3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Tyia
    #1889
    Mondjuk én a kicsit későbbi időszakot jobban kedvelem. (1983-)

    Mérföldkő mindenképpen a White Feathers...
  • Tyia
    #1888
    Synth-pop hőskorszak.
  • Tyia
    #1887
    Mi is kevesen vagyunk...azért volt jobb is. Mondjuk erről tehetek én is.

    Razzia? Wave? Policolor? Őrs vezér terénél, a gyalogos felüljáró kőbányai lábánal?

    A Solaris még mintha megvolna.
  • V43 1105
    #1886
    Itt is jól hallhatóak a nyers hangszínek .. sokat lehet innen is tanulni, hogy mit és hogy kell játszani =)
  • V43 1105
    #1885
    Depeche Mode, 1982 .. See you..

  • Tyia
    #1884
    Omega nem, LGT igen.

    DM. A prüntyögős-éra bánthatta a fülét...szerintem.

    A beat zene nem bit zene...Kraftwerk.

  • Tyia
    #1883
    Az M3-on az indulás körül volt a "Helló lányok, Helló fiúk" című Antal Imre műsor.
    Ott aztán igazi (mai szemmel-füllel) sztárparádé volt.
    Zalatnai, Zorán, Omega...
    (Az mondjuk bántó volt, hogy Antal Imi láncdohányzása végig kísérhető volt)
  • mrmzsa
    #1882
    Köszönöm a kedves szavakat, sajnos kevesen vagyunk.
    Bár még mindig megtalálnak "idegenek", és kerülnek elő igazi ritkaságok, akit érdekel figyelje (az indexen) a fórumot, valószínűleg hamarosan olyat mutatok, amit még senki sem hallott. (Csak hallott róla, hogy létezik).
    Nekem a fő "beszerzési" forrásom a 80's években a körúton az Oktogontól nem messze a Keravill hanglemezboltban volt egy nagyon jó barátom, Tőle mindent meg tudtam szerezni, vagy bakeliten, vagy átmásolta kazettára. A másik a Víg színház mellett a Solaris (Zsiráf), Ö tőle is sokat vásároltam, bakeliteket, később CD-ket is, Nála volt minden, ritkaság is. Pl: Fred Scheider (The B-52's)CD, stb. Utána amikor beindultak a kereskedelmi rádiók 90's években a Szever Pali (CDBT)Ö is mindent meg tudott szerezni.
  • Musachy
    #1881
    Az Omega is fav.

    Ez a video Kóbor Jánossal meg nagyon jó, sok fiatal szereti és ismeri, amit meg a Depeche Moderól mond, az érdekes. Persze a Kraftwerkről nekem más a véleményem, de szakmai szemmel nyilván neki van igaza.
  • Musachy
    #1880
    Majdnem mindet szívesen meghallgatom a régi magyar előadóktól. Az utóbbi időben odáig vetemedtem, hogy a hatvanas évek végi Táncdalfesztiválokat néztem...

    Ami az Illést illeti hallgattam őket is lemezről, van egy koncertalbumuk itthon. Jó.
  • Tyia
    #1879
    Az meg vicc kategória, ha egy krómos lökhárítójú kis Fityó jobban odavonzza a szemem, mint egy mai csúcs verda...
  • Tyia
    #1878
    Nagyon érdekes, hogy az Illés kezd érdekelni, megszűnésük után 40? évvel.

    Lehet, hogy megértem (mint a gyümölcs) a zenéjükhöz.

    Mi számít "régi jó" magyar együttesnek?
  • Musachy
    #1877
    Megértelek. Én is hasonló cipőben jártam, de nem is tettem különbséget a new wave és az italo közt, csak jó zene volt. Mindent be akartam gyűjteni. Talán annyi, hogy akkoriban a magyar zene nem igazán számított nekem, csak a külföldi, kivétel akadt persze, többnyire Emelet.
    Mostanában kattantam rá jobban (főleg az utóbbi évtizedben) a régi jó magyar együttesekre.
  • Tyia
    #1876
    Gondolkodtam (is) a minap.
    Milyen fura, hogy olyan zenekarokat, zenészeket, előadókat próbálok itt megmutatni, akikről a maguk korában még csak nem is hallottam.
    Nemrég volt szó a Trisome 21-ről.
    Nehogy azt higyjétek, hogy első számú rajongójuk vagyok.

    Igazi életműismeretem nem sok bandáról van, sajnos.
    A 80-as években gyakorlatilag senkiről semmit nem tudtam.
    Szólt a zene a rádióban, vagy a haveroknál, azt jó napot.
    - A korabeli teen-ager fogta magát levadászta rádióújságról a különböző zenei műsorok track-listáját (már ha tudta mit keressen - ha keresett) és várta az időpontot.
    A B. Tóth/Komjáthy műsoroknál pedig csak puding volt....ugye.
    - Külföldi kapcsolatokkal bíró cimborától...átmásolta
    - Elment a lemezboltba és ha drágállotta a kinézett darabot, vagy nem volt lemezjátszója akkor a kedves eladó felvette kazira..."töredék-pénzért"
    "Ilyenek voltunk".

