378
Wifi antenna boosting - modding- crack - képek/vidik , segitségek trükkök stb.
  • F1re
    #135
    láttam írtál pm-et :) igazából nem vok vmi zseni de azt meg tudom válaszolni h otthoni használatra tp-link,linksys,D-link mind jó és fölös sztem használtan venni mert elég kedvező áron is kaphatóak már
  • F1re
    #134
    köszi a választ marad akkor az antenna eszkábálás igazából spanomnak kell mert az a baja h lakásba van a router és kint az udvaron a laptopja már nem fogja a jelet, de mivel cserélhető az antenna akkor eszkábálna rá nagyobbat(routerre) :D
  • russh12
    #133
    Sziasztok!
    Az elmult héten itthon beszerzésre került két darab laptop. Ezért azon gondolkozom hogy a régi vezetékes rúter cserélném egy wifi-s re. Nah most azért írok itt nektek mert nem nagyon tudom mit vegyek. Hallotam ilyeneket hogy a lynksys elég jó. Szerintetek lynksyst vegyek? Itthon használatra kéne nem nagy maximum 15mes átmérőjü területre kéne a rúter. A másik a TP-LINK amit állítolag szintén jónak mondanak... Nah ezért írtam mert akkor mostmár télleg ne mtudom milyet vegyek....

    Jah a másik meg az hogy meg e éri használtam venni rútert? Értem itt azt hogy ha használtan veszem még ha jó állpotu akkor se lesz rá gari... lehet enm egy tönkre... VAGY mégis? menynire szoktak az ilyen lynksys kategóriáju ruterek tönkre menni?? Mert ha azt monndjátok hogy elég "nagy" esély van rá akkor lehet megéri ujonan megvenni média márktba vagy akárhol garanciával...

    hát ezek lennének a kérdésem...
    Tudom nagyon alapok de hát alulrol kell elkezdeni építeni a házat ;)

    Előre is köszi ;)
  • Dj Faustus #132
    Hogy jobb legyen a jelerősség az alábbiakat teheted:
    - Közelebb mész a routerhez ;)
    - Közelebb hozod a routert ;))
    - Ha van valamilyen terepakadály a router és az USB-s Wifi-s kütyü között (szobanövény, barátnő, kisöcséd, akvárium, stb...) eltávolítod, kiiktatod, kikerülöd,...
    - A router adóteljesítményét megnöveled amennyire csak lehet.
    - Átteszed a routert olyan csatornára, ahol nincsenek adók a csatorna környékén
    - Ha cserélhető (lecsavarható) az antennája lecseréled nagyobb nyereségűre, irányítottra.
    - Ha a kapcsolat biztossága a cél, nem a sebesség, vedd vissza a "Maximum Data Rate" beállítását, illetve vedd vissza 802.11n-ről 802.11g-re vagy 802.11b-re. Ez által lassabb lesz az adatátvitel, de a kapcsolat olyan modulációs technikákat fog használni, amelyek immunisabbak a zajra.

    Pár trükkösebb (szétszerelősebb) megoldás:
    - Ha cserélhető a routerben vagy például laptopban beépített Wifi esetén a MiniPCI/MiniPCIe rádiós kártya, kicseréled. Laptopban még csak-csak megoldhatod, max a rádiós kártya driverét kell felraknod, router esetén már egy kicsit bonyodalmasabb.
    - Ha nem csavarható le a router/Wifis eszköz antennája, akkor szétkapod a berendezést, és applikálsz rá egy megfelelő rádiós csatlakozót.
    Jó esetben nincs odaforrasztva, hanem egy [url=http://www.superdroidrobots.com/pictures/RF/xbee_module_pigtail.jpg]"pigtail"-lel[/url] van ráapplikálva az antenna a rádiós részre - ez esetben vehető olyan pigtail, aminek az egyik fele a rádiós résznek megfelelő miniatűr csatlakozó, a másik része az antenna csatolásához való.
    Rosszabbik esetben forrasztva van.
    - A pár wattos mikrohullámú erősítőket már nem is említem, az már csak nagyon nagy marháknak, megszállottaknak, elkeseredetteknek való játékszer.
  • Petko
    #131
    igen, mert ha nagyobb nyereségű antennát raksz rá, az növeli fogja az adás és a vétel nyereségét is... azaz egyszerűen fogalmazva hangosabban fog szólni belőle az adás, és ő maga is nagyobb fül révén jobban fog hallani dolgokat
  • F1re
    #130
    lenne 1 olyan kérdésem kicsit furcsán fogok fogalmazni de érthetően :D szal mivel nem vok ott ebben a témában így nézd el nekem szal

