3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • Solten
    #822
    Az csak szabvany. Az egy dolog, attol meg lehet csigalassusagu, nem beszelve a jelerossegrol.

    #821: nem arrol van szo hogy a szobadban csucsulsz a broadband routereddel... Publikus helyen pl.
  • DanielT
    #821
    Ha most gyorsan rádugom kábelre a notimat, lehetek még egy kicsit menő? Áthúzom a szobán, azon ne múljon! Elegancia mindenek felett.
  • DanielT
    #820
    Hú, de értékes adataid lehetnek, hogy a WPA2 nem elég biztonságos neked. Az időd legalább annyira értékes, ha a WIFI N-es szabvány nem elég sebesség a mindennapokra... Egy elengáns kábel pedig manapság státuszszimbólum...

    Sehol se vagyok :((((
  • Hegi90
    #819
    Most komolyan arról vitáztok, hogy kinek milyen netezési szokásai vannak?
    Lehet mégiscsak -favolnom kéne :s
  • Solten
    #818
    Tahat a WiFi-s adatatvitel sokkal gyorsabb es biztonsagosabb, elegansabb a hagyomanyosnal... Minek is csatlakozokat tenni a kulonbozo keszulekekre, tehat az USB3 is egy halott otlet, vesszen!
  • G_ArchAngel #817
    Edinburgh es London kozott valoszinuleg HDD-rol fogok a tabletemre USB-n filmeket masolni, mert az utazas elott nem volt idom a 64 GB-ra mondjuk csak 10x1,5 orat feltolteni, igy nem tudom mi fog tortenni velem abban a 4,5 oraban mig utazok:)))
    Meg Venezuelaig is ferne ra eleg film, pedig az 14 ora repulovel:)))
    Kozben meg akarmelyik nagyobb nemzetkozi allomason vagy repteren leszedhetek iTunes-bol filmeket (igen, fizetni kell erte kulturalt helyeken, nemelyik 2 pint Guinness araba is belekerul:D). Bar mostanaban a WiFi elerhetoseg kezd tavolsagi buszokon is elterjedni - meg Magyarorszagon is:)
    Otthon meg a router-re tolok egy izmosabb HDD-t es minden gepemrol elerem a filmjeimet.
    A legrosszabb, hogy most mar fenykepezogehez is vannak olyan kiegeszitok vagy EyeFi kartyak, amivel szinten wireless elerhetem az iMac-em vagy a MacBook Pro-m, de meg az iPhone-ra is vannak olyan App-ok, amivel siman hasznalom hattertarkent.

    En nem vagyok egy up-to-date IT-szakember, de azert 2010-ben meg a Szaharaban is elegansabban oldanek meg egy file-atvitelt:)
  • DanielT
    #816
    Köszi, nem szorulok oktatásra.
  • Solten
    #815
    Pardon me. Nem miattad van. Csak utolag eszembe jut 1-2 dolog. "Szinte minden" (:D), szeretsz tulozni. Lehetseges megoldasok:

    1. varsz, es nem reagalsz azonnal,

    2. hasznalod te is a szerkesztes funkciot, mindosze egy klikk, egyszeru.
  • DanielT
    #814
    Ja, ha kérhetem ne szerkessz bele utólag szinte minden hozzászólásodba miután reagáltam rá. Köszi.
  • DanielT
    #813
    De meg ám.

  • Solten
    #812
    Huhuhh, most tenyleg megfogtal....
  • DanielT
    #811
    A tizedét tudnád összefoglalni, mert fogalmad nincs milyen appok vannak rá.

    De USB azon sincs :((((((((((((
  • Solten
    #810
    Ossze tudom. Csak nem veszem ra a faradtsagot :) Ez nem alma topik.
  • DanielT
    #809
    És mi az az iPod Touch? Össze tudod nekem foglalni mikre alkalmas?
  • Tikal #807
    A HP slate akkor mi a szösz?
    copy-paste? :D
  • Solten
    #806
    Ha a laptopommal, nem, mivel van benne nagy meretu hattertar. Ha csak a tabletemmel indulok utnak, berakom a HDD-t in case of.. :)
  • DanielT
    #805
    Akkor mitől mobiltelefon?
  • Tikal #804
    Te úgy indulsz el otthonról hogy na berakom a laptopom/ tabletem aztán majd út közben rátöltök egy kis filmet, biztos összefutok haverral az Edinburgh-London gyorson :)
  • Solten
    #803
    Ja igen, mivel tisztaban vagyunk vele hogy ez a feature hianyzik belole ezt nem is tettem hozza... :) Akkor legyen felnagyitott ipod touch ha az jobban tetszik.
  • Hegi90
    #802
    Kéne egy házigazda :S
  • Tikal #801
    Aha. Értem.
    :)
  • DanielT
    #800
    Felnagyított mobiltelefon... tudtad, hogy az iPaddal nem lehet telefonálni? Akkor mitől mobiltelefon?
  • Solten
    #799
    Latod.. latod.. rajohetnel vegre hogy nem vagyunk egyformak, kulonbozo igenyeink vannak. Igy a "minek ra USB" gyermeteg kerdeseknek sincs letjogosultsaga. Valakit boldogga tesz hogy felnagyitott mobiltelefonon userkedjen USB nelkul, valakinek meg szuksege van ra. Mindkettonek van es lesz piaca.
  • DanielT
    #798
    Nem. Valahogy megpróbálok néhány másodpercet találni az életem során, amikor nem videókat akarok nézni mindenáron.

