378
Wifi antenna boosting - modding- crack - képek/vidik , segitségek trükkök stb.
  • Petka
    #255
    Nekem vannak ubi cuccaim (5ghz) eladók, ha esetleg érdekelnek valakit :)
  • mx5 kevin
    #254
    Itt sok mindent kell mérlegelni,először is vannak szabványok IEEE802.11a/b/g IEEE802.11n most rákötök egy eszközt (ha fogni akarsz) ami tudja pl a IEEE 802.11g, IEEE 802.11b szabványokat de az adó nem ezen szabvány szerint sugároz nem biztos hogy megtalálják egymást működik stb.Sok Wifi jel befogásához normális Wifi antenna kell 18db fölött ami az adott frekvenciasávra van készítve Pl Tp-Link TL-ANT2424B, a 5Db es kategória vakarózni jó azok a dobozszerű Tp link antennák meg egyenesen gagyik senkinek nem ajánlom.Rákötsz egy Wifi kártyára egy minimum 10db es antennát azzal kell kísérletezni belevágni nem szabad, csak úgy forgatod több helyen megnézed több mindent befog fogni. Rákötöd Pl ezt a TP-Link TL-WA5210G Acces pointot ez elég sok szabványt nem tud lehet hogy elég sok routert nem is érzékel. Másrészről Itt adni venni kell jó vételhez jó antenna kell, ha az adás gyenge oda erre a frekvenciatartományra megfelelő Wifi erősítő kell 2400 MHz-2500 MHz amit boltban nem adnak de lehet venni.Kansens,Wifi city Stb boltban nem kapsz rosszat fogsz ki elég egy kis driver probléma és máris előfordulhat hogy nem jó és megszívtad e téren lehetne beszédesebb a társaság. 54Mbps az már nudli emellett monitorozni tudni kell ezt a bolti adapterek is szokták tudni ez akkor éri meg biztosan ha tudsz fogni szabad kódolatlan pontokat amik hosszútávon biztosan elérhetőek maradnak. Emellett nem árt ha összetudod kötni az észlelt hálózatokat sebesség szempontjából nagyon lényeges. Igazán akkor éri meg ha megfelelő eszközökkel monitorozod a fellépő gépeket Mac cím és elfogod a kulcsot ami illegális de így éri meg biztosan. Ha valaki igazán nem ért hozzá az hozzá se tud nyúlni, aki ért hozzá az csinálja mert megéri de csak úgy ha értesz hozzá ha nem csak a pénzed dobod ki.Egyszerűen azért nem csinálják sokan mert nem értenek hozzá aki ért hozzá megcsinálja magának és ingyen netezik.A nagyobb komoly hackerek is ezt csinálják a leg anonymusabb lenyomozhatatlanabb dolog emellett ingyenes is ha már megvan a felszerelés és értesz is hozzá.Mindenesetre mindenképp be kell mérni mit hogyan lehet elérni mit lehet befogni több ponton és hogy milyen erősséggel anélkül bele se szabad fogni.
  • Dj Faustus #253
    "Látom te is előnyben részesíted a TP-Linket :)"
    Nem. Csak példaként írtam - mint a legolcsóbb lehetőségek egyikét.
    Mondhattam volna Ubit, de akár Mikrotiket is, de azok persze drágább kategória.
  • Petka
    #252
    Látom te is előnyben részesíted a TP-Linket :). Az a helyzet, hogy régebben én is ezt mondtam rá, de mi próbáltunk egy 350méteres linket kialakítani 2 routerrel és gyári biquad antennákkal és nagyon instabil volt. Próbáltuk dd-wrt-vel, de csak rosszabb lett. Ha egy komolyabb TP-linket akar valaki venni, akkor már azt mondom dobjon rá még párezer forintot és vesz egy ubit. Persze ez csak saját tapasztalat :)
  • Dj Faustus #251
    Egy régebbi hozzászólásában már kifejtette:
    "Én egy olyan kisvárosban lakom ami 3,5km sugarú körű tele van éttermekkel szállodákkal ebben a sugárban akik szabad wifit adnak egy híres turisztikai kisváros, szabad rálátásom nincs rájuk csomó ház van köztük."
    Szóval hotspotokat akar "megcsapolni".

