3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • Tikal #421
    Hm, tényleg olyan szar volt a htc? Mert ha igen akkor elég szomorú hogy még mindig nem sikerült normális érintőképernyőt készíteniük 3 év alatt...mondjuk másnak se, ahogy hallom...
  • passatgt
    #420
    őőő

    mi az, hogy mindenféle szoftver nélkül? osx, ilife alapból jár
    ja, hogy te beleszámoltad az Aperture, final cut, logic programokat is?:)

    akkor a dell-hez is add hozzá az adoba lightroom-ot, (220)egy premier pro-t(230) és valami hangszerkesztőt, mondjuk legyen legyen az 200, meg hozzáraktad a 3 év garit is, ez dellnél 200 font, + egy rendes office 200 font, összesen 1050 font, + a sallangok(távkapó, bluetooth etc), és lám, megint =:)

    a Works 8 meg fogalmam nincs mi, de azt írja, hogy nincs benne Word...
  • Solten
    #419
    Nem irtam egy szoval se hogy az lesz aki apple-t vesz. Latod valahol?
  • Solten
    #418
    Vagy

    HP Pavilion Elite HPE-063: £ 1022 (Core i7 2.8 GHz, 1TB HDD, 8 GB DDR3 Ram)
    HP 2710m 68.6 cm (27 inch): £ 299

    Egyeb kerdes? :)
  • Tikal #417
    Nem értem mi a bajod azzal hogy valaki apple terméket vesz, miért lesz attól valaki seggnyaló 'sotetbarom'?
  • Tikal #416
    Az árán kivül van más problémád is az iMac-el? Nem a te pénztárcádnak szánták, ennyi, attól a cucc még jó, ezen kár is vitatkozni... Neked sotetbarom aki megveszi, nekem sotetbarom aki fikázz... és tényleg ne szégyelld hogy nem vagy osx/apple felhasználó, nem is értem miért fordul meg ilyen a fejedben, senki nem mondta hogy szégyelld magad ezért :)
  • DanielT
    #415
    "az iPadre készített akalmazások is sorra érkeznek az AppStore-ba, jelenleg 3274 app várja a letöltést az AppShopper statisztikái szerint."

  • Solten
    #414
    Az a baj hogy annyira 'sotet' vagy hogy ertelmes kommentet sem tudsz irni, ez a hozzaszolasod be is bizonyitotta.
  • Máté94
    #413
    Ne vitázzatok már..........vagy nyissatok gumiba egy vs. topicot.
  • Tikal #412
    Az a baj hogy annyira 'sotet' vagy hogy zsigerből fikázol, ez a hozzászolásod be is bizonyitotta... mi a baj? ...
  • Solten
    #411
    Hat kerlek... ha mar ennyire ragaszkodtok a Dell-hez (ha van kedved, zongorazd vegig a Dell es Apple UK oldalait hogy helyes-e);

    Studio XPS 8100: £758.99 (Core i7 2.8 GHz, 1TB HDD, 4 GB DDR3 Ram, Works 9 az alaparban)
    27" Dell 2709W UltraSharp: £597.80

    £1355.99

    iMac 27: £1,797.00 (Core i7 2.8 GHz, 1TB HDD, 4 GB DDR3 Ram). Mindenfele szoftver, tavkopo nelkul; ezekkel egyutt: £2,512.95.

    Jeee... :))
  • desigo
    #410
  • passatgt
    #409
    de jó fej leszek, kerestem egy dellt, mert engem is érdekel már:)

    alap dell Studio XPS 9000, egyedül a proci gyengébb picit, de teljesen ua a hw(apró eltérések, hogy nincs hangszóró, bluetooth, wifi, webcam stb..., de ezeket direkt nem raktam hozzá, apróságokon ne vesszünk össze) és a legolcsóbb 27-es dell monitor: 1.948$
    27-es imac: $1,999.00

    ha a nem számolt apróságokat hozzárakom, + a szoftverek, bőven 2000 felett vagyok, úgy még ha a dellnél az usa árat nézem, imacnél a magyart, még akkor is olcsóbban jövök ki:)

