3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Byss Flamel
    #509
    http://www.paradoxplaza.com/press/2012/3/crusader-kings-ii-ruler-designer-dlc-announced

    Ezeket (ami a képeken van) hogy lehet behozni a játékba?
  • Kopiati
    #508
    A hír, hogy idő hiányban vagyok, és ígérgetni nem akarom, hogy X nap múlva lesz valami, ha lesz időm folytatom!
  • baph
    #507
    magyarosításról van már vmi ujabb hír?
    vagy van kedve vkinek magyarosításban segítni, mert csinálhatnánk együtt is..
  • blitzkrieg1
    #506
    A nepcsoportoknak mi a szerepe?
    Pl. a torokok, besenyok, kunok az altaji nepcsoportba tartoznak.
    Szerintem a magzarok is ide kellett volna keruljenek, mi is ugyanolyan sztyeppei nep voltunk.
  • phylemon
    #505
    Közben kezdem sejteni mi volt. Merthogy megint ugyanaz a helyzet alakult ki. Szóval balf.sz voltam és nem vettem észre hogy a törvényeknél királyságonként lehet változtatni az öröklést. Horvátországban szeniorátus volt. Áttettem gavelkindre és megoldódott minden. :)
  • phylemon
    #504
    Nos nem tudom hogyan, de megoldottam.. :D A horvát királyi cím tehát az enyém volt de egy ország másik végében levő gróf örökölte a címet miután meghaltam. Pedig elvileg azt is a fiamnak kellett volna mint az összes többit. Visszatöltöttem az állást mert nem hagyott nyugodni. Ennek a bizonyos grófnak elvettem a birtokait és lám máris rendesen a fiam örökölte a horvát királyi cimet. Azóta se tudom miért és hogyan. Primogenitúra volt egyébként tényleg.
    Egyébként én is gróffal szeretnék kezdeni vagy legalább herceggel csak előbb ki akarom tapasztalni a játékot, királlyal pedig könnyebb.
  • juhaszvik
    #503
    nem jobb counttal kezdeni, sőt elég nehezen alakulnak a dolgaik. ezért írtam, hogy mazochista vagyok :)
    amúgy nem értem, amit írsz. nem lehet több területet átadni egy vazallusnak?
    amúgy meg pont ez a jó a countokban, hogy 100 év múlva sem azon rágódok, hogy mit csináljak a sok-sok területemmel, de közben mégis lebeg az ember szeme előtt, hogy de bizony egyszer király leszek, ha minden 2., 3., 4., gyerekem bele is hal :)
  • blitzkrieg1
    #502
    Egyebkent nem jobb counttal kezdeni, akinek nincs vazallusa, es miutan mar sok teruleted van, csak aztan adod at vazallus countoknak, es mindenkinek csak egy teruletet? Igy csak 1 teruletes count vazallusaid lesznek, akik gyengek.
  • blitzkrieg1
    #501
    Sziasztok!
    Felraktam en is az alap jatekot. De az 1.04c kiegeszitovel baj van, nem indul el, ha fel van telepitve, nelkule mukodik.
    Hogyan instalalom? Csak siman a jatek konyvtaraba telepitem?
    Valamint az lenne meg a kerdesem, hogy milyen modot erdemes feltelepiteni hozza?
  • pergus
    #500
    Lehet elbitorolni címeket vagy létrehozni (ujból). Ha a tartomány többsége a kezedben van ujra létrehozhatod a horvát királyságot.
    A trónörökösnek odaadni jó ötlet, ám lehet hogy fellázad az apja ellen. Azt hiszem, hogy ha ambíció képességgel rendelkezik akkor lázad. Nekem épp most már másodszor lázadt fel az apja ellen a trónörökös, mert nekiadtam 3 hercegséget, és van elég ereje.
  • juhaszvik
    #499
    Nem tudom, hogy csak én vagyok ilyen mazochista, de valamiért csak counttal van kedvem játszani.
    Viszont ez a gavelkind kezd az agyamra menni. Először kezdtem Périgordban (Robert Merle után), Franciaországban (férfi-nő öröklés, gavelkind), szépen telt múlt az idő, úgy 40 év után jutottam oda, hogy az örökösöm beházasodott a szomszéd grófságba, és a gép oda is (mivel a felesége volt a főnök ott) és hozzám is örökösnek írta. Dörzsöltem a kezem, hogy na amint az én grófom elhalálozik, akkor szépen odateszek 50 aranyat egy bérgyilkos asztalára, és az én jó fiam ölébe hull két grófság is. Öreg meghalt, asszonyka 5 láb mélyen, de a szomszéd terület csak nem az enyém lett.
    Sebaj, gondoltam keresek egy olyan countot, ami nem gavelkind-os. Előbb mentem NRCS-be, Lyon (két területes grófság), ott is gavelkind. Tovább, Dél-Itália, Reggio (szintén duplás), valószínűleg itt állapodok meg, mert bár ez is gavelkind, de magas a crown authority, és meg tudom változtatni.
  • hollófernyiges
    #498
    Nem gavelkind véletlenül az örökösödési rendszer? És nincs legalább két fiad?
  • phylemon
    #497
    apropó.. az szintén a modnak köszönhető hogy miután megszereztem horvátország királya címet, mégsem örökli az utódom, csak a magyar királyi címet? Az mod nélküli játékomban simán öröklődött mindkét cím. Itt meg jön hogy title loss on succession...
  • phylemon
    #496
    Mi a véleményetek a következő dologról:
    A ck2plussal játszom most, és feltűnt hogy a saját birtok mérete sokkal kisebb primogenitúra esetén mint volt az alapjátékban. Hiába szuper a királyom képessége, 7nél több saját birtok még sosem volt. Ezért azt csináltam hogy a sok meghódított sajátbirtokot odaadtam a trónörökösömnek, így gyakorlatilag az ország 2/3-a az ő fennhatósága alatt van (hercegségek, grófságok is). Arra gondolva hogy ha ő lép a trónra akkor majd tovább osztom az ő örökösének. Járható út ez? (Csináltam azt is amit itt javasolt valaki hogy adjam a legidősebb örökös nélküli arcnak. De hiába adtam egy 88 éves tatának, még mindig összehozott valami feleséget, majd örököst gyorsan... Gondoltam hogy bishopnak adom ott úgysincs örökös, de azt meg mégsem száll vissza rám...)
  • pergus
    #495
    4. Mindig legyen elég pénzed. A válságos időszak az uralkodóváltás ( Ami véletlenszerűen is bekövetkezhet.) Ilyenkor ált negatív a megítélése az uj királynak + megjelenhetnek trónkövetelők. HA nincs elég tartalék pénzed, amiből zsoldosokat fogadhatsz ill. a kiadásokat fedezheted-- sokszor évekig mínuszban leszel, a sereg fenntartása miatt- akkor bukó.
    Még fontos a hírszerzés: ki akar lázadni-- a kémet figyelőmódba érdemes tenni, hogy ne érjen meglepetés.
  • juhaszvik
    #494
    Na sikerült átfutnom a hasznos tanácsokat. Tele van evidens dolgokkal, de azért leírom a lényeget, hátha valakit érdekel.
    1. Érdemes jóban lenni a vazallusokkal, vagy legalább is ne legyen minuszban az opinion, mert az kevesebb befizetett adót és kevesebb levyt jelent (0 alatt arányosan).
    2. mindig a "fővárosban" (capital) építkezz, annak van a legnagyobb haszna, (kivétel a monastic school). először gazdasági létesítményeket építs, és az épületek párhuzamosan fejlődjenek.
    3. hasznos tech-ek: legalism, nobel costums, farming, castle infrastucture, tactics

