3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • #69
    ha valakivel háborúba kevered akkor jönnek ők is a saját seregeikkel automatikusan, vagy hogy működik?
  • Garaf
    #68
    földet adsz nekik, vagy csak névleges címeket... de leginkább arra kell törekedni, hogy ne csökkentsd a hűségüket. ha több földed van, mint amennyit a képességeid után tartani tudsz, az eléggé felcseszi őket. leginkább csak a hercegekre kell vigyázni, grófoknak nincs elég erejük, hogy leverjenek.
  • Although
    #67
    Hm megvárom a kiadást és megveszem. Még nem merültem nagyon bele de 10 perc után a demoból láttam hogy meg fogom venni. Szép hogy neked is tetszik. :) A conan mellé jó lesz hétvégi programnak :D
  • #66
    a vazallusok hűségét hogy lehet emelni?
  • #65
    Kopiati hány sor a játék ?:) mennyit kell átírni?
  • Although
    #64
    Ez a játék pont arról szól hogy egyedül nem tudsz mindent irányítani. De ügyes vagy ha már vazallusod is van. Tehát ez egy fajta realitás szimulátor.
  • #63
    azt miért csinálja egyébként, hogyha városokat építek, akkor fellázadnak, mert túl sok területem van.

    arra rájöttem, hogyha kiteszem vazallusnak, akkor békén hagynak, de akkor meg én költöttem el egy rakat pénzt arra hogy várat építsek az adó meg vagy jön vagy nem?

    nem lehet valahogy egységes államot létre hozni?
  • #62
    hát nem éppen úgy működik ez a játék mint az eu3 :) elég nehéz lesz magyar világuralmat elérni :)
  • Kopiati
    #61
    Német-Római Birodalom*

    Egyébként 300 sort már átírtam magyarra, ha érdekel valakit:D
  • Kopiati
    #60
    Legyél NRO-ban császár, aztán lesz háború bőőőven:)
  • Although
    #59
    :)Hát nincs :) Mivel a középkorban adtak a formaságokra. :)
  • #58
    valami gyorsabb útja nincs a háború inditásnak?
  • Garaf
    #57
    elvetted a zamatát, a válaszolásnak :D
  • Garaf
    #56
    ha minden igaz, van ott három gomb... egyik a fabricate claims. onnantól arra a területre teszed, amelyikre igényt akarsz tartani, és egy idő után kapsz claimet. évente(havonta?) van rá X%-nyi esély, ami függ a kancellárod diplomacy-étől. de azt hiszem legfeljebb 12% lehet. remélem segítettem :)
  • Nos
    #55
    google

    manual
  • #54
    A kancellárral hogyan lehet cb-t csinálni?
  • hollófernyiges
    #53
    A kancellárral lehet cb-t csináltatni, vagy házassággal szerzel trónigényt vagy a pogányok ellen állandóan van szent háború.
  • Although
    #52
    Például garantálod valakinek a biztonságát és ha megtámadják te is beszállsz. :) Meg bejelented az igényedet a területre. De most az újba nem tudom mik vannak még :)
  • Kopiati
    #51
    Hmm, találtam végső verzióra virágboltit, egy megbízható csapattól... érdekes, még 3 nap lenne a megjelenésig... hmm:D
  • #50
    tud valaki valahol egy játék leírást?
    pl. hogy lehet háborút inditani? ahogy nézem cassus belli nélkül nem is lehet, hogy lehet cassus bellit kreálni?
  • Although
    #49
    Megvetted 60Eur-ért ?:) Én megvárom míg 8k lesz kártyával az szerintem már ok érte egyszer végigmegyek rajta aztán unistall. :) Nem szeretem a WOw szerű tömeg mmokat, bár még nem tudom az SWTOr minden szempontból ilyen lesz e, de az EA a háttérben ezt valószínűsíti nekem, de ki tudja.
  • Although
    #48
    Naaa azért úgy hallottam ütős storyja van! És ezeknél ez az egyik lényeg a másik meg a dungeonozás haverokkal :)
  • Although
    #47
    Nincs semmi gond ezzel :)Én viszont nem fogom most kibírni pedig ez nem jellemző!!! nagyon kevés dolgot veszek meg így csak amit értéknek gondolok. Pl a Mass effect 2 nekem 2e lett meg a classikból. :) valszeg a ME3 is így lesz és folytathatnám :D
  • Pluskast
    #46
    Nem tudom számomra sokkal tartósabb élményt nyújt mint a nemrég majd 60 euróért árúlt SWTOR. Pedig az elvileg online játék, de azon kívűl, hogy felfejleszted a karaktered lvl 50-re, semmi plusszt nem nyújt.
  • foxxi
    #45
    Én is ezt "sugalltam" ( me gameplay tetszik és van pár Paradox játékom ), de nem 40euróért. Hiába ad ki jó startégiákat a Paradox azért annyit nem ér. ( Nekem !! - ez fontos!! ).
  • Although
    #44
    Mondjuk én 7-8e körül számoltam kicsit több lett ez van. :)
  • Although
    #43
    A paradox egy ritka cég akik még igényes minőségi cuccokat készítenek. :) Lehet nem látványos de van tartalma bőven ha belemerülsz. :)
  • Although
    #42
    Nos én megveszem. :)
  • Dansky
    #41
    lol
  • foxxi
    #40
    Megnéztem a játékot ( gameplay videók ), ez a 10euros kategória.. vicc az árazása. - de! majd lesz ez olcsó is ( főleg ha nem megy a szekér ).
  • Although
    #39
    Viszont nem szívbajosak a 40eur nem épp 2d-s stratégiákra kitalált ár! :D
  • Although
    #38
    Már csak pár nap és lesz egy új esti program a meglévő rl dolgok mellé. :)
  • Dansky
    #37
    helló!

