3806
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • GregSB
    Van benne, csak a 3rd party appok nem tudnak a háttérben futni.

Érdekes egyébként, hogy kétféle tablet lesz a piacon idén: amiken mobil OS fut (Android, és az iPhone OS), illetve amiken a Win7.

Kérdés hogy szükség van e tableteknél teljes értékű oprendszerre (win7), ami nyilván jobban zabállja az akksikat is?
  • marcinger
    Én idén veszek N900-as Nokiát. Szerintem sokkal jobb mint ezek nagy része, mivel lehet rajta telefonálni és kis helyen elfér. Laptopot használok miden nap netezésre és filmnézésre. Az N900 rengeteg kódekjének köszönhetően nem kell filmeket konvertálni és a böngészőnek is van flash támogatása.
  • kifli
    az egy darab....
  • Benny04
    az iPad jó lenne, de nincs benne multitasking :c
  • VRSDM
    ezen pl. win7 fut.
    elvileg zökkenőmentesen.
    na de azért ez majd még kiderül :D
  • VRSDM
    én is nagyon szeretnék.
    nézegetem őket sorban
    de még inkább várok hogy befussanak a lentebb említett termékek, majd az azok hibáit alapul véve a következő generációk mégjobbak legyenek :)
    amúgy én e kettő között vaciláltam jóideig

joojoo

notion ink

de mikor még csak nézegettem őket még akkor szerettem beléjük.
    azóta persze vannak olyanok amik szabad rendszerben futnak, nem saját oprendszerrel.
    hisz a legnagyobb gond ezeknél hogy kérdéses mennyire lesz rá support.
    de ha már egy linux / windóz rámegy onnantól szabad kezünk van.

szóval várok és nyár közepén . végén tervezem a komolyabb nézelődést :)

amúgy jó téma.
    imádom őket, nap mint nap ugrok az újabb hírekre ezekkel kapcsolatban.
    pc-m van.
    laptopom nincs, netbook-ot szerettem volna, de ez kisebb, könnyebb, tovább marad készenlétben, paramétereiben jobb, nagyobb a tudása (gps - gyorsulásmérés) multitouch-os, szó nélkül fullhd videózik. szóval :)
  • GregSB
    Táblagépek: 2010-ben így fogunk számítógépezni
  • GregSB
    No kérem, itt lehetne beszélni erről a régi-új géptipusról, ami 2010-ben reneszánszát fogja élni. Van aki tervezi ilyen készülék vételét? Én egyelőre még kivárok, mert nem látom hol tudnám használni a laptop / telefon mellett. Illetve látok pár olyan helyzetet, de csak ezért nem fogok a boltba rohanni...

Az eddig bejelentett táblagépek a teljesség igénye nélkül:

Apple iPad
    Neofonie WePad (Android)
    HP Slate (Win7)
    Dell nevenincsmég (Android)
    Archos 7 (Android)
    Archos 9 (Win7)

Biztos kihagytam valamit, akkor azt linkeljétek be :)