1387
Vimánák, ősi asztronauták, elsüllyedt kontinensek, elpusztult civilizációk
  • BladeW
    #1254
    Csak nem az indexről jöttél?
  • Saintgerman
    #1253
  • Mr Boswell
    #1252
    Megfogom.
  • Saintgerman
    #1251
    A tudósok pénzért dolgoznak, úgy hogy jobb lenne, ha meg hagynád a kenyerüket..
    Ha viszont azt fejtenéd meg, hogy mi céllal épültek, a tudósok sem halnának éhen, és mi is okosabbak lennénk..
  • Mr Boswell
    #1250
    Megfejtek néhány rejtélyt a múltból, hogy kevesebb maradjon a tudósoknak.
    A Gízai és szakkarai piramisok nem északnak vannak tájolva, hanem nyugatnak. A piramisok keleti oldalára építették a templomaikat, amik fölött magasodik a monumentális emlékmű. A piramisok belsejében lévő kamrák is kelet-nyugattájolásúak.
    Más téma. Piri Reisz térképén, az Atlanti-óceán közepén látható, egy kb. 300 km átmérőjű sziget. Az elfogadott álláspont szerint a térkép a korához képest túlzottan részletes, de pontatlan. Az Én számításaim szerint a sziget az É 11 fok 56’, Ny 38 fok 34’ koordináták alatt található. Rajzoljunk egy földgömbre (nem térképre), vagy a GoogleEarth-ba az adott pont köré 150 km-nek megfelelő sugarú kört. Menjünk vissza Gizába és bármelyik piramistól húzzunk egy 7400 km-nek megfelelő egyenest nyugati irányba.
    A következő helyszín Babilon (32 fok 32’35”É, 44 fok 25’01”K). A város nyugati oldalán található a mesterséges templomdomb. Tőle keletre 2,6 km-re szintén egy mesterséges domb, a kettő között pedig a különböző korok béli építmények. A két dombot összekötő egyenest meghosszabbítva 8660 km-re megtaláljuk a szigetet.
    Látogassunk el Stonehenge-hez. A tudóscsoport 3 éves kutatással megállapította, hogy a létesítmény a téli napforduló napkeltéjéhez van tájolva. Nem tévedtek, de tegyük félre az információt későbbre. Kövessük a piramisnál alkalmazott gondolatmenetet. A sugárúton belépve a létesítménybe szembe láthatjuk az oltárt, ami fölé magasodik a célszemély. Tehát a sugárutat meghosszabbítva, áthaladva a kőkör tengelyén 5450 km megtétele után megérkezünk a szigetre.
    Ferraqudó, Portugália (38 fok 27’12”É,7 fok 22’15”Ny). A település határában, szépen restaurált négyzet alakú, 6500 éves „kőkör” található. A kelet-nyugati átló irányában 4250 km-re megtalálható a sziget. Ehhez a létesítményhez nagyon hasonlít a Sisian mellett lévő kőkör (39 fok 33’06”É, 46 fok 01’43”K), aminek az átlóját meghosszabbítva szintén a szigethez jutunk el, 8700 km megtétele után.

  • TomDantes
    #1249
    Ez az index.hu-ra jellemző, mert már jó sok évvel ezelőtt is ismertem ezt a teóriát, hogy fellocsolták a homokot, és szó sem volt megtisztulási szertartásról. Nem tudom honnan vesznek ilyen baromságokat az index-nél.
  • fonak
    #1248
    "eddig azt gondolták, hogy egy megtisztulási rituálé részeként locsolta a vizet a szán elé"

    LOL, azért ez jellemző. :)
  • Katalizátor
    #1247
    Hmmm...
  • precision
    #1246
  • Zero 7th
    #1245
    Te pontosan ilyen oldalakat olvasgatsz, csak még ahhoz is hülye vagy, hogy felismerd.
  • hihy
    #1244
    JÓ. Remélem lesz is aki értelmezi.
  • hihy
    #1243
    +tiltólista dolog egyenlő--bazzmeg, nincs érvem
  • precision
    #1242
    a píből kivonva az aranymetszés négyzetét megkapjuk a könyök hosszát méterben
    azt pedig az egység sugarú kör átmérőjét 1 méternek véve kapták meg