    Még jól leírja pl. azt is, hogy melyik öröklési rendszernek mi az előnye-hátránya, például, hogy a gavelkind több birtokot tarthat magánál bünti nélkül.

    Mondjuk én arra lennék így első körben kíváncsi, hogy a steward adót szedjen inkább, vagy tech research-be segítsen be?
  • pergus
    #493
    Kopiati csinálja. 381 es hozzászólás -- magyarosítás félig kész állapotban.
  • juhaszvik
    #492
    Srácok ez a játék nagyon jó, még csak két napja ismerkedem vele, de nagyon tetszik.
    Eddig az eu3 és hoi3 volt a kedvenc paradox játékom, remélem ez is fel kerül közéjük a képzeletbeli polcra. Az eu3-ban az tetszett főleg, hogy bármelyik népet választva megtalálta benne az ember a kihívást, a hoi-kban pedig szintén nagy a történelmi mozgástér, és research, ipar, rizikózás minden mennyiségben :) de hát jóknak mondom, gondolom sok itt a hasonló gondolkodású ember :)
    Amúgy lesz majd egy csomó kérdésem, de előtte még megismerkedem azzal a guide-dal, amit valaki "hasznos" néven belinkelt, tényleg hasznosnak tűnik.
    A magyarosítás hegesztéséhez meg sok sikert és türelmet. Amúgy hányan csináljátok összesen? Ha kell, úgy 1000 sort én is bevállalok, úgy is kezd már kopni az angolnyelv skillem :)
  • Jakuza001
    #491
    Lehet azt, foleg a moddal, amit feltettel. :P Amugy meg egy kis txt fajl szerkeztes utan barmelyik factionnal indulhattal.
  • Jakuza001
    #490
    Ezekszerint nem volt felpatchelve ? :P

