1387
Vimánák, ősi asztronauták, elsüllyedt kontinensek, elpusztult civilizációk
  • Pares
    #1011
    Nagyon érdekes, amit a másik topikodban írtál! Rengeteget írtál, ezért nem is tudom, hol kezdjek bele ebbe a roppant izgalmas témába.

    Lemuria-ról és Mu-ról hallottál-e? Hasonlóan Atlantiszhoz, a legendák szerint ezek is valami ősi kataklizmában pusztultak/süllyedtek/tűntek el. Az is lehet, hogy Atlantisz-Mu-Lemuria egy és ugyan azon ősi civilizációt jelképezi. Mindenesetre szerintem egészen biztos, hogy valami egészen pusztító dolog történhetett úgy a 10-12 ezer évvel ezelőtti idő intervallumban. A bolygószerte felfedezhető Vízözön-mítoszok, a valamiféle ősi, elpusztult birodalomról, civilizációról mesélő mítoszok és a már ténylegesen ismert (a jelenlegi hivatalos álláspont szerinti) első civilizációk kialakulása és egy csomó más, ősi globális esemény szerintem mind összefüggnek. Ha nem vetjük el kapásból a legősibb mítoszokat és legendákat, hanem úgy vesszük őket, mint valós történelmi eseményen alapuló, azokból ihletet merítő, de kiszínezett és átírt történetet, akkor igen érdekes dolgok derülnek ki. Főleg akkor, ha észrevesszük, hogy számtalan ősi legenda, mítosz, mese, eposz, stb. szerte a Földön hasonló formában megtalálható, olyan civilizációknál, amik elméletileg sose vehették föl egymással a kapcsolatot. Már magában ez az ismétlődés bizonyítja, hogy nem pusztán kitaláció a történet, hanem valami tényleg történt, valamikor nagyon-nagyon régen.

    Remélem újra fel tud éledni a vita erről a nagyon érdekes témáról, remélhetőleg az nélkül a bizonyos "faszságozó" topikromboló troll nélkül, aki a Te topikodban is elkezdte alpári stílusú ámokfutását.
  • forrai
    #1010
    A Holdról annyit már a tudomány is elfogad, hogy ~280000-300000 km-re keringett kezdetben a földtől.
    Az én árapály- számításaim szerint még közelebb indult.
    Ma a hold évi ~4 cm-t távolodik, árapály miatt. 4 Mrd éve akkor legalább 200000 km-rte lehetett csak a Földtől.
    Azonban a távolodási sebessége kezdetben 5-6szor nagyobb is lehetett!. Így valószínűbb, hogy még sokkal közelebb, 20-100000 km között indult.
    A lehetséges teóriák szerint a Föld kérgéből szakadt ki, sűrűsége ezért kisebb. Azonban azon a pályán, ahol van, nem nagyon lehetne üreges. Ez csak az UFO hívők egyik álma.
    Az okos UFO azonban nem rejtőzik a lakóbolygója mélyére. Hanem olyan nagyot választ, aminek van légköre, s így holdvilágos estén bámulhatja az eget! Vagyis, hogy az űrhajóján nem belül, hanem kívül él!
    Ahogy az ember. Az ember a legokosabb UFO, mert szép, tágas űrhajót csináltatott magának. A Földet, mesterséges megvilágitással, a Nappal.
  • forrai
    #1009
    Teljesen igazad van (Yonaguni). Mert itt eddig jóformán csak én foglalkoztam vele. (Lásd Kultúrák és tengerszint). De a topik azonnal be is fulladt.
    Talán azért, mert senkit nem érdekel? Mert nem egy UFO nénikéről szól, hanem buta régi emberek alkotásáról?
    Itt is közönybe fullad ez a kérdésed, ne félj.
  • Pares
    #1008
    Azt nem mondtam, hogy egyik se, mert azért a videóból is kiderül, hogy van 1-2, aki érdeklődik ez iránt. De azért feltűnően kevés figyelmet kap az egész. Az emberek többsége például azt sem tudja, hogy létezik ilyesmi.
  • polarka
    #1007
    Miért gondolod, h nem foglalkozik vele egyik sem?
  • phalanx
    #1006
    köszi a linket
  • Pares
    #1005
    Japan's Mysterious Pyramids (Yonaguni)

    40 perces dokumentum film a japán Yonaguni sziget partjainál, a víz alatt elhelyezkedő objektumról.

    Na vajon miért nem foglalkoznak ezzel semennyire se az archeológusok és történészek?

