1387
Vimánák, ősi asztronauták, elsüllyedt kontinensek, elpusztult civilizációk
  • Pares
    #1174
    Aztán egy idő után már csak pár évig vagy évtizedig uralkodtak, ami reálisabb, de akkor vagy máshogy mérték a régiek uralkodási idejét, vagy...
  • Pares
    #1173
    A sumer királylista alapján is az özönvíz előtti időkben a sumer királyok eszméletlen hosszú ideig éltek.

    "After the kingship descended from heaven, the kingship was in Eridug. In Eridug, Alulim became king; he ruled for 28800 years."


    Alulim - 8 sars - (28,800 years) - Between 35th and 30th century BC

    Alalngar - 10 sars - (36,000 years)

    "Then Eridug fell and the kingship was taken to Bad-tibira."

    En-men-lu-ana - 12 sars - (43,200 years)

    En-men-gal-ana - 8 sars - (28,800 years)

    Dumuzid, the Shepherd "the shepherd" - 10 sars - (36,000 years)

    "Then Bad-tibira fell and the kingship was taken to Larag."

    En-sipad-zid-ana - 8 sars - (28,800 years)

    "Then Larag fell and the kingship was taken to Zimbir."

    En-men-dur-ana - 5 sars and 5 ners - (21,000 years)

    "Then Zimbir fell and the kingship was taken to Shuruppag."

    Ubara-Tutu - 5 sars and 1 ner - (18,600 years)

    "Then the flood swept over."

    "After the flood had swept over, and the kingship had descended from heaven, the kingship was in Kish."

    Utánuk következik még 23 uralkodó, akik összesen 17980 évig utalkodtak... stb. A többit itt.
  • Pares
    #1172
    Hihetetlen, hogy ezidáig nem fogtad fel, miről beszélek. Legalább azokat a szövegeket elolvastad, amiket ebbe a topikban idéztem? De te szerintem még az Ószövetséget sem olvastad el, valószínűleg elvből, mert az is csak egy hittel foglalkozó mű, és így alapból hiteltelen, nem?
  • Zero 7th
    #1171
    Ismerték egyáltalán a zsidók akkoriban a naptárat..? Mondjuk az egyiptomiaknak volt már borzalmasan régóta, szal valószínűleg igen, de tudjuk ezt biztosan?
  • hihy
    #1170
    Nem értelek téged. Azért nem, mert te a hittel foglalkozó művekből vonsz le bizonyosságokat. Hiszen még a kat egyház is, igaz lassan módjával, kezdi vizsgálni a Biblia igazság tartalmát.
  • hihy
    #1169
    Akik nagyon hosszú ideig éltek

    A Mózes első könyve megemlít hét olyan férfit, akik több mint 900 évig éltek, név szerint Ádámot, Sétet, Énóst, Kénánt, Járedet, Metusélahot és Noét. Mindegyikük Noé napjainak Özönvize előtt született (1Mózes 5:5–27; 9:29). A mai emberek többsége talán csak egyet-kettőt ismer közülük. Ezek a férfiak az emberiség történelmének első tíz generációjához tartoztak. Metusélah, vagy más néven Matuzsálem arról ismert, hogy ő élt a legtovább, összesen 969 évig.

    A Biblia rajtuk kívül még legalább 25 olyan személyről tesz említést, akik szintén jóval tovább éltek, mint a mai emberek. Némelyikük életideje meghaladta a 300, 400 vagy még a 700 évet is
  • hihy
    #1168
    "De ha a tudatlanság és primitív fölényeskedés valakit megnyugtat, akkor legyen,"

    Én Pares úgy szoktam tenni, ha valamit próbálok valakire, valakikre ráerőltetni, akkor előtte megvizsgálom, hogy a jellemzés vajon rám igaz-e, és ha igen, inkább mellőzöm.
  • Zero 7th
    #1167
    Ah, hát ha hazudozol akkor nyilván kurva meglepő a dolog. Csak éppen nem afrikaiakat ábrázoltak, hanem saját magukat. NEKIK IS széles az orruk és vastag a szájuk, mint a niggereknek.