    Elkezdtem kicsit normalizálni a magyar kultúra beállításokat, volt néhány fura név (a randomgenerálásra rendelkezésre állók között). A másik probléma, hogy egy "from dynasty prefix"-et is meg kell adni a kultúrákhoz, ami gyakorlatilag megjelenik a családnév elött. Namost ez jelenleg egy "a" betű, és ezért vannak ilyen karakterek, hogy "Árpád a Honpázmány" és hasonlók. :)

    Valami ötlet, hogy mi lehetne helyette? Én momentán simán az "of"-ra hajlok mert bár kicsit sem magyar, de kevésbé hülyén néz ki
  • Pluskast
    #36
    Igen van.
  • McCartman
    #35
    tutorial van a demóban?
    vagy nem ezzel érdemes tanulni , mert mire elkezdeném kapisgálni már vége is.
  • Pluskast
    #34
    Na szóval akkor ahogy ígértem leírom ezt a 400 éves dolgot.

    1. Újra felrakod a játékot, és az egészet bemásolod valahova (mondjuk a C könyvtárba)
    2. letöltöd a következő két fáljt: egy kettő
    Az első fálj az amelyik tartalmazza a 400 évet, ez bat fálj és pár txt. Ezeket kicsomalgolod a játék főkönyvtárába (a másolatba). A második egy GnUWin nevű kis pár megás program. Ezt fogod felinstallálod de ne a program files könyvtárba hanem valahova máhova. Ha ez megvan akkor ennek a programnak az awk.exe-ét bemásolod szintén a másolt játék főkönyvtárába.
    4. Elindítod a 400yrs.bat fáljt (amit bemásoltál a játékba) megvárod míg kicsomagol mindent.
    5. elindítod a játékot és mehet "unalomig" a dolog:)

    Annyit hozzá tennék még, hogy van ezér pár event ami nem fog előjönni, mivel a játék nem 1066-ban fog kezdődni, hanem 666-ban és akik ezt csinálták - habár folyamatosan dolgoznak rajta - nem bírnak egyszerre minden évszámhoz kapcsolódó eventet átírni. Még egy dolog, a játékot ezután sem fogod tudni elmenteni, szóval ajánlom mindenkinek, hogy sok szabad ideje legyen belekezdeni, mert máskülönben fájni fog a szíve, hogy éjjel 3-kor abba kel hagynia heveny alváshiány miatt:)
  • Pluskast
    #33
    Na mondjuk enegem egy dolog zavar a játékban. Itt sincs - akárcsak az első részben - rendesen megrajzolva Magyarország területi határa. olyan kerek az ország mint valami teniszlabda..
  • Pluskast
    #32
    Amúgy már most is léehet bármyelyik nemzettel játszani. következőt kell csinálni hozzá. Elöszőr kiválasztod azt a nemzetet amelyikkel alapból tudsz játszani. Ezután megnyomod a play gombot és rögtön ráklikkelsz az egérrel arra az országra amelyikkel lenni szeretnél, és láss csodát azzal az országgal tudsz lenni:) Van ugyanis a játék betöltéséig úgy kb 2-3 másodperc, ezalatt pedig ki tudod ilyen módon cselezni a gépet.
  • Pluskast
    #31
    Meg lehet csinálni, most sajna melóból nem tudom megadni a megfelelő linket de ha haza érek leírom részletesen, hogy mit kell csinálni hozzá.
  • Kopiati
    #30
    A legnagyobb szövegfájl 27 ezer soros, pár dolog benne van magyarul is (minden paradox játékban van magyar felirat) és szerencsére az ékezeteket jól kezeli a játék, mert a magyar királyság területnevei az sikít az átírás után. (Semmi sincs ott, ahol van)