3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • Solten
    #781
    #779-780: a technologia nem volt kiforrott es alkalmas ra 2001-ben. Ironikusan meg most se az, csak egy felnagyitott mobiltelefonra futotta eddig, egy agyonkorlatozott eszkozre. De ez kezd valtozni ahogy egyre aprobb kisebb es erosebb CPU-kat tudnak fejleszteni integralt GPU-val.

    Jovore mar 22-28nm-en gyartogatjak oket.
  • Solten
    #780
    Pl. ertelmesen tudok vele bongeszni, megnezni rajta egy divX filmet pl. stb. Le volt mar irva parszor.

    #774: ??? neked tenyleg nincs fantaziad... :DDDD
  • Tikal #779
    10 éve jelent meg az első tablet... na akkor mégis miről beszélünk? Az applenek kellett megint felkavarni az állóvizet, a többiek mit csináltak ezalatt a tíz év alatt? Most kezdi magát összeszedni mindenki, ébresztő...
  • DanielT
    #778
    Ó, de jót mondtál! Pontosan, 10 éve jelent meg az első, és 10 évig a teljesen hibás koncepció miatt senkit nem érdekelt. Aztán jött a felnagyított mobiltelefon és az egész világ a tablettől zeng, mindenki próbálja megcsinálni a sajátját. Pontosan ez az elavult, életképtelen filozófia, amit te is éltetsz.
  • Tikal #777
    "Akkor a 10 ev alatt sokat meg mindig nem fejlodott, fogtak egy mobiltelefont, felnagyitottak es nyomkodhatod rajta a korlatolt op.rendszert :) "
    bocs, de erre válaszoltam...
    a többi nálam is a tabletekre értendő, azt hiszem egyértelmű :)
  • Tikal #776
    Elképzeltem amint ülök a fotelban, vagy fekszem az ágyamon és mindenféle usb eszközök lognak ki a tabletből, külső HDD pl :D
  • Solten
    #775
    Lehet hogy te izgulsz az ipadra en nem izgulok semmire. Tanuljatok mar meg vegre nem mobiltelefonokban gondolkodni, en a tabletekrol beszeltem...

    (gy.k: ~10 evvel (2001) ezelott jelent meg az elso)
  • DanielT
    #774
    MINEK? Minek akarnék rádugni egy pendriveot? Minek akarnék rádugni egy vinyót?
  • DanielT
    #773
    "Tegra2 mar annal erdekesebb, hiszen mind CPU mind grafikus teljesitmenyben joval erosebbnek igerkezik egy mobiltelefonnal."

    Mire? Mire használod ezt a képzeletbeli atomerőművet? Ettől lesz jobb?

    Kit fog érdekelni a technikai specifikáció?
  • Solten
    #772
    Probald meg hasznalni a fantaziad; Mondjuk a 16GB-s ilyenemet:



    Esetleg kulso HDD-t/SSD-t. stb (gy.k.)
  • Tikal #771
    most te tényleg egy tiz évvel ezelőtti telefont akarsz az iphone-hoz hasonlitani? gondolom tíz éves telefondo van :D Ha neked az érintőképernyő nem fejlődés a 6soros kijelzőhöz képest akkor már értem miért izgulsz ezekre a gány cuccokra... eddig a hp tünik egyedül normális cuccnak, de mint látjuk még messze nem az
  • DanielT
    #770
    Az SD kártyaolvasó hiánya az egyetlen ami fájdalmas pl az Ipadnál. Mi a viharverte medvemakkot akarnék rákötni USB-vel?
  • Solten
    #769
    Akkor a 10 ev alatt sokat meg mindig nem fejlodott, fogtak egy mobiltelefont, felnagyitottak es nyomkodhatod rajta a korlatolt op.rendszert :)

    Nyilvan az atomos rendszer a szegmensben nem lesz vilagmegvalto, csak egy erdekes alternativa. Tegra2 mar annal erdekesebb, hiszen mind CPU mind grafikus teljesitmenyben joval erosebbnek igerkezik egy mobiltelefonnal.
  • Tikal #768
    A husz évvel előtti technika az az hogy fogtak egy laptopot, lefejezték, és nyomkodhatod rajta a win7et amint eddig egérrel tettél meg... hát ez nem innovácio :)

    A töltőknél kikre gondolsz? Nokia, SE ,Samsung, LG? :)
  • Solten
    #767
    Ja hogy ha ra mernek tenni pl. egy USB-t, az mar a 20 evvel ezelotti technologia, a mult, konzervatizmus, anti innovacio?? Ok... Tehat a jovo az hogy csak egy nyomi toltocsatlakozo van, amire ra tudok dugni meg par eszkozt (amik persze nem univerzalisak es fizetnem kell ertuk jo kis summat)? Tan csak nem az Apple-nek dolgozol??

