637
  • Shiwo
    #37
    hát..az első rész is csigalassúsággal készült, és arról se nagyon csepegtettek infókat..
  • gandrus
    #36
    A játék honlapjának tanúsága szerint november 11 óta semmi.
  • Lammer
    #35
    valami news? :C
  • MEdievil
    #34
    Most néztem meg még én is flameltem a topikjában pedig annyira nem szokásom
    De hát na nem bánthatják a kicsikémet
    Mindegy ha az IW nek nem kell a pénzem (Cod6 dedicated servers) már tudom hol lesz jó helye.

    Az hatalmas élmény volt amikor tizenvalahány évvel ezelőtt lelőttem egy hatalmas ufó hajót és amikor leszálltam a fél pálya égett az űrhajó körül. Az idegenek nagy része már halott volt egy túlélőt találtam aki már haldoklott és kicsit lángolt is. Odasétált a legközelebbi katona és pisztolyból egy lövéssel elintézte. Aliens defeated. Soha nem volt olyan könnyű küldetésem :)
  • MEdievil
    #33
    +fav :)


    "
    Miért döntöttetek a körökre osztott rendszer mellett ?"

    ilyen kérdést hogy lehet feltenni.. azért döntöttek így mert a valós idő szentségtörés
  • Lammer
    #32
    AZTAK***AMINDENIT Jonni fog a masodik reeesz!444 JEEEE

    [neki meg uj]
  • pointer4
    #31
    Tényleg, arra kérdezzen rá valaki ha lesz rá fórum, hogy nem terveznek-e hálózati co-op módot esetleg? :D
  • Papa01 #30
    Szia Jabba!! :)

    Azért szerintem megvan a rajongótábora ennek a játéknak! :)
    Remélem mihamarább kijön, és nem fog késni!

    OFF:
    7végén jó lenne egy kis lövöldözés.. :) Naaa?
  • xrm
    #29
    Papa én is várom már ,és ezt "Jabba" mondja. Sry ezt más nem fogja vágni Majd lövünk rá egyet.
    Az eredeti mekkora volt annakidején . /én amigán toltam/

    Off:
    P.4 A Flashback ,Maniac Mansion mekkora játékok voltak ....
    Bár én a Maniacban elakadtam és szégyenszemre egy érmét azt hiszem csak leÍrás alapján találtam meg.
  • pointer4
    #28
    Áhh, ilyen írásokra nem adok. Ezek pont annyira valótlanok, mint egy filmkritika. Mert mindenkinek más az ízlése.
    A mai napig szívesen eljátszom a flashback-el, vagy a Maniac Mansion-al. Pedig manapság miket írnának róluk ? :D
  • gandrus
    #27
    Ráadásul jónéhány valótlanság is volt az írásában.
  • Papa01 #26
    Az a "cikk" sok mindenkinél kiverte a biztosítékot....
    A programot simán le "hulladék telepezte".. Egy pökhendi kis majom volt a a srác.., nem szabad adni a véleményére.
  • pointer4
    #25
    Ja, hogy úgy, hát ez egy "vékony"réteg játék, kultusz ha így jobb :D
    Vérpistikének magyarázd meg, aki a fő vásárlóerő - a szülei révén - a piacon, hogy ez jó neki :D
  • Molnibalage
    #24
    Nem az eredeti első részre gondoltam, az Extraterrestrials első részére. Az 1993-as UFO az egyik legutóbbi TOP100 játék lista első helyén volt. Nem véletlenül.

