378
Wifi antenna boosting - modding- crack - képek/vidik , segitségek trükkök stb.
  • Kalash17
    #298
    A telefon típusa ZTE blade.A router-é pedig TP-Link.A többit pedig nem tudom hol ellenőrizzem, ennyire nem értek hozzá...
  • Dj Faustus #297
    Telefon, (wifi) router típusa?
    (Wifi) routerben az SSID broadcast be van állítva? Titkosítás típusa? MAC szűrés van benne? Ha manuálisan állítod be a telefonodon a (wifi) router beállításait (SSID, WEP/WPA/WPA2 kulcs) akkor sem megy?
  • Kalash17
    #296
    Üdv!Segítséget szeretnék kérni...Az lenne a problémám hogy a telefonom nem látja a saját wifinket...Biztosan nem a telefonnal van a hiba hiszen a környező házak wifijeit mind látja...A testvérem a sajátunkét gondtalanul használja laptoppal...Mi lehet a gond?
  • marci33
    #295
    kgeza5 engem érdekelne a 2db 2 wattos erősítő dobnál e fel képet a csatlakozókról? Próbáltad e wifi adapterrel mit tapasztaltál?Nem e vezérli túl esetleg kisüti túlmelegíti az adaptert?Nekem egy nagy 24dbis antennához kellene közvetlen az adapterre kötném,a sebességet stabilitást szeretném növelni.Most jelenleg egy 24dbi-s antenna közvetlen az adapterre van kötve egy 50cm-eres kábellel ez közé iktatnám az erősítőt.
  • Bl4DEHUN
    #291
    Ezzel az a probléma, hogy én a szobámból telefonról használnám a wifit, szóval csak a routerrel lehet kezdeni valamit
  • mx5 kevin
    #290
    Ha jó jelet akarsz nem csak a routerre kell normális antenna hanem az adapteredre is ami a számítógépeden van.Szerintem a routerre és az adapteredre is vegyél legalább egy 8dbi-s hosszú vastag bot antennát.Lehet router felől adapter felől valami árnyékol próbáltad arrébb vinni?A routered adaptered tudja az N szabványt ha igen az is sokat segít,ha tudja mindenképp arra állítsd.
  • Bl4DEHUN
    #289
    Sziasztok!
    A problémám, hogy beüzemeltem egy routert, ami jól teszi is a dolgát a földszinten, de a szobám az emeleten van és néha elég gyenge a jel. Az volna a kérdésem, hogy mivel tudnám a jelet erősebbé tenni. Kicsit olvasgattam, és láttam, hogy van wifi jelerősítő, de azt kicsit drágának tartom, vagy kicserélhetném a router antennáját egy másikra, csak nem tudom, hogy milyet kéne venni, hogy jó legyen.
    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • Petka
    #288
    Atyaúristen remélem nem a környékünkön laktok...
  • mx5 kevin
    #287
    2wattos Signalking SK360000N típusu adapter 10dbi-s bot antennával nekem ez van ez biztos minten téren a progikat jegyezd fel progik hozzá pirate bay stb de a szabad bemért wifipont már előtte biztos legyen meg.képek itt:Signalking SK360000N 2000mW
  • senna75
    #286
    Szerinted ALFA vagy SIGNALKING-et vegyek? Alfának van egy 2000mW-os készüléke,sőt már lehet kapni egy ALFA Rabbit 6000mW-ost is!:) Szerinted?
  • mx5 kevin
    #285
    Nekem is amúgy Signalking SK360000N adapterem van egy Ralink OmniPeek_RT2870V1.4.0.18 Monitoros driverral én speciel Senna75-helyében ezt vennék egy 10dbi-s bot antennával ha már bemérte mit hogyan.Ez amit csak lehet azt tud és a leírt progikkal tökéletesen fut XP-alatt én csak azt mondhatom hogy állatira örülök hogy ezt választottam mert tip top a cucc minden téren helytáll és ha újra vennék csak ilyet vennék csak ajánlani tudom.A cucc garantált és tesztelt én amiket mértem azt mondhatom gyengébbel felesleges vacakolni kell a 2W-os adapter és ez nem sok ez alatt ahogy néztem nem érdemes próbálkozni ha innen onnan akarod a netet ez az én tapasztalatom mert úgylátom nem olyan lesz mint kéne.Az aircrack oldalán az Alfát javasolják és más hasonló oldalon is megemlítik és ahogy néztem az se vacak de én nem próbáltam sokan használják kötik nagy antennákhoz azt is tehát nem valami ócska vacak sőt nagy amerikai wifiboltokban is említgetik.A monitoros driver itt tölthető le Signalkinghez xp alatt betallózod az x86-os mappát a varázslóval:Ralink OmniPeek_RT2870V1.4.0.18 Monitoros driver Sk360000N-hez
  • Dj Faustus #284
    1. Légy oly szíves mondanivalódat tagold bekezdésekre, mert így olvashatatlan zagyva az egész.
    2. Ne biztass senkit bűncselekményre - jelen esetben kódolt AP-k feltörésére - mert ezzel magad is bűncselekményt követsz el (BTK 300/E. §), amit egy nyílt fórumon promulgálni dőreség.
    3. Az erősítős levélnehezékeknek beillő adapterek marhaságok. Interferenciát, zavart okoznak az amúgy is terhelt légtérben.
  • mx5 kevin
    #283
