3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • Tetsuo
    #3818
    Társadalmi pontrendszer, bla, bla... Sajnos azon kívül látom azt is, mi folyik itt az EU-ban vagy az Egyesült Államokban. Ennek fényében mondom, hogy inkább a kínaiak kémkedjenek az eszközeimen, mint a nyugatiak.
  • MerlinW
    #3817
    Hosszú, nem megyek bele, de ha tényleg érdekel, nézz utána mi zajlik valójában Kínában az elmúlt 30+ évben.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.09.18. 11:57:22
  • Tetsuo
    #3816
    Biztos elküldi a kormánynak. LoL És mit csinál a kínai kormány az én adataimmal?
    Ha meg választani kell, hogy a brüsszeliek/washingtoniak, tel aviviek nézzék vagy a pekingiek, akkor én az utóbbit választom.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2023.09.18. 11:57:21
  • MerlinW
    #3815
    Az a baj a Huawei-el, hogy a saját bugos Harmony OS-ét használja, ami ráadásul minden infódat elküldi a kínai kormánynak. Persze az összes kínai márka ezt csinálja, úgyhogy mindegy is. Ha meg valaki tiktok-ot használ, akkor meg abszolút nem számít :)

    Ezzel kapcsolatban fun fact, a Nissan általános szerződésében - amit mindenki elfogad mikor Nissan-t vesz - benne van, hogy a kocsi belső karmája rögzítheti az utasok nemét és szexuális aktusát a járműben :)

    Menő világ az okos világ :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.09.18. 11:43:11
  • Kepek
    #3814
    Papírhatású képernyővel jön új Huawei táblagép
  • Tetsuo
    #3813
    Köszi, ezt nem tudtam.
  • MerlinW
    #3812
    eMag egy piactér, mint az eBay. Különböző kereskedők hirdetik a termékeiket a saját áraikon. Az általad linkelt esetben az egyiket maga az eMag másikat meg egy XUPE Group nevű kereskedő árulja.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.04.14. 11:13:17
  • Tetsuo
    #3811
    Hogy lehet, hogy ugyanaz a gép kétféle áron van az eMag áruházban?

    Lenovo P11 Pro gen2 (TB132FU) 8GB, 256GB:
    1. - 171.790 Ft
    2. - 245.820 Ft (Ez utóbbinál nincs írva a 8GB RAM, de több semmiképpen nem lehet.)
    A SIM kártya alap ezeknél.