    De számoljunk egy kicsit.
    Tegyük fel, hogy 3,5 km-re van egy adó 20 dBm EIRP-vel.
    3,5 km-en a szabadteres veszteség 110 dB, tehát az antennára 20-110 = -90 dBm jelszint jut.
    Ez az általam javasolt TP-Link TL-WA5210G eszközt feltételezve elvileg elegendő egy 12 Mbps-os adatrátájú 802.11g szabványú kapcsolathoz.

    Ha erre az eszközre rácsatlakoztat egy 24 dBi nyereségű gridantennát akkor a vételi jelszint -90 dBm + 24 dBi = -66 dBm lesz, bár az antenna csatolásához szüksége lesz kábelre, aminek lesz egy 3 dB vesztesége - így a vételi jelszint -69 dBm-re csökken, de az a TP-Link TL-WA5210G eszközt feltételezve 7 dB tartalékot jelent az 54 Mbps-os adatrátájú 802.11g kapcsolat kiépítéséhez - már ha van némi optikai rálátása az adóra, és nem nagy az interferencia más adók/a visszaverődő hullámok által.
  • Petka
    #250
    Mégis tulajdonképpen mekkora távolságon akarod használni?
  • Dj Faustus #249
    "Bolti TP-link Tl-WN 7200Nd
    ...
    Kimeneti teljesítmény 20 dBm
    ...
    ez ha jól néztem ez max 500mW"

    A hivatalos oldal szerint Európában csak 100 mW:
    "EIRP <20dBm (EIRP, For countries using CE Standards)"
    20 dBm az 100 mW - Forrás

    "Kansens G5000
    2000mW High Power 802.11b/g/n USB Wireless Network Dongle with 10dBi Antenna"

    Ezeket az erősítős marhaságokat meg el kell felejteni - csak magadnak, meg a szomszédjaidnak okozol gondot vele.

    Ha távoli adókat akarsz fogni, akkor szerezz be valami rendes 2,4 GHz-es kültéri, irányított - parabola-, grid-, yagi-, panel- - antennát, hozzá valamilyen kültéri, távtáplálható (PoE), kliens módra képes AP-t (Például ilyen a TP-Link TL-WA5210G, de említették már az Ubiquiti-t), mássz fel vele a tetőre/tedd ki az erkélyre, és keress vele adót.
  • marci33
    #248
    Bolti TP-link Tl-WN 7200Nd

    Támogatott szabványok IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b
    Adatátvitel 150Mbps (802.11n/g/b)
    Frekvencia 2.4~2.4835 GHz
    WEP 128/64 bit
    Kimeneti teljesítmény 20 dBm
    USB USB 2.0
    Hatótávolság beltéren 100 m
    Hatótávolság kültéren 300 m
    WPA igen
    WPA2 igen
    AES igen
    ez ha jól néztem ez max 500mW

    Kansens G5000

    2000mW High Power 802.11b/g/n USB Wireless Network Dongle with 10dBi Antenna


    - USB 2.0 interface
    - 2000mW manufacturer rated high transmission power output
    - Unmatched long range wireless connectivity
    - 54Mbps maximum throughput
    - Supports IEEE802.11a/b/g&IEEE802.11n draft3.0 Wireless Network compliant
    - 2.4GHz wireless frequency
    - Supports S/WAP
    - Compatible with Windows 98SE/ME/2000/XP/Vista/Mac10.4/Linux2.6
    - Contains USB 5pin port
    - Packed with: 1* 10dBi Antenna, 1* BT3 CD, 1* Driver CD, 1*User
    Manual (Chinese), 1* USB cable
    - hatótávolság 1000-2000m

    egyiket boltban láttam másik a neten van a tp link TP-link Tl-WN 7200Nd 150Mbps Kansens G5000 54Mbps de Tp link 300m max kültéren és elég gyengének tartom már jelben Kansens G5000 ennél jóval erősebb stabilabb jel de nem e lesz lassú mivel 54Mbps melyiket vennétek a környéken lévő nethez kell minél több hálózat jöjjön be normális jellel és a net is normálisan menjen.Tp link esetében a gyenge jeltől tartok Kansens G5000 esetében hogy a net milyen gyors legalábbis normálisan lehessen használni.

