3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • nagyko
    #629
    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy olvastam a Reality Kings 1066 mod-ról és tetszett amiket írtak, csak sehonnan nem tudom leszedni (strategyinformer oldal letöltése nem működik), ha meglenne valakinek nem tudná esetleg feltenni valahová... Illetve van-e valakinek tapasztalata ezzel vagy más modokkal, minden ajánlást szívesen veszek...

    Előre is köszönöm!

    N
  • Khemyz
    #628
    hülyeséget írtam. ez alapján a saját, az asszonyod és a tanácsban helyet foglaló embered stewardship pontjainak megfelelően változik
  • Khemyz
    #627
    a karaktered legmagasabb címétől, továbbá az intrigue pontjaidtól, ha minden igaz.
  • WineWitch
    #626
    Ja és még azt, hogy hogyan tudok másik fővárost választani? :D
  • WineWitch
    #625
    Azt mondja már meg valaki, hogy mitől függ hogy hány birtokom lehet?
  • avsk
    #624
    Szerintem sehogy ,bár még csak egy hete kezdtem el a játékot szal,még nem vok vén róka ebben:D.
  • WineWitch
    #623
    Egyébként, hogyan lehet siettetni a karakterem halálát? :D Mert most be vagyok csukva a börtönbe és sosem leszek kiengedve onnan...
  • avsk
    #622
    valószínűleg igen,a bátyáddal folytatod tovább.És lehet ezzel még jobban is jársz ,mert ha beházasiotad vmeik. megye főurához,még az a terület is a tied lesz :D.
    Én majd csak akkor fogom függetleniteni magam a Német Római Birodalomtól,ha házasodás/háború utján elég megyét irányitok és a Birodalom háborúba kezd vkivel.
  • WineWitch
    #621
    Én most buktam el egy lázadást a király ellen. Egyik herceg testvérem sem csatlakozott hozzám és a pénzem is elfogyott szóval a zsoldosok is otthagytak. :D Egyébként ha a karakterem meghal és a bátyám az örökösöm, akkor vége a játéknak vagy a bátyámmal kell tovább játszanom??
  • a.carkey
    #620
    Az első utódom úgy lett király, hogy az első emberem benősült a ÁHi királyi családba, ugyanis elvette Géza és László húgát. Aztán Géza és László automatikusan félretették Salamont, majd egy jobb pillanatában Géza és László ellen lázadt a húg. Na őt ugye támogattam. :) És nyert. Aztán onnan már csak túl kellett élni 15 évet az utóddal, és meglett a királyság. :D
  • avsk
    #619
    igen,hasonlót én is csináltam.De volt egy eset aminél szereztem megyéket-pedig én is azzal voltam:D-csak nemtudom,hogyan mert a háború végét jelentő kiírás-aminél teljes nyereségemmel végződött-ugyanazt írta ki.Igaz a földet nem közvetlenül kaptam meg,hanem a feleségem ült rá.Pár év múlva viszont az enyém lett,mert az én 2 megyém örököse is a fiam volt,meg a feleségem örököse is.
    De mondom,nemtudom miért ő ült rá,hacsak a feleségem egy jó pár évvel ezelöt nem volt valamelyik ükükükükükükükük apjának a leánya.De ez már túl bonyolult lenne ha ezekre is mind odafigyelnék:D.Egy gépnek kéne lennem,hogy ezt megjegyezzem:DD.
  • WineWitch
    #618
    De basszus most komolyan... Itt vannak körülöttem ezek a magyar hercegségek meg megyék és egyiket sem tudom megtámadni már vagy 150 éve mert nincs indok. Hogy a fenébe tudok egy normális indokot fabrikálni??? Hiába rakosgatom a hülye kancellárom nem történik semmi.
    Az előbb úgy próbáltam meg földet szerezni, hogy csongrád megye örökösével eljegyeztettem a fiamat. Erre született egy öccse akit kinyirattam nagy nehezen, hogy a fiam örököljön a csajszin keresztül. Aztán megölettem az apját is hogy ne tudjon több örököst csinálni. Vártam amíg a fiam elég idős lesz, erre... Az a liba akivel eljegyeztem csak úgy kámforrá vált és valami másik tyúk vette át csongrád megye irányítását. HOGY A BÜDÖS #&@!!@#&-BA?????
  • Cnut
    #617
    diplomáciában a grant landed title, de ha még 6 év alatti akkor nem lehet.
  • WineWitch
    #616
    A birtokaim, hogyan tudom átruházni másra?? A fiamnak akarok adni egy birtokot de nem tudom hogyan kell :(
  • Cnut
    #615
    1: A send gomb fölötti yes/no fölé vidd az egeret és akkor látod, hogy a döntése milyen tényezőkön és mennyi múlik, ezek között van az opinion is.
    2: Vidd a flottát a partszakaszhoz tartozó tengerre, ott jelöld ki és klikkelj a szállított gyalogságra és máris partra tudod tenni őket.
  • avsk
    #614
    WineWitch:Én is pont ugyanabban a cipőben járok mint te,csak én a Német Római Birodalom egyik megyéjével kezdtem.Az ,hogy nem lesznek vazalusok egy indokolt bejelentett támadás után,azt teljesen én se vágom.A diplomáciai kapcsolatokra sokat ne építs,ha csak egy megyével vagy,tudod kis rangúak eleinte csak kis rangúakkal házasodhatnak például.
    Ezzel kapcsolatban egy kérdés: minél magasabb az opinionom vki. felé annál nagyobb az esély a házasodás +kötésére, még ha akivel akarunk annak előnytelen is?
    A másik kérdés,hogy ha sereget szálitok a hajóimra,hogy tudok idegen földön partra szállni?Mert az MI-nek simán megy nekem meg sehogy se akárhogy próbálom.A kikötendő területen egy x-et mutat.
    A válaszokat előre is köszi.