    van pl 1 usb-s wifi aminek 10m átmérőjű körbe van ereje meg van 1 router aminek mondjuk 50 m átmérőbe de a 2 egység mondjuk 80 méterre van 1mástol szal nem esik 1be a 2 hatósugara ilyenkor elég ha az 1iknek növelem a hatósugarát annyival h belesen a másikba célzok most a routerére, ha azt még erősebbre növeljük azzal h nagyobb antennát adunk neki akkor látni fogja a kisebb hatósugarú usb-s wifi ?
  • Dj Faustus #129
    Ha megnézed egy wifi-csatorna spektrumgörbéjét:

    láthatod, hogy ha beállítod az eszközt egy adott frekvenciára (a képen 2442 MHz-en a 7-es csatornán van a cuccos), akkor annak környezetében is lehet látni annak felharmonikusait, így kihat az adott frekvencia környezetére.

    Ebből kifolyólag ha egy adott csatornán egy "adó" elég erős jelszinttel sugároz az a mellette levő csatornákon is zavart okozhat.

    Mellesleg a jelenség a rádiótechnikából, hangtechnikából teljesen ismert.

    Ha azt feltételezzük, hogy mindegyik "adó" ugyanazzal a jelszinttel ad, akkor az alábbi csatornák fogják "fedni", zavarni egymást:
    [img]http://www.gummy-stuff.org/wifi-6.gif[6img]

    Vagyis esetedben ha az 1-es, 5-ös, 6-os csatornán vannak "adók" akkor 1-5-ig természetesen megeshet, hogy nem tudsz szabad csatornát találni; és mivel a 6-os csatornán vannak a legtöbben, az egészen a 10-es csatornáig ki fog hatni.

    Ráadásul ezek az eszközök többnyire körsugárzóval vannak felszerelve, amik mind a 4 égtáj felé szórnak, függetlenül attól, hogy a rá kapcsolódó kliensek hol vannak.

    Ha te a routertől csak egy adott irányban tartózkodol, és leszerelhető az antennája, akkor érdemes beszerezni egy irányított antennát, így a nagyobb jelnyereségből kifolyóan jobb lesz a vétel; és az irányítottságból kifolyóan nem fogsz más - az antennád hatósugarán kívül levő - eszközöket zavarni (ráadásul akik nem tartózkodnak az antennád hatósugarában, nem tudnak rád csatlakozni - biztonsági előnye is van). Hátránya annyi, hogy csak az antenna hatósugarában tudsz mozogni.