  • G_ArchAngel #408
    Mindegy, hagyd...
    Soha nem fogja felfogni...:(((
  • passatgt
    #407
    na légyszives linkelj egy i7-es gyári gépet, dell, hp, lenovo mindegy, és egy 27-es monitort, majd hasonlítsuk össze az árakat
  • Solten
    #405
    - Az hogy valaki lazan kijelentse az OSX a leguberfaszabb-hiperfranko, max. az egyen hozza-nem ertesrol tanuskodik... A felhasznalo feladata eldonteni hogy melyik (Windows, Linux, OSX) a szamara megfelelo. Nem 1994-et irunk hogy egy Windows lassan telepuljon (gy.k.: a Win7 fel ora alatt maszik fel egy atlagos notebookra), esetleg ne lenne benne multitask, vagy netan oskori eroforrasokkal rendelkezne (1 magos atom rendszeru netbookokon is vigan elszaladgal - ismet gy.k.)
    - a dilettansok szerint nem tularozott, akik utanaznek a dolgoknak azok tudjak hogy a hasonlo arkategoraban levo Dell, HP, Lenovo, stb kb 5x erosebb hardverrel rendelkezik. Hasonlo hardverfelepitessel (pl.: Core 2 Duo - Geforce 9400M) meg szoftverekkel egyutt is joval kedvezobb az aruk egy iMac-nal.
    - Amit nem szegyellek, hogy nem vagyok OSX/Apple felhasznalo, az egyetemi evek alatt sem gyozott meg az OSX. Maradok tehat nem Apple seggnyalo 'sotetbarom'.
  • G_ArchAngel #404
    - Sok Apple termektol hanyok, de OSX miatt nincs mas opcio, hetero vagyok, nem szeretek szopni, igy nem nyulnek winfoshoz
    - A vilag TOP10-es cegeinek egyike, mind innovacio, mind fejlesztes, mind gazdasagi teren - nem az en velemenyem, ez teny.
    - Jobs nelkul az Apple sehol nem lenne, de az IT vilag egeszenek is fontos fogaskereke, ettol fuggetlenul akaratos Napoleon, akire raferne par gazdasagi pofon...
    - Nem tudnek mas termeket hasznalni, ha a hardverrol lemondanek, akkor sem tudnek az OSX-rol. Mondjuk mivel mindik kreativ teruleten dolgoztam (epitesz/fotos), ezert a megjelenes is fontos. Ebben pedig az elonyuk fenyeveknyi...
    - Sok termekuk hibas, ezzel egyutt is kevesebb gond van veluk, mint minden massal - koszonheto a sokkal emberkozelibb es profibb szervizhatternek (teny: azota van Apple-m, miota Londonban elek, otthon nem tudom, hogy mernem-e bevallalni...)
    - A dilettansok szerint tularazott, akik utananeznek dolgoknak, azok tudjak, hogy a hasonlo minosegu termekek (pl. Dell), hasonlo szofverekkel (amelyek jarnak alapbol az OSX-hez - gyk: iLife) dragabb is lehet. Raadasul az ido penz, amit az OSX megsporol, mig a Windows elvesz: lassu install sorosan, semmit nem kepes parhuzamosan kezelni, oskori az eroforras gazdalkodasa... Persze akik csak a szomszed macskajanak unokahugatol hallottak az OSX-rol, azoknak nehez lenne felfogni...
    - Amit szegyenlek, hogy csak ket eve vagyok OSX/Apple felhasznalo, es addig a 'sotetbarmok' koze tartoztam, akik ismeretlenul fikaztak, soha ki nem probalva elotte...

  • Solten
    #403
  • Solten
    #402
    Na ez viszont eleg kellemes:

  • Solten
    #401
    Hasonloan velekedek.
  • DanielT
    #400
    Na nézzünk engem:

    -A számítógépeiket, notijaikat hardveresen elismerem, az OSX-től hányok.
    -A legellenszenvesebb cégek egyike.
    -Jobs valóban egy őstehetség, ugyanakkor egy önfejű pöcs is.
    -Eddig egyetlen filléremet se költöttem el náluk.
    -Ugyanez
    -Minden terméküknek fel tudom sorolni minimum 3 olyan hibáját, ami miatt legszívesebben szarrátörném.
    -Túlárazottak mint az állat, főleg a kiegészítők.
    -Utolsó két dolog ugyanaz, már írtam mi a véleményem.

    Mindezek mellett a következő telefonom iPhone lesz, vagy az új, vagy egy 3GS, Júniusban kiderül, ha bejelentik az újat.

    Az iPadot a legprofibb eszköznek tartom az idegesítő hiányosságokkal együtt is, ha vennék tabletet, egyelőre közelében sincs semmi.

    Egyébként épp az 20 perce próbálgattam egy HTC HD2 csúcstelefont, 1 perc után földhöz tudtam volna b@szni a képernyő pontatlansága és a kiszámíthatatlan reakciói miatt.
  • G_ArchAngel #399
    Sokkal konnyebben ossze lehet foglalni az AntiAppleHulyegyereket:

    Feluletes informaciok alapjan mond velemenyt olyan dolgokrol, amit csak google kepkeresoben latott.