  • Kopiati
    #613
    Bizonyos tulajdonságodnak elég magasnak kell lennie az ilyen rangokhoz. De ne vágyakozz iylen rangokra mert csak a gond van belőle:D (ha magas katonai tudásod van, akkor elég rövid lesz az életed..., stb...)
  • WineWitch
    #612
    Nem tudok primogenitúrát bevezetni mert nem elég magas a rangom, viszont lenne mégy egy kérdésem! :) Az ambíciók közül vannak, hogy kancellár szeretnék e lenni megy ilyesmik. Hogyan lehet ezeket elérni? Hol kell beállítani vagy felkérni az uralkodót hogy vegyen már fel mondjuk kancellárnak?
  • Kopiati
    #611
    1 darab gyerek kivételével végzel mindenkivel:)
    vagy primogenítúra lesz az öröklés, így a birtokaid nem osztódnak szét.
  • WineWitch
    #610
    Nagy nehezen sikerült elfoglalnom havasföld egyik területét. De akik ott a várost meg a püspökséget irányítják, nem lettek a vazallusaim. Hiába néztem a diplomáciát, nincs olyan opció, hogy megkérjem őket hogy legyenek a vazallusaim. Meg az is írta h a terület az öröklés során elveszhet. Ilyenkor mi a teendő???
  • Kopiati
    #609
    Ne várd, hogy az első embered megváltja a világot. Türelem tervezés és építkezés:)
  • WineWitch
    #608
    Hali! Én a szolnoki(vagy pest) megyével kezdtem és így csak az az egy megyét birtoklom, de nem tudom hogy tudnék még területet szerezni. Hiába küldöm a kancellárom akármelyik magyar megyébe egyszerűen nem tud indokot találni. A másik meg hogy nem tudom másként hogy tudnám a területeim növelni. Valakinek valami ötlet????
  • Cnut
    #607
    Ahogy leírtam nekem az vált be, az utódomnak adok sokat és akkor megbízhatóan és nagy sereggel támogat és a többiekkel is jól kijövök.
  • koj
    #606
    Bevezettem az elektív örökösödést, és mindenki megint fellázadt, aztán lenyugodtak. Egyébként mi a jobb elosztani a titulusokat hogy jobban kedveljék a királyt (viszont akkor nem tudsz annyi sereget toborozni), vagy fordítva és megtartani a címeket?
  • avsk
    #605
    Egy kérdés-megint:/-a hajókkal kapcsolatban.Hogyan lehet partra szálni más földeken?Azt látom,hogy az npc-nek állandóan sikerül,én meg sehogyse jövök rá.Talán azt a területet is látnom kell,hogy leszálhassanak ott az egységeim?
    Lehet hülye kérdés,de nemrég kezdtem neki a játéknak.
    Kössz a választ előre is.
  • avsk
    #604
    Tegnap összekaptam egy másik tartománnyal a Német Római Birodalmon belül,és -hála a zsoldosoknak-sikerült vagy 5 magasabb rangút elfognom.Namármost igaz tegnap mind elengettem egy kis money-ért-nem keveset érnek,2 db.-ot 70 aranyért:O-,de egy háború során mi lenne a legcélravezetőbb?Persze én is a birodalom egyik kis tartománya vagyok.
  • hollófernyiges
    #603
    Miért akarsz az országon belül a saját vazallusodra claimet? Elzavarod azt' kész (bár az zsarnokságnak minősül, és a többiek nem fognak szeretni). Amúgy a kancellár claimje valószínűségi alapú, évente van valahány százalék hogy sikerül. Érdemesebb keresni valakit akinek már van és segíteni neki, cserébe meg a vazallusod lesz.
    Az elective utódlás a legjobb, kivéve ha idő előtt meghalsz vagy az alapország több fontos hercegsége egy kézben van (és az nem a tiéd).
  • Kopiati
    #602
    Frissítettem a héten feltett nyelvi fájlokat (+ 130-150sor) ebben már az ?összes? tulajdonság és azok leírása magyar. Legközelebb 3 hét múlva (vagy patch-ek alkalmával várható frissítés)
    LETÖLTÉS
  • Cnut
    #601
    Törvények között az elektív örökösödés. Én ahogy tudom, ezt állítom be, az örökösömnek átadom a sok hercegi címem, így ő lesz messze a legerősebb és leghűségesebb hűbéres, magamnak csak 3 hercegséget és 4-7 grófságot tartok meg, +a királyi címeket. Halálkor pedig gördül a dolog eggyel tovább.
  • koj
    #600
    Sziasztok! Hogy lehet azt megcsinálni hogy kiválaszthassam a trónörököst? Mert az uralkodó gyerekei meghaltak, így az ő gyerekei tehát az unoka örököli a trónt akivel nincs jóba a király se a nemesség. Most meghalt a király az unoka lett az új uralkodó, és máris 10 nemes fellázadt....
  • botyika
    #599
    Sziasztok!
    Pár napja megvettem a játékot, azóta tolom Magyarországgal, de pár dolgot nem igazán értek. Pl. ott van a két unokatesóm, Béla meg mittudoménkik, és plotnak csak azt választhatom, hogy elorzom Béla címét, de közben Bélával a világon semmi bajom, míg a másik rokonom eléggé utál, ennek ellenére őt mégsem választhatom plotnak. Letettem hát a megyéjébe a kancellárom, hogy fabrikáljon indokokat, de éveken keresztül sem történt semmi. Ugyanez volt egy szomszédos felém elég negatív országgal. Clamfabric nem hozott eredményt, bár egymásnak negatívak voltunk, nemtudtam betámadni. NPC Béla meg közben behódít mellettem vagy 3 területet :)
    Egyáltalán hogy tehetem meg, hogy xy ellen fordulok, ha erre nem ad egy plot lehetőséget?
    Néha meg jönnek ugye ilyen infók hogy ki kit akar megölni, és ki támogatja. Ezekkel lehet valamit tenni, bebörtönzésen kívül pl beszállni a plotba és segíteni a gyilkosságot mondjuk?