    2Wattos erősítős Alfa Signalking ezek tökéletes fasza adapterek.Ha a szobádban bejön aránylag jó az adó akkor veszel egyet egy 10dbi-s antennával (persze ezt bekell mérni).Ezt a Szöveget is egy ilyenről írom valaki routeréről. Így ahogy Marci írta nem mindegy hogy hol nézed földszinten sok a terepakadály ott lehet bejön 5-6db ebből ha szerencséd van egy stabilan ami kódolatlan de ennek stabilnak kell lennie. Ha ugyanezt megnézed ugyan azzal az eszközzel padláson ott már nem 5-6 jön be hanem lazán 40-50db (oka a terepakadályok) és itt ezeközűl már nem egy kódolatlan lesz hanem akár 2-3 szerencsés esetben annál több is. Legmesszibbet padláson ezzel a 2Wattos eszközzel 600 méterről lőttem be 10dbi-s bot antennával a net kifogástalanul ment ilyen távolból is. Ha padlásról akarod fogni akkor veszel egy 20méteres erősítős usb-s kábelt ennek végét a hozzátartozó adapterrel táplálod árrammal ez olyan igy mintha a gépet felvitted volna a padlásra(ennek a vége árrammal van táplálva itt is megvan oldva a jelveszteség ptrobléma usb fellől is).(a géped a szobában lesz az antennád a padláson)Ez olyan egyik vége a gép USB-jébe megy a másik vége meg ami a padláson van olyan mint a gépen lévő USB csatlakozó magyarul mintha felvinnéd a gépet a padlásra.Erre fent rákötöd az adaptered (2Wattos signalking Alfa) majd egy 1 méternél lehetőleg nem hosszabb antennakábellel összekötöd az adaptered a mindenképp irányított és 24Dbi-s TP-linkes antennával.Magyarul az adaptered 1 méter hilyán közvetlen össze lesz kötve az antennával így nem kell aggódni a veszteség miatt mert közvetlen az antenna alatt van az antennakábel 1 méternél nem hosszabb. Ezt az antennát egy hosszú magas legalább 1,5 méter magas talpas antennaállványra rakod mivel ezt nem csak jobbra balra forgathatod hanem ide oda tudod vinni a padláson wifi esetén ez nagyon fontos mivel az nem elég ha forgatni tudod.Ha akár pár centivel arrébb rakod ott már más a jelerősség elviszed a padlás egyik feléből a másikba elforgatod másik irányba ott már teljesen más adók jönnek ezért fontos hogy ne csak forgatni hanem ide oda lehessen vinni. Felmész a padlásra 3 kódolatlan adót befogsz mind háromra külön csatlakozol meggyőződsz hogy jó a net már érdemes belevágni komolyabb felszereléssel. Tapasztalatom szerint nekem egy 2 wattos erősítős adapterem van ezalatt szerintem felesleges belevágn.Ezekkel a TP-link wifi kártyákkal Tp-link adapterekkel én ezt halott dolognak tartom ezek butított eszközök nem igen erre találták ki.Akkor most nézük a számitógép porogram,driver felét (ez a fele 100%-ban ingyenes lesz) Alfa bizonyos verziói de a signalking SK360000N nél kifejezetten ezekhez ugyan az a driver kell Ralink OmniPeek_RT2870V1.4.0.18.Ezzel már az összes kódolatlan hálózatot tudod fogni.Akkor lássuk ha próbálkoznál a kódoltakkal OmniPeek_RT2870V1.4.0.18 Ez nem egy sima driver hanem úgynevezett speciális monitor driver ezzel kompatibilis az aircrack program. Vigyázz van sima változata is azzal az aircrack nem megy mert nem monitoros de attól még kódolatlan hálózatokhot tökéletes.Letöltöd mellé a következő programokat macmakeup ez nagyon fontos ezzel elfeded a géped MAC-azonosítóját ez azonosít a wifi hálózaton majd követkző programok mellé Netstrumbler,Elcomsoft wirless security auditor,aircrack 2.4 és 1.1 alfa,siggnalking mellé ezzel a driverral működnek ezekkel idővel pár titkosított hálózat jelszavát is megszerezheted és a kódolatlanok ezek még hozzájönnek (wpa,wpa2 Csak brute forcal rainbow tabellel törhetö tehát ha nincs kődalatlan hálózat senki se gondolgodjon ilyenben ez csak extraként írtam).Amikor fizettem jött a net max a let 300Kbájt/s-mal felt 60Kbájt/s havi 4000-ft felett most jön a legjobb adórol 1200Kbájt/s a letöltés a feltöltés 150Kbájt/secundummal és tök ingyen havidíj nélkül.Javaslom akit érdekel nézzen körbe a you tubon és olvasgasson nézze meg mindenki ki mit használ rendes normális antennákhoz.Amit mondott neked a boltos faszi az igaz antenna felöl wifinél ez nem fog menni és ahogy akarod úgy nem lehet megoldani Usb-fellől az erősítős kábellel viszont megoldható ahogy itt leírtam.
  • Dj Faustus #282
    Olvass vissza a topikban - leírtam róluk a véleményem.
  • senna75
    #281
    És errőlmi a véleményed?
  • Dj Faustus #280
    Ha a router tud kliens módot, működhet (bár az antennakábelen lesz veszteséged).
    Viszont akkor csak kábelesen tudsz csatlakozni a routerhez.
  • senna75
    #279
    Úgy müködne hogy veszek egy YAGI 16dbi antennát 5 méteres kábellel ami belefut egy AP ROUTER-be, routerből UTP kábelen az asztali pc-be?
  • Dj Faustus #278
    "És mi van akkor ha veszek egy USB-s WIFI-t az asztali gépembe + egy YOGI antennát és ennek a kábelét kötöm a USB WIFI antenna helyére??"
    YAGI az antennatípus neve.
    Ráköthetni ráköthető, csak hosszabb antennakábel kell, mint a kültéri AP esetében, ami jelveszteséggel fog járni.
    Ráadásul ha a laptopon is akarsz netet, akkor az asztali gépnek be kell kapcsolva lennie.
  • Dj Faustus #277
    Az irányított antennából jövő kábelt - aminek a végén úgynevezett N-tipusú csatlakozó lóg - kell az említett átalakítókábellel összecsatlakoztatni, és azt a kültéri AP [urlhttp://bimg1.mlstatic.com/s_MLB_v_F_f_209660203_6769.jpg]alján levő[/url] RPSMA-antennacsatlakozóba csatlakoztatni.