    Kajagoogoo-összeesküvés elméletet gyártottam.
    Először az "Island" lemez volt meg, utána a "Crazy People Right To Speak" legvégül a "White Feathers" (ez akkor kemény dió volt).
    A Sugár Keravillban bírtam megvenni a Kaja albumot és nem értettem (információ híján) miért ez a nevük.
    A figyelmes szemlélő az "Island" oldalán lát egy Kaja 1 feliratot.
    A "Crazy People Right To Speak"-en pedig egy Kaja 2-t.
    És ekkor a kiskorú zenerajongó összerakja a képet...

    Hitelességemet nagyban rontja, hogy 1985 és 1989 között "majdnem zömmel" Italo (esetleg Euro) Disco vadászattal töltöttem az zene(be)szerzésre szánt kis időmet.
    Nos, tényleg így volt.

    A "felszíni" New Wave zenét ismertem és szerettem, de akkoriban nem nagyon jutott el a hallójárataimba a később már istenített műfaj.

    Talk Talk, Duran Duran, Culture Club és társaik ismertek voltak.
    Persze nem számról-számra, hanem a slágereik.

    Talk Talk albumhoz nem is emlékszem mikor jutottam hozzá.
    A Duran Duran "Big Thing"-jét Bulgáriából!!! sikerült beszereznem a méltán híres Balkanton kiadásában.
    Falco = Rock Me Amadeus, Nenás lufi, cikis DM, rámtukmált Soft Cell, hallgathatatlan U2, élvezhetetlen heavy metal, nyivákoló Jimmy, egyszámos ABC, bomba sérójú Paul Young, láthatatlan Thompson Twins és.... DEN HARROW, DEN HARROW, DEN HARROW!!!! - a falon, a tankönyvekben, a tolltartón, a suliban non-stop, a levágott szárú farmeren....mindenhol.
    Az SG-n meg megtudom, hogy átverés?
    Le van ba**va, akkor is "Isten" volt.

    És sorolhatnám.
    Valószínűleg előbb volt Krokus felvételem, mint The Fixx, vagy Information Society. Szégyen nem szégyen ez volt.

    Magyar vonatkozásban még lesújtóbb a helyzet.
    A magyar alternatív/punk/new wave/underground zenei élet teljesen "elkerült" engem.
    Egy ismerősöm adott Európa Kiadó (nyilván kalóz) kazettát.
    Rajta a "Lehet" és a "Mocskos idők". Ez alighanem a Love 82 produkció lehetett.:)
    Talán még a Sex-e-PIL-ről hallottam, de az nem tetszett...akkor.
    Nos, R-GO-fan voltam...

    Igazán mzsa kolléga és lelkes csapata, illetve u.v. az aki pontos tájékoztatást tud adni a kor "földalatti" dolgairól.
    Az Indexen, mzsa topikjában őrületek vannak

    A zenei fordulat(om) szerintem a internet-korszak beköszöntével történt.
    Érdekelt a téma, csak lehetőségem nem volt...
  • Tyia
    #1875
    Úgy néz ki, hogy az egyik Lifesigns alapító: Nick Beggs, már nem tagja a zenekarnak.
  • Tyia
    #1874
    Fred Schneider

    Ő egy egoista barom.

    A B-52's ismerős?
    Na ő az a mély hangú fószer, aki egyben zenekarvezető.
    1984 körül szóló albumot adott ki.
    A zenekar leállt.
    Schneider marhaságai és az egyik tag halála miatt igazán csak 1989-ben tértek vissza a zenei "vérkeringésbe".

    Fred Schneider mindezek mellett/ellenére szenzációs, ritka nagy fa**, jó értelemben - ha van ilyen.
  • Tyia
    #1873
    Cindytalk.

    Igazából nem tudok róluk semmit...ami egyébként nem csoda.

    Amikor jobban el kezdtem tanulmányozni Siklós András és Hontvári László alapművét, akkor tűnt fel nekem az a néhány sor amit a zenekarról voltak képesek összeszedni.
    Akkor még nem mondott nekem semmit a 4AD lemeztársaság sem.
    (Innen egy kazal zenész/zenekar lett ismert)

    Gyakorlatilag zenei katyvaszként jellemzett "banda" fel keltette az érdeklődésemet.
    "Zenei koncepciójuk alapja a beszéd és a ritmus végletekig monoton szintézise, melyből montázsszerűen emelkednek ki időnként a környezet neszei, zajai" - vélekednek a szerzők.
    A leírtak alapján akár egy Colourbox vs. Art Of Noise feat Test Department történet is kijöhetne - gondolhatná a sok zenebarát.
    De...NEM!

    Egyébként nagyon sokáig csak ez a pár sor jutott nekem a Cindytalkból.
    Vágyódtam, vágyódtam úgy meghallgatnék egy dalt.
    Nem, nincs sehol.
    Aztán egyszer csak lett...persze nekem sem volt katartikus az élmény...elsőre...sem

    Ez valami brutális "zene".
    Meglehet kedvelni, de a kevésbé kitartó hallgató hamar elpártolhat a berlini skótoktól.

