856
Napoleon: Total War
  • obe
    #816
    1. igen, ha elfoglalod, és felszabadítod, akkor automatikusan vazallusod lesz
    2. igen, ha nem basztatod, hű marad, egyébként gyakran előfordul, hogy akivel békét kötöttél, a következő körben fellázad
    3. mint mindig, ellen vallási épülete lerombol, majd tiéd felhúz
    4. ha ellenséges akkor semmi pénzért, ha very frendli, akkor ha busásán ellenszolgáltatsz ( lóvé, fejlesztések, terület ami tezstik neki ), vagy ha olyan kedve van, a barát sem cserél
  • NEXUS6
    #815
    Na találtam egy elfogadható középutat. A füt/fát visszavettem így általában akkor sem esik 30 fps alá a megjelenítés, ha az egységekre rázúmolok. A particle effektet is csökkentettem, helyesebben találtam egy modot, hogy a füst meg ilyenek maradtak, de a mezőn szálló pillangókat visszavette.

    Így egész jól néz ki és még játszató is.

  • OWEN24
    #814
    Hali! Lenne még pár kérdésem?
    Hogyan tudom protektorátusommá(vazulusommá) tenni a kissebb és nagyobb országokat, a diplomáciai menün kívül?Ha elfolalom a fővárosát?
    Ha vazulusommá tettem egy országot, az ellenem fordulhat? Gondol egyet és fellázadhat ellenem?
    Ha pl. az oroszokkal vagyok,és beveszek egy török várost akkor, hogyan tudom áttéríteni?
    Milyen árért hajlandóak lemondani a frakciók a területeikről?

  • obe
    #813
    wednes jól írta, nem lehet elfoglalni, de elpusztítod az egységét, fontos hogy a menekülő személyzetet is kaszabold le, nem tudja retrainelni így

    nexus6

    így van, a shader model 3 -hoz ragaszkodj, a legfontosabb az SSAO kilövése, ha így is kevés az fps akkor a mélységélességet (dof), és végül a volumetrikus effekteket, a ködöt, ezek azok amik nem vesznek el olyan fontos látványelemeket, mintha shader moder-t csökkentenél, vagy a részletességből csípnél le...így elméletileg 2 x több fps-ed kell hogy legyen azonos felbontás esetén
  • wednes
    #812
    Nem lehet elfoglalni, legalábbis én nem tudok róla. Akik az ágyúkhoz tudnak érni azok az ágyúkezelők. Ha lenne rá mód akkor is csak úgy lehetne, hogy a saját ágyúidat meg hátra hagynád.
  • wednes
    #811
    Szerintem rakd vissza a shader modell 3-at és a többiből vegyél vissza. Azért tényleg nem kell 2005-ös szint alá menni. :)
  • wednes
    #810
    Igen. De egyébként, amit Obe is írt, nem olyan nagy a harcértékük. Bár lehet zavaró a jelenlétük főleg ha rendes egységekkel is védekezik az ellenség. Akkor plusz még velük is kell foglalkozni.
    Minél fejlettebb és nagyobb egy város annál nagyobb lehet az ilyen polgári lakosságú védősereg. Ez számunkra is előny, sok pénzért felhúzott várost azért nem könnyen akar veszni hagyni az ember.
  • Paddy
    #809
    Sziasztok!

    Most ismerkedem a játékkal! Az ellenfél ágyúit lehet zsákmányolni? Most levertem az összes embert a gép ágyuiról de semmire nem mentem velük. Ha el lehet foglalni akkor valamilyen egység kell hozzá? Előre is köszönöm a választ!
  • NEXUS6
    #808
    Elég érdekes ez a játékhelyzet.
    A konzolos áriratok lehet, hogy soxor gagyik, de általában legalább nem követelnek erőművet. Az origi PC játékoknál gyakrabban látom, hogy valszeg párhuzamos idősíkban készültek, ahol 10 GHz-es 1 magos penyó négyesek vannak, de a DX9-et sem érték még el igazán.

    Olyan játékot, ami ki is használta a DX10-et/11-et és mellette nem csak egy grafikai demó volt az egész, 2 óra, némi interaktivitást tartalmazó játrékmenettel, még nem nagyon láttam.

    Azon gondolkodom, hogy lassan tényleg itt a világvége és előtte már minden tehetséges igazhitű programozót elragadott a jóisten a szájbermennyországba, itt lenn már egy sem maradt. Nem sokára visszatérnek a pokol seregei, meg az apokalipszis 4 lovasa, hogy valami gagyi program mocsoktengerrel elárasztva a Földet tegyék próbára a hitükben ingadozók szívét az elektronikus szórakozás szentségét illetően:D
  • NEXUS6
    #807
    Köszi.