    Másik megoldás a mobil-technológiákból ismert beamforming technológia lenne, csak wifi esetén nincs kidolgozva (legalábbis konzumer eszközöknél nem igazán elterjedt).
  • Petko
    #128
    Teljesen normális amit tapasztalsz. Gondolom kültéren próbálkozol inkább. A többi wifi bikán nyomja és interferál a te adatátviteleddel. A csatornák pedig fedik egymást, azaz pl. a 6-os csatorna beleszól a 4-8 asba is és ott is zavart okozhatnak.
  • Gregorius
    #127
    Én sem. És mégis. :) A WiFi technológiából nem vezethető le logikailag ez a fajta viselkedés direktbe, de hátha valaki tud valamiről, amiről én nem.
  • F1re
    #126
    ilyenről még nem is hallottam
  • Gregorius
    #125
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy normális, hogy a wifi csatornák közül egyik sem működik 1-5-ig? Elég rossz volt a jelátvitel, nem érte el a netes 15Mb/s-ot, így elkezdtem játszani a csatornákkal. Uszkve 6 wifi van a hatókörömben, ebből egy a 12-es csatornát, egy at 5-öst, egy az 1-est, a többi a 6-ost használja. Nekem ehhez képest a 12-esen a legjobb a teljesítmény, és 1-5-ig nem működik egyáltalán. Normális ez?
  • Dj Faustus #124
    "Linksys routerrel nem lehet sehogyse megoldani?"
    1 darabbal nem, ugyanis :
    - egy darab rádiós interfésze van
    - kettő darab állomást akarsz elérni, amelyek egymással nagy szöget zárnak be - így kettő antennára lesz szükséged, illetve azért is, mert a körsugárzó nem nagy nyereségű, és nagyobb távolságot akarsz áthidalni.

    "Viszont ott még nem tartunk, hogy mikrotik cuccokkal foglalkozzunk."
    Ha már kültéren szeretnél nagyobb távolságot áthidalni, akkor érdemes drágább eszközökbe belefektetni.
    Ha a Mikrotiket sokallod, javasoltam neked az Ubiquity Nanostationt - ez egy kültéri, 26 dBm-es kimenő teljesítményű, 2 darab 10 dBi-s panelantennát tartalmazó (így az antennák polarizációját szoftveresen tudod állítani) eszköz, amelyhez minden szerelési kellékanyagot megkapsz, csak UTP kábelre, RJ45-ös csatlakozókra, meg antennaárbócra lesz szükséged.
  • Petka
    #123
    Köszi ez jól összeszedett infó! Viszont ott még nem tartunk, hogy mikrotik cuccokkal foglalkozzunk. Linksys routerrel nem lehet sehogyse megoldani? Ahhoz vannak elég komoly firmwarek, amivel lehet okosítani kifejezetten ilyen céllal.
  • Dj Faustus #122
    Eszköz tekintetében a központi helyen két lehetőséged van:
    1. vagy veszel egy Routerboard 433-as router-alaplapot, két darab R52-es rádiós interfésszel, meg kell még hozzá két darab [url=http://routerboard.com/index.php?showProduct=78]"pigtail"[/url], meg egy ház, amibe belerakod.
    2. vagy két darab AP-t veszel (ez lehet egy-egy Routerboard 411-es az előbb említett rádiós kártyákkal meg finomságokkal, de használhatsz mást is - például az alábbi antennával egybeépített jószágot), amiket összekötsz egy switch-csel.

    A túloldalra a 2. pontban megjelölt egy-egy AP kell.
    Antennából mindenképpen irányított (panel, yagi, parabola, grid) kell.
    Mindezek beszerzéséhez itt az "Online boltok" résznél találhatsz boltokat.
  • Petka
    #121
    Up!
    Ha valaki esetleg tudna segíteni, annak nagyon örülnék. Nem vagyok annyira jártas még ebben a témában. Szóval a terv a következő. Adott három helyszín. A központi helytől az egyik ház kb 400 a másik kb 300méterre van. A tiszta optikai rálátás tegyük fel, hogy biztosított. Milyen lehetőségek vannak wifi hálózat kialakítására?

