3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • GregSB
    #20
    iPad sok embernek okozott csalódást. Leginkább azért sztem, mert a geekek, power userek várták a legjobban, és végül megjelent egy olyan termék, ami totálisan más csoportra lett pozicionálva : az átlagos, casual userekre, tartalomfogyasztókra.

    Ennek ellenére nem fog megbukni, az már látszik az előrendelések alapján, de végül teljesen más lesz a felhasználói köre mint amire előre számítani lehetett.
  • marcinger
    #19
    Ez az iPad számomra is hatalmas csalódás... Egy hatalams iPod amiben van 3G kártya. Ugyanúgy cipelheted vele a laptopot. Csak a helyet foglalja...
  • edios
    #18
    már jó ideje várok egy aranyos kis könnyű, gyors lapos tabletre, amit minden nap magammal hurcolászhatok. iPad-et vártam leginkább, volt is nagy pofáraesés, amikor kiderült h nem oprendszer megy alatta.

    de ha bejönnek a márkásabb win-t futtató darabok, akkor valszeg beszerzek egyet. van pc-m, notim, és okostelóm, de el tudom képzelni ezt is melléjük.

    -telón netezni, filmezni max akkor lehet ha vmi nagyon sürgősen kell, de amúgyis elég korlátolt mind input mind output szempontból
    -noti túl nagy, nehéz, v lassan indul v gyorsan merül, kevés ideig bírja (volt netbookom is de rohadt pici képernyő, bill idegesített)

    tableten meg ugye gépelés fail, de munkára ott a noti, ez meg szórakozósnak, v ideiglenes noti pótléknak elvileg tökéletesen megfelel.

    +fav
  • marcinger
    #17
    Azért ha lenne egy ilyenem kipróbálnám mit kezd a Crysis-al:D
    Amúgy filmes mobilnak jók lesznek az új Samsungok beépített projektorral:D
  • GregSB
    #16
    Igen, de a teljes értékű OS-nek meg lesz az az átka hogy sokkal jobban fogja zabálni az akksit, ergo ha egy hosszabb napra viszed magaddal a tabletet akkor már töltőt is kell mellé pakolnod.

    Míg a Mobil OS-es táblák vígan ki fognak húzni egy napot is töltés nélkül...
  • VRSDM
    #15
    pda-m nincs, egy 1000ft-os 5éves samsungot gyűrök, laptop meg netbook ha nekem kéne, azokat meg ez százszor veri odavissza return.
  • VRSDM
    #14
    már most is lehet.
    van millió voip szolgáltatás.
    vagy a legegyszerűbbként ott a skype, mikrofon is van rajtuk, hangszóró is van rajtuk (kimenetek is bőven) még kamera is van ha videótelefonálni akarsz

    a lényeg hogy teljes értékű pc-nek felel meg pl. a win7-et futtató változat. nem fog hasítani az biztos. de nem is renderelni meg háromdézni akarsz majd rajta...
  • GregSB
    #13
    Ezt írtam én is az #1-ben: hogy egy okostelefon/PDA és laptop mellé egyelőre nehezen illik be a képbe egy ilyen gép.

    Bár kétségkívül jobban hordozható lehet mint a laptop, néha már a tököm tele van a 15" notim hordozgatásával. Ha nem kell sűrűn cipelni nem para, de volt olyan hetem amikor 3x is beBKV-ztam vele a városba + haza. Táskába volt a noti, töltő, füzet + 1-2 könyv, és így már elég rendes súlya keletkezett az oldaltáskának. Konkrétan a 3. napon már idegesített a cipelése.

    Erre szokták mondani hogy netbookot kell venni, de azok nekem nagyon nem jönnek be: egy izmosabb honlap belassítja őket, agyrém kezelni a tapipadjukat és a billentyűzetük is össze van nyomorodva...
  • marcinger
    #12
    Igazad van, hogy 3,5 kijelzőn nem valami jó dolog filmet nézni:D De én azt szeretném, hogy ne kelljen laptopot vagy éppen tabletet + mobilt is cipelni! Bár idő kérdése és biztos előbb utóbb lehet majd rajtuk telefonálni!
  • VRSDM
    #11
    [apro]bocsi grammar nazit érdemelnék, de késő van és szétesik a fejem
  • VRSDM
    #10
    meg lesznek a saját fejlesztésű oprendszerrel futtatokkak.
    pl. joojoo.