    (pl: a mobil-gyartok es torekednek az univerzalitasra es szabvanyositasra, az nem a jovo hogy minden egyes modellhez (adott gyarton belul is) kulon tolto es csatlakozo szukseges. Az a mult).
  • DanielT
    #766
    Ne erőltesd az erősségeim megállapítását...

    Ja, akár optimalizálhatják, meg akár csoda is történhet. A HP neve semmire nem garancia, észre kéne már venni, hogy céleszköz területen (maradjunk megint az okostelefonoknál) a nagynevű gyártók úgy véreznek el mint a fing.

    Pont amiatt, hogy képtelenek elszakadni a régi sémáktól, ahogy te is. Oprendszer csere, 400 féle kimenet/bemenet... Ez a számítástechnika 20 évvel ezelőttről, de nem a jövő.
  • Solten
    #765
    Igen, akar optimalizalhatjak. Elvegre HP. A belinkelt gerilla cikk meg annyira komoly volt hogy le is vetette a gyarto (csekkold a frenetikus noname mexikoi oldalt :DD).

    Szoval orvendetes hogy a Gizmodo se komolyabb egy bulvarlap-szintnel. Maradok a komoly es ertelmes szakmai oldalaknal.
  • DanielT
    #764
    Csak óvatosan.
  • DanielT
    #763
    Elolvastam és ha szerinted ez félkész, akkor kíváncsi lennék miben fog változni. Kidobják a belét? Totál új oprendszer?

    Segítek: olyan minimálisan, hogy észrevehetetlen lesz. Ez egy teljesen optimalizálatlan koncepció, gyorsan összedobva a Tablet őrület(ha lesz ilyen egyáltalán) elejének kihasználására.
  • Solten
    #762
  • Monoton
    #761
    Jo otlet.
  • Solten
    #760
    Ha megint nem ket sort olvasol el a cikkbol akkor szamodra is nyilvanvalova valt volna.
  • Hegi90
    #759
    Na, már majdnem -favoltam a topikot, amikor...
  • G_ArchAngel #758
    Van tapasztalata, mert O altalaban olyanokat linkel:)))
  • DanielT
    #757
    Egyelőre ez volt. Miből gondolod, hogy félkész?
  • Solten
    #756
    Ugy ertettem megprobalkozhatnal vegre valami ertelmes tesztet is belinkelni. Felkesz termekrol meg mindig felesleges.
  • DanielT
    #755
    Jajj, bocsáss meg. Gondoltam miután te belinkeltél vagy 20 db nevenincs szutyokról anyagot, egy olyan is elfér ami már létezik és kipróbálták... :P

  • Solten
    #754
    Valami noname mexikoi oldal megkinzott egy prototipust. Ezt felesleges volt belinkelned...
  • DanielT
    #753
    Itt
  • Solten
    #752
    Igen, mobiltelefonokra biztos...

    Ugy van, sokakat erdekel.
  • DanielT
    #751
    Gizmodo
  • Tikal #750
    link?
  • DanielT
    #749
    Azok a buta appok jelentik a jövőt drága barátom.

    Az Ubuntu biztos nagyon sokakat érdekel, alig várják, hogy a tabletre is operendszert hekkeljenek. Mi ez, ha nem innováció?
  • DanielT
    #748
    Egy újabb életképtelen szemét született:

    HP Slate:

    "We've only ever seen the HP Slate in extremely controlled demonstrations and cheesy videos until now, but it looks like the Windows 7 tablet just spent a little bit of time in the wild -- Conecti.ca's posted up a full hands-on and mini-review. Their conclusion? "The official verdict is meh." Yeah, ouch. Apparently the Slate's biggest strength is also its greatest weakness -- it's essentially a touchscreen netbook, and that means that while it can run everything including Flash, it can be "slow and annoying."