    De természetesen biztos vagyok benne, hogy ez a kibaszottnagy koppanásod nem fog befolyásolni a továbbiakban, már csak azért sem, mert én mondtam. Mondjuk magadtól meg hülye vagy lusta vagy utánanézni, szóval eléggé rendesen bebiztosítottad magad, hogy nehogy véletlenül szembesülj a valósággal.
  • steweee
    #1166
    azok az elfek voltak, nem jól tudom ? :)
  • TomDantes
    #1165
    Egyrészt ez belemagyarázás.
    Másrészt, mind ázsiai mind afrikai emberek eljuthattak Dél-Amerikába.Ebben semmi misztikum, semi sci-fi, semmi ufó meg űrhajó nincs. Bár erre semmi bizonyíték nincs tudtommal, de elméletileg a dolog lehetséges. Elvégre kínaiak Afrikáig is eljutottak, onnan állatokat is hoztak stb. Elméletileg, technikai szempontból megoldható lett volna a dolog, de ha ez megtörtént volna, bizonyára lenne róla például valami írásos feljegyzés a kínaiaknál. De mivel ilyen nincs...

    Azt viszont például tudjuk hogy az inkák eljutottak a csendes-óceáni szigetekre, elméletileg az is lehetséges, hogy valamelyik prekolumbián civilizáció jutott el messzebbre.

    De erre sincs bizonyíték de elméletileg képesek lettek volna rá.
  • Pares
    #1164
    Ha szerinted semmi különös nincs abban, hogy Közép-amerikaiak afrikai és kínai fizimiskájú embereket ábrázolnak szobraikon, akkor semmi.
    Ha szerinted minden vallást és mítoszt csak a természet meg a fantázia ihlette és hozta létre, kíváncsi vagyok, mi a véleményed az olyan, egyértelműen mechanikus dolgokról, mint a vimánák, vagy a védákban leírt egyéb sci-fibe illő dolgok. Ezek a történetek valamikor az időszámításunk előtti évezredekben keletkeztek. Ezért sem hiszem azt, hogy olyan technikai eszközöket, melyek tulajdonságai a ma használtakéra emlékeztetnek, sőt még fejlettebbek, csak saját fantáziájukra hagyatkozva találták ki, és nem a saját tapasztalataikat, megtörtént eseményeket próbálták leírni saját, a látottak tökéletes leírásához elégtelen szókincsükkel.

    Ui.:(ez nem neked szól) nehéz épkézláb vitát folytatni veled, mivel véleményt formálni valamiről, amiről fogalmad sincs és soha nem néztél utána az előítéleteid miatt, lehetetlen. Így számodra maradnak a primitív és trágár beszólások, ugye Zéro (mily találó megnevezés!)? Nyugi, biztosíthatlak, hogy manapság már egy cseppet sem érdekel, hogy mit ugatsz.
  • Zero 7th
    #1163
    Ja, mondjuk a hülyeségek olvasgatása helyett tanulhatnál némi vallástörténetet és történelmet, lehet, hogy előrébb lennél.

    Sikerült így 10 év alatt egyetlen okot is kiszülnöd, hogy miért is nem tekinthetjük ezt szórakoztató irodalomnak, mint a Bibliát?
  • TomDantes
    #1162
    Mi van az olmék szobrokkal?
    Igen, a legtöbb mítosz az égből alászáló istenekről szól. Miről szóljon? Honnan jöjjenek az istenek? Az élet, az égből ered. Értsd: mi kell egy földműveléshez? Napsütés, eső, jó idő,stb, mind fentről jön. Tehát az istenek is fent vannak!Nem feltétlenül az égen, de valahol fent.

    Az őskori vadászó társadalmak viszont sok esetben valamely állatot tisztelték istenként bár az akkori istenhit egész más, de a lényeg, hogy a civilizációk arra felé imádkoznak ahonnan az életet kapják!

    És attól félnek ami elveheti az életüket, tehát megintcsak bizonyos természeti katasztrófákat személyesítenek meg istenként.

