1387
Vimánák, ősi asztronauták, elsüllyedt kontinensek, elpusztult civilizációk
  • 1sajat
    #1051
    De felmerül, mert a paranormális jelenségek jó része ide tartozik. De vannak "anomála" néven ismert kilógások is a materialista fizika területén. Azok is ide tartoznak. Tehát felmerül és szerintem mindig is voltak katonai kutatások ezen a téren. Erről aztán persze nekünk fogalmunk sem lehet, mert ezek valamiért mindig titkosak...
  • 1sajat
    #1050
    Azon kérdésekről, melyekről Saintgerman ír, nincs fogalmunk, így fel sem merül annak igénye, hogy műszereket tervezzünk és gyártsunk.
  • remark #1049
    Műszert olyan feladatokra terveznek és gyártanak, amely feladatokról van fogalmunk. Azon kérdésekről, melyekről Saintgerman ír, nincs fogalmunk, így fel sem merül annak igénye, hogy műszereket tervezzünk és gyártsunk. Ezen dolgokat majd akkor fogjuk tudományos módszerekkel kutatni, ha már legalább tízszer átestünk rajtuk, és már nem lehet úgy tenni, mintha ezen dolgok nem lennének ott.

    A fentiekkel nem azt állítom, hogy amit Saintgerman ír, az úgy van ahogy mondja, hanem csak azt magyarázom, hogy miért nem várhatjuk a tudománytól és a műszerektől, hogy felderítse a Saintgerman által felderítetlenként megjelölt dolgokat.
  • 1sajat
    #1048
  • Pares
    #1047
    Bump?
  • 1sajat
    #1046
    így ami az ézékelési tartományunkon túl van, az számunkra nem is létezik

    Ezért vannak műszereink. Azokkal sem lehet?
  • Saintgerman
    #1045
    Az utolsó mondat a helyes. Nem értjük.
    Az Egyetemes Világnak csak parányi töredékét dikódolja a megcsonkított "vevőnk", így ami az ézékelési tartományunkon túl van, az számunkra nem is létezik. Pedig a teljes energiának csak a 0,005% a az a spektrum amit fényként érzékelünk, és a többi sötét "anyag", amiről nem is veszünk tudomást. Pedig az 5 érzékszervünk határán túleső világok is hemzsegnek az intelligens (jó-gonosz) élettől. (amíg a tobozmirigyünk mûködőképes volt addig mi is tartottuk a kapcsolatot velük)

    A megjelenési formánk ebben a "fizikális világban", - ami a valós énünk (ami tiszta energia) árnyéka, vetülete - a DNS/RNS variációja dikódolja, és ülteti erre a világra. Abban a formában jelenik meg, ahogyan a DNS összelett rakva. Egy idegennek a mi világunkba való belépése, csak a világunk coordinátáinak ismeretétől függ, de a tartós ittartózkodásukhoz már szükséges egy pár számunkra nemtetsző mûvelet is...
    Arról, hogy hogyan manipulálják a világunkat már az antik idők óta, már irogattam az NWO-n, talán már ismerős ?!
  • Cef
    #1044
    Igen hallottam róluk, az ő elhagyatott kővárosukba költöztek be az inkák(vagy a maják, most pontosan nem ugrik be). Ma sem lehet tudni kik voltak pontosan.
  • Pares
    #1043
    "The blocks were so precisely cut as to suggest the possibility of prefabrication and mass production, technologies far in advance of the Tiwanaku’s Incan successors hundreds of years later."

    Tehát voltak ott valakik még jóval az inkák előtt, akik marhára értettek a legkeményebb sziklák hihetetlenül preciz megmunkálásához (miliméteres vájatokról van szó!), 100+ tonnás kövek több tiz kilométerre való szállitásához, stb. Igen, egészen biztosan voltak ott valakik, akikről manapság semmit nem tudunk. Szerintem is nézz utána, ha érdekel. Azt előre bocsátom, hogy magyarázatokat nem fogsz kapni, mivel minden archeológus értetlenül áll az egész előtt, és csak spekulálnak, hogy ki és hogyan volt képes mindezt kivitelezni.
  • Cef
    #1042
    Azért a kőkorszakból fél lábbal kilépő egy kicsit erős kifejezés, fejlettebbek voltak ők annál. Azt nem állítottam hogy csak kőszerszámokat használtak, kellett ott lenniük fémszerszámoknak is, de nem tudom, ha majd lesz időm jobban utánanézek.
  • szenyor Lopez
    #1041
    Ettől függetlenül elképzelhető olyan régi civilizáció (vagy akár több), amelyek a tudásukat magukkal vitték a sírba és annyira régen léteztek, hogy nem maradt utánuk nyom. Vagy nem értjük...
  • szenyor Lopez
    #1040
    Miért olyan nehéz tudomásul venni, hogy nem mindenben vagyunk jobbak és okosabbak, mint a régi emberek? Ma az emberiség hány százaléka tud mezőgazdászkodni? És lovagolni? Jurtát építeni? Kardozni? Mondjuk azt, hogy mivel ma nem vagyunk rá képesek, a régiek sem voltak?
    Semmi értelme összehasonlítani egy despotikus uralkodású kort a maival. Ha ma bármelyik (ál)"demokratikus" ország vezetője azt mondaná, hogy márpedig neki piramis kell vagy nagy fal, hamar leváltanák idiotizmusra hivatkozva. Anno ez nem volt kérdés. Nem tudom hányan dolgoztak az M6-os autópályán egyidejűleg, de szerintem így is töredéke annak, amennyit egy régi birodalom mozgósítani tudott, ha akart. És azért a pálya is egy monumentális alkotás...