    lehet, hogy tényleg véletlen... :)
  • gforce9
    #1241
    A könyököt vezették le a méterből a métert meg a piramis adataiból. Mindenesetre blama, hogy a film írója nem ismerte fel azt a logikai bakit, hogy egy önkényes mértékrendszert, 'a métert' ismerték, viszont a pi értékében elég nagyot tévedtek, ami viszont nem önkényes érték, hanem egyíetemes állandó, ha körökről beszélünk. Elékpesztő logikai hiba ez.Emiatt nem stimmel a mondanivaló sem, már ilyen egyszerű megfontolások alapján sem.
  • precision
    #1240
    nem emlékszem már, hogy a videóban mivel magyarázzák, hogy ismerték a métert... rég láttam már... talán a könyök méretéből vezették vissza?
  • gforce9
    #1239
    A pi egy matematikai érték ami minden nép történelében egyformán megjelent ahol ismerték a kör fogalmát. Mindenhol másképp keresték a pontosítást. És csak viszonylg későne lett felírva pontosan a 3.1415. Egyébként logikailag hogy jön össze hogy a pi-t elcseszik ami egy univerzális dolog (3.16-nak gondolják 3.14 helyett) de a métert meg ismerik ? :)
  • gforce9
    #1238
    Viszont ismerve azt, hogy az egyiptomiak csak kerek törtekkel számoltak (ami jósolható eredményít adott) a piramis aránya során valószínűleg ilyen számokat kerestek. Ami a linkeden álló 9-10 árany. Na csak megleltem a marhanagy misztikát benne :)
  • precision
    #1237
    én egy szóval sem mondtam, hogy misztikus
    csupán azt, hogy tudatosan használták ezt a számot még akkor is, ha csak származtatták, és nem úgy hivatkozták rá mint pi
  • gforce9
    #1236
    A 640 és 960 is számított adat, hülyeséget mondtam. ELőfordul. :)
  • gforce9
    #1235
    Már ne is haragudj, de az általad linkelt oldalon is leírják, hogy származtatták. Lövésük sem volt róla. próbálták a területszámításnál közelíteni. Nem jelent meg náluk, mint pi. Az meg hogy a kerület és a magasság között arány van ezt nem is vitattam. Viszont onnantól, hoyg ez az arány megvan, az összes külső piramisadat ebből származtatható. Az aranymetszésen át bármi. Azért annyi amennyi mert ekkorák az alapadatok. Hogy az alapadatok miért annyik amennyik? Ott a válasz a linkedben. Az oldalhossz és a magasság pontosan ugyanazt az arányt adja, mint a korabeli "pi" megoldóképletük. Mármint a 640 és a 960. Tudom ez kevésbé misztikus magyarázat, de legalább van rá írásos emlék. :)
  • precision
    #1234
    oké

    a nagy piramis egyik oldalának hossza 232,4 méter, a kerülete így: 929,6 méter
    a magassága 146,7 méter

    a "felfedezés" szerint a kerület osztva a magasság kétszeresével kiadja a pí értékét... 929,6 / (146,7*2) = 3,1684

    az egyiptomiak a pí értékét 3,16 -nak tekintették... forrás: link

    tehát ha nem ilyen széles egy oldala a piramisnak és nem ilyen magas akkor nem jön ki ez az arány... elég ha csak az egyik más és nem ez az arány jön ki... építhettek volna mondjuk alacsonyabbat is, vagy magasabbat is... nincs ebben semmi számmisztika, csupán tudatos tervezés
  • gforce9
    #1233
    Nem, nem kellett ismerniük. Ugyanúgy ahogy a derékszögű háromszög felrajzolásához sem szükséges ismerni Phitagorasz tételét. Ezek az adatok származtathatók másból. A métert pedig sem értelme nincs hogy ismerték volna, sem pedig bizonyítékot nem szolgáltat erre a film. Valami 2 adatot kivonnak és az méterben kerek számot ad. Ezt véletlennek hívják. Arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi mértékegységrendszerünk (hosszúság a kerület 40milliomod része, másodperc kb 1 szívverés) tök önkényes és semmilyen természeti állandóval nem összecsengő dolgok. Többek között emiatt annyira bonyolultak a fizikai képleteink, mert a mértékegységeink önkényesek. Egyszóval számmisztika a köbön a film+belevive származtatott adatokat, amiket a geometriai ismeretek híjján néző közönség azt hiszi, hogy azok tervezett dolgok, holott az alapatadokból következnek.
  • precision
    #1232
    nem számmisztikát csinálnak belőle, csupán az a lényeg, hogy a piramis építői és/vagy tervezői ismerték a pí -t, az aranymetszést és a métert is
    és mindenki tudja, hogy a matek miatt jön ki az egyikből a másik :) de hogy ez így legyen a tervezésnél figyelembe kellett venni ezeket a számokat és arányokat
  • gforce9
    #1231
    Láttam a filmet, a probléma, a lagnagyobb hiba amikor a piramis adatait kezdi el sorolni végnélkül. A gond, hogy 2-3 adat után a többi származtatható. Egyszerűbben fogalmazva, ha 2-3 alapadat adott, a többi már annyinak kell legyen ilyen a matek. A filmben meg számmisztikát csinálnak belőle. Emiatt a film cseppet sem hiteles, viszont aki nincs képben ezekkel könnyen megtéveszthető. Javasolnék először egy matek-geomatria órát a film megnézése előtt, utána az ember kiröhögi.
  • precision
    #1230
    itt van magyarul teljes egészében: http://www.youtube.com/watch?v=EOvkFLK1fn0
  • Pares
    #1229
    Te komolyan azt hiszed, hogy én ilyen oldalakat olvasgatok? Jó, akkor nincs is miről beszélni, értetlenebb vagy, mint eddig gondoltam. +tiltólista.
  • phalanx
    #1228
    rosszat raktam be ez az első rész: http://vimeo.com/74887398
  • phalanx
    #1227
    nem olvastam végig a topicot, nem is fogom, (ezért elnézést ha már volt postolva) de a napokban újra belefutottam egy régebben látott dokumentumfilmbe, másodjára is érdekesnek találtam, ezért berakom ide :)
    tehát: http://vimeo.com/75290991
  • hihy
    #1226
    Már akinek kacsa.
    Ugyanis nagyon hivatalosnak tűnik egyesek szemében, mivel olyan cég, mint a NASA, azonkívül "tudósok" szerepelnek a cikkben.
    Tehát TUTI, hogy igaz.