    De ellenben, vannak lényegi különbségek. Egész más a prekolumbián civilizációk istenképe, mint a görög, vagy az egyiptomi. Az isteneiket, minden civilizációja a saját képére formálta. Igaz, mindenütt van olyan isten, ami jó termésért, a esőért stb. ért felelős. De a személyiségük teljesen más.
  • Pares
    #1161
    Beleolvastál már pl. Ráma egyik történetébe vagy valamelyik másik védába? Nem én magyarázom bele a dolgokat, ezek szóról-szóra így vannak benne. Szerintem nem fantázia, hanem a Cargo-kultusz ékes példája... Én vettem a fáradságot, hogy ebbe a topikba hosszú szövegeket idézzek egy olyan könyvből, melynek íróját aztán semmi olyannal nem vádolhatjátok meg, amivel engem, ezért hiteles fordítójának tartom a sanskrit védáknak, de természetesen a nagy és "obkektív" szkepticizmus közepette el sem olvastátok, és ugyan azt a belemagyarázós süket dumát nyomatjátok azóta is. De ha a tudatlanság és primitív fölényeskedés valakit megnyugtat, akkor legyen, de én nem vagyok rá kíváncsi.
  • Zero 7th
    #1160
    Ja, csak az a köcsög Zeusz kiirtotta őket.

    Küklopsz-koponya megvan?

    Egyik legviccesebb példa arra, hogy miből lesz aztán a mitológiai szörny. (elefánt, egyébként)
  • hihy
    #1159
    Hogy mit tudtak őseink.

    Táncoló épületek Amikor földrengés van a Machu Picchunál – ami nem ritka, mivel két törésvonalra épült a város -, olyankor úgy tűnik, mintha az épületek „táncolnának”. Ez annak köszönhető, hogy a város építése közben nem használtak habarcsot. A kifejezetten jó építészeti készséggel rendelkező egykori helyieknek köszönhetően áll még napjainkban is, ugyanis annyira pontosan vágták egykor a köveket, hogy még ma is tökéletesen illeszkednek. Földrengéskor azonban a kövek ugrálnak, majd visszaesnek a helyükre. Innen ered a táncoló épület elnevezés.
  • hihy
    #1158
    Noé előtt az emberek 800-900 évig éltek.
  • hihy
    #1157
    Az a baj, hogy ezeket te(ti) magyarázod bele a múlt emlékeibe, mindenféle bizonyíték nélkül. Mert ezzel az erővel mondhatnám azt is, hogy a gizai nagy piramist bizonyosan az akkor élt óriások építették. Hiszen eleget olvashatsz az egykori "dokumentumokban" óriásokról.
  • BladeW
    #1156
    De hogy konstruktív is legyek egy picit:
    http://amindenit.blog.hu/2013/12/08/agyunk_gonosz_trefai_miert_latjuk_azt_ami_nincs_is_ott
    (apofénia)

    lásd még:

    False pattern recognition
  • Zero 7th
    #1155
    Aztán majd ezer év múlva jönnek a hozzád hasonló segg hívők, akik majd jól megmagyarázzák, hogy ez dokumentumfilm, mert ilyet kitalálni nem is lehet.
  • Zero 7th
    #1154
    Ilyen ez a szórakoztatóipar, 10000 éve nem tud újat kitalálni. Azt, amit itt felsoroltál, pont kivétel nélkül el lehet mondani pl az Avengersre.
  • BladeW
    #1153
    Szerintem a UFÓ-k voltak!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    remélem ezt szeretted volna hallani
  • Pares
    #1152
    Akkor nézd meg az olmék szobrokat. A világ különböző vallásai/mítoszai meg rengeteg hasonló motívumot tartalmaznak (pl. égből alászálló lények/tanítók/Istenek, repülő szerkezetek, melyeket állatokhoz vagy ismert tárgyakhoz próbálnak hasonlítani, égi paloták/mennyei lakhelyek/mennyország, isteni superfegyverek, stb. - ezek rengeteg kultúra mítoszaiban visszaköszönnek).
    Ha a világszerte előforduló piramisokat ignoráljuk is, akkor is temérdek érdekes dolog marad...
  • TomDantes
    #1151
    Nézd, egymástól teljesen függetlenül sok ezer kilométernyi távolságban az ősember mindenhol ugyanúgy készítette a barlangrajzokat, és az első kezdetleges írásjelek is ugyanúgy alakultak ki, (képírás) aztán némelyik tovább fejlődött, némelyik nem.Ez nem jelenti azt hogy kapcsolatban voltak egymással.

