3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • passatgt
    #621
    tényleg zsír, nagyon kíváncsi leszek rá:)

    amúgy ezt kifelejtetted:
    Az az egy baj van csupán a Geminivel, hogy míg a rivális gépek már kaphatók, ennek sem a megjelenésének időpontja, sem az ára nem derült ki, de reméljük, hamarosan erről is beszámol az ICD.
    :D
  • desigo
    #620
    HP Slateről vélemény?

  • Solten
    #619
    Elképesztő felszereltségű tablet jön az ICD-től



    "Az ARM-alapú Gemini Tegra 2 processzorral rendelkezik, amely 1 GHz-es órajelen üzemel, memóriából pedig 512 MB DDR RAM került bele, amit 4 GB flash háttértár egészít ki. Ez utóbbi az SD kártyaolvasóján keresztül akár 32 GB-os memóriakártyával is kibővíthető. Az androidos készülék kicsivel méretesebb az iPadnél, 300 x 191 x 16 mm-es, így képernyőként is nagyobbat tudtak alkalmazni, egy 11,2”-os, 16:9-es képarányú megjelenítőt kapott 1366x768 pixeles felbontással. Ez már sokkal megfelelőbb például filmezésre, főleg, mivel az 1080p-s HD videók és a Flash formátumú tartalmak megnyitására is képes.
    A megjelenítő természetesen multi-touchos érintőképernyő, amely igény szerint kapacitív és rezisztív elvű is lehet. Nem hagyták ki a kapcsolattartáshoz elengedhetetlen eszközöket, a 802.11b/g/n-es Wi-Fi kártyát, a Bluetooth adaptert (v2.1+EDR), a 3G modemet, webkamerából pedig kettőt is raktak rá, egy 2 megapixeles fix fókuszút az előlapra és egy 5 megapixeles autofókuszost a hátlapra. Továbbá felszerelték GPS-szel, IR-vevővel, FM rádióval, sztereó hangszórókkal is. A tablet helyzetét egy öttengelyes gyorsulásmérő határozza meg, de digitális iránytűje is van. Mindezt a cserélhető, 40 Wh-s akkumulátor látja el energiával. Csatlakozókból jack aljzatok, HDMI és microUSB port jutott rá. Az asztali használatot megkönnyítendő egy dokkolóállvány is jár hozzá."

    Na ez mar FELSZERELTSEG... :D
  • Solten
    #618
    Na, megsem lesz mese... :(

    :)
  • Máté94
    #617
    Többség dönt, egység nyal.
  • DanielT
    #616
    Na, -fav, olyan sok itt az okos, hogy kisebbségi komplexusom lett :(
  • Hegi90
    #615
    Na, csak gondoltam érzékeltetem, hogy ugyanígy mennyire volt triviális az OS 4 multitaskja.

    mer ő nem tutta azé
  • Solten
    #614
    Es az Android? Melyik vonalba sorolnad?
  • Tikal #613
    Ehhez nem kell nagy jós tehetség hogy megmondjuk, lesz az apple vonal és lesz a Pc vonal, azaz nyomjunk bele minél több mindent, meg egy windowst :) Hogy melyik éli túl? Mindkettő, ugyanis valakinek ez kell, valakinek meg amaz, ennyi, nem kell ezen háboruzni melyik a jobb, igények vannak, ezeket kell kielégíteni, ugyhogy lesz hely mindkettőnek...
  • Solten
    #612


    "... hogy fogalmuk nincs miről fognak szólni a tabletek."

    Nyilvan te tisztaban vagy vele, no akkor rajta, itt a lehetoseg, meseld el, okositsd a nepet...
  • Hegi90
    #611
    Úgyis kérdezted miket nem tudsz még, úgyhogy elmondom, hogy én miket sejtek.
    Tehát, hegipapa "jóslatai":
    - A nagy tablet háborúban a túlélőket a következők szerint lehet csoportosítani: a korlátozottakra (pl.: ipad, joojoo), és a netbook kiváltókra.
    - Valószínűnek tartom, hogy az ipad EGYIK nagyobb konkurense inkább az utóbbi megvalósításra fog hajazni.
    - Mégis az előbbiek lesznek a sikeresebbek (iAd, hehe).