    Én arra gondoltam, hogy mindhárom helyre egy-egy Linksys WRT45GL router menne. 2 szélső házon yagi antennák, a központi házon pedig egy körsugárzó. A körsugárzó antennáról lebeszéltek, mivel kicsi a nyeresége. Na most akkor milyen más lehetőség van? Nézegettem szektorsugárzó antennákat is, de a 2 szélső ház túl nagy szöget zár be ahhoz, hogy beleférjen. Minden hasznos információt szívesen fogadnék!
  • REPS0L
    #120
    :)
  • Benny04
    #119
    jee:D
  • mila69en
    #118
    hm.. BackTrack 4 Pre Release:)
  • mila69en
    #117
    persze ha upc-e van nem árt átregisztrálni a mac címet is a upc oldalán
  • mila69en
    #116
    hát most mindenki elment wepcrackelni:P meg hatalmas távokat átlőni
  • Dj Faustus #115
    Vegyél egy vezetéknélküli interfésszel rendelkező routert.
    A WAN portjába beledugod a szolgáltató (modemétől) jövő madzagot, a router webes felületén beállítod a csatlakozás módját (ha felhasználónév+jelszó metódusú csatlakozás volt, akkor keresd meg a "WAN setup" vagy hasonló nevű résznél benne a PPPOE-t, ha automatikusan kapod az IP-címet, akkor a DHCP-t).
  • peteragoston
    #114
    szoval kabelen jon be a net wifi meg osztana szet
  • peteragoston
    #113
    hello! szeretnek megosztani bejovo lan internet kapcsolatot itthon wifi kartya segitsegevel. nem akarom lekodolni. az a lenyeg h. a wifi kartya hotspot-kent mukodjon. mobilon akarok wifizni....
    van valami megoldas?
    thx. ja es most win7van fent
  • F1re
    #112
    nem volt vmi hosszu életu a topic :D
  • F1re
    #111
    ez kell neked !! szal ha nem cserelheto az antenna de szet tod szedni akkor probald meg ien modszerrel csak hosszabb antennat kreálj
    v csinalj kore 1 tányért ill "cantennát"
  • tuzfal3
    #110
    javítok, a vevő edimax
  • tuzfal3
    #109
    hello mindenki!
    van egy SMC WBR14-G2 routerem(nem cserélhető antennás)


    és egy RaLnik vevőm(cserélhető antennás)
    valami ilyesmi:

    probáltam nagyobb antennával, de a vételre ugyanúgy gyengét vagy nagyon gyengét ír, megszakadni nem nagyon szokott, remélem tudtok segíteni hogy valamit javitsak rajta
  • mila69en
    #108
    hát nem tudom, ezeket is próbáltam régen... de nem történ semmi:D
  • Calver
    #107
    mégegy ajándék
    USB wifi adapterhez jelerősítő, forrasztás és minden egyéb nélkül.
  • Calver
    #106
    és hozzá a kicsit konkrétabb leírás a videót készítő sráctól
    hmmm... egy ilyet lehet h össze is fogok egyszer rakni
  • F1re
    #105
    okorkodtem ma antennas ugyben aztan probaltam 1 olyat h az usb wifi mögé oda tartottam a kezembe a grillsutonk tetejet bmeg 11mbps-rol 54re nott a sebesseg :O pedig csak kezemmel tartottam oda
  • karajjj
    #104
    a wep kulcsot vissza lehet fejteni az elfogott üzenetekből, a wpa pedig dinamikusan generálja a kulcsból a titkosítást, ezért sokkal nehezebb visszafejteni...
  • atomkrumpli
    #103
    az egyik legegyszerűbb módszer:usb wifi+házi antenna
  • F1re
    #102
    #1 !! es a superantennas link :D
  • Calver
    #101
    forrasztópáka, két BNC csatlakozó, mondjuk egy régi táp alja, egy kis 0,5 mm-es rézdrót, koax kábel, ollé.

    túl rég volt már h ennél jobban emlékezzek
  • Benny04
    #100
    értem
  • Rundstedt17
    #99
    aha és hogy???
  • mila69en
    #98
    hát az egyik erősebb mint a másik

    wep wpa
  • F1re
    #97
    keszitesz magadnak antennat
  • Rundstedt17
    #96
    nah kapóra jött a topik pont wifi problémám van.idegesít hogy vagy 50 méteres forrást fog ugyan de megszakad néha vagy belassul.létezik ami képes ennél mexebre is fogni?vagy vmi megoldás?