637
  • Papa01 #77
    Jó egészséget a picinek és a családnak is! :) Remélem jól értettelek! :))
    @Shiwo: Félek, sajnos igazad van... :)
  • Shiwo
    #76
    majd 1-2 év múlva :)
  • pointer4
    #75
    Én megtanultam pelenkázni :D
  • Papa01 #74
    Ma van pont 1 éve, hogy megnyitottam a topic-ot... Hááát sokkal okosabbak azóta sem lettünk... :)
  • Papa01 #73
    Nagyon jó lett, gratula! :)
  • Shiwo
    #72
    ide is beteszem azért..
  • Papa01 #71
    igen, elég sokat..
  • Shiwo
    #70
    dehogy, egy idő után az ember ott se számolta :D de úgy rémlik, hogy legalább 1 évet csúszott
  • gandrus
    #69
    Számoltad az első résznél? :D
  • Papa01 #68
    Hát ja... :(
  • Shiwo
    #67
    akkor már csak vagy két tucat van hátra...
  • Lammer
    #66
  • Papa01 #65
    Hopp! :)
    Megéltük az első csúsztatást! :)
    Már nem 2010 Q4, hanem 2011 áprilisa az új dátum...
  • Papa01 #64
    Jaja, én is paráztam... :) vagy 6 napig nem ment a szeró..
  • gandrus
    #63
    Mikor a kommented olvastam, reménykedtem benne, hogy csak valami ideiglenes zavar az erőben. :) (szerverhiba, ilyesmi)

    Szerencsére igazam lehetett, mert újra működik a honlapjuk.
  • Papa01 #62
    Már be sem jön a hivatalos weblap. :( Szomorú hogy ennyi a hír a játékról.. :((
  • Papa01 #61
    :)
    Szerintem ez a dátum volt mindig kint... :)
    De abban biztos vagyok, hogy fog az még módosulni... :(
  • gandrus
    #60
    Fogalmam sincs. Rossz a memóriám :D

    Mindenesetre tegnap (lehet, hogy újra?) felfedeztem a dátumot, és mivel már augusztus van, kicsit szíven ütött a dátum. :D Főleg az előző hsz-em utolsó mondata miatt.
  • Papa01 #59
    Szerintem a kezdetektől fogva ez a dátum volt, nem? :) Vagy csak rosszul emlékszem? :)
  • gandrus
    #58
    Most nézem csak:

    "Release date: 2010 Q4"

    forrás

    Megint ezt játsszák? Kitűznek egy határidőt, amit közzé is tesznek, majd tologatják? :D
    Valahogy kétlem, hogy idén kijönne... még egy screenshot, video, akármi nem lett közzétéve a játékból. Kivéve az előszót.
  • Papa01 #57
    Mármint ide a fórumba? Szerintem, ez ebben az esetben nem lenne tragédia, hiszen Gandrus oldalán nem annyira képek dominálnak.
  • Shiwo
    #56
    felőlem kilehet tenni, asszem még csiszoltam is rajta valamennyit, csak összekeveredtek a fordításaim, utána kell(ene) néznem valamikor, hogy most melyik is volt a legutóbbi működő verzió

    (ügyebár volt az alaphoz a bman fordítás, melyben az x-com is szerepel, meg a goldhoz is)


    atw-ről elvileg képeket nem lehet linkelni, mert valami frame-ként vagy hogy kezeli a hüle reklámját (AdBlock Plus plugin jól jön mondjuk)
  • Papa01 #55
    ITT is van ingyenes tárhely, és tudtommal nincs ilyen méret korlát... Ha van kedved, nézd meg! :)
  • gandrus
    #54
    Egyelőre gond van ezzel az új tárhellyel. Nem lehet letölteni a nagyobb fileokat róla. Ha lesz egy kis időm, akkor utánajárok a lehetőségeknek (probléma megoldás vagy tárhelycsere). Egyszerűbb lenne a Magyarítások Portálra feltetetnie az MP-s vezetőkkel, részemről rendben lenne, és sokan könnyebben is találnák meg így.
  • Papa01 #53
    Gandrus, Ha , Shiwo is hozzájárul, nem teszed ki a fordítását a weboldaladra? :) Így minden anyag egy helyen meglelhető lenne.. :)
  • gandrus
    #52
    Most már elvileg megy az oldalam (IE,Chrome és FF):


    honlapom az Ufo2 ET bevezetőjével
  • gandrus
    #51
    AZ extrás oldalam megszűnt áprilistól, mert fizetős lett a szolgáltató, viszont nem töltöttem fel újra a honlapomat egészen mostanáig. Ma regeltem egy ingyenes szolgáltatónál, a honlapomat is feltöltöttem, de elvileg még nem elérhető (bár én látom FF alól,IE és Chrome alól nem), mert előbb le akarják ellenőrizni, hogy nem tartalmaz-e kártékony kódot (spyware stb). Az ok, amiért ezt leírtam ide az, hogy feltöltöttem a honlapomra is ennek a bevezetőnek a fordítását, ahol már rendesen tagolva, jól olvashatóan szerepel.