    De amúgy figyelj már, a következőt értsd meg: ez semmi, nem elég hasonlóság, hogy építettek piramis forma épületeket. Az lenne a valami, ha azonos írás, ábrázolás, hitvilág, építészet, szobrászat, stb, stb lenne két egymástól kontinensnyi távolságban lévő nép között , na az lenne az igazi múlt rejtélye.

  • Pares
    #1150
    Nem fogom tovább tárgyalni, már leírtam, amit leakartam. Győzködni meg nem áll szándékomban.
    Egymástól távolságban és időben is elszigetelt, építészeti stílusukban és kultúrájukban is teljesen különböző emberek, melyek előszeretettel építettek mindenféle nehezen megépíthető komplex építményeket a saját kultúrájuk stílusában, mégis valami véletlen folytán sikerült egymás piramis építési stílusát lemásolniuk. Persze ez az egész csak akkor érdekes, ha azt vesszük, hogy régen nem volt kapcsolata Afrikának és Ázsiának Amerikával (és vice versa). Ámbár ha figyelembe vesszük az olmékek művészetét, lehet, hogy nem is olyan különös ez az egész...
  • Zero 7th
    #1149
    Mint ahogy a négyzet alakú lakóépületek, kör alakú sátrak, meg háromszög alapú hasáb tetők.

    Azt nem értem, hogy hogyan nem vagy képes tíz kibaszott éve felfogni, hogy egy praktikus forma a világ minden részén ugyanaz a praktikus forma?

    Ennyi erővel azon is retardáltkodhatnál, hogy egy kés mindenhol a világon egy nyélből meg egy pengéből áll...
  • szenyor Lopez
    #1148
    Ha magas építményt (a magas épület a hatalom szimbóluma) akarsz építeni úgy, hogy nincs lehetőséged tartóvázat építeni (ld. ma az acélvázas építményeket), akkor nincs mese: alul széles, felül keskeny formát kell felvenned. Ez ennyire egyszerű.
  • Pares
    #1147
    Pontosan azért érdekes, mert eltérő történelmi hátterű kultúrákról, vallásokról, építészeti, stílusokról van szó, amelyek sokkal komplexebb építményeket is létrehoztak, mégis ennek ellenére szerte a világban rengeteg helyen megtalálhatók az egymásra sokszor kísértetiesen hasonlító különféle piramis fajták.
  • TomDantes
    #1146
    Ajtó és tető is van szerte a világon minden házon. Így építették mert olyan nagyon sok más lehetőség nincs. Másképp nem lehetett, és nagyon másmilyen alakú épületet se lehetett.

    És a külsőleg nagyjából hasonlító kultikus épületek, nem jelentenek túl sokat, főleg hogy szinte mindenben eltérnek ezek a civilizációk egymástól. Ha sokkal több egyezés lenne, gyanúsabb lenne a dolog.
  • szenyor Lopez
    #1145
    Tudtommal az egyiptomi nagy piramisok borítást kaptak, tehát ott nem láttad a lépcsőfokokat. Sík volt. Csak ezt később elbontották.
    A piramis forma adja magát, mint legstabilabb.
    A lépcsőzetes építésnek is megvan a magyarázata: így teraszul szolgál a további lépcsőfokok megépítéséhez.
    Lépcsőre pedig szükség van, ha fel akarnak jutni :)
  • Pares
    #1144
    Igen a Dzsószerről hiányzik a lépcsősor, de a lépcsős kiépítés és lapos tető itt is megvan. A legszembetűnőbb hasonlóság a teotihuacani kis piramisok, Candi Sukuh és Monte d'Accoddi (kb. Kr.e 4000-3650) közt van, sőt még Borobudurt és Koh Kert is megemlíteném.
  • Pares
    #1140
    Olvasd el mégegyszer amit írtam. Nem pusztán a piramis formáról van szó, figyeld meg a lépcsős felépítést, lapos tetőt, az oldalon felvezető lécsősort... sok helyen megtalálhatók ugyan azok a motívumok.
  • TomDantes
    #1139
    Nem azonos a külső kialakításuk.Már azon kívül hogy gúla-piramis-forma. Egyiptomban hol láttál te olyan piramist, aminek a külső falán fut fel a lépcsősor, és a piramis tetején van a szentély? Ez nem éppen azonos.

