856
Napoleon: Total War
  • sakkay
    #656
    Ok..működik.
  • sakkay
    #655
    Ha valaki játszik az order of war moddal szóljon(légyszi') ha már le lehet tölteni a legújabb részt, mert a patch óta nem jó. Amúgy mindenkinek ajánlom, ott aztán mozog a gyalogság.
  • Warton
    #654
    Volt egy nagyobb patch. Nem nagyon tapasztaltam semmi különöset a játékban. Talán a legnagyobb az, hogy a spanyol zászló le lett cserélve. És talán annyi, hogy a csatákban mintha aktívabb lenne az AI. Mert eddig a gyalogságát szinte meg sem mozdította, ha volt neki tüzérsége, most pedig simán nekiküldi az én sorfalamnak.
  • sakkay
    #653
    Köszi , de csak most (tegnap)írtak, pár napig más jött be.
  • TDantes
    #652


    Tisztelt látogatók!

    A szervert ért folyamatos támadások miatt a TotalWar Online befejezi mûködését!

    Köszönet a játékok.hu-nak az eddigi támogatásért!



    TWO Staff

    http://totalwar.forumx.hu/



    Ott áll feketén-fehéren. Elég szar ügy, mégis milyen embereknek az a szórakozása, hogy honlapokat támad meg, tesz tönkre, csak úgy poénból?
  • sakkay
    #651
    Gyerekek hova a fenébe tűnt a tw online, ha valaki tudja szóljon. Pár napja valami más oldal jött elő, most meg semmi. Segítség!
  • foldhatif
    #650
    Passzz !!
  • bloodletter79
    #649
    Segítséget kérnék!

    Megvettem az "ibériai" kampányt, jelzi is a steam fiókom, hogy megvan. Hol tudom ezt a játékban előhozni? Külön menüben nem jelent meg. (ETW-ben az indiánok simán mentek) Már újrahúztam a gépet és a játékot is.

    Előre is köszi!
  • foldhatif
    #648
    :)
  • foldhatif
    #647
    Kössz így már értem de az a vicces hogy azonnal hogy így ,,Felszabadítottam " ellenem fordult úgy, hogy még 1 ellenségem lett !
  • Warton
    #646
    Felszabadítottad az országot a francia (?) iga alól. Ha elfoglalsz egy régiót akkor 2 vagy 3 opció ugrik fel.

    1. peacfully occupy békés elfoglalás. Semmilyen anyagi hasznod nincs, viszont a lakosság nem lázadozik... annyira.
    2. Loot kifosztod a régiót és az uralmad alá kerül. Jelentős azonnali anyagi haszonnal jár, viszont a lázadozások mindennaposak lesznek, nagyon nehezen lehet csak helyreállítani a rendet a régióban.
    3. Liberate felszabadítás. Ez az opció nincs minden régiónál. A régió nem lesz a tiéd viszont nyersz egy protektorátust. Ennek a feltételeit és következményeit én sem tudom pontosan.
  • foldhatif
    #645
    Én az angol kampány szerüségben játszok most és ott amikor el foglaltam az első területet akkor a képernyőn kilyött egy ilyen lap szerüség ahol én a három választási lehetőség közül a leg felsőt választottam így eggy ilyen külön ország jött létre ami fölött nem én uralkodom !!! Meg tudná valaki mondani , hogy pontosan mit is csináltam ???!!!
  • foldhatif
    #644
    Aaaha !!
  • Warton
    #643
    Az automatikusan felkerül a játékba.
  • CamelX
    #642
    Nyílván nem a hadihajóra rak rá ilyenkor 1 teljes sereget, hanem valami csapatszállítóféleségre (amit nem neked kell megvenni), csak az tengeri csatában nem jelenik meg, csak a kíséretük :)
  • foldhatif
    #641
    Kössz mindent !
  • obe
    #640
    minden hajótípusba belefér egy teljes sereg, bár egy hajóra teljes sereget csak óvatosan, könnyen odaveszik a drágán képzett sereg egy tengeri ütközetben, én part közelben maradok, aprókat lépek, és veszélyesen közeli hajónál inkább a partra rakom a sereget, ráérek a következő körben berakni őket..

