3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Atomreaktor
    #229
    sziasztok!

    a grafikán hogyan lehet módosításokat beállítani? pl. ne legyen árnyék, felhő, stb. elindul a játék, de kicsit szaggat és nem túl élvezetes így, lehet ezen javítani?
  • McCartman
    #228
    Teljesen mindegy melyiket használod ha egyszer képbe kerültél.:)
  • #227
    ha királyként játszol akkor az Independent Kingdosm a jó térkép álltalában, főnemesként meg a de jure
  • #226
    Belgrád annyit jelent hogy Fehérváros
  • Snipa
    #225
    Megjegyzem Nándorfehérvárt a szlávok Belgrádnak hívták az egész középkorban ami külön érdekes, hogy a betelepült románok/oláhok Gyulafehérvárat is Belgrádnak hívták egészen a 18ik századig. Ennyit a daco-roman faszságról. :)
  • rexortom
    #224
    Sziasztok en is kiprobaltam de nekem meg nagyon kusza foleg hogy azt se tudom ki kivel van de tetszk ez a feudalis viszony erdekel megkozelitese a dolognak. Ti fokent melyik map modot hasznaljatok gondolom nem a terrant. En a kingdomot hogy lassam melyik tartomany melyik kiralyhoz tartozik de meg nem tudom van 3-4 fajta hasonlo is :D
  • #223
    hát "haverkondi" sok féleképpen lehet, szövetséget kötni ahogy én észrevettem, csak házassággal,

    nem kell engedélyt kérni, hogy bemehess katonákkal valahová
  • Carmang
    #222
    Üdv! Hogyan lehet külföldi uralkodókkal haverkodni?
    Valamelyik svéd törzsfő hadat üzent ellenem, és hívta a finn haverjait. Aztán most úgy néz ki, hogy a nagy seregük keresztülgyalogol szeretett Svédországomon.
    Én meg nem tudom hogyan lehetne mondjuk a norvégok, vagy dánok segítségét kérni.
    Amúgy az miként lehet, hogy (még a játék elején) valamelyik pogány hűbéresem fellázadt, és akkor kérés nélkül jöttek segíteni a dánok. Ki engedélyezte egyáltalán, hogy katonákkal jöhetnek az országomba?
  • kopaszeger
    #221
    köszi kopiati
  • #220
    cassus bellit a kancálláral tudsz szerezni, vagy házassággal, de most az új pecsben az nekem valamiért nem megy

    hadsereget építkezésekkel tudod növelni
  • Kopiati
    #219
    Magyarítás legújabb verziója: LETÖLTÉS

    Használjátok egészséggel, részletek az OLVASS EL fájlban. Köszönöm azoknak az embereknek, akik a hibákra privátban/e-mailben felhívták a figyelmem! Továbra is számítok rájuk. Néhol random felbukkanhat az "1", illetve a "2" számjegy, ez számomra jelez valamit, remélem legközelebbre már ki szedhetem, mert a Duke of SGFórum feliratból SGFórum hercege feliratot kell varázsolnom, csak nem tudni a kód alapján, hogy hol jelenik meg, és hogy néz ki, ezért "megjelöltem", szóval ez szándékos elírás, addig is SGFórum Duke 1 látható.
  • Galldavid
    #218
    Lenne pár kérdésem, ebben a játékban még kezdő vagyok, EUIII-on "nevelkedtem":
    -Hogy lehet Casus Belli-t szerezni?
    -Hogy lehet minél nagyobb hadsereget csinálni?
    -Hogyan lehet királyi családdá válni minél előbb(a Csák családdal vagyok)?
  • #217
    nem találom ezt dlc-t hol van ez :)?
  • Nos
    #216
    Nagyon sokszor nem a várak kapták a nevüket egy településről, hanem a település kapta a várról. Attól, hogy egy várat elneveztek pl. Gacsóvárnak, attól még a később körülötte kialakult település nem lett Gacsó.
    Nándorfehérvárt pedig már a XIV. században is Nándorfehérvárnak hívták. igaz, 900-ban a délszlávok még Belgrádnak.

    A lényeg, hogy régen sem csak a várra értették, hogy vár, hanem a váras településre is.
  • Kopiati
    #215
    Jó ötletek, de a lehető legkevésbé próbáltam elrugaszkodni a játék alap megoldásaitól. Inkább a nagyon angol megoldásokat igyekeztem eltűntetni.
    belgrád ezért lett nándorfehérvár,, zagreb-zágráb, tirgovite pedig tergovistye, mert az erdélyi történet írók leggyakrabban így hívták(wikit kövezni lehet), fejér azért lett fehér, mert ebben az időszakban ezen a néven "futott", de az erdélyi fehér megyét egy szerintem normálisabb/odaillőbb szebenre cserélten, igyekeztem a magyar történelemben kevés szerepet játszó területeket kevésbé bántani, azért néha sikerült:), de a paradox térképe annyira katyvasz:) pécstől muszáj voltam megválni, mert nem lehet bács helyén, egyébként a mentett játékállás alatt nem változik a térkép, és egyedi átnevezésre játékon belül egy kattintásra van lehetőség
  • #214
    köszi
  • McCartman
    #213
    hogy érted , hogy 'össze vissza van'?
  • Pluskast
    #212
    Fórumon írták, hogy újra fel kell rakni a címer DLC-t. Elindítod a játékot és a főmenüben ott alúl van az egyik fülnél ahol megveheted a dlc-et. Oda menj be és reinstall. Utánna újra kell indítani a játékot és már megy is a dolog hibátlanúl.
  • #211
    nektek az 1.03-as pecs nem kavarta össze a címereket? nekem össze vissza van az összes címer
  • #210
    szerintem Nándorfehérvár is inkább Szerém, és várat hívjunk inkább Nándorfehérvárnak

