, hanem a 1986 Parade-tól az 1991 Diamonds and pearl-ig, és ha jól emlékszem utána lett symbol, és utána nem is emlékszem semmi komolyra.
    Szóval a TALK-TALK-al kapcsolatban jutott eszembe Prince is, hogy nagyon sok jó album után kiadott olyanokat, mintha nem is Ö írta volna.
    De Marc Almond sem tud már olyan jó albumokat készíteni, mint régebben. Az utolsó 3-4 albuma teljesen hallgathatatlan.
    Vajon miért adnak ki nem hallgatóbarát albumokat ilyen sztár előadók? Megunta a régit? Kiégtek? Vagy a művészi szabadság kiterjesztése? Vagy öncélból?
  • mrmzsa
    #1620
    Köszi, de én kicsit később már a Ciklámen időszakban ismerkedtem meg a Kőnigh-el, és a Baby Line-ig tartottuk a kapcsolatot, azóta csak hallottam róla, azok pedig nem túl jók.
    De abban az időben 1984-1991-ig tényleg a fénykora volt. És ennek örülök, hogy ezt Vele együtt megélhettem. Sajnos a Dixivel történő barátsága nem bizonyult túl jól rá nézve. Azóta is úgy él, mint ahogy Dixi élt...
    De mindenkinek magánügye, hogyan (honnan)égeti a gyertyát.
  • Tyia
    #1619
    A Devo-t próbáltam megismerni.......de nem hagyta magát...
  • Tyia
    #1618
    Limahlról már sokszor volt szó, leginkább a Kajagoogoo kapcsán.

    Limahl még az Eurovíziós Dalfesztiválon is indult 1979-ben...

    Amig saját dalokat is fel tudott mutatni, még tiszteltem is (annak ellenére, hogy saját ambíciói miatt otthagyta az 1983-év zenekarát).
    Amint Giorgio Morpder k*rvája lett, már csak szánalmat éreztem.
    Könnyű munka - könnyű pénzt.
    A múlt évtized közepén odáig süllyedt, hogy a végtelen kommersz "Lion King" betétdalát is elénekelte.

    Gondolom nem véletlen, hogy 2009-ben újra a Kajagoogoo soraiban tudjuk, a korábbi nagy ellenség Nick Beggs mellett, aki közben a világ nagy zenészei közé küzdötte magát.

    Lásd: Lifesings!!!
  • Tyia
    #1617
    A "The Sun And The Rainfall" azon dalok egyike, amiért a korai Depeche Mode-ot messziről kerülöm.


    Várom már azt az esszét.
  • Tyia
    #1616
    Soha senki nem mondta, hogy itt nem lehetnek hazai gyöngyszemek.

    Talán olyan, hogy magyar új hullámos zene nem is volt, a hozzáértők inkább az underground kifejezést használják.

    Magyar új hullámos zenekar szerintem max. a kései Neurotic és a korai KFT volt.

    Nyilván ezen lehet vitatkozni.

    Königh és "cirkuszáról" pedig szerintem litániát tudnál írni....:)
  • mrmzsa
    #1615
    30 éve volt...:
    Only for love

    Nekem nagyon tetszett a dal is, a hangulata, stb.
  • Zephyr Retiring
    #1614
    Ez mobilról nem engedélyezett :(
    Kűttem visszajeezésöt rúla ;)
  • V43 1105
    #1613
    Urak, gondoltam szólok, nincs elfelejtve a Depeche Mode csak mostanság itt a nyár én meg alig ülök a gép előtt

    Addig is sok szeretettel,

    Depeche Mode - The Sun And The Rainfall



    Apropó.. nem rég kijött egy számuk a Heaven érdemes a zongora témát összevetni ezzel a Beatles nótával, link, de lehet csak félre hallok ..
  • Zephyr Retiring
    #1612
  • mrmzsa
    #1611
    Kőnigh Péter 1987-es formációja a Ciklámen után, de a Baby Line előtt:
    HYDE PARK

    (Utólag is bocsánat, hogy ilyeneket is linkelek, tudom, hogy nem külföldi, lehet, hogy nem is nagyon new wave, de szerintem meghatározó volt itthon a 80's években, aki lemaradt róla annak azért,hogy megismerje aki hallotta, és szívesen hallaná újra annak azért.
    De ha a moderátor írja, hogy ne linkeljek ilyenek, akkor szót fogadok!)
    Köszönöm.
  • mrmzsa
    #1610
    DEVO
    A kedvenc album:
    New Tradionalists
  • mrmzsa
    #1609
    Én is nagyon szeretem a DM-ot, mindegyik korszakát, a 80's a klasszikus szinti-pop miatt, a későbbieket (Ultra, Exciter)az újításaik miatt.
  • Zephyr Retiring
    #1608
    A türelem DM cikket terem a la villanymozdony :)
    Tyia után szabadon :)
  • Zephyr Retiring
    #1607
    Ez így van...illetve lesz :)
  • Tyia
    #1606
    Várjuk.

    Zef lesz a legboldogabb!