3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • kopaszeger
    #189
    Kopiati köszi az újabb munkád de én arra várok hogy a játék nagyobb része le legyen fordítva, mert az angol tudásom hagy maga után egy kis kívánni valót.
    Remélem folytatod a fordítást.
  • Kopiati
    #188
    A legfrissebb verziója a magyarításnak: LETÖLTÉS

    A további fordítások csak akkor lesznek elérhetőek, ha az a 70 ember, aki letöltötte és remélem örömmel használja, össze tud szedni legalább 10 hibát (elgépelés, helyesírás), és meg is osztja velem,(a hibás szó, írd le mi az, screenshot emailre a legjobb) hogy ki tudjam javítani. A ti érdeketek is, hogy a hibákat kipurgáljam, mivel eddig senki nem törte magát a hibák megosztásában, megértésetek köszönöm:)
  • Carmang
    #187
    Ok, kösz.
  • hollófernyiges
    #186
    Általában azért gyorsabb ha nem a kancellárral gyártatod a casus bellit, hanem keresel valakit akinek már van, az udvarba hívod és azzal indítod meg a háborút hogy csak őt akarod a jogos jussába helyezni (aki később persze a hű vazallusod lesz). Keresni meg úgy kell, hogy az adott grófság/hercegség pajzsára kattintva a claimants pontra mész. Amúgy meg a határ menti vazallusaid maguktól is szoktak CB-ket gyártani.
  • Kopiati
    #185
    A realm diplo számít, az a kancellár(véletlen spymastert írtam előbb) és a király azonos nevű tulajdonságának összege határozza meg, valamelyik panelen ki is írja a tooltip...
  • #184
    hmm királytól hogy függ a cassus belli, nem ugy van hogy kiküldöm a kancellárt az adott területre az pedig dolgozik rajta, és egyszer csak lesz cb?
  • Kopiati
    #183
    Intrigue skill (király+spymaster együtt, meg függ a terület vallása, kultúrája, és még hogy alattvalód is csinálja-e ugyanazt a claim-et.
  • Scharnhorst
    #182
    Üdv!

    A Casus Belli mitől függ, hogy mikor adja be? Az első királyommal 1 év alatt összehozta, de amint meghalt el is ugrott. Azóta volt már 2 másik királyom is és egyikkel sem jött össze évek alatt sem. Mitől függhet ez vajon?
  • Kopiati
    #181
    Válasz és jah, havonta, de a pénz asszem folyamatosan nő, de ráállsz a goldra és látod, hogy MONTHLY income asszem...
  • Kopiati
    #180
    Az soha, mert a church szint bevétele a földbirtokosé, te csak a saját birtokodról kapsz, az pedig általában a nagy castle, a többit ált el kell osztogatni...
  • Carmang
    #179
    Jó, de havonta jön annyival több, vagy milyen gyakran?
    Tehát pl, ha építek egy Chuch Village-t 50 aranyért, ami +1 tax-ot ad, az mikorra térül meg?
  • hollófernyiges
    #178
    "És nagyon hosszadalmas keresni percegik egy jó képességű embert."