    Ha 2011 második felére nem ilyenek lesznek a viszonyok, berakok egy hellokittyt a logómba (1 percig).
  • DanielT
    #610
    Semmire nem világított rá ez a pécégeek szemléletből kiszakadni képtelen cikk. Illetve arra igen, hogy fogalmuk nincs miről fognak szólni a tabletek.
  • Solten
    #609
    Normalisan mukodik. Amugy igen, meg senkinek sincs normalis tabletje. Ahogy a cikk ravilagitott, a technologia meg nem eleg erett hozza. Majd 2010 masodik feletol esetleg.
  • Tikal #608
    Ez nem tablet, ez egy lefejezett noti.. mégis ez lenne az UI? ugyanazt nyomkodjam amit egérrel? Reméljük hamarosan kijön egy gyártó valami szebb, használhatóbb felülettel, ennek így nem sok értelme...
  • Tikal #607
    Akkor minek folytatod? Most mondjam hogy egy néhányan itt belevannak buzulva az Atomba? Mondhatni szexuális vonzalmat éreznek az archos féle gagyik után? ...
    Neked sincs mostanság túl sok ész érved, egyfolytában steve jobs imádat, apple fanatizmus és hasonlók jönnek tőled, akkor miről is beszélsz?

    Az utolsó posztod rendben van. Egy teszt, minden fikázás nélkül, amiből megtudtuk ammit eddig is sejthettünk, egyenlőre másnak még nincs normálisan müködő tabletje...

    Mellesleg optikailag sem egy szép cucc, kb ugyanazért nem tetszik amiért a legtöbb pc noti, már látom magam előtt a felmatricázott tableteket az MM polcain :D Persze a a felsőbb kategoriákban már megjelennek a szebb notik, de ugye ott már csengetni is kell érte...
  • DanielT
    #606
    Elég volt ránéznem a gépre, a hardver specre, és erre a képre:

  • Hegi90
    #605
    4 perc alatt elolvastad az egészet? :o
  • Máté94
    #604
    Jajj neked még a kanmacska is kurva.................
  • DanielT
    #603
    Kár minden gramm szilíciumért és műanyag molekuláért, amit ezekbe az életképtelen, totáli zsákutca dzsunkaszarokba ölnek.
  • Solten
    #602
    Archos 9 teszt



    Ez a teszt is bebizonyitotta, hogy ebben a szegmensben az atom-rendszer bizony nem igazan eletkepes. Netbookba valo, igaz, oda is lett kitalalva.

    "Kellett ez a tapasztalat ahhoz, hogy megértsük, miért lett az Apple iPadja viszonylag korlátozott. Egyszerűen azért, mert még nincs meg a technológia ahhoz, hogy a notebookoknál vagy okostelefonoknál tapasztalt felhasználói élményt biztosítsa. Technológia alatt pedig nem csak a hardverre gondolunk, hanem a szoftverre is, egy komplett megoldásra. Nehéz megmondani, hogy ettől mennyire vagyunk távol. Lehet, hogy már az ajtón kopogtat. Lehet, hogy az Archos már házon belül megcsinálta. Ugyanis van ám nekik ARM alapú, 5 és 7 hüvelykes kijelzővel szerelt, GPS-es, 3G modemes, androidos készülékük is. Egyetlen helyen tudjuk az Archos 9-et elképzelni, luxusautók ülésébe épített kijelzőként, ahol HD filemeket vetítenek rajta."

  • DanielT
    #601
    Te jó ég.
  • Hegi90
    #600
    Ja, szánalmasnak hívom azt aki érvek helyett elkezd flegmázni meg köpködni.
    És akkor még Solten az egy dimenziós szűklátókörű? Hagyjuk már.

    De részemről be is fejeztem, van az a mondás, hogy hülyékkel ne állj le vitatkozni...
  • Solten
    #599
    Semmi kulonos, egy-ket gyengebb kepessegu Apple fanatiker ugy tunik szexualisan vonzodik a ceghez/annak termekeihez/Steve Jobs-hoz es nem tudjak feldolgozni a termeket ert kritikakat :) Eszervekbol sajnos kifogytak (amugy se volt tul sok belole) es inkabb elovettek szemelyeskedo-trollkodo-foldmuves stilust. :)
  • DanielT
    #598
    Kajak? És én vagyok szánalmas? :DDD Bocsi! :D
  • Hegi90
    #597

    te kajak szánalmas vagy, már bocsánat...
  • DanielT
    #596
    Jaaaaaaaa, ha mindenki tudta akkor nem szóltam! Most nagyon hülyének érzem magam, hogy én meg nem! ;)

