19747
  • pointer4
    #307
    Jaaa, s tééényleg :D
  • mcmoha
    #306
    Gumikopas.:)
  • pointer4
    #305
    Itt, mit kell észrevenni ?
  • mcmoha
    #304
  • symbol
    #303
    nah a régi accal írok most, mert az újjal nem tudok még.. :/ [nem beszólni, a régit az után nem fogom természetesen használni, de ott va/lesz, hogy ő voltam én... :)]
    rFactor 2 Tire Damage WIP images and information


    Tim Wheatley:

    "Did you just flatspot your tire? Is the rubber beginning to grain? Having a hard time feeling out the handling to discover what the problem is? Not anymore. Just open your eyes.

    This is something I've certainly never seen before and is another one of those things that makes my jaw drop.

    If you flatspot a tire in rFactor 2 not only will the flatspot be simulated, it'll be simulated in the spot you actually wore down. Not only that, but it will be visually represented in the spot you actually wore down.

    If you are wearing out your tires and they're beginning to grain on one side, you'll see that graining on one side.

    Whatever damage your tire has, you'll see it, you'll feel it.

    Below (uploaded to twitpic due to size) the image is a series which show the code in it's most basic form (general tire wear)."

    ez egyre jobb és jobb lesz... :)
  • lac coo
    #302
    Hiszem ha látom ! :)
    Meg ez mit sem ér, ha rákormányozni kell a fizikában, nem ellen .....
  • unrealnoise
    #301
    Gondoltam. :D A száradás attól is függ attól hol éri a nap hol nem, a felgumizódás (a legvégén) és minden más is függ a járgányoktól, mennyi halad át és milyen nyomvonalakon. Teljesen dinamikus.
  • lac coo
    #300
    Ezért?
    Szerintem ez egy sima maszk ami adott idő alatt áttűnik, azt jóvan :)
    Minden esetre semmi extra ....
  • unrealnoise
    #299
    Őőő. :D azt hittem nagyobb tolongás lesz itt azért. :)
  • unrealnoise
    #298
    hivatalos promo és nem paráznak "betenni" egy kis ferrarit. :D
  • mcmoha
    #297
    Itt az uj.

  • unrealnoise
    #296
    Videó törölve lett, nem volt elég részletes Tim szerint, a youtube sokat rontott az összképen... Hétfőn elvileg hivatalosan letölthetővé teszik, gondolom FULL HD-ben.
  • unrealnoise
    #295
    Az esőfüggönyön úgy néz ki nem kell tuningolni XD
  • unrealnoise
    #294

    végre valami!! :D jó lesz ez :D
  • cselt
    #293
    Én már nem bízom semmiben, majd akkor hiszem el, ha már rányomtam az rFactor2.exe-re :D
  • symbol
    #292
    kamu? kicsit hihetetlen lenne ha márciusig megjelenne. bár lehet mégsem. elvégre majd 50%-os valószínűséggel elkészült 2010 végére.

    fromTim Wheatley <[email protected]>
    [email protected]
    dateThu, Dec 23, 2010 at 5:42 PM
    subjectRE: i ordered a 2 for 1 copy
    hide details 12/23/10

    Hi,

    I’ll be sending them any moment now. rF2 will be out in the early months of 2011.

    Thanks,

    Tim

    ........................................
    Tim Wheatley
    Image Space Incorporated
    rFactor | Sales & Marketing
    E: [email protected] M: +1(708)925-8130
    Office Hours: 9am-6pm, Monday-Friday. Chicago, USA.
  • Alexease
    #291
    Engem nem nehez, mert mindenhol Alexease vagyok:)
  • symbol
    #290
    bár téged megtaláltalak az "esősnél" :D
  • symbol
    #289
    beteg :D milyen névvel vagytok fent :)
    csak jó lenne követni ki mti hol szólt hozzá, ha tette, vagy épp milyen mod érdekli vagy etc.etc. :)
  • Alexease
    #288
    Login/password kellene, vagy csak hogy milyen nevvel vagyunk fent?!:)))))
  • symbol
    #287
    isiforums.net-en fenn van valaki közületek? ha igen az megadhatná az ottani accát. :)