    Jó ismerkedést.

    Több albumuk is ismert.
    Számomra az 1985-ös első LP, a "Camouflage Heart" a Cindytalk.
  • Tyia
    #1872
    Mindegy.

    A Bonanza a múlt.



  • V43 1105
    #1871
    94-ben.

    Nem hiszem hogy attól kéne félni, hogy nem szólnának már jól a dalaik mostani hangzásvilágra átültetve. Menczel és Hauber írta pl a pár éve megjelent Bonanza DVD-k átvezetőzenéit is.. :-)
  • Musachy
    #1870
    Attól tartok, igen.
  • Tyia
    #1869
    Szerintem a legrosszabb eset lesz.
    De lehet, hogy ez a legjobb is.
  • Musachy
    #1868
    Nyilván a káposzta sem ugyanolyan felmelegítve, olyan sosem lesz. De nem is Ákos show kellene, hanem Bonanza Banzai banzáj. Legrosszabb esetben elővesszük a lemezeiket.
  • Tyia
    #1867
    Nem gondolom, hogy összeállnának.

    Ákos "versei" szolgálnak alapul, zenélni meg sokan tudnak...
    Fölösleges lenne Menczel és Hauber egy Kovács Ákos show-n.

    Persze buliból is megtörténhetne...csak azok a dalok már nem úgy szólnának, sajnos.
    '95-ben búcsúztak el a közönségtől?
    Az bizony 19 éve volt.

    Azok az idők úgy voltak jók....ahogy.
  • Musachy
    #1866
    Ja, azt én is bírnám, ha összeállnának újra.
  • V43 1105
    #1865
    Nagyon tetszenek a kezdetleges hangszínek, a merőben más effektek, háttérzajok, a dobnak az egyszerűsége.. na jó az igazit nem überelheti semmi.. Sőt, ha minden igaz, Idén Dec 13.-án, egy új felállásban fog fellépni Ákos, és dübörögni fognak a szintik elmondása szerint. Titkon Menczel és Hauber visszatérésén reménykedem egy koncert erejéig :-)

    Ja ha már Bonanza, 3 évvel ezelőtti szerencsétlenkedésem: link

    Nevetni ér :-D
  • Musachy
    #1864
  • V43 1105
    #1863
    Bonanza Banzai - Calypso demó változat

  • Musachy
    #1862
    Az első pillanatban azt hittem Németh Kristóf...

    De a szöveg jó!
  • Tyia
    #1861
    Én ezt a pasit bírom.



    Róla is szeretnék hamarosan értekezni.
  • Tyia
    #1860
    Basszus csak most vettem észre kit is takar a nick-kép.

    Üdv újra itt...
    ...most már leszek, szerintem folyamatos(abb)an.
    Látható, hogy bő egy hete Musachy cimborámmal tartjuk a frontot...
    előtte meg....hú-hú.
    Remélem a "régi koll"-ok visszatérnek, egyébként szívesen látnám Wescone-t is.

    Hadd szóljon.
  • Tyia
    #1859
    Valóban nem olyan jó....
  • V43 1105
    #1858


    Közel sem olyan jó mint a lemezen levő, de azért érdekes :-)
  • Musachy
    #1857
    Nem könnyű, sőt nehéz.
  • Tyia
    #1856
    Egy kicsit sem könnyű zene Gordon Sharp-éktól:





    Őket kicsit bővebben szeretném taglalni....persze ha találok infót.
  • Musachy
    #1855
    Bizony.
  • Tyia
    #1854
    Mondjuk én sem voltam aktív az ősz és karácsony között, ill. újév és a "minapig".

    Jó, ennyit a "halottról"...
  • Musachy
    #1853
    A mi szempontunkból a lényeg, hogy kivonta magát a forgalomból "esgéileg". Mivel mi csak ennyit ismerünk belőle, ezért olyan, mintha megszűnt volna létezni. Fizikálisan nyilván nem, de a fórum szempontjából annak semmi jelentősége. Természetesen az is érthető, hogy nem akar itt lógni (mert értelmetlen, hiábavaló, időpocsékolás, stb.), de a legutálatosabb dolog lelépni bárhonnan csak úgy egyik napról a másikra, se szó, se beszéd. Akármilyen társaság is legyen az. Kivéve persze, ha valóban valami fizikailag akadályozza ebben (nem sok ilyen lehet). Amúgy boldog és hasznos létet kívánok neki, de ennél többet nem tehetek. Viva la vida sin sg.
  • Tyia
    #1852
    Most úgy tűnik, vagy tényleg?

    Van valami konkrétum?
  • Musachy
    #1851
    Asszem. Számunkra legalábbis úgy tűnik. Undorító dolog az öngyi...
  • Tyia
    #1850
    Jó vicc...

    Most akkor elpusztult?