    "Mi az a TÁPFELADÓ (PoE)?"
    Olyan kiegészítő (a kültéri AP-hez kapsz ilyet), ami az eszköz működéséhez szükséges tápfeszültséget az eszköz Ethernet portján, az UTP-kábelen keresztül "adja fel".
  • senna75
    #276
    És mi van akkor ha veszek egy USB-s WIFI-t az asztali gépembe + egy YOGI antennát és ennek a kábelét kötöm a USB WIFI antenna helyére??
  • Petko
    #275
    PoE - Power over Ethernet. Olyan szabvány, amely segítségével a szimmetrikus csavart érpáras kabelen tudsz egyenáramú komponenssel megtáplálni eszközt. Tehát csak egy hálózati kábel-összeköttetésre van szükség a kültéri eszköz és a beltéri aktív eszközök között.
    A belétri eszköz lehet közveltlenül egy PoE képes switch, ami drága mulatság. Ha csak egy kimenetet kell PoE-vel ellátni, arra létezik PoE midspan, amit te tápfeladónak írsz.
  • senna75
    #274
    Köszi. Nem nagyon értem! A kültéri AP kábelét + a irányitott antenna kábelét hová kell dugni? Mi az a TÁPFELADÓ (PoE)?
  • Dj Faustus #273
    "Egy lakoparkban lakom,rengeteg wifi jelet szórnak amiből van olyan amit nem jelszóval védenek,tehát simán lehet csatlakozni!"
    Attól, hogy nincs levédve, még eléggé "illetlen" dolog más Internetjét a beleegyezése nélkül lopni. Ha még a védelmét is kiktatod az meg egyenesen bűncselekmény.