    Szörényvár is akkor inkább Szörény, és a vár Szörényvár

    bár az már nem az de én Vidin-t is átnevezném Macsónak, mert ha Fejérmegye a Tiszán túl ér akkor Vidin is lehet Macsó-i bánság

    jah és Fehér megye a Fejér megye :)
  • #209
    Kopiati

    Trigoviste: Havasalföld, vagy Havaselve
    Gyurgyevó: Kucsói bánság

    szerintem :)
  • Kopiati
    #208
    Lényeg: ALAP verzió, a játék azóta 4-5 kiegészítőn van túl, teljes grafikai ráncfelvarráson, hozzá nem nyúlnék azok nélkül... és ez nem az eu3 topikja.)
  • botyika
    #207
    http://cdgalaxis.hu/PC/13490/europa-universalis-3.html
  • Kopiati
    #206
    Az az alap verzió, és sztem nem magyar, és abba még tutorial sincsen
  • botyika
    #205
    mondjuk szerintem még ha teljesen magyarul lenne se tudnék vele játszani :S foggalmam nincs hogy működik ez. érdemes lenne megvennem az europa universlaist? azt látom van magyar nyelven a cd-galaxisban.
  • kopaszeger
    #204
    franko lesz csak így tovább kopiati
  • Kopiati
    #203
    Kis kedvcsináló a magyarítás kövi verziójához, a technológiákról nem tudtam screenshotot csinálni (a gyorsbillentyűje bezavart a képlopónak)
  • Kopiati
    #202
    Azok a Paradox "hagyatékai", gondolom régebben dolgozhatott ott magyar csávó és van benne minimális magyar szöveg, és mivel minden játékuk az Eurpa Universalis valamelyik részére épül, (és qva lusták új excelt fájlt csinálni) ezért csak a régebbieket folytatják, pl itt a magyar szövegek. De nagy részük inaktív éppen azért mert más játékba való.
  • botyika
    #201
    kopiati, szerinted miért vannak benne alapból magyar sorok az eredeti szövegfájlokban? lehet hivatalosan is készülhetnek kiadni magyarul a játékot?
  • Montanosz
    #200
    közben gondolkodtam hol is találkoztam hasonlo játék felépítéssel, rá is jöttem röpke két hét alatt))
    Birthright-ban volt hogy meg kellet járni a ranglétrát a sok vazallus mellett

    Birthright
  • #199
    köszi
  • Nos
    #198
    CKII - trait list and effects
  • #197
    ezek a cím vagy képességek vagy nem is tudom mik pl: bejön egy ablak hogy választhatok hogy megcsinálom akkor 40% esélyem van hogy wounded legyek.
    Van valami leírás valahol. hogy melyik mit csinál?
  • Nos
    #196
    hasznos
  • #195
    A technologiák fejlesztéséről tudna valaki írni pár szót, nem tudok rájönni, hogy hogy működik. Egyszerűen rányomok a nagyítóra annál a technél amit fejleszteni akarok?
    de akkor a tanácstagok mit csinálnak amikor lerakom őket egy területre?
  • #194
    teleki, keress olyat aki jön, van aki nem jön, de van aki jön
  • teleki963
    #193
    Szia!
    Köszi a tippet, viszont a matrilinear házasságot sem fogadják el alapból, tehát ebben az esetben is vannak tényezők amik hátráltatják. Kiírja, hogy nem származik előnye belőle meg nem szereti a királyt stb... pedig csak csak sima udvaroncokat szeretnék hívni.
  • Kopiati
    #192
    Előbb néztem, igen használható (csak újra fel kell tenni) mert a patch javítja a nyelvi fájlokat, de több szöveg szerencsére nem lett benne:D am a hiba keresés ahhoz kell, hogy megosszam a friss verziót, mert én azért csinálom tovább.
  • Scharnhorst
    #191
    Köszönöm a fordítást és az erőfeszítést. Ha gondolod pár sorral szívesen besegítek csak küldd el, hogy hol és mit fordítsak le.
    Visszatérve a játékra én ezt valahogy sokkal nehezebbnek érzem akár HoI-nál vagy az EU-nál. Nem fekszik eddig nekem az, hogy állandó belháború miatt kifelé nem tudok terjeszkedni semmit főleg, hogy a Casus Belli is nehezen adja magát.
  • Óbester
    #190
    1.03b patch után is használható a magyarítás ?
    Remélem meglesz a 10 hiba a folytatáshoz...