    És igenis volak olyan technikák, amire ma aztmondjuk, hogy "jéééé így is lehet?". Az ember sokkal találékonyabb modern technológia nélkül. Pl.kövek repsztése fával és vízzel vagy igen pontos északi irány kijelölése, derékszögelés.
  • Pares
    #1039
    Jó, szerinted nem lézervágót használtak, szerintem meg tuti, hogy nem kőszerszámokkal vágtak pár miliméteres, ugyan olyan mély lyukakat a diorit szikladarabokba a kereket sem ismerő, kőkorszakból fél lábbal kilépő indiánok...
  • Cef
    #1038
    "Egész biztosan nagyobb tudással rendelkeztek, mit amit manapság nekik tulajdonitanak."
    Ezzel én is egyet értek, no persze nem lézervágóra gondolok, de az biztos hogy magas szintű tudással rendelkeztek.
  • Cef
    #1037
    A civilizációk letűntek, a bukásukkal járó anarchia során velük együtt eltűnt a tudásuk is. A tudás mindig csak egy adott területre koncentrálódott, ha az ottani civilizáció eltűnt háborúk, vagy éghajlatváltozás következtében akkor velük halt az ismeretük nagy része is. Persze ehhez általában évtizedek vagy évszázadok kellettek, de szép lassan mindenki meghalt aki tudott valamit.
  • Pares
    #1036
    Akit az egész dokumentumfilm érdekel:
    1. rész
    2. rész
    3. rész
    4. rész
    5. rész
    6. rész
    7. rész
    8. rész
    9. rész

  • Pares
    #1035
  • Pares
    #1034
    "...el sem tudja képzelni, hogy egy kis emberi leleményességgel és rengeteg munkával nagy dolgokat véghezvinni."

    Én el tudom képzelni, értelmes keretek közt. Csak néha akkora leleményesség kellene hozzá, minthogy a kutyám fogja magát, és lerajzolja a Mona Lisa-t.

    Puma Punku esetében például állitólag az ottani egyszerű indiánok épitették a ma "templom-komplexumnak" nevezett romokat, mindezt több mint 3000 méteres magasságban, fa a környéken sehol sincs, kereket nem ismertek, és a kőfejtő sincs egy köpésnyire (pontosabban 10km-re van). A kőtömbök néhány tiztől több száz tonna súlyúig terjednek, elképesztő preciz vékony furatok vannak a sziklatömbökben, és sokuk szélei úgy vannak formázva, mintha legószerűen egybeillettek volna valamikor. Mindehez nem akár milyen épitészeti tudás kellett. És kérdéses, hogy azok az indiánok, akiknek mindezt tulajdonitják, kőszerszámokkal és egyéb primitiv eszközökkel képesek voltak-e ilyet csinálni. Mellesleg ott a másik kérdés is, hogy mi a fenéért kellett olyan messzire épiteni a kőfejtőtől? Stb.
  • Pares
    #1033
    Én sem azt mondom, hogy ezeket idegenek épitették sajátkezűleg. Csak szerintem puszta primitiv kőkorszaki szerszámokkal kötve hiszem, hogy meg tudták ezeket épiteni. Egész biztosan nagyobb tudással rendelkeztek, mit amit manapság nekik tulajdonitanak.

    És nem csak az épitészet volt fejlett.
  • Saintgerman
    #1032
    Akkor talán arra is ismered a választ, hogy mitől butult el az emberiség a "régi idők" óta ?!
  • Cef
    #1031
    Nem mindről. Nagyszerű építmények. De továbbra is tartom az állításom, hogy emberi kézzel készültek, ez is bizonyítja, hogy még a régi időkben is mennyire fejlett volt az építészet.
  • Pares
    #1030
    Vagy ott van még Pumapunku, Tiwanaku, stb, sorolhatnám...
  • Pares
    #1029
    Cef:
    "Sajnos a ma embere már annyira hozzászokott a modern technológiához, hogy el sem tudja képzelni, hogy egy kis emberi leleményességgel és rengeteg munkával nagy dolgokat véghezvinni. Ebből vannak, a "nem tudom elhinni hogy ezt akkoriban megcsinálták"."