    Ezeket nevezem én rothadék oldalaknak, médiumoknak.

    Pares véleményére lettem volna igazából kíváncsi.
  • precision
    #1225
    hát mivel sem a nasa oldalán sem egyéb nagyobb hírportálon nem találkoztam ezzel a hírrel így nyilván kacsa az egész
    eleve miért foglalkozna a nasa egy képpel :) hülyeség...
  • hihy
    #1224
    Jó benne a Coca-cola, Firefox.
  • hihy
    #1223
    Van érdekesebb a Nazca-vonalaknál
  • hihy
    #1222
    Mi a véleményed erről?? NASA!!!!
    A NASA közzétette a Guadalupei Szűzanya kegyképpel kapcsolatos vizsgálatainak eredményeit. A kegyképen szemorvosi műszerekkel történő vizsgálattal megállapították, hogy Mária szemének retinája fény hatására – az emberi szemhez hasonlóan – kitágul és összehúzódik. A tudósok továbbá megállapították, hogy a szövet hőmérséklete, melyen a kegykép látható, állandóan 36,6 fok, mint egy egészséges ember testhőmérséklete…

    Nekem van véleményem, de a tiedre vagyok kíváncsi.
    Tele a cikk tudósokkal, NASA-val(?!)
  • hihy
    #1221
    Igazad van, DE!!
    Gondolom azért írsz, hogy megoszd a gondolataidat másokkal, vállalva az esetleges vitát sőt még az elutasítást is. Igaz??
    És, ha te pl eleve elutasítod azon feltevést, hogy a világon a piramisok építése ésszerűség alapján történik, akkor te sem vagy különb azoknál akik csípőből elutasítják az idegenek közreműködését.
    Nekem ezzel kapcsolatban az az álláspontom, hogy amíg nem találnak, mutatnak fel bizonyítékokat volt, avagy mai létezésükre, addig számomra csupán egy a sok teoria közül.
    Mint pl a torz koponyájú gyermekek. Számtalan oldal, blog, még itt is foglalkoznak vele úgy, hogy azok bizton azért akkorák, mert az idegenek "lenyomatai". És hiába nyomatják eléjük a bizonyítékok garmadát.
    Vagy az üvegkoponya. Azt is megvizsgálta a tudomány, de a hülyeség irányában továbbra is maximális.
    Abban megint csak igazad van, hogy rejtélyes hogyan építették fel a piramisokat, mi célt szolgált a Puma Punku, avagy hogyan "rajzolták" le naczai vonalakat, meg még számtalan.
    Addig azonban míg nem mutatnak fel megdönthetetlen bizonyítékokat, addig a "tettes" az emberiség marad.
  • Pares
    #1220
    Pedig egyszer már megjárta a Banamákat...
  • Pares
    #1219
    Hogy Zero? Ő már jó ideje az Sg+ tiltólistám tagja...
  • Pares
    #1218
    Ezt úgy írod, mintha én akartam volna másra erőltatni a saját nézőpontom. Meglátásom szerint ez pont fordítva történt. És különben is: senkit sem kényszerítenek, hogy belépjen a topikba, vagy hogy elolvassa, amit írok (vagy mégis?). Ha nem tetszik valami, tessék továbbállni...
  • fonak
    #1217
    Lehet, hogy fizetett ügynökök fejtenek ki ellenpropagandát


    Ja, majd pont az sg-n, ezen a hatalmas látogatottságú fórumon.
  • traktorista
    #1216
    Lehet, hogy fizetett ügynökök fejtenek ki ellenpropagandát. :)A másképp gondolkodók elleni fellépés egyik leghatásosabb ellenszere a nevetségessé tétel, idiótának minősítés. Az ocsmány stílus pedig lehet álca, hogy ezek sérült lelkületű magánemberek és csak önkielégíteni járnak ide.
  • precision
    #1215
    ...vaaaagy esetleg ne járj olyan topikba ahol idiótak idiótaságokat mondanak... amúgy is menthetetlenek vagyunk, mit fárasztod magad a megtérítésünkkel? vagy kinek képzeled magad? valami intellektuális prófétának? iszonyatosan nagyképű vagy és felsőbbrendűnek hiszed magad, ami egyfajta jele a butaságnak

    persze, ez egy fórum, bárki leírhatja a véleményét a netikettet betartva, amire te fittyet hánysz, mégsem láttam még a neved mellett soha még csak egy fél sárga felkiáltójelet sem... ez is érdekes :)