    Másrészt nem gondolom, hogy az sg-t annyira fiatalok alapították volna 2001 táján...
  • pointer4
    #23
    Az SG alapítótagja még csattogós lepkét tologatott, amikor az a játék már beírta magát a stratégiai játékok történelemkönyvébe!
    Még Amigán kezdtem vele játszani, és még magyar verzió is készült belőle, pedig akkoriban az nagy szónak számított :D
    Win95 még szerintem akkor nem is volt, csak a 3.1 :D
    Steamen is kapható, és csak az az 1.-2. rész pl :D Melóba mindig jól jön, illetve pda-n is a balcsi parton :D


    szerk:
    jaa:
    Release Date: December 31, 1993
    Publisher: Microprose
  • Molnibalage
    #22
    Én amivel utoljára toltam hosszan az olyan volt, hogy a Földön valami massza terjeszkedett és volt a kiegyezés az idegenekkel is. Akkor az nem az első része ennek ezek szerint.

    Az sg értékelése eléggé lehúzza az első részt. Mitha én is toltam fele, de nekem sem tetszett.
  • pointer4
    #21
    Elvileg az eredeti ufo sorozatot az 1-2 után a sok marhasággal (afterlight,aftermath,aftershock,aftereight) annyira elbaxták, hogy játszhatatlan lett. És az extraterrestrials az elégedetlen játékosoknak tökéletes táplálék, mert hűen tükrözi az 1-2 játékmenetét, csak egy másik bolygón. Nem csak 3 fejlettségi/technológiai szint található meg benne, hanem kb nyolc. (pl a plazma csak a harmadik szint)
    Ráadásul moddolható, és nagyon jó kis módok vannak hozzá ám. A játék végén vissza is megyünk a földre pl :D
    Na és ennek jön a második része, amit a leírtak alapján még jobbra hoznak ki.
  • Molnibalage
    #20
    Az eredeti UFO Enemy Unknown-hoz ennek mennyi köze lesz?

    Volt egy real time harci résszel rendelkező UFO játék. Nem volt olyan rossz, csak a végén az alien bázissal (vagy fő UFO-val?) nem tudtam mit kezdeni...
  • Papa01 #19
    Köszi!! :)
    Az 1. részt is azért tudtam végigjátszani mert magyar nyelvű lett!! :)
  • gandrus
    #18
    Én nem bánom, de először készítsék el. :)
    Addig talán majd az első résszel is játszok valamikor végre. :D
  • Shiwo
    #17
    lesz majd megint mit fordítani Gandrus
  • Papa01 #16
    Most meg akartam kérdezni, de nem leltem sem fórum, se kapcsolat menüpontot.. :(

    Remélem, hamarosan lesznek azok is!! :)
  • Papa01 #15
    Köszi szépen a segítséged! :)
  • TommyC
    #14
    Are you planning to introduce the thermolance weapon,known from the previous UFO?
  • Papa01 #13
    Köszönöm a fordítást! :)

    Abban segítenél, (én sajnos rossz vagyok angolból), hogy ezt a mondatot lefordítod?

    "Tervezitek a régi UFO-ban termolándzsa néven használt fegyver bevezetését?"

    Köszönöm a segítséged! :)

    Papa01
  • gandrus
    #12
    Reméljük a legjobbakat! :)
  • Shiwo
    #11
    a hivatalos oldal FAQ-járól gyorsan készítettem egy gyors fordítást

    átnézni már nincs időm, mert melóba kell rohannom, szóval hibákat, elírásokat tartalmazhat..



    Hol fog játszódni az „UFO2Földönkívüliek: Árnyak a föld körül” története ?

    A történet a földön fog játszódni, az eredeti UFO:ET befejező eseménye előtt. Az Esperanza bolygó kolonizálásához vezető események előtt.
    Milyen az aktuális politikai helyzet a földön az idegen invázió idején ?
    A földön 9 szuperállam foglal helyet: Északamerikai testvériség, Európai Únió, Orosz államszövetség, Ázsiai Szindikátus, Arab szövetség, Afrikai koalíció, ALBA – a délamerikai szövetség, Ausztrál Államközösség és Antartika szabad területe. Mindegyik szuperállamnak megvan a maga Idegen-ellenes erői.

    Az UFO2ET körökre osztott marad, vagy terveztetek valami új rendszer bevezetését?