    A legnagyobb hatása a shader modell visszavételének lett. Igaz ekkor visszalépett a grafika az időben olyan 10 évet. Bár kb duplájára gyorsult az fps érték és 60-nál már a lovasok sem teleporttal közlekedtek.

    hmmmm, kb 2 hónapja vettem a vidkarit, azt hittem ez elég arra, hogy páréves játékokkal ne legyen gond. Tévedtem:D
  • OWEN24
    #806
    Értem , a több erőforrás alatt a több katonát érted, wednes?
    Amúgy vazulusommá vagy protektorátusommá hogyan tehetek egy népet? ( a diplomáciás menün kívül)
  • obe
    #805
    a mob értelemszerűen a lakosságból verbuválódik, lakosság pedig mindig van, de nyugi, harci moráljuk és képzésük nulla, hamar megfutnak..ha csak pár katonai egység tartózkodik a városban, a többi mob, nyugodtan nekimehetsz egy kisebb, de legalább egy csatát látott sereggel, a legjobb ha generális mindig van a seregedben, az morálbomba
  • wednes
    #804
    Nem (én legalábbis nem tudok róla), mert minél fejlettebb egy város, annál nehezebben bevenni, pláne megtartani. Egy értékes terület elfoglalásához több erőforrás kell, mint egy kevésbé jelentős tartománynál.
  • OWEN24
    #803
    hali! Valahogy nem lehet kilőni azt,hogy a városokban ilyen önkéntes mob csapatokat lehessen toborozni? Mert minden egyes város bevételéhez hatalmas seregek kellenek, hiába van csak a városban 3-4 "hivatásos" katona csapat akár 8 csapat mob is toborzódhat
  • Kotomicuki
    #802
    OFF

    Azét az gyalázat, hogy az "új", "szebb" és "gyorsabb" DX-efektek (Shader modell) és grafikai szűrők használata jobban visszavesz a teljesítményből, mint a felbontás ~25%-l való növelése.
    (Szépen "fejlődött" az utóbbi években a DX (9.0c - 11): szebb alig lett, cserébe bedobja a felezőt. Bár ebből, a mostani játékoknál, a buta konzol-portok erőltetésének is jut bőven "dicsőség".)

    OFF
  • obe
    #801
    kék táblázat középtájt
  • wednes
    #800
    Elég jó géped van a játékhoz pedig, nagyon "akad"? A winyónak is elégnek kell lennie, mert akkor a játékosok 98% panaszkodna rá. Bár érdekelne mit tud SSD-vel...

    1-2 beállítást leszedhetsz ilyen SSAO, meg hardware shadow, nálam az ilyenek ki vannak lőve, egység limit sincs maxon. Az is lehet, hogy driver gond. Próbaképpen tegyél mindent mediumra azt ha nem javul a helyzet akkor nem erőforrás gondok vannak.
  • NEXUS6
    #799
    Ó, köszi.

    Eddig ezért nagyon nem is használtam az épületeket. Csak ennél az egynél.
    Már mindent nyomtam a billentyűzeten is.

    Még egy kérdés.
    Ti hogy tuningoljátok a játékot. A grafikánál az opciókban már megnéztem, hogy mit lehet állítgatni, meg belemásztam a cfg fájlba is. Ott is találtam olyat, amit tudtam állítani, extra részletes lett a terep, meg ilyenek.

    A jelenlegi beállításoknál a csatáknál stabil olyan 30 fps-em van, nem sok, de épp jó. Nem is lenne gáz, ha a droidok nem brékdenszelnének. Van egy mozgás fázis normál sebességgel majd ugrás a köv mozgás fázisba. Ez miért lehet, amikor pedig a youtubon levő videókon tök rendesen mozognak az ipsék. A lovak meg 2 méterenként nem teleportálnak, mint nálam.
    Wincsi, proci, vidkari, vagy memória?
    (Wincsi 1 TB-s 7000-es, de van SSD-m is arra is fel tudnám szuszakolni, ha nagyon muszáj, proci 4 magos, 3,7 GHz(OC) AMD, vidkari HD5770, memcsi 4 GB.)
    Vagy csak ne baromkodjak és vegyek vissza a felbontásbol, graf beállításokból?
  • wednes
    #798
    Dupla gyors jobb klikk. Úgy látszik csak kirohanni szeretnek az épületből.
    Legalábbis egy jobb kattintásra tényleg nem jönnek ki úgy rémlik, de a duplára biztos.
  • NEXUS6
    #797
    Tegnap becsületből (értsd az online multi miatt) megvettem eredetiben is.
    A steam egy szenny, annyira ki vagyok akadva, hogy ezt erőltetik szinte mindenhol, pedig még a warezt sem akadályozza meg.