    a teljes értékűség a szabadságban mutatkozik meg.
    ha már windózom van akkor már mindenem van.
    ottvan az minden program minden alkalmazás.
    konkrétan ott az egész internet, a fontosabb programok már meg vannak írva flash-ben is, azok is kényelmesen futtathatóak.
    gondolok pl. az aviary-ra, ami a grafikusok álma, és hétköznapi felhasználásra tökéletes út a photoshop/corelos arcoknak. és még sorolhatnám

    7# marcinger
    az okés hogy sokmindent tud az n900-ad, de közel sem mindegy hogy egy A4-es méretű kijelzőn "dolgozok", szórakozok, vagy egy tenyérnyi semmin.
    most te tényleg egy telefonon akarsz filmeket nézegetni? szar a pofonnak kábé. (tudom írtad hogy laptopon) de akkor ne írd előnynek a telefonodnál, mert nem is használod ki rajta minden bizonnyal.

    a lényeg hogy beraksz egy tablet-et a háti/aktatáskádba, bőröndödbe, vagy ha kicsit veszel akkor az övtáskádba, mindegy.
    és konkrétan ottvan az egész számítógéped lekicsinyítve.

    és hiába vannak komoly okostelefonok manapság. azért közel sem érnek fel egy laptoppal
    a táblapécé meg egy laptop. csak kisebb. elegánsabb. okosabb (mint sok netbook) ergó. minden tekintetben jobb nála :]
  • marcinger
    #9
    Mondjuk ez így teljes Win7 os-el már most jobb mint az iPad.
  • GregSB
    #8
    Van benne, csak a 3rd party appok nem tudnak a háttérben futni.

    Érdekes egyébként, hogy kétféle tablet lesz a piacon idén: amiken mobil OS fut (Android, és az iPhone OS), illetve amiken a Win7.

    Kérdés hogy szükség van e tableteknél teljes értékű oprendszerre (win7), ami nyilván jobban zabállja az akksikat is?
  • marcinger
    #7
    Én idén veszek N900-as Nokiát. Szerintem sokkal jobb mint ezek nagy része, mivel lehet rajta telefonálni és kis helyen elfér. Laptopot használok miden nap netezésre és filmnézésre. Az N900 rengeteg kódekjének köszönhetően nem kell filmeket konvertálni és a böngészőnek is van flash támogatása.
  • kifli
    #6
    az egy darab....
  • Benny04
    #5
    az iPad jó lenne, de nincs benne multitasking :c
  • VRSDM
    #4
    ezen pl. win7 fut.
    elvileg zökkenőmentesen.
    na de azért ez majd még kiderül :D
  • VRSDM
    #3
    én is nagyon szeretnék.
    nézegetem őket sorban
    de még inkább várok hogy befussanak a lentebb említett termékek, majd az azok hibáit alapul véve a következő generációk mégjobbak legyenek :)
    amúgy én e kettő között vaciláltam jóideig


    joojoo


    notion ink



    de mikor még csak nézegettem őket még akkor szerettem beléjük.
    azóta persze vannak olyanok amik szabad rendszerben futnak, nem saját oprendszerrel.
    hisz a legnagyobb gond ezeknél hogy kérdéses mennyire lesz rá support.
    de ha már egy linux / windóz rámegy onnantól szabad kezünk van.

    szóval várok és nyár közepén . végén tervezem a komolyabb nézelődést :)

    amúgy jó téma.
    imádom őket, nap mint nap ugrok az újabb hírekre ezekkel kapcsolatban.
    pc-m van.
    laptopom nincs, netbook-ot szerettem volna, de ez kisebb, könnyebb, tovább marad készenlétben, paramétereiben jobb, nagyobb a tudása (gps - gyorsulásmérés) multitouch-os, szó nélkül fullhd videózik. szóval :)
  • GregSB
    #2
    Táblagépek: 2010-ben így fogunk számítógépezni
  • GregSB
    #1
    No kérem, itt lehetne beszélni erről a régi-új géptipusról, ami 2010-ben reneszánszát fogja élni. Van aki tervezi ilyen készülék vételét? Én egyelőre még kivárok, mert nem látom hol tudnám használni a laptop / telefon mellett. Illetve látok pár olyan helyzetet, de csak ezért nem fogok a boltba rohanni...

    Az eddig bejelentett táblagépek a teljesség igénye nélkül:

    Apple iPad
    Neofonie WePad (Android)
    HP Slate (Win7)
    Dell nevenincsmég (Android)
    Archos 7 (Android)
    Archos 9 (Win7)

    Biztos kihagytam valamit, akkor azt linkeljétek be :)