    Marad a körökre osztott rendszer, ami az első részben is szerepelt.

    Miért döntöttetek a körökre osztott rendszer mellett ?

    Az XCOM:UFO Defense, a FALLOUT sorozat, a Civilization sorozat és persze a Heroes of Might and Magic sorozat is bizonyította, hogy a körökre osztott harc különösen megfelelő a stratégiai játékok számára, és számos játékos szereti, hogy van ideje megtervezni a lépéseit. Ennek ellenére nem sok stratégiai játék rendelkezik ilyen rendszerrel manapság, annak ellenére, hogy még mindig sok játékos szereti ezt a játékmódot.

    Amíg a taktikai küldetések körökre osztottak, addig a földkép valós idejű, igaz ?

    Igen, pontosan így van! A földképen való játék teljesen valós idejű. A játékos valós időben irányíthatja a légi is vízi erőit.

    Vízi erőket mondtál ?

    Az UFO:ET-ben nem voltak vízi erők, s az eredeti XCOM:UFO Defense-ben sem.

    Miért döntöttetek úgy, hogy implementáljátok a tengerészetet az UFO2ET:SoE-be ?

    Mert az idegenek nem korlátozzák az aktivitásukat kizárólag a szárazföldre. A tengereket és óceánokat is terror alatt tartják. Elrabolnak embereket civil hajókról is (jachtokról, csónakokból, tankerekről és cirkálókról). Így a CAF elkezdte a repülőivel az óceánokat is védelmezni éppúgy, ahogy a szárazfölddel tette eddig. Manapság a légiszállító repülők nem rendelkeznek önvédelemhez szükséges eszközökkel, mint például rakétavetővel.

    Hogy tudják megvédeni a civil hajókat, ha azok nem tudják megvédeni magukat ?

    Valójában a légi szállítójárművek az UFO2ET-ben nem csak sima szállítójárművek lesznek, rendelkezni fognak fegyverzettel, VTOL rendszerrel és egyéb védelemmel a diszk-alakú ellenfeleikkel szemben. Ezek a védelmek segíteni fogják a cirkálót abban, hogy megvédje magát. Természetesen a fő fegyverek ellenük továbbra is a vadászgépek lesznek. Vadászgépekkel támogatva a szállítórepülőd hamarabb képes lesz elérni a bajba jutott civil hajókat.

    Az idegenek miért rabolnak el oly sok embert ?

    A kutatások feltételezik, hogy a legintelligensebb és legrégebb óta létező idegen faj valamilyen betegségben szenved. A túléléshez szükségük van emberi testekre, meglehet pont vérsejtekre. Az idegeneknek szükségük van rá, s elveszik.

    Az UFO2ET:SoE moddolható lesz ?

    Igen, moddolható lesz, ahogy az eredeti UFO:ET is az volt. Tisztában vagyunk vele, hogy milyen sokan szeretik moddolni a játékukat. A játék nagy része egy könnyen megérthető és tanulható programozási nyelven íródott. Megbecsüljük és támogatjuk a moddolás iránt érdeklődőket.

    Gondoljátok, hogy az olyan moddoló közösségek, mint a www.ufo-scene.com látogatói elkezdenek majd ugyanúgy moddokat készíteni az UFO2ET-hez, ahogy tették azt az UFO:ET-vel is ?

    Reméljük. Ezek a játékosok azért készítettek modokat, mert élvezték az eredeti UFO:ET-vel való játékot, s mert a játék mod-barát volt. Reméljük, hogy ugyanannyira fogják élvezni az UFO2ET:SoE moddolási lehetőségeit is.

    Ez nagyszerűen hangzik. Van valami, amit tenni tudtok még azért, hogy megmutassátok megbecsüléseteket a modderek kemény munkája iránt ?

    IGEN! Tervezzük, hogy minden modder kap egy másolatot az UFO2ET-ből, ha felveszik velünk a kapcsolatot a játék megjelenése előtt, amennyiben készítettek valamilyen komolyabb modot az eredeti UFO:ET-hez.