  • Solt
    #1004
    Lényegében egyetértek, ezért használom meglehetősen ritkán a "tény" kifejezést... a feltételezés pedig amíg jelezve van, hogy feltételezés, addig akár egy érv mentén is futtatható...
  • gothmog
    #1003
    A fő probléma nem is ez, hanem a stílus, amit Osmanagiæ előad. Mert annak semmi köze a tudományhoz, az csak cirkusz. És ezzel is csak az a gond, hogy aki hinni akar neki, az nem látja, hogy van sokkal egyszerűbb magyarázat is. Csak abban nincsen varázslat, se dicső múlt, se misztikum, és az ajándékárusoknak se hoz bevételt.
    Alap eset, hogy minden állítást ugyanolyan kritikus szemmel illik megvizsgálni. A leggyanúsabbak meg azok, amik azt mondják, amit hallani szeretnél.
  • Solt
    #1002
    Ezért írtam zárójelben, hogy nincs kizárva, hogy természetes, illetve ezért fogalmaztam feltételes módban... ;) "Ha az valóban piramis"
  • gothmog
    #1001
    És természetesen van ellenvélemény is. Csak az egyensúly miatt.
    Ez ragadott meg: "Visoèica eddig is ismert lelőhely volt: a domb tetején egy Visoki nevű középkori erődöt tártak fel, és nemzeti műemlékké nyilvánították. Az erőd római romokra épült, melyek alatt az illír törzsek emlékei rejtőznek."

    Szóval a hegyen egymást váltották az építmények, ebbe pedig akár még az is belefér, hogy valamikor -sok munkával- a hegy völgyfelőli két oldalát lehetőség szerint egyenesre gyalulják. Pl. mert nem árt látni, ki jön felfelé. De ettől még a hegyből nem lesz piramis.
  • Solt
    #1000
    Itt is itt vagy? :D Édes Istenem... egyébként rendkívül szórakoztató vagy! :D Főleg a szöveg nem értésed...
  • L Viper #999
    Itt is volt már téma.
    Ez egyáltalán nem hasonlít szőlőre.
  • Pares
    #998
    Kritikán aluli a hozzászólásod.

    "The worlds largest pyramid is rumored to be in Qin Lin county in a 'forbidden zone' of China, estimated at nearly 1,000 ft high and made of impounded earth and clay, and holding vast tombs. The Chinese govt have long denied the existence of 100 or so pyramids though the increasing tourism to the Xian tombs area (the Terracotta Army) is threatening the secrecy with tourists climbing the 25-100m pyramids for themselves.
    The government has planted trees on them to disguise them too. After outright denying their existence, the government finally admitted to the existence to New Zealand author Bruce Cathie of some 'trapezoid tombs', however a fabled white pyramid 1000 ft high has only ever been seen by a few Westerners this century."

    Továbbá itt is található egy érdekes cikk. Több helyen is utánna néztem, és mindenhol azt állítják, hogy a kínai kormány ültette oda azokat a fa palántákat, lassan már tényleg csak domboknak néznek ki. Mellesleg szvsz a szőlőhegyek máshogy néznek ki, és ha jobban megnézed, látni, hogy fákról van szó.
    Aztán ott a régebbi, több évtizedes képek, amiken látszik, hogy a piramisokon fűnél nagyobb növény nem volt található.
  • dronkZero
    #997
    Bosnyák piramis, peeersze. És akkor még azt hiszed, hogy nem vagy elveszve...
  • dronkZero
    #996
    Az mondjuk nem fordult meg a fejedben, hogy az nem fa? A szőlő például meglehetősen szereti a déli lejtőket... Meg persze, az is kurvára valószínű, hogy eddig senki nem tudott róluk, de aztán valami pártfunkci arra járt, és kiadta a parancsot, hogy mostazonnal ültessék tele féléves facsemetékkel, mert el kell őket rejteni...

    Komolyan kérdetem, hogy az isten véreres farkába jut ilyen eszedbe, hogy az ott "álcázás" rajta?
  • Pares
    #995
    De mondjuk a kínaiak a piramisokat valamiért szándékosan próbálják eltüntetni, például úgy, hogy beültetik fákkal.



    Régebben, még a második világháború idején is a korabeli beszámolók szerint még fel lehetett fedezni itt-ott kőlapokat, amik valaha a piramisok burkolatát képezték, de a környező parasztok mind szétlopták, mint gízában, így csak a ránőtt fű meg a beültetett fák maradtak.