    Fölrakja a sztímet, OK. Aztán elkezdi telepíteni a progit, helyesebben megjelenik az ikon rákattintok erre kiírja, hogy kb végtelen idő múlva indul a játék. Mivaaan? Ja, hogy telepít!? De akkor miért nem azt írja, és amúgy is miért akarja a 20 GB átrántani a széteső kapcsolatú sztím szerverről, amikor ott van a lemezen?

    Na ezen meditálok (értsd gúglizok kicsit) kb. 1 parancsikon létrehozásával megoldható az egész faxság, hogy a lemezről telepítsen., egyébként kb 24 óra.

    Pozitív, hogy a frissítés után egy stabilabb, gyorsabb verzió van a gépen, mint a warez verzió volt, de még ez is néha befagy.
  • Paddy
    #796
    Sziasztok!

    Most ismerkedem a játékkal! Az ellenfél ágyúit lehet zsákmányolni? Most levertem az összes emberta gép ágyuirol de semmire nem mentem velük. Ha el lehet foglalni akkor valamilyen egység kell hozzá? Előre is köszönöm a választ!!!!!!
  • NEXUS6
    #795
    Én is most kezdtem bele. Nagyon hangulatos kis játék.
    1-2 csata után már elég sok mindenre rájöttem, főleg, hogy a játék is folyamatosan magyaráz.
    Volt viszont, hogy az egyik városomat megostromolták az osztrákok és gyorsan beküldtem az embereket az egyik épületbe, viszont nem tudtam őket kihozni. Mondjuk pont ezzel nyertem meg, gyak veszteség nélkül:) De akkor is kíváncsi lennék hogy hozom ki őket, mert bárhova kattintgattam nem jöttek ki.
  • OWEN24
    #794
    Hali!
    Sikerült letöltenem a játékot és el is indul,t mindent átálítottam Ultra-ra és akadásmentesen fut.
    Tudnátok segíteni a dresda-i csatában? A többit normálon és hardon végignyomtam de ez még könnyűn se megy Az elején a több helyen is áttörnek rajtam és oldalbakapnak.
    Jah és ha valaki tud egy jo mod-ot légyszi irjon.
  • slybacsi
    #793
    tud valaki olyan patch-ről, vagy mod-ról, amitől multiplayerben az AI nem ront mindig nekem? még a lagjobb védelmi helyzetből sem marad egy helyben, mindig támad :)
  • Kotomicuki
    #792
    Hali!
    Elméletileg igen, bár nem a legjobb beállításokkal.
    A CPU típusa ugyan kérdéses és a RAM-ot is illene megduplázni, így 2011 közepetáján, még ha 32 bites is az Op.rendszer.
    Ha régebbi 5400 fordulat/perc-s merevlemezre van telepítve a játék, akkor viszont nemigen. :)

    Az xfire-hez nem értek, a belassulásoknak pedig több oka is lehet, ezt látatlanban, ennyi infó alapján, nehéz megmondani - a NTW törései (főleg a korai verziók) sem sikerültek tökéletesre, a rendszerben is keletkezhet ideiglenes dugulás (víruskereső, kevés lemezhely, más alkalmazások a háttérben, ilyesmik)...
  • OWEN24
    #791
    Sziasztok
    2.5Ghz CPU
    2GB RAM
    512mb GDDR5 Ati radeon hd 5670 es videókártya
    windows XP
    ezekkel menne a napoleon total war? ( Normálisan, szaggatás mentesen?
    Köszi!
  • slybacsi
    #790
    sziasztok! segítséget szeretnék. elindítom a xfire-t, belépek, rányomok a telepített játékok felderítésére, de nem találja a napoleont. lehet egyáltalán xfiren nyomni? előre is köszi
  • szabii98
    #789
    Hali!
    Játszok nagyban, és lefagy a játék egy olyan 2-3 percre.Lelassul, bárhol, csataközben, kör váltásnál...a gépemen lazán elkell futnia így végképp nem értem mi baja :/
  • Kotomicuki
    #788
    Hali!
    Minimumon, talán... :S
    (A processzor tré, a RAM mennyisége még megfelelő, de a sebessége a DC hiánya miatt kérdéses, a vidkari nagyon minimum, a többi (Win XP) még elmegy (:D) -> gépfejlesztés!)
    A franciákkal és a koalíciós ellenfeleikkel, azaz az angolokkal, az osztrákokkal, a poroszokkal és az oroszokkal - alapesetben ennyivel.
  • Taylor10
    #787
    Még valami, ezen a gépen menne minimumon vagy közepesen akadás mentesen???