  • VRSDM
    #747
    Komolyan vinnyogtam a röhögéstől, amikor elolvastam az AP hírügynökség Israel bans imports of Apple iPad hírét, melyből kiderült, hogy semmilyen szinten nem kerülhet almás tablet a közel keleti országba. Erre már én is csak azt tudom mondani, hogy LOL!

    Nos, ha jól értem a dolgot, az Izraeli Hírközlési Minisztérium vezető igazgatóhelyettese Nati Schubert nemrég jelentette be Jeruzsálemben, hogy az országba semmilyen módon nem lehet bejuttatni az Apple tabletjét, legyen szó forgalmazásról, vagy turisták által, saját használatra maguknál tartott készülékről. Egy vámtisztviselő a tel avivi Ben Gurion reptéren azt nyilatkozta, hogy aki mégis magával viszi az országba az iPadját, azonnal elkobozzák és még a napi tárolási költséget is kifizettetik azzal az illetővel, aki fittyet hány az intézkedésre. Nos, mivel néhány éve jártam a szóban forgó reptéren és láttam hogyan is mennek ott a dolgok azon csodálkozom, hogy nem vetik azonnal „böribe” a renitenskedő tablet tulajokat. Egyébként jelenleg 10-15 darab iPad „raboskodik” a repülőtér nem kicsi „városában”, ahol visszakapja mindenki a magáét, amint elhagyja az országot (no meg persze, ha kicsengeti a nem kevés tárolási díjat).



    S, hogy mi az oka a Közel Keleti ország döntésének? Naná, hogy a biztonság! Ugyanis állítólag az Apple tabletje olyan frekvencián sugároz (főleg Wi-Fi terén), ami zavarhatja a megannyi kémkedő és biztonságot nyújtó elektronikát. Itt most ne arra gondoljatok, hogy ha bevisztek egy iPadot az országba, azonnal leáll a MOSSAD. Ehelyett főleg attól tartanak, hogy az ilyen biztonsági eszközök közelében használt készülékek zavarhatják azok adását és vételét, mivel erős interferenciát hoznak létre ezen rendszerek frekvenciatartományában. Nos, nem tudom, hogy mennyire sugároznak ezek az iPadok és azt sem, hogy milyen megoldása lesz a dolognak, de gáz lesz, az tuti, ugyanis az Apple tabletjéhez készülő applikációk 20-30 százalékát a „szent földön” hozzák létre ügyes programozó nénik és bácsik, akik az embargó miatt képtelenek kipróbálni alkotásaikat, amióta érvénybe lépett az „iPad out” törvény. Na, erre mondom én azt, hogy sose élj olyan országban, ahol több a kormány által üzemeltetett biztonsági és kémkütyü, mint amennyi játszótér van. Láthatjátok, én is hazajöttem :o)

    forrás a szokásos
  • Solten
    #746
    Meg mindig nem ertette meg hogy a Tegra2-re fognak epulni az Androidos Tabletek. :) Abbol meg "egyfele specifikacio" letezik.

    Paran keptelenek tullepni a mobiltelefon-korlatain, es buta appokban gondolkodnak. Ezekre az eszkozokre felpakolhato majd akar egy Ubuntu is, vagy akarmilyen nyilt forrasu progy (akarmilyen medialejatszo, uzenetkuldo kliens, stb). Es meg fizetni se kell ertuk. Akarhogyan testreszabhato igeny szerint.
  • VRSDM
    #745
    most is sok jó alkalmazás van a telefonokra.
    ha olcsó a telefon nem mindent futtat gyorsan (vagy egyáltalán)
    ha drágább, és gyorsabb, akkor minden kifér a kijelzőre, és gyorsan fut.

    mi ebben a meglepő?
    aki olcsót vesz ne is számítson ugyan arra a minőségre aki dupla annyit szán rá :)
  • G_ArchAngel #744
  • DanielT
    #743
    Biztos sok jó alkalmazás fog születni az 500 féle hardverspecifikációra.
  • VRSDM
    #742