    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2023.04.14. 10:31:22
  • lac coo
    #3810
    Hello !
    PC -met hogyan tudnam Miracast kompatibilissa tenni, S7 - el kellene osszekotni..... Sima mezei wifi csatolo eleg ?
  • Kepek
    #3809
    Galaxy Tab S6 Lite jó lenne, ha AMOLED lenne
  • MerlinW
    #3808
    Ha iPad kizárva, akkor Surface Go 2, Galaxy Tab S7, Galaxy Tab S6 Lite, Amazon Fire HD 10, ill a Lenovokat is megnézheted, van belőlük mindenféle.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.10.14. 14:16:56
  • Kepek
    #3807
    ez a táblagép szimpatikusnak tűnik: Samsung Galaxy Tab A7 T500 10.4 32GB
    csak nemigen írnak róla,
  • yossarianHUN
    #3806
    A Pixel C-t néztem, de egy árva oldalt se találtam, ahol kapható lenne :/
  • skinnyman
    #3805
    Ipad air 2 is regi, nexus 9 is regi (10-rol meg ne is beszeljunk). Nehez most javasolni tabletet ugy egyaltalan, plane 10"-osat..
    A Pixel C-rol mondjuk viszonylag jokat hallottam, es foleg olyan dolgokat hianyoltak belole, amiknek a nagy resze most a 7.0 megjelenesevel mar benne kene h legyen. Itthon mondjuk gondolom tovabbra is bonyolult/draga a beszerzese.
  • szucsy89
    #3804
    tabletben szerintem az ipad a nyerő. van aki másra esküszik, nexusok is jók, de 10 colban air 2-t vennék
  • yossarianHUN
    #3803
    Sziasztok, gyors közvélemény-kutatás: Szerintetek melyek jelenleg a legjobb 10 colos tabletek? Az elméleti árlimit 120 ezer lenne. Kis utánajárás után a Galaxy Tab S2 és az iPad Air 2 között vacillálok, de ha valakinek tudomása van valami más, jó alternatíváról, akár kisebb márkáktól is, azt szívesen venném.
  • Sippie
    #3802
    Erről mi a vélemény? Most akciós, bár én kicsit keveslem a 2 giga RAM-ot (bár a telefonomba is ennyi van és oda végülis elegendő). Illetve a 16 giga belső tárolótól is tartok kicsit, a mobilomon elég hamar megtelt, és hiába az sd card, a videókon és képeken kívül nem sok mindent lehet memóriakártyára pakolni. (ráadásul azt se tudom, mi a szar foglal ennyi helyet mert az alkalmazásokra kiírja hogy 17 giga, de nem hiszem, hogy ha össze adnám a 100 megás programokat akkor kijönne ennyi.)
  • skinnyman
    #3801
    Szoval lenyegeben nem tudod meggyozni magad, hogy szukseged van ra, es mi segitsunk ebben? :)
    Amire en hasznalom a tabletem (nem ipad, hanem nexus 7 2013) foleg: kanaperol/agyrol netezes (cikkek/forumok olvasgatasa, esetleg rovid videok nezese), neha jatekok, vagy egyeb tartalomfogyasztas.
    Kb ennyit tud egy tablet. Kenyelmi eszkoz. Nem fog semmi olyat tudni, amit pc-n ne tudnal hatekonyabban megcsinalni. Arra jo, hogy ha egy nehez nap utan hazajossz (vagy ha nincs kedved kikelni az agybol), es nincs kedved a gep elott gornyedni, csak ledolsz, es azon szorakozol. Kb ennyi.
    Utoljára szerkesztette: skinnyman, 2016.08.22. 19:26:07
  • Rockynhooo
    #3800
    Tudom, hogy van apple topic, de ez aktívabb csoport, meg amatőr kérdésem lesz és hátha tudtok adni egy két jó tanácsot.

    Soha semmilyen apple termékem nem volt még, használatukról semmit sem tudok. Egy hete nyertem egy apple Ipadet, nem akarom azonnal eladni, viszont nem tudom kihasználni.

    Alapjáraton laptopomat használom mindenre, ami kimerül abban, hogy torrentezés, filmezés, zene, képek tárolás, internetezés, streamek nézése. Egyszer kapcsoltam be az ipadet mióta meg van és safariban böngésztem, arra meg luxus...

    Hogy kezdenétek el ismerkedni az ipaddel, milyen funkciói vannak ami miatt érdemes lenne megtartani ? Főiskolán talán néha jól jöhetne, mert mobilisabb mint a laptop.
  • xido
    #3799
    Srácok..Hallott már valaki bármit a Hannspree márkáról?..
  • szucsy89
    #3798
    air 2 van a családban, villámgyors, még 2-3 évig nem lesz vele semmi gond
  • Jim Morrison
    #3797
    kisnotebook :D
  • Kandurex
    #3796
    12+ inch az már nem tablet,...hanem...hát a fassztuggya :D
  • skinnyman
    #3795
    Ugy remlett h abban mar 4 van, de most latom, h csak a nagyobb modellben.. hat lol.
    Utoljára szerkesztette: skinnyman, 2016.06.30. 14:52:06
  • Kandurex
    #3794
    Még az Ipad Pro néztem, de abba is csak két csiga ram van, szal :=
  • skinnyman
    #3793
    Jo kerdes, igy elsore nem nagyon latok, valszeg kornyezo orszagokbol lehet beszerezni..
    Air 2 nem rossz, de majd 2 eves, csak 2 giga ram-ja van, hosszutavra en valszeg nem vennek mar olyat. Gondolom abbol is johet frissebb modell hamarosan.
  • Kandurex
    #3792
    Pixel C? Az kapható nálunk? Ipad Air2 -ről mi a vélemény?
  • skinnyman
    #3791
    Mondanam, hogy Nexus 9, de egyreszt nem is dicsertek agyon, masreszt mar az is eleg regi. Ha nem surgos, sztem varnek meg, hatha jon osszel valami uj tablet is a Nexus telok melle.