    Nem tudom hogy nehezebb llett e, mert mostanaban el voltam havazva es nem volt idom jatszani az uj C2Plussal.
  • fatsy
    #489
    Jakuza te hogy látod nem lett nehezebb claimet szerezni diplomatával grófi szinten?
  • baph
    #488
    kinek van kedve fordítani? online modon cisnálhatnánk pl..ugy gyorsabban elékészülne .. skypon v msnen keresztül pl
    szövegeket tudok küldeni
  • fatsy
    #487
    muszlimmal,pogánnyal nem lehet
  • Gol000
    #486
    Nem tudok minden országgal játszani(muszlim,.....) ez annak az ok hogy nem eredeti a játék vagy alapból így van?
  • fatsy
    #485
    köszi a segítséget, végre megy!
  • Jakuza001
    #484
    Barmelyiket pipalhatod a no time limitet is egyedul.
    Win7 nem lehet gaz. Inkabb azt nezd meg, hogy ha modulok nelkul elinditod a jatekot, akkor biztosan az 1.04c verzioszamot irja ki ?
    Csak azert kerdezem, mert eloszor amikor feltelepitettem a patchet, akkor azt kellett hogy lassam, hogy miutan megadtam a jatek eleresi utmutatojat, ami nalam az "F:\Crusader Kings II" akkor nem bemasolta oda a patch fajljait, hanem hozott letre benne egy masik Crusader Kings II konyvtarat a marhaja a fokonyvtar ala es abba masolta a patchet.
  • fatsy
    #483
    hát akkor nincs más, törölöm az egészet, uninstall és rakom fel újra.a win 7 nem lehet gáz nem?.és a modoknál mindet ki kell pipálni vagy elég csak a maint?
  • Jakuza001
    #482
    Igen azzal volt a baj, de azonnal megszunt amint feltettem az 1.04c patchet
  • fatsy
    #481
    úgysem:(.vmi virtualsystem,cpp filelal van a baja vmi clausewitzII mappában a c-n a projektben..??
  • Jakuza001
    #480
    A leirtak alapjan a setting.txt-t is torolted ?
  • fatsy
    #479
    felpatchelve is vmi baja van...degáz:/
  • Jakuza001
    #478
    Nalam is ez volt, amig fel nem tettem az 1.04C patchet utana azonnal elindult, igaz atirta a magyar fajlokat es angol kezdokep fogadott.
  • fatsy
    #477
    újraraktam és úgy szarakszik.az alap verzió elindul a modnál kivág, fákk
  • Jakuza001
    #476
    Biztonsagi masolattal is megy.
    Meg azt megprobalhatod, hogy torlod a setting.txt fajlt a "C:\Users\Felhasznalonev\Documents\Paradox Interactive\Crusader Kings II\" mappaban, akkor ujra betolti a nyelvvalasztasi ablakot.
  • fatsy
    #475
    így csináltam én is, de nem megy.lehet nem szereti a "biztonsági másolatot"?nektek origi van?
  • Jakuza001
    #474
    Kompatibilis.

    A telepites meg benne a readme.txt fajlban, ha jol emlekszem.
    Leiras skulon kiemeli, hogy a jatek konyvtaraba kell, illetve az alatt talalhato mods konyvtarba kell masolni az adatokat es ertelemszeruen ugyanoda a fixet. Az 1.04c patchel nalam mukodik. Az lehet, hogy a magyar fajlokkal nem mukodik, azt nem probaltam.
  • fatsy
    #473
    tehát alapjátékra lehet feltenni.a hotfixnek a hol a hely?
  • Lord Baal
    #472
    akkor nem kompatibilis...
  • fatsy
    #471
    nekem az 1.04c patch van fent +magyarosítás.rakjam újra?
  • fatsy
    #470
    átmásoltam a mod mappába az egészet, kiválasztottam modot indítás után aztán tölt és kifagy.a hotfixet hova másoljam?