    az enyém egyébként unrealnoise
  • Alexease
    #286
    Nem eroltettek meg magukat:)
    Raadasul erosen Photoshop-olt;)
    De legalabb, lathatunk uj autot, ami ha benne lesz, akkor ismet egy kis plusz, liszenszelt valami;)
  • Alexease
    #285
    BUEK!!
  • symbol
    #284
    legalább valami. :D nem viszik azért túlzásba, de majd talán ünnepek után kicsivel...
  • mcmoha
    #283
  • mcmoha
    #282
  • Alexease
    #281
    Hogy mennyire lehet majd tunningolni a regieket, az passz;) De valoszinuleg, eleg jol, mivel az infok alapjan nem irtak ujra az engine-t, csak frissitettek, bovitettek, javitottak. Igazabol csak az DX9 lehetosegeibol hasznalnak ki megtobbet, es a DX7/DX8-at dobjak.

    Igy igazabol csak jonehany uj shader-t kell "megtanulni", atallitani stb.;) Persze, ez fugg az esos megoldastol is. A SimBin esonel kellett egy teljesen uj reteg az aszfalt fole, amin a tukrozodes volt. Esetleg ezt kell majd pluszban ramodellezni.

    Az idojaras, az eso es az uj latvany effektek, csak nehany potmeter az editorban, effect es postprocess tunning, beallitas;)
  • bosco05 #280
    Én abban reménykedek, hogy lesznek frankó cross pályák jó nagy dögökkel. Van jó pár amcsi cross széria és nagyon érdekel. Gyárilag tuti nem lesz, de rf1-re is voltak próbálkozások, csak valamiért a pályákat nem lehetett jól megcsinálni rá. Nem értek hozzá, csak olvastam, hogy ilyen sorozatokra rf nem alkalmas, nem tudom miért, ti többet tudtok róla, de remélem rf2-ben lesz jó kis terep széria is :)
  • symbol
    #279
    jogos. igazából problémám nincs is a dologgal, én csak jól kidolgozott pályákat szeretnék. sokat. Remélem tényleg frankón fel lehet majd tuningolni a régieket, mert amúgy egyre elavultabb lesz az egész, ami sem az eladásoknak sem semmi másnak nem tenne jót.

    Még jó, hogy nagyon populáris játék az rFactor a szimesek, így a rengeteg már elkészült és készülő pályák közül egyre több színvonalasat tarthatunk majd meg. talán az rf2 még jobban beindítja a moddereket, pályaszerkesztőket.
  • Alexease
    #278
    Igaz, semmit sem mondanak, de ha szereztek volna palyaliszenszeket, az csak reklamoznak, az azert nagy dolog lenne.

    De mivel nincs reklam, igy valoszinusitheto, hogy nem lesz benne liszenszelt cucc (talan 1 F1-es, amirol magyaraztak valamit). Maradnak az eredeti rF1-es palyak felujitva, es talan 2-3 az uj sorozatokhoz (terep, gokart stb.).

    Uj palyat nem nagyon kell gyartani, igazabol mar minden letezik az rF1-hez:) Majd azokat kell feltunninolni, de azt csak akkor, ha megjelent a program.

    Persze, lehetne mar most modellezni uj palyat hozza, de mivel ugy sem ismertek az uj texturazasi, shaderezesi dolgok, a modellnel meg is allna a dolog;)
  • symbol
    #277
    rf1 hez rengeteg pálya van meg etc, ami szép és jó, de szvsz nem sok éri el még a GTR evos szintet sem. Jó, oké, a Simbin játéka újabb meg etc. DE. ugyanaz a motor hajtja őket, magyarán az rf-es pályák is lehetnének olyanok mint a Race On-ban mondjuk.

    Arra akarok utalni, hogy hiába tud sokat majd az rF2 motorja, ettől még nem lesznek fűcsomók majd a pálya mentén, nem lesz olyan kidolgozott semmi sem.

    Magyarán jó lenne minnél több pálya az rF2-be. Járgányok lesznek minőségiek dögivel, az tuti.

    Valamint jó lenne ha nem csak duma lenne végre az hogy a játék után még jön egy két cucc a játékhoz.

