635
Sims Medieval
  • Shiwo
    #320
    ahogy elnézem, a magyaritasok.hu -n a PC Magyarítások/Fordíthatóság topikban már volt róla szó, hogy fordítható...tán összeáll majd valami csapat, akik lefordítják, egy embernek elég sok meló, idézek onnan: "Maga a szövegállomány kb. 450 ezer szó. Egy embernek ez nagyjából 15 hónap fordítási munka."
  • Joschka
    #319
    Így legalább majd, ahány ember annyiféle verziója lesz majd a magyar változatnak. Biztos tök érdekes lesz. Egy biztos: Most, hogy már van hozzá egy progi, én esek is neki a "Magamféle" magyar változatnak...5-6 év és kész is lesz...
  • Shiwo
    #318
    azért nem biztos, hogy egy játék (vagy bármi más) fordítását egy agyatlan fordítóprogramra bíznám, elég érdekes dolgok szoktak abból kisülni...
  • Joschka
    #317
    Ja, látom, hogy van Auto Commit opciója is...ehe
  • Joschka
    #316
    Na, majd otthon jobban szemügyre veszem a kicsikét.
  • Joschka
    #315
    A "Commit" gombot megnyomtad?
    Mert azzal véglegesíted, rögzíted a fordított szöveget.
    A Sims 2 féle SimPe-nél is ugyanígy ment a dolog.
  • Joschka
    #314
    Szevasztok!!!

    Hurrá Vasember, pont egy ilyen progikát kerestem, mert ami nekem otthon van, az mindent lát csak a szöveg tartalmat nem látja. Akkor majd talán ezzel sikerül.
    Engem nem zavar, hogy több ezer sor, mert ráérek otthon vele bíbelődni.
    Anno a sims 2-nek is neki estem annak idelyén, csak hát közben megjött a magyar tudása neki...hehehe
  • Ironman2
    #313
    Kézzel le lehet fordítani.De ki vállalkozik a több ezer sorra?
  • Ironman2
    #312
    Bezzeg a többi nyelvre leforditja
  • Ironman2
    #311
    Miért nem fordít a program? Valamit el.asztam?



  • Ironman2
    #310
    S3 Translate az leforditja a package fájlokat magyarra.Sőt minden nyelvre.Na ez érdekes.
  • Ironman2
    #309
    Oh.Köszi.
  • Ironman2
    #308
    Pont együtt gondolkozunk
  • Ironman2
    #307
    Úgy is lehet mondani hogy erősen DLC szagú lett
  • Coolfire
    #306
    #304,#305:Ez csak egy váz.Majd ehhez is nyomják a kieget,DLC-t,etc.
    Ezt már igazán megszokhattuk volna az EA-tól,minden Sims előtagúval ezt csinálják.:))
  • Rettenthető
    #305
    Természetesen jártam az erdőben (bár meg kell jegyezzem, hogy nincs az opciók között, csupán annyi, hogy séta az erdőben - in english persze).
    Egy napot a kovács életéből teljesen erre szántam, letojva a munkát, az éhséget és a fáradságot, hogy csak natúr az erdőben flangáljon, de sajnos semmit nem talált, egy könyveket áruló törpén kívül, akitől megvettem amúgy a könyveket, de azokkal csak az Angyalok kardját tudnám megalkotni, ha elég magas lenne a kovácsolási szintem (természetesen lvl 4 még nem elég, de a fent keresett problémára nehezen hiszem, hogy ez a megoldás, vagy ha igen, az régen rossz).
    Lehet, hogy más rossz tulajdonság játszi könnyedséggel adja magát, de az alkoholizmus, na az (nekem baromira) nem.
    Kicsit átgondolatlannak és logikátlannak tűnik a játék számomra.
  • dartonita
    #304
    Nagyon gyenge kivitelezesu lett ez az uj stilusu egy rpg/sims.Oriasi varakozasokkal tekintettem a megjelenes ele,szeretem a sims-et es a szerepjatekokat is,mindez kozepkori kornyezetbe agyazva szamtalan lehetoseget tartogatott.Nos a megjelenese utan beszerezve jatszottam vele par orat/napot.Tapasztalataim eleg vegyesek.Nagy hevvel vetettem bele magam a kuldetesekbe es annak-rendje modja szerint meg is krealtam az uralkodot akivel az egyszerubb kuldiket siman be is huztam.Aztan varazslotorony,barakk epult,ott mar erdekesnek talaltam hogy miert kell uj sim-et bekoltoztetni.Vegulis megszoktam,es a baratnomrol mintazott varazslotanonc nenivel csinalgattam tovabb,amikor is elertem a 2szemelyes kuldetesekhez.Nos most mar a masodikat hagyom felbe mert egesz egyszeruen a jatek semmilyen utalast nem ad,ha az ember elakad.Most epp meg kene csokolni egy masik sim-et a karakterrel,de hiaba pofaztam,hizelegtem,ajandekoztam,zongoraztam vegig minden lehetseges kommunikacios lehetoseget,sot varazsoltam is mar mindent,nem ajanlja fel ezt az opciot.A hint-ek szinte teljes hianya es/vagy a help system gyermekbetegsegei miatt egyaltalan nem vidam dolog egy ido utan keresgelni azt az 1-2vel tobb opciot(a terkep egeszen!) amit 1-1 cselekmeny megnyit valahol...valahogyan.Raadasul eleg jo gepem van,es durvan szaggat bizonyos helyeken a grafika.
    Ez szamomra egy befejezetlen,rengeteg eredeti otletet tartalmazo de borzasztoan gyengen kivitelezett sims klon lett.Elkepzelheto hogy masok jatszi konnyedseggel jutnak at a szamomra frusztralo reszeken,de szamomra csalodas.Senkit nem akarok elriasztani attol hogy kiprobalja,de szerintem meg sem kozeliti az eddigi simseket jatekelmenyben.
  • sasa5671
    #303
    A játékban a szöveg a SASDeltaBuild2.package állományban van (STBL típusú fájl). Az s3pe programmal ki tudjátok keresni. Ha többnyelvű a játék, több STBL sor is van. (pl. angol, holland, olasz, stb. nyelvi fájlok)
  • Coolfire
    #302
    Szerintem megjegyzi ha már végigtoltad.
  • Frozen Whispers
    #301
    Sziasztok!
    Nem olyan régen kipróbálta a játékot és eddig nem rossz, de eddig nem sikerült rájönnöm, hol tudnék 2 eljegyzési gyűrű és ruhákat venni, van valakinek valami tippje? ^^