    Csak további információnak...
  • Pares
    #994
    A Képes krónikából beszúrt képek melletti szöveg sehol nem említ piramisokat, de még Jeruzsálemet se, legalábbis több forrásból utánna néztem, és sehol nem láttam ilyenekre való utalást. Csak az adott uralkodóról vannak információk, hogy kit váltott a trónon, meddig uralkodott, mikor halt meg, hol van eltemetve, stb. Én is azt hittem, hogy ezt te tényként állítod, ezért néztem utánna, de sehol nem találtam említést piramisokról.
  • Solt
    #993
    "Én nem zárnám ki, hogy a piramisos ábrázolások az Egyiptomi hadjáratok idejének fényezésére készültek, bár ezt így leírva még sehol se láttam"

    Jól értem, hogy akkor ez a Te feltételezésed? A feltételezéssel semmi gondom, csak nem értem miért kell azt tényként állítani? Lássuk röviden mi szól a feltételezésed ellen:

    Tőlünk pár száz kilométerre délre is "található" [URL=http://index.hu/tudomany/tortenelem/pir060607/#1]piramis![/URL] A cikken kívül is érdemes hozzá képet keresni, elég beszédes kívülről... nehezen hihető, hogy az természetes forma... ( természetesen nincs kizárva ) Ha az valóban piramis, akkor okkal merül fel az emberben, hogy vajon hány ilyen lehet még, ami mellett elmegyünk... mondjuk a Pilisben... (#963) A

    Továbbá, a Képes Krónikában lévő kép alatt található szöveg semmiféle utalást nem tesz olyan dologra, amit állítasz! Ha "fényezésről" lenne szó, akkor az nem egy kis kép eldugott sarkában lenne, és minimum megemlítenék a szövegben!
  • Pares
    #992
    Nem mondtam, hogy nem lehetséges, mellesleg igenis helytálló érv, hogy hol lehetnek az ábrázolt piramisok?! Nemtudom. Lehet, hogy nem léteznek, de lehet, hogy a kínai piramisok módjára, a szándékos vagy akaratlan erdősítés, természetes folyamatok hatására beleolvadt a környezetébe. Lehet, hogy csak egyszerű dombok vannak odarajzolva (bár némelyik eléggé gúla formájú), mindenféle alap nélkül, lehet, hogy az egyiptomi piramisokat ábrázolták (bár én ezt elég furcsának találom, mit keresne a magyar királyok koronázásának ábrájának hátterében egyiptomi piramis, nemtudom, valamiért nem illik össze).
  • Pares
    #991
    Hol alkottam ez köré elméletet b+? Belinkeltem pár képet, és te voltál az, aki rögtön egy elmélettel azonosította. Nincs itt semmilyen elmélet, vagyis van, csak én nem azért linkeltem be. Érdekesnek találtam a képeket + a neten találtam turistáktól is fotókat. Belinkeleltem, bővebb komment vagy elmélkedés nélkül. Ennyi. Erre te nekemjöttél mindenféle koholt váddal, faszságozni, meg kötekedni. Jellemző.

    Ui.: "Akarom látni"? Ha tisztán le van írva több jópár ezer éves iratban, hogy repülő tüzes szekerek/paloták/járművek (pl.:Pushpaka), akkor maximum te nem akarod látni. Ja persze, a mindent megdöntő, kimerítő magyarázat: kitaláció.
  • Pares
    #990
    Már megpróbáltad nem egyszer. Nem jött össze. Mégpedig azért nem, mert nem én "találtam" ki, hanem az őseink.
  • Pares
    #989
    Engem aztán egyáltalán nem érdekelnek az ilyen modern kori, Maunika-sóba illő zufós történetek. Ne keverd ide légyszives.
  • uwu
    #988
    A Jeruzsálemi Királyság több ponton is összefonódik magyar királyokkal. Elég szövevényesek a középkori uralkodóházak ügyletei ellenkirályok, társuralkodók, és nagymesterek vonatkozásában. A templomosok magas tisztségeibe is kerültek magyarok időnként. Én nem zárnám ki, hogy a piramisos ábrázolások az Egyiptomi hadjáratok idejének fényezésére készültek, bár ezt így leírva még sehol se láttam. Mégis nagyobb esélye van mint a nemlétező piramisok ábrázolásának. A képen a papok közt mintha kivehető lenne másik piramis is ami már eléggé a Gízai piramisokra hajaz. De a képes krónika ide vonatkozó részében lévő szöveg biztos többet mond puszta találgatásnál.
  • uwu
    #987
    Jeruzsálemi Királyság
  • Solt
    #986
    Mi ez a Jeruzsálemi királyság... fejtsd ki kérlek!
  • dronkZero
    #985
    Jaj, ugyan már, ne tedd az értetlent. Ismerünk, mint a rossz pénzt. Neked mániád a szuperfejlett ókori civilizáció/földönkívüli intelligencia, mindenhol ennek a nyomait akarod látni.

    Folyamatosan ilyen őrültségeket hozol fel, mint pl most ezek a "magyar piramisok", aztán ezekből jól kifejted, hogy akkor itt ufonauták jártak, mert csak. Jó, most biztos nem ufók, hanem a Föld szívcsakrája, ami egy más típusú orbitális faszság, de ugyanaz a kategória.

    Végre egy olyan témát hoztál fel, aminek saját magad utána tudsz járni. Arra lettem volna kíváncsi, hogy ha egy ilyen balfasz "elmélet" számodra is tökéletesen bizonyossá válik, hogy hülyeség, akkor _a_többi_ hasonlót újragondolod-e?