    Kb 5 másodperc kell megtalálni az ideális tanácsadót. Van az emberkereső (ott ahol a tudományt, hadsereget, vallást stb beállítod a sor jobb szélén. Beállítod hogy nőtlen férfit keresel, az egész világon. Rákattintasz a megfelelő statra (ha marsallt keresel a military skillre) erre sorba rendezi őket. Kiválasztod a rokonszenveset (olyat akinek nincs birtoka, vagyis sem gróf, sem báró, sem püspök), matrilinear házassággal az udvarodba hívod (ehhez kell egy hajadon lány, ha épp nincs kéznél, az intrigue ablakban tudsz hívni az udvarba), örülsz.
    A szövetséges hadba hívó üzenete elvben megállítja a játékot, ha elállítódott akkor vagy defaultbeállítással (ha van ilyen) vagy a message boxban megkeresed az üzenetet és jobb egérgombbal elvben be tudod állítani hogy mi legyen az ilyen fajta üzenetekkel.
  • Kopiati
    #177
    A plusz adó az folyamatos.
  • Carmang
    #176
    Helló! A "holdig"-jaim fejlesztésénél azok az épületek, amik plusz adót hoznak, azok milyen gyakran termelik meg ezt a plusz értéket?
  • McCartman
    #175
    akik már eljutottak addig , a mongol bug a teljes verzióban is benne maradt , mely szerint a játékos alá rendeli a mongol hordát?
  • #174
    szerintem nincs más módja ennek teleki
  • Nos
    #173
    Nálam enélkül kihalt volna az Angelos dinasztia. Pedig Bizáncban elég meghatározóak voltak a középkorban. Én meg majdnem taccsra tettem őket 1100 előtt. Csak egy hercegnő maradt, de ő annyira kiművelt és határozott nőszemély lett, hogy azt hiszem őt fogják majd a dinasztia igazi alapítójának tartani. Nyomta is kifele a pulyákat, mint Mária Terézia :)
  • teleki963
    #172
    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem. Az egyik, hogy vannak üznetek pl mikor szövetséges hadba hív és ezek az üzenetek csak egy pillanatig jönnek fel ha nem fogadom el akkor prestige minusz. A message beállításnál nem találtam melyik ez az üzenet. Van erre vmi megoldás, hogy lepauzolja pl?
    A másik, hogy mitől függ, hogy egy nemes elfogadja e a meghívásomat z udvarba? Látom a plusz minusz kiiráat, de nem tűnik összefüggőnek nekem a dolog. Hiába vagy egy nagy prestige-ű királyom akit egész európa szeret akkor sem jönnek nagyobb eséllyel, mint egy ratyi királynál. És nagyon hosszadalmas keresni percegik egy jó képességű embert.
  • Pluskast
    #171
    Mivel a vazallusod lesz ezért onnantól kezdve nem tudod. Ugyon olyan "státuszba" kerül mint bármelyik másik földesurad, akár fel is lázadhat ellened.
  • #170
    hmm...
    ha adok neki birtokot akkor onnantól kezdve nem házasíthatom a gyerekemet?
  • Pluskast
    #169
    Ja amúgy problémádra annyit még, hogy a tudományok között van olyan ami csökkenti az idegen nemzetiségekkel szembeni ellenállást azt esetleg érdemes fejleszteni, sőt ajánlom mindenkinek a noble coustom-ot is. Érdemes azt is fejleszteni, mert plusssz opiniont ad a vazallusaidra.
  • Pluskast
    #168
    Igen ez előfordúl. De a helyzet az, hogy gyakorlatilag majd minden új uralkodó esetében komolyabb lázadások vannak uralkodásuk elején. Eleve már csak azért -10 oppinion jár, hogy új uralkodó. Ha meg mondjuk a crown authority mediumon van az is -10 és akkor arról nem is beszélve, hogy van egy limitszám, hogy hány hercegségnek lehetsz a birtokosa. Ha azt túlléped akkor minden egyes plussz hercegség után -10 opinion. Nálam volt olyan, hogy ezért alapból -50-et kaptam.
  • Pluskast
    #167
    Igazad van! Látod ebből látszik, hogy ezt még nem is próbáltam:)
  • Pluskast
    #166
    Hm. Nem lehet, hogy azért mert esetleg adtál neki valami birtokot? Mert abban az esetben nem tudod.
  • Pluskast
    #165
    Igen próbáltam de nem igazán ment:)
  • #164
    Nekem lenne egy olyan problémám, hogy az első szülött fiamat nem tudom házasítani nincs ott a két gyűrű amivel kijelölném a feleségét. Valaki ebben tudna nekem segíteni?
  • hollófernyiges
    #163
    "ha pl a fiadat egy olyan nőhöz adod hozzá akinek uradalma van ne adj isten az apjának ő az örököse akkor azzal csak jól járhatsz"

    Ja, én is úgy gondoltam, hogy jó ötlet lesz Salamon elsőszülött fiát kiházasítani a Morvaországot birtokló grófnővel. Csak éppen az örökösből csehet neveltek, -20 népszerűség az országban. Ezenfelül gyenge és kéjvágyó (tiszta Austin Powers)ezek is mínuszok és az már csak hab a tortán hogy Ödönnek hívják (random nevet kapott). Úgyhogy az öröklés után kétségbeesetten próbálom összetartani valahogy az országot. Egy mérgezést eddig már túlélt...