    Papa01: szívesen, és köszi, és én is várom
  • Papa01 #50
    Köszönöm szépen a munkádat, jó kis írás!! :)
    De akkor ez a rész történetileg nem is kapcsolódik az előző részhez?
    Mindenesetre nagyon várom ezt a részt is...
    Most nyomom az első részt a B-Man moddal. Nemsokára kész a cirkáló és mehetünk vissza a Földre.. :)
  • gandrus
    #49
    Elnézést a Police Officer angolul maradt, és szerkeszteni nem tudom. Rendőrtisztet jelent (annak írom, aki nem tudja).
    És elnézést a tagolatlanságért is, a doc fileban még tagolva volt, nem gondoltam, hogy a fórum megszünteti a tagolást.
  • gandrus
    #48
    Jó szórakozást a történethez :) :

    BEVEZETŐ
    A Jupiteren túl, az űr sötétjében gammasugár-kitörés jelezte egy szakadozott lyuk megjelenését az univerzum szövetén. Egy hatalmas, földönkívüli űrhajókból álló flotta - melyek pajzsai ragyogtak, ahogy a hipertér-ugrás által felszabadított energia megtört rajtuk - özönlött ki a lyukból, hogy felsorakozzon a gáz óriás mögött. Egy utolsó roham bezárta a téridőn keletkezett hasadékot, örökre megszüntetve az átjárót arra a titokzatos másik oldalra, ahonnan az idegenek jöttek.
    A flotta védekező alakzatot vesz fel a legnagyobb hajó -- az anyahajó körül. Az anyahajó hídján, az idegen parancsnok megvizsgálja a fő képernyőt, ahol a kis kék-fehér gyöngyszem, a Föld látható.
    "Aaahhh," mondja a parancsnok, "Végre itt vagyunk. A jövőnk látható előttünk."
    Az idegen hajóhad parancsnoka egyik csápjával a kijelzőre mutatva kiadja a parancsot, "A felderítő hajók azonnal induljanak! Többet kell tudnunk új otthonunk lakóiról."
    ...pár nappal később egy rendőrőrsön
    Joan: Mondom, tiszt úr. A férjemet földönkívüliek rabolták el!
    Police Officer: Hölgyem, már mondtam. Földönkívüliek nem léteznek. Vegyük át még egyszer! Mondja el újra, hogy mit látott!
    ...pár héttel később a televízióban
    Riporter: Nem sokat tudunk azon kívül, hogy azt mondták békével jöttek és küldenek egy diplomáciai küldöttséget, amely tárgyal az ENSZ-el. Ez az emberiség legnagyobb eseménye!
    ...az ENSZ 26-ai ülésén
    Az idegen diplomata tökéletes angolsággal beszél az összegyűltekhez, "Földi emberek,
    mi egy ősi, és nemes faj vagyunk egy nagyon távoli bolygórendszerből." Az idegen megnyom egy gombot egy kis eszközön, és egy másik csillagrendszer holografikus képe jelenik meg az asztal fölött. Az idegen szünetet tart, amíg az emberek megdöbbent suttogása tart, majd folytatja.
    "Békével jöttünk. Tudósok és felfedezők vagyunk, és mint ti, mi is kutatjuk az ismeretlent. Rengeteg dolog van, amit nem tudunk rólatok és a bolygótokról. Földet, és erőforrásokat követelünk, hogy tanulmányozhassuk."
    Ekkor megdöbbent suttogás járta be a termet. Számos képviselő az amerikai képviselő válaszát várta. Ő nagyot sóhajtva felállt, "A követel egy eléggé erős kifejezés. Talán még nem ismerik eléggé a nyelvünket, és arra gondoltak, hogy kérnek némi földet?"
    Az idegen egyértelműen haragosan csapta a holografikus kivetítőt az asztalhoz.
    "Tökéletesen beszélem az egyszerű nyelvedet. Mi nem kérünk semmit sem.
    Ezt követeljük tőletek. Azt a földet követeljük, amit ti Ausztráliának hívtok."
    Ahogy ezt mondta, a szóban forgó kontinens képe megjelent az asztal fölött.
    Azonnal felfordulás támadt a teremben. Két Ausztrál képviselő felállt, és kiabálni kezdett, "Ez felháborító!"
    Az egyik Európai Uniós küldött megpróbált mindenkit megnyugtatni,
    "Csendet kérek! Ezt át kell gondolnunk! Egy bolygóközi háborúba sodortok minket!"
    Az idegen parancsnok közbevetette, "Nem kívánunk háborúzni a bolygótokkal.
    Mi csak szeretnénk végezni a kutatásainkat. Ne vitassátok a követeléseinket, és nem lesz háború."
    Újra az amerikai küldött szólalt meg, "Meg kell értenetek! Ausztráliát milliók lakják! Nem adhatjuk nektek!"
    Az EU képviselő hozzátette, "Talán tudunk biztosítani egy másik, kevésbé lakott területet.
    Mit szólnának a Déli-sarkhoz? Földi tudósokat is tudnánk küldeni, hogy segítsenek a kutatásaitokban."
    Az idegen a fejét csóválta, az emberi kifejezés tökéletes utánzásaként,
    "Nem. A kutatásaink magán jellegűek, és nem osztjuk meg senkivel. Az emberi agyatok nem képes a megértésére. Ezenkívül az általatok Ausztráliának hívott földrészre van szükségünk. Továbbá követeljük, hogy a nevezett térség összes lakosa maradjon országában.
    Kutatásaink nagy mennyiségű emberi tesztalanyt követelnek meg."
    A találkozón olyan kiáltások törtek fel, mint "Emberi tesztalanyok!?" "Megőrültél!?" "Soha!"
    Eközben az idegen türelmesen várt. Végül az amerikai küldött felállt, és reszkető hangon azt mondta, "Egy rövid szünetre van szükségünk, hogy megfontoljuk a kérését."
    Az idegen bólintott, "Rendben van..."
    ...pár hónappal később
    Egy újságból kiszakadt gyűrött lap kavarog az eltorzult és romba döntött vidéken.
    Az oldalon épp csak kivehetően a következő olvasható, "Visszavonultunk az utolsó, a bázis alatt 2km mélyen fekvő bunkerbe. A levegő száraz, és a vér és félelem szaga fullasztó. Minden sánc a helyén van--bármennyi hasznuk is legyen. Hallom az idegenek kaparását és csattogását, ahogy közelednek a bejárathoz. Hamarosan újra elkezdődik a harc. Vérünk már átáztatta kötéseinket, és testünk fájdalomtól és láztól gyötört, de tudatunk még mindig ép. Nem adjuk fel. Az utolsó szálig harcolunk. Tudom, hogy vannak más túlélők is odakint. Valahol. És a halállal szembeni bátorságunk története ösztönzi őket. Folytatni fogják a harcot. Ők majd kiderítik, hogy miért szálltak harcba velünk az idegenek. Ők majd legyőzik az ellenséget."
  • Shiwo
    #47
    nah meg az első rész kapcsán se ömlesztettek el minket hírekkel...
  • Papa01 #46
    De jó!!! Köszönöm szépen!