    Látom, nem. Neked kell az a hit, hogy valami rejtélyesen szenzációs történt a múltban. Hát jó, mindegy, ha ettől vagy boldog...
  • uwu
    #984
    Persze ott van az általad képviselt idegenes vonal is, amit egyenlőre a lelki világodra való tekintettel nem figurázok ki. De mindennek eljön az ideje
  • uwu
    #983
    Hát ez az, hogy hol? :D
    Mégis szép kis táboruk van nekik is. És képzeld, mindegyik tudja a nagy igazságot, és sajnálják a többi embert amiért sötétbe vannak tartva. Ők tudják, hogy az idegenek szinte velünk élnek, a csészealjaikkal cikáznak fel-alá, és egyeseket még el is rabolnak.
  • Pares
    #982
    Azonosítatlan repülő tárgyak? Hol?
  • uwu
    #981
    Pihenjél, nem pont eről az esetről van szó. Én általánosságban beszéltem. Ez a piramisos mizéria, még nem nevezhető vallásnak. Viszont az ufómánia már inkáb.
  • Pares
    #980
    Mégis ki ver át kit? Hogy jön ez most ide? Belinkelek pár képet, szinte hozzáfűzni való nélkül, erre itt már vallásról meg elméletekről zagyváltak. Eszem megáll. Nem kötelező látogatni a topikot, "hinni" meg aztán végképp (ez esetben nem is tudom miben lehetne egyáltalán, hiszen nem állítottam semmit se)...
  • uwu
    #979
    Nem hinném, hogy rólad van szó.
    Enegem is elfog valami rossz érzés, mikor azt látom, hogy valami újféle vallással akarják behálózni a népeket. Az tök mindegy, hogy meggyőződésből, vagy haszonlesésből csinálod. Nem számít, hogy hívő vagy, vagy pap, esetleg mindkettő.
    Az emberek átverése káros dolog.
  • Pares
    #978
    Milyen "őszinte" választ vársz baszki? Elmegyek, ha lesz időm, valamikor nyáron (úgyis arra a vidékre készülök), és megnézem. Ha nem piramis, hát nem piramis, ez van. Nem fogok nagyot csalódni. De te... te paranoiás vagy. Vagy csak ennyire fontos neked a véleményem vagy az érzelmi világom?
  • dronkZero
    #977
    Jól sejtettem: nem kaptam őszinte választ.
  • Pares
    #976
    Ember, nyugi! Nem állítottam biztosra, hogy az tényleg piramis, csak a turisták, akik ott voltak, azok írták hogy annak néz ki, plussz a képek alapján nekem is olyasminek tűnik/tűnt. A képes krónikát meg csak úgy érdekességnek hoztam fel, semmi elméletet nem "építettem" köréje, nemtudom miről beszélsz. Ez már paranoia, vagy fóbia vagy nem is tudom micsoda...
    A alpári stílusod az viszont nem változott, a "faszság" még mindíg a kedvenc szavad.

  • dronkZero
    #975
    Nem hinném, hogy őszinte választ kapok, de mi van akkor, ha odamész kirándulni, megteszed, amit meg akarsz tenni (pl nemtom, hogy a személyes látogatás hogyan "erősebb", mint egy talajmechanikai laborvizsgálat), és 100% meggyőződsz róla magad is, hogy az ott NEM egy piramis?

    Szépen felépített, Képes Krónikás utalásokkal teli légvár _egy_pillanat_alatt_ dől össze. (Ami egyébként is csak benned épült fel, én már most kb az életemet tenném rá, hogy az egy hegy)

    Akkor mi lesz?

    Erősen gyanítom, hogy továbbra is hinni fogsz ebben a faszságban, meg még véletlenül sem fogja benned felvetni azt a gondolatot, hogy ha ez hülyeség volt, akkor az összes többi hasonló is az, amiben hiszel...
  • dronkZero
    #974
    Na, most, hogy néztem, működik-e a link, vettem észre, hogy a kép jobb alja felé is belóg egy sziklafal, az sokkal nagyobb, csak takarják a fák. Asszem arról beszéltem az előbb, hogy tutira fal, nem pedig a "piramisról".
  • dronkZero
    #973
    Nagyon jól teszed. Mi is nemrég voltunk arrafelé. (Ja, a képeken is rajta vagyok, hehe.)

    Most nem vagyok benne biztos, hogy az ugyanaz a szikla, mint amit távcsővel megnéztünk, de ha igen (és ez elég valószínű, nem sok egyéb szikla van arra), akkor az még véletlenül sem gúla, csak egy meredek sziklafal.
  • Pares
    #972
    Nem. De majd a nyáron személyesen is megkeresem a helyszínt.