    Tényleg, te mit csinálsz, amikor valami videó nincs nálad amit nézni akarsz? Biztos szörnyű lehet.
  • Solten
    #797
    Tenyleg? Az Edinburgh-London-i gyorson ulve letoltogeted a videoidat az otthoni szerveredrol? Bocs, mindenki a multban el te vagy a jovo...
  • DanielT
    #796
    Ok, engem meggyőztél!

    Igaz, hogy 24 órában elérem minden adatomat neten az otthoni szerveremről, de már érzem, hogy nekem valójában egy külső vinyó kéne így 2010-ben. Sajnos nincs :( Nem vagyok ennyire professönel felhasználó.

    BÁR!!! Most, hogy mondod, mobilrackkel szaladgáltam 15 éve... akkor még király voltam.
  • Solten
    #795
    Ne tegyel fel infantilis kerdeseket. Utazas kozben mondjuk nagyjabol ez a helyzet. Ott probalgathatod attoltogetni a wi-fi-n keresztul... :)
  • Tikal #794
    Ezeknek a fájloknak a tabletre juttatására csak ez az egy mód van? USB külső HDD? :)
  • Solten
    #793
    Megint csak annyi latszik hogy jellemzoen butasagokat irkalsz. Keptelen vagy elszakadni a konkretumoktol, lehetnek ezek csaladi videok tomkelege is ha en azt akarom nezni. Vagy csaladi fotok, ha utazas kozben azt szeretnem nezegetni. Szepen felmasolgatom oket a hordozhato SSD-rol pl, mert ugye a tablet belso memoriaja nem tul nagy. Probald meg hasznalni a a fantaziad.. ja az nincs.
  • DanielT
    #792
    A fantázia belőled hiányzik, mert úgy tűnik a legfontosabb feature számodra, hogy a warezt+fileokat másolgasd ide-oda.

    Egy tablet nem ezekre fog megoldást nyújtani, rossz topikban vagy.
  • Solten
    #791
    Mivel egy helyen dolgozunk, szinte naponta osszefutunk, es szinte mindig nala van a HDD (2.5" eleg apro), igen egyszerubb mondjuk "30 egyseget" atmasolni mint letoltogetni. De irhattam volna peldanak mondjuk hogy tonnanyi kepet akar atjuttatni nekem a texasi nyaralasarol. Vegul is egyszerubb feltoltogetni majd letoltogetnem. De akar magammal is hurcibalhatom mondjuk a 320 GB anyagot az utazotaskamban, es felmasolni a tabletre a kivant cuccot. Tenyleg hianyzik a fantazia...
  • DanielT
    #790
    Megint csak annyi látszik, hogy nem tudsz elszakadni a pécéwarez+gányolás témájától.
  • Tikal #789
    Már nem is emlékszem mikor kértem utoljára mástól filmet, bocs de ez nem élethelyzet számomra :D Ha haver filmet akar tőlem akkor feljön, felhozza a laptopját vagy a HDDjét és átmásoljuk... tablet minek is ide? ...
  • DanielT
    #788
    Hú, de gyakori élethelyzet ez. Nekem meg kéznél szokott lenni az internetem.

    Utoljára filmet olyan 15 éve hoztam el valakitől, amikor a modemmel kicsit problémásabb volt a letöltés, mint manapság.
  • Solten
    #787
    Mondjuk egy pelda: keznel van a tabletem, havernak meg keznel van a hordozhato 2.5" HDD-je egy "par" divX-el (megtortent eset csak pendrive volt nalam es kozbe kellett iktatni egy pc-t - melohely).. wow

    Tenyleg ennyire nincs fantaziatok?
  • Tikal #786
    Én se a tied.. minek akarsz kulso hdd-t rácsatolni? Odamész a pcdhez és felmásolod rá a filmjeidet... wow
  • Solten
    #785
    Nem volt meg laptopod v. mi? :D Kilogo USB eszkozokkel ucsorogsz vele a fotelban? :DD Szoval nem ertem a mondatod...
  • Solten
    #784
    Hm, streameljel csak a vonaton ulve :D Igen ertelmetlen. Ha nem tudok megnezni egy weboldalt annak teljes funkcionalitasaval az szamomra ertelmetlen (nem mobiltelefonrol beszelek, a kis kijelzoje miatt az amugy is egy komprumisszumos eszkoz, gy.k. tovabbra is - tablet topik)

    #783: na-na, ha elfogynak az erveid, ne legyel megint troll...
  • DanielT
    #783
    Nem az eszköz a korlátozott, hanem a gondolkodásod.
  • DanielT
    #782
    Divx filmet? Amit wifin streamelek a több terabyteos NAS-ról, ha úgy tetszik?

    Értelmesen böngészni? Nincs flash=értelmetlen böngészés? Érdekes szokásaid lehetnek.

    Egyébként már a videa.hu is átállt iPhone OS támogatásra. Trendek, trendek...