    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1248622540&no=526]#526[/URL]

    Baalbekről hallottál-e? Sacsayhuaman? Ollantaytambo? Yonaguni?
  • forrai
    #1028
    No nem. Nekem van egy könyvem, ami röviden ír róla. Az a történet az I.--II. Németországáról szól.
    Végűl is (ha igaz, amit olvastam) két akkori elméletről, azok igazi harcáról lehetett szó, .
    - Egy Bender nevű illető az üreges Föld elmélettel égett le, mert egy háborus radar kísérlete nem sikerült. Az pedig akkor, a II.-ban a végét jelentette neki...
    - A Hörbiger teoria sok tekintetben érdekes, ha eltekintünk más, nem csillagászati vonatkozásaitól.
    Mert ő azt állitotta, hogy valaha jégtömbök zuhantak a Napba, és akkor robbantak ki belőle a bolygók.
    Én hasonlóan a bolygók "Napból történő kiszakadása" elméletét fogadom el, azonban más okkal magyarázva.

    És azt állitom, hogy a bolygók jelenleg elfogadott csomósodási elmélete fabatkát se ér. De most átmegyek a Kultúrák és a tengerszint topikba, ott is "üres földgömbözhetünk". (Szerintem ugyan ez az elmélet tényleg nem igaz)
  • Pares
    #1027
    Ó, igen, neked válaszoltam, csak valahogy elfelejtettem a válasz gombra kattintani. Végül is nekem mindegy hol folytatjuk (vagy kezdjük). Válasszuk a Te topikod, fő, hogy legyen valami. Most késő van már, majd holnap írok a témával kapcsolatban.
  • Saintgerman
    #1026
    Nem'tom kire gondolsz az ürgével, de Pl Admiral Bird-nek volt egy naplója aki aszem '46 ban beröpült a Föld belselyébe, de van számtalan más info is..
  • forrai
    #1025
    Én csak egy keveset olvastam. Hogy hivták az ürgét?
  • Saintgerman
    #1024
    Nekem évekbe tellett, amíg átrágtam magamat magán a tényen. Te egy részletének töredékére fókuszolsz ? (egyébként úgy 15 éve begyüjtöttem az összes németül elérhető könyveket is erről..)
  • forrai
    #1023
    Ezzel közel egyet is értethetek.
  • forrai
    #1022
    Nagy hirtelen a WIKI-ből:
    "the theory of gravity implies that a person on the inside would be nearly weightless", vagyis amit én mondtam az előbb, hogy súlytalanság lépne fel.
    Bizonyára tudod, hogy a II. világháborúban ez a teoria (más formában) erőre kapott, és Németország sokat költött rá feleslegesen. Úgyhogy a hirdetőjét (most nem emlékszem a nevére) előbb dicsőitették, majd lágerbe zárták.
  • Saintgerman
    #1021
    az, hogy mit hiszel az az, hogy a "vevőd" mit dikódol az "egészből" de bármennyi legyen is ez, az "egész" ugyan az marad...