    Egyik kedvenc UFO:ET modomat „Bman mod”-nak nevezik. Tervezitek, hogy igénybe vegyétek Bman, azaz Brandon Wallace segítségét az UFO2ET-hez ?

    Ennek a modnak számos része belekerül az UFO2ET-be, beleértve a taktikai interfész fejlesztéseit, a fejlesztett taktikai és földképet, az idegenek mesterséges intelligenciát, a rajzásokat, és számos más dolgot. Számos sokak által kedvelt fegyver és felszerelés-módosítás is belekerül a játékba. Így hát mondhatjuk, igen, Brandon hozzájárult az UFO2ET fejlesztéséhez.

    Milyen felszerelések fognak megjelenni az UFO2-ben ?

    Hát, például az őrszemek. Ezek robotok az idegenek ellen. Az őrszemek követik áldozatukat, becserkészik és elpusztítják önmaguk felrobbantásával. Számos gránátfajta is elérhető lesz, mely azonosítja a földönkívülieket és az ellenséges egységeket.
    A küldetések nem csak városokban, erdőkben, sivatagokban és bázisokon fognak játszódni, hanem hajókon és szállítórepülőkön is. Lesznek robbanó benzineshordók, rakéta-rakások, töltőállomások és különböző gépek a gyárakban, melyeket szétlőve felrobbanthatjuk a közelükben lévő idegeneket..hacsak nem az idegenek teszik meg előbb.

    Az eredeti UFO:ET játékmotorja nem tartalmazott dinamikus fénykezelést. Terveztek ilyen az UFO2-be ?

    Igen, implementáljuk a dinamikus fénykezelést az UFO2ET-be, hogy még látványosabbak legyenek a harci szituációk.
  • Shiwo
    #10
    igen, abban..amúgy az első rész is annak indult, csak valahogy nem sikerült úgy befejezniük..például az idegenek abban 3d-s modellek, míg az emberek sima 2d-s képekből állnak.
  • Papa01 #9
    A "hogy, " kimaradt.. :)
  • Papa01 #8
    Én a termolándzsát hiányoltam nagyon az 1. részben. A régi UFO-ban az volt a kedvencem, főleg városi terepen!! :))

    Amikor elém toppant pl, egy Rákember, a termolándzsával simán elkaptam, és csak 5 akciópontot vett egy támadás.. :)

    Ami miatt félek:
    "A fully 3D game combining real-time global strategy & air combat with turn-based tactical missions"

    Ez azt jelenti ez is 3D környezetben fog játszódni? :((
  • Shiwo
    #7
    bejövősek az űrpáncél-artworkok

    így kép alapján lehet standard lesz bennük a levitáló cumó ?

    vagy űrben lévő hajón is megy majd a hepaj ? az faca lenne :)
  • Shiwo
    #6
    +fav :)
  • dartonita
    #5
    X-com folytatas?Nocsak.
    Bar ma mar kozel sincs annyi idom es turelmem mint az elso resznel,de nagy klasszikus volt,imadtam.Orulok hogy megmaradtak a korokre osztott harcrendszernel.
    Kivancsi leszek mi lesz belole.
  • Papa01 #4
    És reméljük, hogy nem többet! :)
  • pointer4
    #3
    Jejeje :D +fav :D
    Várjuk, kár hogy egy egész évet kell :D
  • Papa01 #2
    Még annyi, hogy a játék teljes neve: UFO2Extraterrestrials: Shadows over Earth

    Aki szerette a régi UFO sorozatot, annak ez is nagyon tetszeni fog! :)
  • Papa01 #1
    Sziasztok!

    Készülőben a UFO Extraterrestrials folytatása! Én ezt is imádtam, úgyogy NAGYON várom a második részt!

    Hivatalos weboldal:
    ufo2extraterrestrials.com