    szerk: illetve ott van a Pixel C, amirol eleg sok jot olvastam, elvileg baromi jo es jol osszerakott hardver, foleg csak a szoftveres ficsorok miatt huztak kicsit le ami osszel az N megjelenesevel sokat javul valszeg.
    Utoljára szerkesztette: skinnyman, 2016.06.30. 12:38:07
  • Kandurex
    #3790
    Sziasztok,

    Lassan cserére érett a nexus 10 tabletem, mit ajánlanátok mostanában? (max. 160)
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2016.06.30. 12:37:00
  • gyury1983
    #3789
    Sikerült az Android Multi Tools v1.02b segítségével. Köszönöm azért a segítségedet :)
  • gyury1983
    #3788
    Semmi. :( Ugyanúgy betölt. A készülék hátulján van egy reset gomb az is csak újra inditja a tabot. Valami program nincs az ilyen esetre?
    Próbáltam az Android Multi Tools v1.02b-t de ez se csinál semmit nem ismeri fel a készüléket.
  • bfbc2
    #3787
    Addig kell nyomni egyfolytába a gombokat egyszerre amíg az androidra figura fel nem tűnik a képernyőn.addig el de engedd, nem az sd kártya zárófedelét nyomod véletlenül a bekapcsoló gomb helyett?
  • bfbc2
    #3786
    Nekem még meghülyült a billentyűzetem tableten ,mit kapcsoltam be és mit kapcsolják ki?
  • gyury1983
    #3785
    Kipróbáltam mind a kettő féleképpen,de semmi. Hosszan is nyomtam mind a kettöt. A Volume le- nél betölt és valami biztonságos üzemmód jön be de ugyanúgy kéri a kódot.
  • bfbc2
    #3784
    Gyuri variájj a gombokkal, sikerülnie kell!egyszerre nyomd a gombokat,tartsd és egyfolytába!!hangerő fel vagy le gombbal is próbáld ki!
    Utoljára szerkesztette: bfbc2, 2016.03.20. 20:59:25
  • gyury1983
    #3783
    Már próbáltam de nem adja be Recovery menűt. ugyanúgy betőlt :(
  • bfbc2
    #3782
    egyszerűbben
  • bfbc2
    #3781
    "Kellene egy factory reset, mivel ebből másképp nem vergődsz ki, de ezzel sajnos ugrik minden adat, amit eddig tároltál a készüléken.
    Kapcsold ki a tabletet, majd nyomd le a bekapcsoló gombot és a hangerő le gombot egyidejűleg, s tartsd nyomva, míg be nem kapcsol a készülék. Ekkor elengedheted. (Fontos, hogy néha a két gomb fel van cserélve, szóval ha a hangerő le gombbal nem megy, akkor próbálkozz a hangerő fel gombbal is!)
    Egy kis idő múlva betölt a Recovery menu, itt az érintés nem működik, a menüben a hangerő gombokkal tudsz navigálni. Menj a Factory reset menüpontra, majd nyomd le röviden a bekapcsoló gombot, ekkor még kér egy visszaigazolást (Biztos? Igen!). A gyári beállítások lesznek visszaállítva, a tablet kikapcsol magától, bekapcsolni lehet, hogy neked kell majd."
  • gyury1983
    #3780
    Helló érdeklődni szeretnék hogy elfelejtette a gyerek a tablet kijelzőzár jelszavát. Hogyan lehet törölni hogy ne kérje?
    A tablet típusa Navon IQ7
  • Doom 4
    #3779
    Üdv, nem tudom hogy ide vagy a laptopokhoz kéne inkább írnom.

    Suli miatt szeretnék egy 2 az 1-ben gépet, hogy elég mobilis legyen, de azért gépelni is tudjak vele. játékokra nem nagyon használnám max. heartstone vagy hasonló, nem túl nagy játék. Mindenképpen Win (10) rendszerűt szeretnék. Ahogy néztem, ezek a gépek olyan 80-150-ig terjednek. Nézegettem őket, hardver alapján talán tudnék is dönteni, viszont amivel nem vagyok képbe az az üzemidő. Jó lenne azért ha egy napot kibírna nagyjából általános használat közben (netezés-wifivel, office használat, egyéb programok, nem túl megterhelő programok. Tudtok ajánlani valami a kritériumnak megfelelő gépet?