  • Solten
    #398
    Apropo, errol beugrott valami; mirol ismerheto fel a ver-fan (masik forumrol, egyeb szerzo):

    -MINDEN Apple terméket imád
    -A céget is imádja
    -Jobs szerinte egy őstehetség
    -Ha kijön valami új, rohan, és megveszi
    -Mindenre szüksége van, amit az apple kitalál
    -Mindenre úgy van szüksége, ahogyan az apple kitalálta
    -Mindezt meg is fizeti, holott tudja, hogy minden termék túl van árazva (persze mihez képest)
    -Minden funkció úgy jó az adott termékben, ahogy van
    -A hiba, hiányosság vagy nem is létezik, vagy észre sem venni, mert őt egyáltalán nem érinti/nincs rá szüksége

    :)
  • Solten
    #397
    A verbeli apple-fanok jol vegeztek a dolgukat... :D
  • passatgt
    #396
    érdekes, merrt a hisztit nem az apple generálta, usa-ban ha jól tudom egyetlen egy tv reklám ment ipadról:)
  • Solten
    #395
    Wow ez igen, kemeny szam... :) Bar amekkora media-hiszti van korulotte, nem tunik soknak. Gondolom beleszamoltak a ~250000 (vagykitudjamennyi) elorendelest. Komment:

    "So, over 300,000 idiots just in America. Impressed by the numbers, btw."

    :D
  • G_ArchAngel #394
    [URL=http://www.engadget.com/2010/04/05/apple-sells-over-300-000-ipad-tablets-on-us-launch-day/]Az amerikaiak nem olvasnak SG-n szaGertoket, csak veszik az iPad-ot^^[/URL]
  • Solten
    #393
    Nem eroltetem, sokan pro usersagrol beszelnek, csak erzekeltettem hogy kb annyi ertelmi szinvonal szukseges hozza mint egy elem kicserelesehez. Ha ez "szereles", akkor az elemcsere a taviranyitoban is az. :)
  • Tikal #392
    öö, bocs de anyám tud elemet cserélni a távirányitoban, a PC-t viszont már nem szedné szét... ne hasonlitsd már a kettőt, nem értem miért erőlteted ezt a pc szerelés dolgot, hidd el kurva sok embert nem érdekel...
  • Solten
    #391
    Szo se volt szerelesrol, hanem egy komponens kicsereleserol (pl). Kb. annyira bonyolult mint kicserelni az elemet a taviranyitoban. Persze ha lusta vagyok hozza/nincs kedvem vele pocsolni/nem erdekel/nincs agyam hozza akkor hivok egy szerelot vagy neadjisten elkuldom szervizbe a komplett taviranyitot, jah...
  • GregSB
    #390
    Beszarok, ott az iPod clikwheelje az alján :))
  • Solten
    #389
    Ehh, ezek a tolvaj kinaiak...

    link

  • VRSDM
    #388
    anyukám duplán kattint interneten minden gombra-linkre mindenre duplán, egyszerűen ő nem látja át.
    neki a tácsipad sem menne szerintem.
    ellenben szegény nagymamám napi szinten iwiw-ezett a saját otthoni intel p2-es pc-jén, nézte az ismerősöket, kinek kievl van közös képe, ki jár kivel, pletyizett az üzenőfalon minden.

    pedig anyukám sem sügér.
    tanárnő szépen beviszi a netbookját, vetít róla a kis lurkóknak szirszart. de mégsem akar egyszerűen poweruser lenni, ő be akarja kapcsolni és menjen.

    mamámat már inkább érdekelte hogy mikor miért hogyan.

    szóval ez rálátás kérdése.
  • Tikal #387
    Miért lesz valaki attól zombi hogy nem akar videokártyát szerelni? Meg tudom csinálni, de már nincs kedvem vele pöcsölni, mással meg van, akkor most zombi lettem? Tesom valoszinuleg nem tudna berakni egy videokártyát, de nem is érdekli, ellenben megszereli az autoját, mi ezzel a baj? A számítógép is csak egy eszköz, használni akarom, nem megszerelni...
  • GregSB
    #386
    A jövő tablet userei :DDD

  • DanielT
    #385
    A segghülye és a kevésbé fogékony között van azért különbség és ez leendő felhasználók millióit jelentheti.
  • Solten
    #384
    Nem mondtal ujat, barmennyire is hihetetlenul hangzik, sok ember kepesseget meg az is meghaladja hogy sms-t irjon es kuldjon. Nagyon szepen hangzik hogy az ipaddal eljon az aranykor meg mindenki netfuggo lesz (stb, egyeb bullshit), nekik az ipad vagy akarmilyen tablet is egy atombonyolult keszulek, akarcsak a szamitogep.
  • GregSB
    #383
    Sokféle igény serint fejlődött, igen, de az emberek nagy többsége még mindig nem képes rendesen használni-karbantartani egy számítógépet :)
  • Solten
    #382
    komment:

    "ha a szamitastechnika eddig a geekek igenyei szerint fejlodott volna, sosem lett volna pl. windows. szerintem a szamitastechnika minden terulete eddig is sokfele igenyt szem elott tartva, kiszolgalva fejlodott. kar a geekeket baszogatni egy ipad miatt :)"

    Orom hogy azert vannak meg ertelmes emberek... :)
  • Solten
    #381
    #378