    a jobb adapterhez egy 24Dbi TP-Link TL-ANT2424B irányított kültéri parabolát gondoltam.Ti milyen adaptert vennétek a helyemben.Vagy akinek van tapasztalata mit ajánl?Voltam még a városban de nagyon piskóta a kínálat és az eszközök is.Neten néztem még 2W-os Sky City Wifi Sky alfa Signal king adaptereket vélemény?
  • Petko
    #247
    Tuti a csávó megtervezteti és engedélyeztetni fogja az NMHH-nál, illetve fizeti a frekvenciahasználati bérleti díjat.
  • Petka
    #246
    Azokat a routereket nem pont arra találták ki, hogy ekkora távolságokat hidaljanak át vele. Nézegesd meg inkább az erre a célra kitalált eszközöket!
    Ubiquiti
  • Dj Faustus #245
    Nos eléggé össze van ömlesztve az egész, de megpróbálok érdemben válaszolni.

    Több km-re - akár 30-ra is - lehet wifis/mikrohullámú pont-pont kapcsolatot létesíteni, de ehhez:
    - mind a két oldalon jó minőségű berendezéseknek, irányított antennáknak kell lennie
    - tökéletes optikai rálátásnak kell a két állomás között lennie, a köztük létrejövő úgynevezett Fresnel zónába nem lóghat be semmilyen tereptárgy, a rádióhullám nem pattanhat vissza tereptárgyról
    - az antennáknak pontosan egymsra kell néznie
    - a kiválasztott csatornának és környékének a lehető leginkább interferenciamentesnek kell lennie
    Szóval kellő körültekintést igényel a dolog.

    Az éttermek/wifi-hotspotoknál használatos routerek/AP-k meg pont-multipont kapcsolatban működnek, arra szolgálnak, hogy a környékükön levő laptopokat/okostelefonokat lássák el Internettel.
    Ha távolabbról próbálod elérni őket nem biztos, hogy szerencséd lesz, ugyanis ezek az AP-k/routerek körsugárzó antennával rendelkeznek, és kis teljesítményűek.
    Ezeknek az antennáknak kicsi a nyereségük (3 dBi), így a kisugárzott rádióteljesítmény kicsi lesz. Vehetsz nagy nyereségű antennát, kissé magasabb kimeneti jelszintű vezeték nélküli kártyát, de nem kecsegtetnélek sok eredménnyel.
    Azért se, mert városi környezetben vagy (sok interferáló adó) és nincs tökéletes optikai rálátásod az "adóra".
  • marci33
    #244
    Javítsatok ki ha tévedek de a több kilométeres vifizésel ezekkel a netvadász készletekkel a házilag barkácsolt vackokról nem is beszélve itt úgy látom megy a népbutítás ezerrel.Először is fogtam egy TP link wifi kártyát.És fogtam a számitógépet Wifikártyát körbemértem a házban a szobákat és főnleg a padlást a szomszédé 50 méteren bellűl bejött kódolatlanul olyan sebességgel hogy 5 percig tart még behozza a kezdőoldalt és úgy hogy közben rengetegszer megszakad a net.Hébe hóba bejöttek még kódolt szomszédok de a 1 szomszédom kívűl semmi más.Először is azokhoz akik hú 3Km eren bellűl röhögve netezek de 10Km eren bellűl is befogom hát erről mesélj nekem ugyan is egy router hatótávolsága a leg spécibbnek is 300m,de a nyilvános wifipontok se sugároznak ilyen messze ha így lenne mindenki ráálna.Másrészt ahhoz
    hogy befogd a jelet annak át kell mennie akár a leg gyengébben is azon a helyiségben ahol van az antennád és azon bellűl magán az antennádon is másképp nem megy.És ha átmegy a jel ezt te befogod a leg gyengébben azt tudod csak erősíteni ez a vételi része. Most vennék pl egy TL-ANT2424B irányított antennát 10000ft körül van egy 2W os Wifi adapter 5000-15000ft wifi erősítö 20000 körül+kábelek és ezzel csak azt tudnám befogni biztosan amit a wifi kártyával is csak normális jelerőséggel mivel televan erősítve lehet még más is bejönne de olyan gyengén hogy használhatatlan lenne ami átmegy rajta jel esetleg felerősítené hogy a gépen lévő progi kimutassa de valószínűleg nem tudnám használni. Magyarul a szomszédé bejönne stabilan ezzel a Borsos felszereléssel de ha egyszer elzárja cseszhetném.Van tőlünk 500m belül egy nyilvános wifipont a kártyával nem tudtam befogni ennyi erősítéssel ilyen antennával ha átmegy a jel lehet hogy belehetne fogni de nagy eséllyel nem lehetne használni és még az se biztos hogy érzékelném erre sincs semmi garancia. Én egy olyan kisvárosban lakom ami 3,5km sugarú körű tele van éttermekkel szállodákkal ebben a sugárban akik szabad wifit adnak egy híres turisztikai kisváros, szabad rálátásom nincs rájuk csomó ház van köztük. Egy antennást és egy informatikust kérdeztem és nekem úgy jött le hogy csak a pénzemet dobnám ki mert ha ez jó lenne mindenki ezt csinálná a környéken. De ha tévedek és nem pénzkidobás lenne cáfoljatok meg amúgy ennél gyengébb felszerelés meg marhaság lenne otthonról szeretném kihasználni de ez a több kilóméterről röhögve vifizek valaki 100-300 méteres hatósugarú rúteréről hát ha igy van akkor én is felrakom de reállisan ezt nem
    hiszem hogy így van hogy ez megérje minimum 2 biztos pont kéne és 1 amit biztos nem gondol a tulaj és csá többet nem foghatom és memellet mindkettőn normálisan kéne menni a netnek minimum hogy böngészni lehessen vele.
  • Mr_no_NaMe
    #243
    Köszi, megoldottam! Vettem egy 3 méteres hosszabbítót, felakasztottam a fogasra az usb adaptert, és megvan a stabil 15 megabit -.-