    AMD Sempron 2,8 Ghz
    1x 1 GB PC3200 DDR SDRAM 200 MHz 2x 512 MB PC3200 DDR SDRAM 200 MHz
    NVIDIA GeForce 7600 GS 256 MB
    DirectX 9
    Windows XP
  • Taylor10
    #786
    Üdv.Ebbe hány néppel lehet menni???
  • Kotomicuki
    #785
    Akkor marad az nV-mentesítés a drájverek területén, mert az összes többi ATI/AMD kártyán meg jól fut a(z eredeti) játék, tehát nem miattuk van ez a hibajelenség, HA a kártya jó. (Cuda/PhysX messzire kerülendő a veres oldalon, ott csak a Catalyst létezik! )
  • Jude666
    #784
    hátőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőő....
    kizárnám, hogy bármi baja is lenne a kártyámnak, mondom minden más fut és tökéletes.
    régen a dzsíforszomon nem találkoztam ilyennel, azért feltételezem hogy az áemdé miatt van ez
  • Kotomicuki
    #783
    Hi!
    "Becsíkozódik a kép." Ez bennem - látatlanba - a memóriahibás VGA-t juttatja eszembe, de ne nekem legyen igazam - esetleg a túlzásba vitt tuning/nem megfelelő hűtési körülmények/gyenge tápegység(?), HA jó a kártya...
    Az nV programjának feltételét ATI/AMD kártyához ellenjavallanám, ugyanis "nem szeretik" egymást, így csak a processzort terheli le, fölöslegesen.
    Ha új a kártya, akkor a beüzemelése előtt a "mélységi" nV-drájver eltávolítás szükséges - ha nV volt előtte, ha ATI, akkor is ajánlott még az írmagját is "kiirtani" az előző kártya meghajtó-programjainak - , ennek elmulasztása/hiánya is okozhat zűrzavart - a pH! megfelelő fórumán (majd) megmondják a tutit a szakik.

    A minden nép játszható moddolást ezen lap fórumán is megnézném, emlékeim szerint majd' minden lapon előjött a téma.
  • Jude666
    #782
    Egyébként tudnátok segíteni egy picit?
    Videókártyát cseréltem, most egy amd hd kártyám van, és az lenne a probléma, hogy miután elindítom becsíkozódik a kép.
    Minden fut, csak csíkos.Leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, amikor egy kamerával próbálunk tévéről képet készíteni.
    Nvidia PhysX-et is feltettem, de semmi.
  • Jude666
    #781
    Szia!
    Én még nem találkoztam olyannal, amivel minden nép játszhatóvá válna, de viszont itt lehet bogarászni a modok közül.
  • Robez84
    #780
    helló! lehet volt már ilyen kérdés de azért felteszem..

    Van hozzá olyan mod ami az összes frakciót játszhatóvá teszi, mert én nem igazán találtam.

    Előre is köszi
  • Kotomicuki
    #779
    Nem annyira bugos az, csak tiltva vagyon benne sok minden, pl. a "reklámok" miatt.

    #772-re:
    Sajna, a fiúk átestek a ló túloldalára a kampánytérkép "színessé" és látványossá tételével - hiszen egy stratégiához az nagyon kell - , ez "indokolja" az eltúlzott gépigényt - még szerencse, hogy lehet butítani. (Hogy hova vezet a "Csak még egy bőrt a rókáról!": a játék tartalma egy DLC-be és egy javításba illett volna az ETW-z, ehelyett külön játékká lett...)

    #773-ra:
    Annyit simán megér a kettő (1,5!) játék, hozzá az ingyenes DMUC meg AUM (ETW) és kész is a majdnem tökély!

    #771-re:
    +2 GB RAM (32 bit-s Op-rendszer esetén is ajánlott), meg az 1 GB VRAM-os videókártya (ekkor már a 64 bit-s Op-rendszer az ajánlott) sokat segít az FPS megugrasztásában.
  • a.carkey
    #778
    Na jó. Majd egy mod szedje ki az elmúlt kettőt. Sajna bugos az sg saját url beszúrókája ...

    Ez a link: www.empiresinflames.de
  • a.carkey
    #777
    Sorry. Ez.