    hajót meg majd akkor enged gyártani, ha szükség lesz rá, addig nem is kell...esetleg nincs kész olyan épületed, és vagy technológia hiányzik
  • foldhatif
    #639
    Amúgy nem tudnátok nekem küldeni egy linket hogy honnan tölthetem le azt az ingyenes dlc-t mer nem találom !!
  • foldhatif
    #638
    De milyen hajóval mer van egy seregem amit át akarok vinni de 1200 an vannak azt nem tom hogy ez így ilyen létszánál is működi-e !
  • Warton
    #637
    Hajóval próbáltad már?
  • foldhatif
    #636
    Kössz csak már késő !! :( Azt nem tudjátok , hogy hogy kell csapatokat egyik partról a másik partra juttatni mer már ezen töröm az agyam egy ideje ?!
  • apa1101
    #635
    eleinte kicsi sereg,és a pénzt a gazdaságba fektesd.
  • foldhatif
    #634
    Kössz már sikerült !! Csak már csak azt kéne nekem meg tudnom hogy hogyan szerezzek pénzt mer szűkösen vagyok vele ! Valami tipp ?
  • apa1101
    #633
    telepítsd a directx-et is a programmal
  • foldhatif
    #632
    Nem tudnátok segiteni abban hogy mit csináljak akkor amikor feltelepítem a játékot és azt irja ki hogy (Az alkalmazást nem sikerült elinditani, mert d3dx9_40.dll nem található.Az alkalmazás újratelepítése megoldhatja a problémát )Na én újra raktam és ugyan ez ! Pls. help !!
  • sakkay
    #631
    Több a kiadás mint a bevétel. NE csinálj egységet,(az elején) a pénzt csak a gazdaságba rakjad. A többit megtalálod szer. ha vissza nézed.
  • stalker2
    #630
    Tegnap meg vettem a Napoleon total wart nagyon jó , csak nem értem mért fogy el a pénzem valami bankpunt vagy valami ilyesmi re hivatkozik

    HA VALAKI TUD SEGÍTENI AZ ÍRJON A [email protected] ra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Nos
    #629
    Az RTW-ben egyébként volt irrealizmus is a kulturális vonalon. De épp azért, hogy szinesítsék a játékot. A hellenisztikus kor után pl. már az egyiptomi hadsereg közel úgy nézett ki mint a görög. Főleg mivel görögök vezették az államot. De azért nem bántam ezt a történelmi bakit, nekem belefért.
  • Nos
    #628
    Nem hiszem, hogy lesz Mongol Invasion a Shogun 2-ben, mert ha jól tudom jóval utána játszódik, de biztos lesz valami plussz.
    Egyébként az RTW-ben a létszám egyáltalán nem volt reális. Abban az időben nem voltak ritkák az 30-50 ezer fős seregek, sőt még 100 ezer fő feletti is előfordul és akadtak pár száz hajóból álló flották is.
    Aztán a koraközépkorra aprózódott vissza a világ mind a városok, mind a sereglétszám tekintetében.
  • sakkay
    #627
    Teljesen egyetértek veled a grafikai hozz.szólásodban, de a középkori japán nagyobb csatáiban főleg az 1500 években nem voltak ritkák az 50000 fő fölötti csaták. A pár ezer fős ütközetek csak a kis családok csetepatéi voltak.
  • GaBika6
    #626
    Mennyi látnok van...
  • obe
    #625
    a shogun 2 tw után viszont, bizton állitom, hogy a következő - csak helyeselni tudok - a rome 2 tw lesz, ami szívemnek a legkedvesebb korszak
  • ozzz
    #624
    Szerintem jó lesz a Shogun 2 TW, akkor ha elég változatosra készítik a különböző Japán klánokat. Meg bízom benne, hogy lesz Mongol invázió kieg, vagy valami hasonló amiben új népek is kerülnek majd.

    A Ókori RTW-ben is az tetszett (főleg a modokban), hogy ott a szomszédos népek között is olyan nagyok voltak a kulturális, katonai...különbségek, ami a későbbi korokban már csak nyomokban látható. Ez az igazi globalizáció. :D
    A ETW és NTW-ben már szinte nincsen is kulturális különbségek egy földrészen belül, hanem csak a technika az ami megkülönbözteti az egységeket. Kivéve néhány spec csapatnál.