    Az olaszországira szerintem egyszerű a magyarázat: mezopotámiai hatás. Európa nem volt elszigetelve Mezopotámiától.



  • hihy
    #1138
    Melyik korból???
  • hihy
    #1137
    Arra nem gondolsz, hogy esetleg ez a "legépíthetőbb" mértani forma??
    Az összes többivel, pláne, hogy látványos is legyen, sokkal nehezebb a helyzet. Talán a "háromoldal" lenne még, de az viszont nem annyira stabil.
    Hagyományos házak többsége szintén négy oldallal rendelkezik.
    Egyszerű, és stabil.
  • Pares
    #1136
    Mindenki abból és úgy építette meg az építményeit, ahogy az adott környezet és tudásuk engedte. De ami fontos, hogy egymástól ezer kilométerekkel elszigetelt civilizációk, amiknek elméletileg semmi kapcsolata és tudomása nem volt egymásról, nem csak piramis formákat emeltek, de még külső kialakításuk is nagyon hasonló...

    Teotihuacan:



    Candi Sukuh:



    Monte d'Accoddi:



  • TomDantes
    #1135
    Ügye azt tudod, hogy az alakjuk nagyjából hasonlít, de ezen kívül semmi de semmi hasonlóság nincs köztük? Az egyiptomi piramisokat, egymásra helyezett nagy kőtömbökből építették. Belül vannak a járatok, sírkamrák, termek.

    Míg a prekolumbián civilizációk piramisai, ha jól emlékszem úgy épültek, létre hoztak egy mesterséges dombot, halmot, foldből kőtörmelékből, és erre épül fel az épület, tehát nem egymásra rakott nagy kőtömbök vannak, de ami sokkal lényegesebb, hogy nincs bent sírkamra, se épület, az épület tetején találhatók ablak nélküli, csak ajtóval ellátott, szobák.

    Igaz ugyan, Pakal király sírhelye is a föld alatt volt, mondhatni a piramisa belsejében, de ez távolról sem hasonlít az egyiptomi piramisok sírkamra rendszerére.

    Szerintem a második képen is pont ez piramis látható, de az is látható rajta, hogy jóval apróbb kövekből épült, teljesen eltérő technológia, stílus.

    Igaz, ettől még érdekes lehet a kérdés, hogy miért piramis alak , ez nem véletlen.
    Nos, egyfelől lehet véletlen is: hiszen mégis miféle épületet építsenek? Olyan sok féle forma és alak nem igazán lehetséges.
    Másfelől, Amerika benépesülésének sok elmélete van, de ez most már hosszú lenne mindent kifejteni, ami adhatna magyarázatot, bizonyos közös ősökre...de én ezekben nem látok sok rációt, de ez személyes vélemény, senki nem tudott még eddig igazi bizonyítékkal előállni ezen a téren
    De mindenesetre az épület alakjának hasonlóságán kívül más egyezés nincs
  • Zero 7th
    #1134
    Homokkupac:
  • Pares
    #1133
    Egyiptom



    Mexikó



    Indonézia



  • Pares
    #1132


    Vajra (sanskrit), Dorje (tibeti) - "Mennykő, villámcsapás, gyémánt (kemény, elpusztíthatatlan)"

    A történetek alapján Indra villámfegyvere.