    Hihetetlen. Azért köszi :)
  • Petka
    #242
    USB hosszabbító max 5méter lehet. Ha az elég, akkor ajánlom inkább TP-LINK valamelyik USB stickjét!

    Az a legjobb, ha cserélhető antennásat veszel, mert arra esetleg opcionálisan vehetsz egy nagyobb nyereségű antennát.

    Alternatív megoldás lehet, ha veszel egy wifi routert, ami támogatja a kliens vagy WDS módot. Azt oda rakod, ahova akarod.
  • Mr_no_NaMe
    #241
    Sziasztok!

    Elköltöztünk otthonról egy bérházba, ahol a szomszédnak van egy routere, és adapterrel veszem tőle a jelet. Na most a gépet csak egy helyre tudtuk betenni, és a nagy számok törvénye alapján ez bizonyult a leges legszarabb helynek, a jelerősség szempontjából. A speedtest 15 megabitet mutat a klotyóban (1 méterre van a szomszéd), a gép helyén pedig pár kbot.

    Arra gondoltam, hogy mivel itnernetet nem szeretnék beköttetni, az egy működő megoldás lenne, hogy veszek egy hosszabb usb kábelt, a wifi adaptert (SMCWUSB-G 802.11 g) pedig beteszem az klotyó ablakába ahol max a jelerősség, és akkor onnan menne a jel a gépbe. Cigányos megoldás, mert az egész kábel végigmenne az ebédlőn, de jobb nem jutott eszembe. Szerintetek működne?

    Ha valakinek van bármilyen tippje ezzel kapcsolatban azt szívesen venném. Nem tudom mitévő legyek.
  • Dj Faustus #240
    A kalózrádiót azért találták meg, mert olyan sávban (88-108 MHz) forgalmazott ami:
    - engedélyköteles (a 2,4 GHz és az 5 GHz ISM sávban van, szabadon használható)
    - a rajta illegálisan üzemeltetett adó "látványosan" (a lakosság által eléggé észlelhető módon) zavart más adókat is
    - nagyobb hatótávú

    A 2,4/5 GHz frekvencián üzemelő wifivel azért nem foglalkoznak annyira, mert
    - nem engedélyköteles
    - a rajta keltett interferencia nem okoz "akkora" problémát - egyrészt mert a mikrohullám jobban elnyelődik, irányítottabban terjed; másrészt a keletkezett zavar nem annyira látványos a végfelhasználó számára
  • Petka
    #239
    Hát nem tudom, haverom kalózrádiójára már párszor rámentek és mindig a mérőkocsival találták meg az adót. De ha jól tudom, vannak fixen telepített mérőállomásai is az NMHH-nak.
  • Dj Faustus #238
    "Ez tulajdonképpen mennyire legális?"
    Semennyire.
    Kültéren 2,4 GHz-en az antennán mérhető kimenő teljesítmény (EIRP) 20 dBm (100 mW).