    Ezért sem szeretem ezt a korszakot, mert "langyos víz" ilyen szempontból. Az ETW-bwn még az indiánok és a közel-keleti és a indiai csapatok valamennyit dobtak ezen, de a NTW-ben már ez még kevésbé van benne. Majdnem mintha ugyan olyan csapatok harcolnának egymással.

    Szerintem pont ezért nem mentek tovább és nem az I. VH lett az új alap történet. Meg ugye az a létszám ami akkoriban volt nehéz lenne imitálni pár ezer fős csapatokkal.

    Az RTW-ben ez az ami még tetszett, hogy ott a létszám is nagyjából valósághű volt, valamint ha toboroztál csapatokat akkor azt levonta a városod létszámából.
    Lehet sokan nem értenek ezzel egyet, de szerintem a valósághűség javára gyengébb lehetne a csatákban a grafika, hogy meg lehessen jeleníteni valós létszámú csapatokat (több tízezer fős csapatok). Vagy a középkori akár száz ezer fős csapatok.

    Ilyen szempontból a Shogun2-ben ez elérhető, mert egy országról és korról van szó, ahol a klánok külön-külön pár ezer fős csapatnál többel nem rendelkeztek.


    Mert teljesen más ám az ha ilyen valós nagyobb méretű létszámot irányíthatunk, jobban átérezhető az igazi csata és veszteségek amik után sokáig tartott újabb embereket kiképezni.
    Ezért volt az, hogy akár 1-2 csata valóban eldönthette egy egész birodalom sorsát.
  • KingPunisher
    #623
    Igen ezzel mélyen egyet értek. Lehet ebből iszonyat szuper dolgot kihozni.
    Persze hogy mi lesz a vége az már más kérdés.
    Ha NTW-ba feljebb huzom a nehézséget akkor mi fog változni ?
    A gép "okosabb" lesz, vagy több egysége esetleg pénze lesz ??
    Normalon tolom de igy elég könnyű..
  • obe
    #622
    hát igen..gondolom úgy érzékeli a gép, hogy fal mögött áll a legnagyobb biztonságban az egység, igaza is van, szemből támadáskor..csak azt nem érzékeli, ha balról, vagy hátulról támadást kap, bár a lovasságnál már nem igaz, az simán leveszi ha oldlaról próbálkozol, valamint az elit egységeit, főleg a parancsnoki egységet állandóan mozgásban tartja

  • GaBika6
    #621
    Figyu, japánt is felosztják neked akkorára, mint Európa csak részletesebb lesz és igaz 1 nép, de más harcmodor a jellemző tartományonként...
    A valóságban a közelharc is sokszínű. amikor kialakult azokon a vidékeken ahol szárazság volt magas lábemelésekkel harcoltak, ahol sáros csúszós területek voltak ott a kéztechnikára fektették a hangsúlyt és alacsony lábtechnikát használtak. Szal ezzel csak azt mondom hogy kicsi dologból is lehet nagyot és részletes dolgot kihozni... Nem kell pánikolni még azt sem tudjuk mi lesz benne.
  • TDantes
    #620
    Aha. Akkor lehetne is topic-ot nyitni neki. Biztos jó lesz, csak Japán...hát kicsi térség, és kevés nép. Míg a többi TW egész Európában játszódott, több féle nép, nagyobb terület...
  • KingPunisher
    #619
    http://www.gamestar.hu/shogun-2-total-war-bejelentve-infok-trailer.html
    Hát ez valami igen jo lesz :) Iszonyat várom .. Sun Tzu könyve alapján, nha itt előrendelés lesz részemről .. :)
    Puskaport sosem szerettem igazán itt végre szamurájok gésák ijak feszülnek egymásnak..
    Nekem igen várós :)
  • Warton
    #618


    AI
  • TDantes
    #617
    Nem tudom, nekem a Shogun-ban, és a Rome-ban és sok pénzem volt. Főleg a Rome-ban. Jó gazdaság, gyors hódítások, és pillanatok alatt, annyi pénz ömlött be, hogy el se tudtam mire költeni.

    Míg ellenben a Medi2-ben soha nem tudtam egy stabil jó gazdaságot létrehozni.