    #300: Próbáltad, hogy visszamész az erdőbe a szökőkúthoz?
  • Rettenthető
    #300
    Hát azt hittem, hogy amit ott tanácsolnak, abból majd egyszerűen megoldom, de én most feladom.
    Ha majd más is indít egy alkoholista karaktert, ezt a kafa feladatot (legendary fountain) csinálja és megtudja, hogy mi leprás **** a megoldás, majd kérem jelezze.
  • Mike
    #299
    na de minden alkalommal?
  • Mike
    #298
    tudjátok mi zavar?
    hogy ez olyan sims-es
    bakker én vagyok az uralkodó, és én kepesszek egy-egy szolga kegyesen elfogadjon tőlem egy szál virágot?
    előttem ékellene hajbókolnia az egész udvarnak

    arról nem bezsélve, mi van, ha rossz király akarok lenni? nem fognak tőlem rettegni, max gyűlölni :(
  • Coolfire
    #297
    Nincs mit.Én is oda irkálok,v. ott keresgélek,ha elakadok.:)
  • Rettenthető
    #296
    Kösz! Meg is találtam ott a gyakran ismételt kérdések között :-)
  • Coolfire
    #295
    Azt nem fogják kihagyni.
  • Coolfire
    #294
    Passz....a mysims fórumon elég aktívak,kérdezd meg őket is,hátha tudnak segíteni.
  • Joschka
    #293
    Na, mára ennyi volt részemről. Szevasztok!!!!
  • Joschka
    #292
    Viszont ha a sims 3 többi részénél kihagyják a magyar nyelvet, akkor jobb lesz ha már most rákeresek majd a nyelvi fájlok hollétére, hogy összelehessen eszkábálni hozzá egy valamilyen fordítást.
  • Joschka
    #291
    Hát ja...
  • Rettenthető
    #290
    Hogy mi van?

    Ezt üzeni. Ez előtt a feladat az volt, hogy részegen kellett kimenni az erdőhöz (ha jól dereng). Azt megcsináltam, de itt nem egészen világos, hogy mit is akar üzenni.
    Meg korábban a kútba kellett beleönteni mindenféle jóságot, de ott most nincs semmilyen interakció.
    Mi lehet a feladat?
  • Ironman2
    #289
    Kinek a pap,kinek a paplan...
  • Joschka
    #288
    Nekem ez nem jött be annyira, meg a gépemen is akad. A sims 3 meg flottul megy, úgyhogy maradok inkább annál. Részemről ez ennyike lenne.
  • Joschka
    #287
    A sim3pe kell hozzá, oszt a medieval nonpackages könyvtár valamelyik package kiterjesztésű nagyméretű csomagjában kell lennie....
  • Joschka
    #286
    Bocs! Helyebben: Motherlode
  • Joschka
    #285
    Cheat kód, amelyiket a Sims 3-hoz is használjuk, no nem mindegyik, de néhány itt is működik, mert kipróbáltam. A konzol is éppen úgy jön elő (Shift+Ctrl+C). pölö:

    motherload = 50 000 simoleon hozzáadás
  • Joschka
    #284
    Én nem fogok vele nyomulni, mert ennyire angol azért nem vagyok úgyhogy dobtam is.
    Egyébként a sim3pe csomagszelidítővel bele lehet a package fájlokba kukkantani, meg szerkeszteni is lehet, csak a nyelvi fájlokat nem tudni, hogy pont melyikek, mert a listában több ezer sor van.
  • Jude666
    #283
    Sziasztok!
    Tudom, hogy roszz és csúnya dolog ilyet kérdezni, de "ti" melyik torrentes verziót szedtétek le (ha torrent).
    Azért írom ide, mert nem hozza be a másik topikot egy böngészővel se.
  • Coolfire
    #282
    Kaptam egy tuti tippet a mysimsesektől:ablakos módban kell fényképezni,akkor jó lesz.:)
  • Rettenthető
    #281
    Én játszom vele, csak ez a kötelező feladat, amit ha záros határidőn belül nem hajtok végre, akkor elindul a karakterem a depresszió útján, és ettől egyúttal (because my english is bad).

    Először a horgászos feladatot adtam fel, mert az mystic szuper hal (vagy mi a retek) nem volt sehol, pedig minden nyamvadt horgászhelyről kifogtam a halakat, most meg a fountain-s / well / alkohol (kovács sim-m alkoholista) küldetéssel szopok, csak nem tudom beilleszteni azt hogy hol járok mert briliánsan lett megoldva a játékban a Print Screen.