    Tud még valamit mindenki amit nekem is tudnom kellene? :D
  • Hegi90
    #595
    Nem tudom, ezen mi akkora szenzáció, sztem kb mindenki tudta, hogy így lesz megoldva, másképp nem is megy csak az általad is leírt erős kompromisszumokkal
  • DanielT
    #594
    Egyébként a tegnap este bemutatott multitasking kb tizenkétmilliárdszor kifinomultabb mint az eddigi megoldások.

    Csimpánz az, aki azt gondolta, hogy nem tudnak megoldani egy olyan feladatot amint a legelső Macintosh tudott 20+ éve. Egyszerűen nem akarták úgy megoldani, ahogy a többiek: akksi veszteség és lassulás árán, ez a valami!
  • Tikal #593
  • DanielT
    #592
    Vicces, ahogy kifogásolod a rajongást, amit senkitől nem látok itt a topikban, ellenben a leghevesebb negatív érzelmekkel te viseltetsz egy hardverrel/céggel szemben...

    Elvakult fan, vagy anti-fan, ugyanolyan gáz mindkettő, mert a tények helyett az érzelmek vezérlik őket.
  • VRSDM
    #591
    *nekem sem kóser...
  • VRSDM
    #590
    semmiről hála az égnek semmiről.
    mindenkinek nyugi két szanax a reggeli kávé mellé.
    köszönöm.

    /valóban geci unalmas már ez a szófosás...


    nem sem kóser az ipad a már általam is sokszor leírt általam hibának vélt funkció / nem funkció miatt. ettől független kénytelen kelletlen beláttam így a megjelenése után hogy ez bizony piszkosul össze van rakva. a többi pajti meg még csak bétázgat. kitudja meddig. kitudja tán örökre...
  • Hegi90
    #589
    Most akkor miről is folyik a vita?
  • Solten
    #588
    "nem melegszik"

    Nyilvan az a 2420 ember (#560) mas velemenyen van. De persze az is hulyeseg, ilyen problema nem is letezik ugye. Ugy tunik Te vagy a fangirl-ok kozt a legkorlatoltabb, a szemelyeskedesen kivul eszerveket eddig is keptelen voltal produkalni.

    F@sznak irod a Te is hazugsagokat es martirkodsz, nem rugtam bele senkibe, a szent apple userek kotottek folyamatosan belem. Mert nem tetszik nekik ha a szent keszulekrol valami negativ elhangzik. Csak tokeletes lehet, a hiba nem letezik. Igen, furcsamod netszerte megfigyelheto a csak rajuk jellemzo tendencia, (magyar, egyeb forumokon) Jobs legfobb hivei ennyire korlatoltak. Nevetseges ahogy ragaszkodsz/ragaszkodnak egy fizikai targyhoz. Mint kisgyerek a cumijahoz. Darwin was right.

    Btw, egy vacak ipad miatt ennyire azert felesleges nyaladzanod... ;)))
  • Tikal #587
    Látod ez a hozzászolásod is csak gúnyolódás... megmondanád kinek van itt erekciója az apple-től? Vagy kinek fájnak fizikálisan az iPad hiányosságai? Vagy ki ragaszkodik gyermetegen a céghez? Ezek nem a te vízióid, a berögzült tipikus fikázó szövegek? De pontosan ezek azok... hidd el senkinek nem fáj hogy ez nem egy apple fan club, egyébként van neki topikja, biztos ott verik rá a pöcsük a jobs imádók, ahogy te képzeled az apple usereket...
    vagy az aláírásodból kiindulva joggal gondolhatnám hogy te megy acer bérenc vagy? Pedig tudhatnád hogy az egy szar tajvani gagyiság...
    na, de mindegy is, csak azért írtam le a véleményem mert szerencsére ez már másnak is feltűnt...
  • G_ArchAngel #586
    Az iPad szar.
    Nincsenek benne csatlakozok.
    Nem tud flasht kezelni.
    Mas negativum ugye mar nincs, mert Multitask is jon az OS4.0-val...
    Ezzel egyutt az iPad letezik, fenyevekel jobb a multitouch bevitel rajta, mint minden egyeb eszkozon, nem lassu, nem szaggat, nem melegszik.