    Hááát, emlékeim szerint eléggé sokat csúszott.. remegtem érte nagyon. :)
  • gandrus
    #45
    Igazad van. Az idei megjelenésről meg: :D Tudod mennyi ideig készült az első rész?

    (off: holnap lefordítom a szöveget)
  • Papa01 #44
    Bizony. De csak foglalkoznak a játékkal, és ez a lényeg... Bár nem hiszem, hogy idén megjelenik ilyen tempó mellett.. :(
  • gandrus
    #43
    Én is a napokban (is) nézegettem, akkor még nem volt kint. Ugyanerre gondoltam, hogy az utolsó frissítés elég régi, frissíthetnék gyakrabban.
  • Papa01 #42
    Tegnapelőtt egy kis történeti bevezető jelent meg a hírek között.
    Link

    Azért, kicsit sűrűbben adhatnának életjelet a programról...
  • Aurelianus
    #41
    köszi az infót, a linket és a magyarítást!!!!
  • Shiwo
    #40
    az első rész topikjában elvileg van linkelve valamelyik kommentben
  • Aurelianus
    #39
    Hello Gandrus!

    Addig amíg nem jön ki a 2.(2010 karácsony.) Addig itt az első rész UFO:ET:Gold Edition.(2010 tavasz)

    Ehhez a magyarosítást tervezed hozzáigazítani?
  • Papa01 #38
    Jah, én is nézem napi szinten de semmi... :( Gondolom dolgoznak 1000-el.