  • Montanosz
    #162
    OFF

    Panzer campaigns: Budapest '45

    ezt a sorozatot tologattad? egyszer sikerült kitörnöm budapestről)))

    ON
  • Nos
    #161
    Ez ugye arra is jo, ha csak lanyorokos van, akkor is tovabbmenjen a csaladnev. Volt erre a valosagban is tobbszor pelda.
  • Nos
    #160
    Az matrilineal marriage. Azaz "noi orokleses". Ilyen hazassagnal a gyerek az anya dinasztiajat viszi. Nem az apa nevet kapja.
  • Kallahiosz
    #159
    Ja és ha kell segíteni a magyarosításban akkor jelentkeznék rá...
    Igaz angolúl nem beszélek valami jól, de ha valami pöcsölős munka van vagy ilyesmi akkor szívesen segítek... ha más nem hordom a kv-t
  • Kallahiosz
    #158
    Esetleg valami megoldás, vagy modolási lehetőség van e arra, hogy nézzen már ki valahogy az a nagy Magyarország... Ne legyen már olyan mint egy korabeli térlép...
  • Kallahiosz
    #157
    Most találtam rá a játékra... Végre!
    Már nagyon várjuk a magyarosítást... a google forditóval kicsit lassan haladok
  • Pluskast
    #156
    Nincs mit:) Ha van még kérdésed vagy másnak csak tegyétek fel bátran igyekszem válaszolni:)
  • Pluskast
    #155
    Megszállott paradox stratégiás vagyok, azon kíívűl meg az első részt is rongyosra játszottam és sokminden megmaradt a második részben is:)
  • #154
    :)
    Köszi a választ :)
  • Montanosz
    #153
    le a kalappal előtted, te aztán kened vágod
  • Pluskast
    #152
    Nézd. Egyrészt szerintem itt inkább azt kell nézni, hogy milyen képessgei vannak annak a karakternek akivel el akarod vetetni, vagy akihez hozzá akarod adni, mivel minél nagyobb tudásuak a szülők (material law, stewardship, intruge stb) annál jobb lesz a gyermekeik képessége is. Ráadásúl pl egy magas képességgel rendelkező karakter hasznodra válhat az udvarban. Másrészt azt is figyelmebe lehet venni, hogy az adott házasság jár e szövetséggel. Amikor kihozza a játék a listát, hogy kik a férj vagy felelség jelöltek a képük mellett ott van egy zászló. Ha kék akkor az a házasság egyben szövetséget is jelent. Ha fekete akkor nem. Harmadrészt ha pl a fiadat egy olyan nőhöz adod hozzá akinek uradalma van ne adj isten az apjának ő az örököse akkor azzal csak jól járhatsz, hiszen ha az első szülötted fiú akkor nem csak a te trónodat fogja örökölni, hanem az anyjét is az elsőszülött jogán. Ugyan ez van lány esetében is csak ha pl nálad az van, hogy csak férfi örökölhet és nő nem és mondjuk a fiad nem a legidősebb akkor értelemszerűen annak nővére fogja a trónt örökölni, ugyanis én azt vettem észre, hogy az ai sosem változtatja e témában a dolgot szóval ott férfi is és nő is lehet egyaránt örökös.
  • #151
    köszi :)

    tronörököst, meg úgy általában a gyermekeimet érdemes alacsonyabb rangúhoz hozzáadni, ha nincs elég magad rangú? Vagy inkább várjak amíg lesz?
  • Pluskast
    #150
    Igen, mást szerintem nagyon nem is jelezhetne:) Amúgy ha magyarra akarod lefordítani akkor ebben a vonatkozásban viszonyt jelent.