    Az UFO-k nem jönnek, mi magunk vagyunk az "ufok"... amit egyesek látni vélnek, azok csak a "mi" utánzataink..
  • Saintgerman
    #1020
    Amíg nem tanulmányozod hogyan is néz ki ez az egész üreges Föld, kár a szóért...
  • forrai
    #1019
    Én nem vitatom, hogy létezhetnek más életformák, (hiszen itt a Földön is). Én csak a földi emberről beszélek, és abban hiszek egyedül.
    Mert nem szeretem, ha azt mondják, hogy amit én alkotok, azt egy másik élőlény sugallta. Nem hagyom magam lebecsülni. Kell, hogy legyen embereknek ennyi önérzetünk.
    De itt mindenki az UFO-k után vágyik? Pedig jobb, ha nem jönnek. Még belénk szeretnének, és ki tudja, hogy mi derülne ki...
    Higyjünk magunkban, és tudjuk, hogy van Isten!
  • forrai
    #1018
    Rá fogok keresni, ám de én se mondtam ellent a gravitációnak.
    Te viszont igen, ha nem veszed figyelembe az egész oldalsó és felső gömbfelületek elfelé vonzását, amely ugyan kisebb, de sokkal nagyobb tömege révén a közeli fal vonzását mindig pont kiegyenlíti. Vagyis középen a gyorsulás nulla.
    Legalábbis én integráltam, és ezt kaptam. És ezt legtöbben így is tudják.
    A gravitáció tehát roppant érdekes dolog.
    És a hibádat szerintem éppen Newton "elméleti" elméleti tömegpontja okozza, amelynek a közepén a saját gravitációja nem nulla!
    Az általam javasolt "valóságos" elméleti tömegpont szélein a gravitáció maximum, a közepén nulla.
    És ezáltal a tehetelenség is megmagyarázható azonos tömegponttal. (Lásd Fizika és csillagászat topik).
  • Saintgerman
    #1017
    A becsléseidnél láttak már talán valószinûbb infok is napvilágot. Pl. az, hogy az emberiség nem földi eredetû.. talán 800 ezer éve érkezhetett ide egy humanoid faj, amikor a Földön akkor már rég egy hi-tech hüllő faj élt... de akik ismerik az "elméletemet" ezt már tudják..
  • forrai
    #1016
    Ugyanis az égitestek középpontjában: a legnagyobbakéban is- a gyorsulási vektor nullához közeli értékü, miközben a nyomás és hőmérséklet roppant nagyok. Ha most a földi kéreg kupolaszerűen mégis kibírná ezt a szörnyü nyomást, és alul se bontódna meg, formázhatna persze egy űrhajót a Föld. Csakhogy azt még méteres méretben is ötvözött fémekből készítik, itt meg 12700 km-röl van szó.
    Ha mondjuk a kéreg és a köppeny súlyát gázzal is ellensúlyoznák, annak a nyomása 100 km kéreg vastagságnál 12000-50000 bar lenne...
    Ha meg egy vulkánkitörésnél ez a nyomás kiszabadulna, még a Földet is kilökné a pályájáról, a légkörét meg elfújná...
    Ugyanígy a Hold esetében is. Amikor az amcsi ürhajósok felugrottak (ha felugrottak), akkor- ha a Hold üreges lenne, drótkötéllel se lehetett volna visszahúzni őket.
    Vagyis az nem zárható ki, hogy ilyen- olyan barlangok legyenek benne is, de gömbszerű hatalmas üreg a közepén, az szerintem is kizárható.
    Szóval szerintem azért nem minden képes létezni is, ami egyébként elképzelhető.
  • Saintgerman
    #1015
    A Hollow Earth-ra gondoltam (keress rá, rengeteg kijön). Nem mond ellent semmit a gravitációnak, ugyanis a kéreg (mint a dióhéj) a bolygón belül is kifelé a kéreg tömege felé vonz, úgymint kívülről..
  • forrai
    #1014
    Az előző válasz Paresé volt, ez meg Saintgermané.
    Nem tudom, mit értesz üreg alatt?
    Bányajáratok szerűt, esetleg nagyobbakat is el tudok képzelni. De a Jules Verne szerű gömbszerű föld alatti világot nemigen, mert annak rengeteg fizikai tény mond ellent, kezdve a kontinensek vándorlásától. Egyebek között abban a belső gömbi világban képzeld, alig lenne gravitáció, vagyis inkább súlytalanság lenne, mert a vonzás mindenhol kiegyenlitődne.
  • forrai
    #1013
    Csak feltételezem, hogy nekem válaszoltál?
    Az nagyon jó lenne, mert egyik kedvenc témám ez.
    Csak az a baj, hogy az alapképek és elvek ott vannak. Hozzam őket át, vagy folytassuk ott?
    Vannak becsléseim, amely szerint valamely emberi társadalom "életkora" 200000- 300000 év. És a miénk éppen most született (ezt biztosan tudom, az internettel).

    Volt e előzmény? Az milyen volt?
    Ha leragadok az ősi mondáknál, mindig elámulok.
    Természetesen nemcsak Mu, de Mumu, és Mumumu^2 is lehettek, ha az óceán szint 130 m-t nőt.
  • Saintgerman
    #1012
    Szerintem nincs itt semmi ellentmondás, ha nem azonosítjuk magunkat a Proszelének őseivel, akik egy teljesen más időben élhettek itt. A Hold lehet sokkal öregebb a Földnél, ha nem a Naprendszerből származik. Vannak infok, miszerint a Hold egy távoli csillagképből lett "ideutaztatva" (az indokot itt nem részletezem), ami egybevág sok ősi indián törsz elbeszélésével is. (lásd pl Credo Muttwa)
    Az üreges bolygók "teória" a másik dolog, amiben hiányos (vagy szándékosan elhallgatott) a "tudásunk". A bolygók formálódásában nem vesszük figyelembe a "szupermatéria" jelenlétét, ami a formálódásban lévő masszát belülről nyomja kifelé, majd egy héjjá vagy kéreggé nyomott forma után egy centrál energia (mint a nap)ként helyezkedik el a két pólust szabaddá téve....
    Tudom egyenlőre ez még túl bizzárnak hangzik, de hamarosan már sokan tudni fogják, hogy nem csak a Hold, Föld, Mars, de talán az összes bolygó nem csak üreges, de lakott is...