    "Ha én elkezdem szórni a kisvárost egy szektorsugárzóval meg egy 25W-os erősítővel"
    Azzal, hogy ilyen bődületes teljesítményt (25 W = 44 dBm) még egy antennával is megspékelsz (44 dBm + 15 dBi = 59 dBm = 794 W!) az nemcsak a berendezéseket teszi tönkre (túlvezérli őket), de már az emberben is kárt tesz.

    De ha még kisebb teljesítményt (Wattos nagyságrendben) használsz, azzal is csak az interferenciát nőveled - és csak magad alatt vágod a fát.

    Sokkal több értelme van rendes frekvenciakiosztásnak, megtervezett AP/AP-k - elhelyezésnek.

    Pont-pont kapcsolatra meg ott a szabad 5 GHz-es (maximum antennán mérhető kimeneti teljesítmény: 1 W vagys 30 dBm), meg a 24 GHz-es (maximum antennán mérhető kimeneti teljesítmény: 100 mW vagys 20 dBm) frekvencia. Vagy a licencelt frekvencia, vagy a szabadteres lézeres optikával.
  • Petko
    #237
    semmi, a nmhh szarik mindenre, csak ha jól megjattolja valami befolyásos multicég, akkor tesznek valamit valakiért/valaki ellen
  • Petka
    #236
    Ez tulajdonképpen mennyire legális? Ha én elkezdem szórni a kisvárost egy szektorsugárzóval meg egy 25W-os erősítővel, akkor mennyi a sansz, hogy az NMHH 1-2 napon belül megérkezik hozzám a mérőkocsival?
  • kgeza5
    #235
    Erősen kétlem, hogy az említett (KASENS G9000 6000mW 802.11b/g/n) adapter
    6 Watt kimeneti teljesítménnyel rendelkezik. Valószínűnek tartom, hogy
    1/2W ... 1W teljesítményű erősítő fokozatot tartalmaz! Ami persze csúcsteljesítmény, így az eszköz átlagos kimeneti teljesítménye minimum 6dB-el kevesebb( 1/4 - szerese ), azaz legjobb esetben is csak 0.25 Watt 802.11g/n (OFDM) jel esetén. Persze ha az antenna nyereségét is hozzáadják, akkor kijön a 6000mW.
    Ajánlom az erősítőimet. Jelenleg 1 Wattos erősítőim vannak, egy hónapon
    belül várható a 2 Wattos, hét hónapon belül a 10 Watt és 25 Watt
    kimeneti teljesítményű kivitelek. Az utóbbinál OFDM moduláció esetén
    6 Watt az átlagos kimeneti teljesítmény.

    WIFI erősítők. 802.11b/g/n szabványokat támogató, 1 Watt kimeneti teljesítményű. Bel- és kültéri kivitelben, SMA- illetve N-csatlakozókkal szerelve.

    Részletes leírás a

    http://wifi-amplifier.info/GEM24G1AODA.html
    http://wifi-amplifier.info/GEM24G1AIDA.html
    http://wifi-amplifier.info/GEM24G1ODA.html
    http://wifi-amplifier.info/GEM24G1IDA.html
    http://wifi-amplifier.info/contact_hu.html

    oldalakon található.