    Egyelore - figyelj, Neked irom, probald ketszer elolvasni - NINCS masik ehhez foghato eszkoz.
    Az iPhone es konkurenciajanak tortenetebol levont kovetkeztetes alapjan nem is lesz egyhamar, amely ilyen preciz beviteli felulettel fog birni.
    Aztan innen johetnek a hulyesegeid, miattam pisalhatsz felhuzott sliccel szembeszelben, de sajat korlatoltsagodat emeled ki csak azzal, ha nem fogod fel amit itt irnak Neked.
    Mert mindenki dekodolta, akar fanboy, akar nem, csak Neked nem megy. Mert alma van rajta. Ha a Google jott volna ki ugyanezzel, akkor szamodra csodalatos innovacio lenne.
    Sajnos evolucios zsakutca vagy - linkeled ide az egyre szarabb, nevetseges videokat, mar azok sem vesznek komolyan, akik anno az allaspontodon voltak.
    Nekem sem tetszik az iPad 1G, de nincs jobb, s mivel nem tetszik nem fogok venni.
    Nem kell jonnod a szar netbookokkal, amelyekben erosebb a hardver, de a tobb dolgot rosszabbul es lassan vegzik el, mint a korlatolt iPad, amely legalabb gyorsan es siman.

    A vegen meg jossz a hulyesegeddel, hogy ez nem Apple topic. Nem, nem az, de nem is antiApple topic.
    Ennek ellenere a kommetjeid sulyos tobbsegeben probalsz belerugni a cupertinoi cegbe es belekotni az Apple-userekbe.
    Mert Te ilyen vagy. Nem troll, mert az intelligens es tud temat valtani, hogy a flame-et erdekese tegye, de Te erre is alkalmatlan vagy.

    Ha sikerulne attornod belso sotedsegedet (tudom, nem fogod, ne kuzdj...), akkor felfogtad volna (ezt csak feltetelezzuk), hogy az iPad kozonsege nem Te vagy. De Te itt vergodsz, frocsogsz, hogy mar pedig az iPad Neked szar...
    Erdekel ez valakit? Nem. Konkluzio?
  • Solten
    #585
    "hiszen neked már van egy megrendíthetetlen véleményed arról hogy szar minden ami apple..."

    Ez baromsag, barmennyire is hihetetlen es fajdalmas egyeseknek, ez egy tablet topik, nem pedig apple fan club. Hazugsagokat ne irj, sosem irtam ilyet hogy mindegyik szar lenne. Telefonjuk egesz kellemes pl. mint mar emlitettem parszor.

    Mivel ez egy tablet topik, a tabletekrol van szo a velemenyem pedig: az iPad egy szar. Arrol nem tehetek hogy egyeseknek erekcioja van az apple-tol es az ipad negativ tulajdonsagainak felsorolasa fizikai fajdalmat okoz nekik. Gyermeteg ragaszkodasuk a ceghez (talan fizeti az ovodat?), komolytalanna teszi az egeszet.

    Maga a ceg unszimpatikus es max. jot rohogok hogy csinal bolondot a "naiv" felhasznaloibol de azt is nyugtazom hogy egy kokemenyen profitorientalt vallalat es nem a maltai szeretetszolgalat.

    Dobjanak piacra egy ertlemes termeket es lesz@rom hogy Apple logo van rajta vagy Jobs bacsi hasznalt ovszere. A ceget is lesz@rom. Ha a majkroszoft dobja ki ezt a vackot ugyanez a velemenyem.
  • Tikal #584
    tényleg ultragáz, annyira lejön az ellenszenved, hogy kár is tagadni, így nem sok értelme van beszélgetni akármiről is, hiszen neked már van egy megrendíthetetlen véleményed arról hogy szar minden ami apple... Talán még ezzel sem lenne baj, de némelyik hozzászólás már átmegy csakazértis fikázásba, gúnyolódásba, ez pedig komolytalanná teszi az egészet...
  • DanielT
    #583
    Nem nagyon, úgy látom arra itt nincs közönség :D

  • Solten
    #582
    Ennyi? :) Valami ertelmeset is tudsz produkalni esetleg a temaval kapcsolatban? :)