    Valamint jó lenne, ha valahogy megoldanák, hogy ne lehessen lewarezolni a cuccot, ezt a mai napig nem értem, miért nem oldják meg...

    örvendetes viszont hogy "könnyű" lesz az rf1-es pályákat feltuningolni, úgy néz ki nagyon ügyelnek arra, hogy a már befektetett munka ne vesszen kárba.

    viszont akkor tök jó lenne ha lenne már egy pályalista, mert én pl tuti felkúrnám az agyam ha dolgoznék valamin egy vagy fél évet, mire az rf2-es team egy héttel a megjelenés előtt közli hogy az is benne lesz teljes pompájában.


  • mcmoha
    #276
    Ezek mar regi hirek, de hatha nem mindenki olvasta annak idejen.;)

    "Details in a nutshell:

    - There’s a less than 48% chance that rFactor 2 will be released in 2010

    - ISI will be adding more licensed content post-release

    - The new AIW system allows multiple paths depending on car type and driver style

    - rFactor 2 will be using a technology called “RealRoad”, a dynamic racing surface allowing rubbering in of tracks, marbles, drylines during rain races & more

    - The title will be using DircetX9, the DirectX 7 & 8 options known from rFactor will be abandoned

    - rFactor Light will return with rF2

    - rFactor 2 will be having built-in mod tools, making modding easier (see screenshot of the new “rFTools” module below)

    - rFactor 2 will have no built-in server for multiplayer races, the dedicated server method being the only option"
  • lac coo
    #275
    ..már amikor nem fagy halálra! :DDDD
  • Alexease
    #274
    Persze, annyi kulonbseggel - ha igy jobban megnezem:P - hogy az inkabb csak AIW editor:D Ebben azert sokminden mast is lehet allitani (vegre).
  • Alexease
    #273
    Az rF1-ben is ilyen, bar ott kulon exe-vel indul.
  • mcmoha
    #272
    Ebbol a kepbol arra lehet kovetkeztetni, hogy a DevKit eleve bele lesz epitve a programba. Azt is megigertek a jatekkal egyut kiadnak egy "tutorialt" amiben pontosan leirjak hogy kell az rF1 palyait attenni.

  • symbol
    #271
    nah jah, ott valami boxutcás képet hoztak fel promo gyanánt (túlzásba is vitték...), lehet azóta is csak rajzolgatnak :D
  • lac coo
    #270
    GTR3 hoz valami saját fejlesztésű motorról volt szó, nem tudom mi van vele azóta .... Szerintem semmi :DDD
  • lac coo
    #269
    Mondjuk , hogy ne csak szídjuk őket, az rF hatalmas lépés volt az F1C-hez képest, fizika és grafika terén, ha ez is "annyival" lesz jobb akkor nem lesz ok panaszra ...
  • symbol
    #268
    állítólag "könnyű" lesz az rF2 extráit ráültetni pályákra, autókra, etc.
    nem állítólag már készülőben van több komolyabb mod is, WSGT pl már eléggé kifejlett állapotban van, ők igazából már csak az rFactor 2-re várnak :D

    Igazából minnél több mod jön annál jobb, igy valószinű, hogy lesz pár pöpec munka. én amire nagyon kíváncsi lennék még, az az AI, beosztásomból is adódóan előtérbe került/kerülhet, hogy többször is AI ellen fogok mókázni.

    Viszont azért kikerült pár kép ami érdekesen hat. itt nézzetek meg pár olyan képet amin fű van, sehol egy fűcsomó, fűszál. ez így még elég gyér. bár lehet ezen is tuningoltak azóta, de még a Simbin is többet kihozott az előző motorból, pl a Race On meg a GT evo tűrhetően néz ki, kivéve persze pár dolgot amit a motor lehetőségei korlátoznak.

    egy valami nagyon kiváncsi lennék. GTR3-at már készitik, valszeg nagy durranásnak szánják (grafika, összetettség, meg etc, nemtom), de az valszeg még (már) nem az rF2 motorjával megy, igy felmerül a kérdés, hogy most a Simbin feltuningolja a gmotor1-et totál maximumra (Shift-nél sikerült ugye szépre másoknak sok pénzből :D), vagy akkor most mi van?