  • Petka
    #234
    Így van!
    Zero Configuration Tool (ez a wines)
    Third Party Tool (ez egy külső program)
    TP-Link saját progija

    Ez a 3 lehetőség van, egyszerre csak az egyiket lehet használni.
  • F1re
    #233
    Wifis eszközök esetében sokszor van olyan gomb, h a windows-os beállításokat használja az eszköz vagy a saját manager programját(nem biztos de lehet, h ez a para)
    Általában úgy lehet állítani, h Tálcán óra mellett megkeresed a wifihez járó program kis ikonját->jobb gomb rá-> keress vmi gombot aminek köze van ahoz, h ezeket a beállításokat használja ne a windowsét
  • bcrics
    #232
    Hello, a következő problémám lenne:
    Adott egy Tp-link Tl-Wn722n Típusú Usb Wifi Adapter, hozzá a Driver és a Wifi Manager is telepítve, de a Manager nem látja az eszközt annak ellenére hogy az eszközkezelő látja a kártyát és a legfrisebb driver is fenn van hozzá.

    Egy Belkin típusú Wifi adapterrel is próbáltam ott ugyanez volt.

    Mit csinálok rosszul, mit és hogyan kellen beállítanom hogy működjön?

    Köszi.

  • ThugEdge
    #231
    meglévő vezeték nélküli háló erősítésére, hogy ne kelljen kibeleznem az egész lakást az áthelyezés miatt, meg, ahol most van a modem+router az pont jó is nekik:D
  • Petka
    #230
    Mire akarod használni?
  • ThugEdge
    #229
    sziasztok erről van tapasztalat?

    http://support.netgear.com/app/products/model/a_id/18167
  • mila69en
    #228
    ezek elég jó megoldásnak tűnnek utána olvasok köszi
  • Petka
    #227
    Ubiquiti Bullet
  • Dj Faustus #226
    Kell egy kültéri, irányított antennával felvértezhető, Ethernet csatlakozós, távtáplálható Wifi AP (ilyeneket gyárt az Ubiquity vagy a Mikrotik), ezt kell összekötnöd a beltéren levő routerrel.
    Szóval így
  • mila69en
    #225
    ja igen egy usb-s wifi adapter, tudom lennének megoldások csak kb másfél kilométerre van a netforrás:D

    Jeffre: hasonló adaptert használok 2000mW haver kb másfél km-re van tőlem, egy 18dbi-s irányított jágival stabil 10-12 megabitet lövök át tőle, úgy, hogy nincs tiszta rálátásom egy szép nagy üzem takarja a képet
  • Petka
    #224
    A wifi adapter konkrétan egy router wds vagy client funkcióval vagy egy USB adapter a gépen? Ha router, akkor csak simán összekötöd egy másik routerrel és a belső használatra szánt routeren megadod alapértelmezett átjáróként a másik routert.
  • mila69en
    #223
    megoldható az, valahogy, hogy tegyük fel wifi-röl jön a net elég messziről elég erős antennával és adapterrel elég stabilan.... a wifi adaptert és az ethernet adaptert összekapcsolom hálózati híddal vagy nem tudom net megosztás vagy valami ilyesmi:D és egy routerrel tovább sugározzam a netet a lakásba.....valami hasonló megoldást keresek....tudom van virtual wifi meg confectify ezek működnek is csak nagyon gyenge a jel a virtual wifi-n a másik szobába már semmi:D tehát a lényeg telómon legyen net a lakásba a szobába
  • Jeffre
    #222
    Üdv.
    Egy erős wifi-ről érdeklődnék. KASENS G9000 6000mW 802.11b/g/n 150Mbps

    Vélemények? Tapasztalatok? Van aki már használ ilyet?
    Esetleg a "gyengébb" Kasens G5000 2000mW -t ismeri valaki?
  • Attila8805
    #221
    Rendben és köszi mégegyszer;)
    Jaja az tuti nem felejtem el.
  • Calver
    #220
    helyes, örülök h segíthettem :)
    én is annak idején szoptam vele rendesen (bár az nem wifi és router volt, de korlátozott kapcsolat), de hát... ha a kétlábú egyszer megtanulja a "leckéjét" többé nem felejti el

    jó netezést akkor, a nyerést meg majd később veszem igénybe, mert ma alszok
  • Attila8805
    #219
    Köszi szépen megvan.
    Magamtól a büdös életben nem jöttem volna rá :D
    Ezért hagylak ma nyerni XD
  • Attila8805
    #218
    Autómatikusra van állítva.
  • Attila8805
    #217
    Ja jó hülye kérdés ahonnan a réginél kiírtam XD
  • Attila8805
    #216
    És ezeket az értékeket hol tudom megadni?