  • Kopiati
    #598
    1.5g verzióval kompatibilis magyarítás, az előző verzióhoz képest 100+ új magyar sorral.
    LETÖLTÉS
  • avsk
    #597
    Már nem kell,rájöttem ,hogy hogy kell rászálitani őket a hajóra.Háát tehették volna az ikont feltűnőbb helyre is:)
  • Pluskast
    #596
    Mennyi egységet akarsz elszállítani? Ha jól emlékszem 1 hajóra 1000 ember fér be.
  • avsk
    #595
    Ja egy kérdés mert sehogy nem jövök rá.Van kikötöm,tudok hajókat csinálni,mégsem tudom elmozditani az ott állomásozó seregemet korzikárol.Mit kéne még csinálnom?Kössz a helpet előre is.
  • avsk
    #594
    Háát neki kezdtem egy komolyabb játéknak is.Német Római Birodalom eggyik tartományával kezdtem ami igazából 4 tartományból áll és 2 vazalusbol-Firenzével.Eredeti célom volt,hogy önnálosodjak a Nagy birodalomtól ami Pisa megye urával sikerült is-egy házasság által.Erre már nem tom ki behalt nálam és 20 év után visszaragasztottak a Német Romai Birodalomhoz.Na mondom,kezdhetek előröl mindent...
    De egyébként a Császárnak menyi belső ellensége van!Itt egy lázadó ott egy lázadó és nem csak egy-egy felbukkanó seregre értem,hanem elég sok tartomány -rajtunk kívül-is ki akar lépni.:D
  • Pluskast
    #593
    Válaszolva a kérdéseidre:

    1. Semmi jelentősége nincsen, legalábbis én találtam semmi pluszt ezzel kapcsolatban
    2. Ha tiéd a terület akkor teljesen mindegy, hogy azt oda adományoztad valakinek vagy nem, mivel az királyi birtok és azok bevételei a téged illetnek. Itt a lényeg az, hogy területet vagy képes királyoddal birtokolni, ugyanis, ha egy királyi birtokon várat, várost vagy templomot építesz az plusz egy birtokolható területnek számít. A különbség annyi - mármint, hogy közvetlenül a tiéd vagy nem - , hogy ha nem te irányítod akkor akinek adományoztad az is képes magától építeni. Illetve vele kapcsolatban bejöhetnek bizonyos eventek.
    3. Összességében nem tud, itt a lényeg a hatalom koncentrációja. Egy herceg képes egy királyságot is magának követelni, míg egy gróf (báró) nem tud. Ennek egyébkén elégedettség illetve elégedetlenség szempontjából van jelentősége. Ugyanis egy bizonyos hercegi cím mennyiség után negatív bónuszt kapsz a nemeseiddel való viszony tekintetében. Általában 3 esetleg 4 hercegi cím felett már címenként -10 pontot kapsz.
  • avsk
    #592
    Egyébként azt nem nagyon olvastam sehol,a pontok mértékéről.Pl.:a presztízs milyen mennyiségben számít már elfogadhatónak,v. a vallásosság,stb.?
  • Rink
    #591
    Üdv!

    avsk: Eleinte a pénzbevételeket gyarapító épületeket érdemes tuningolni, azaz elsősorban a városiakat. Alapvetően a városi épületek hozzák a pénzt, a kastély a haderőt, a templom pedig kb átmenet a kettő között. Mindenesetre érdemes észben tartani, hogy elég lassan térülnek meg az ilyen fejlesztések azaz, kb 50-60 év alatt hozzák meg az árukat ha 50/75/100 aranyért tolsz rájuk 1 fejlesztést. Pontosabban, a drágább fejlesztések % osan egyre lassabban térülnek meg, azért érdemes először mindenhol alapszinten elvégezni a fejlesztéseket.

    pcoksari: ha idegen országgal viselsz hadat akkor kb semmi hátránya nem származik belőle azaz nem befolyásolja a hadjárat %-át. Legfeljebb annyi előny van belőle, hogy nem tudja vezetni a seregét így kevesebb parancsnokkkal kicsit gyengébbek a seregei, de szerintem elhanyagolható mértékben. Csak a hazai lázadókat érdemes a sitten tartani.

    Csahi: átlag 60-70évig szoktak élni, de újrabetöltögetős módszerrel akármeddig elélhetnek.

    avsk2: Tanulj meg angolul, minden sokkal egyszerűbb lesz. Kezdő országnak pedig érdemes egy közepes méretű királyságot választani azaz: Lengyel, Magyar, Dán esetleg vmelyik spanyol királyságot. Talán a spanyoloknál a legegyszerűbb a játék mivel szinte mindenki a szövetségesed + vannak muszlimok a környéken akiknek bármikor hadat üzenhetsz ha egy kis hódításra vagy csetepatéra vágysz.

    KÉRDÉS:
    1. Mi a jelentősége, hogy hol a fővárosom?
    2. Pénzbevétel szempontjából, érdemes e a tartományokon belüli város/templom/kastély közvetlen birtoklására felhasználni a demensét vagy pedig csak tartományok birtoklására érdemes?
    3. Hogy befolyásolja, a ducy cím birtokosa birtokolja e a hercegség tartományait vagy azok más vazallus birtokában vannak e? Azaz ha a herceg birtokolja a hercegsége területeit akkor több egységet tud összességében küldeni nekem, mintha külön-külön vannak kiosztva?
  • avsk
    #590
    Ja igen és lenne még egy kérdésem a játék elejével kapcsolatban.Pontosan mire gyúrjak az elején,milyen épületeket vegyek/spóroljak?Esetleg sereget gyártsak?Stb. stb.