    Inkább fizess elő Internetre.

    "A lényeg hogy mit kell vennem hogy sokkal erősebben fogjam a WIFI jelet és a lakásban is tudjam fogni?"
    Kültéri vezetéknélküli AP (például TP-Link TL-WA5210G)+kültéri irányított antenna (TP-Link TL-ANT2424B)+antennakábel (ilyesmi). Meg nem árt, ha a az adóra van jó optikai rálátásod, nincs köztetek terepakadály - fa, fal, ablaküveg, stb.

    "A szobában van egy asztali PC és egy Laptop,jó lenne ha mind a kettőt tudnám használni egyszerre az asszonnyal!"
    Akkor még az előbbiekhez kell egy vezetéknélküli interfésszel rendelkező router is, amit szimpla switchként fogsz használni.
    Szóval összességében így.
  • Dj Faustus #272
    "A következőt mondták a számitógépes üzletben túl nagy ellenállása lesz a 30méteres antennakábelnek csak 5 méteres lehet a kábel hossza ez így igaz vagy nem?"
    Majdnem jót mondtak: a hosszú antennakábelen nagy lesz a decibelben adott veszteség.
    Tehát amit "nyersz" az erősítésen elveszted az antennakábel veszteségében.

    "Van nekünk mindig tévénk ott a padlásra egy 40 méteres antennakábellel van összekötve az antennával ez a megoldás wifi esetében működne e?"
    A MindigTV-s antenna antennakábele egyrészt más impedanciájú - 75 Ohm a Wifi-adapterek által használt 50 Ohm helyett, másrészt más frekvenciasávra tervezett - a MindigTV 482-858 MHz körüli frekvenciákon működik, a Wifi meg az 2400-2500 MHz-es sávban - így a MindigTV-s antennakábel vesztesége nagyobb lesz a WIFI által haznált frekvenciatartományban.

    "Működne e az elgondolásom, vagy ha nem akkor ha az antenna elé beraknék egy 1Wattos wifi erősítőt az megoldaná ezt a problémát.
    Nem, nem oldaná meg a problémát.

    "Azt mondta a szakember hogy egy routert acces pointot kéne közvetlen az antennához kötni"
    Látod én is ezt mondtam, mégse hallgattál rám.

    Kültéri (esetedben mivel "télen túl hideg nyáron túl meleg van+pára") távtáplálható (mivel esetedben 30-40 méterről beszélünk - UTP kábelen meg felvihető a tápfeszültség) AP-re van szükséged.

    "Falusi nyilvános wifikre gondolok az hogy oldotta meg, faluhelyen ahol kívülről van egy antenna ott hogy kötik össze az adapterrel?"
    UTP-n keresztül távtáplálható kültéri AP. Persze nem a 10 ezer forintos TP-Linkkel, annál nyolcszor drágább kategória...
  • senna75
    #271
    Üdv. Egy lakoparkban lakom,rengeteg wifi jelet szórnak amiből van olyan amit nem jelszóval védenek,tehát simán lehet csatlakozni! A baj az hogy csak kint az erkélyen tudom befogni a laptopommal és még így is elég kicsi a jel erősség!!! A lényeg hogy mit kell vennem hogy sokkal erősebben fogjam a WIFI jelet és a lakásban is tudjam fogni? A szobában van egy asztali PC és egy Laptop,jó lenne ha mind a kettőt tudnám használni egyszerre az asszonnyal! Kérem ha valakinek van ötlete hogy mit kell vennem hozzá az legyen szíves leirni linkekkel beszúrva hogy mit hol tudok megvenni hozzá! Olvastam erről a YAGI 16dbi antennáról,ha vennék egy ilyen antennát,annak a kábelét mire kössem rá?
    Várom a válaszokat! Köszönöm
  • marci33
    #270
    Megvan az adapterem végül egy 2W-os Signalkingnél SK360000N-nél döntöttem. Ez USB-s SMA-csatlakozóval Padláson meg is néztem hány ingyenes Hot Spot jön 3db szabadon+30-40db kódoltan,mind 3-nál sebesség internet kifogástalan legtávolabbi ami biztos 500m-ről egy 10dbi-s antennával minden tökéletesen jön. Szóval felvittem a számítógépet, eltökéltem hogy veszek egy 24dbi-s TL-ANT2424B Tp_link antennát. Én a következő megoldásra gondoltam egy 30méteres antennakábellel összekötöm a szobában lévő adaptert a padláson lévő irányított antennával és érdeklődtem is. A következőt mondták a számitógépes üzletben túl nagy ellenállása lesz a 30méteres antennakábelnek csak 5 méteres lehet a kábel hossza ez így igaz vagy nem?Azt mondta a szakember hogy egy routert acces pointot kéne közvetlen az antennához kötni nekem ez már túl drága lenne. Az antennát kéne összekötni közvetlen az adapterrel de úgy hogy a számítógép a szobában az antenna a padláson legyen.Van nekünk mindig tévénk ott a padlásra egy 40 méteres antennakábellel van összekötve az antennával ez a megoldás wifi esetében működne e? Hogyan tudnám megoldani hogy az antenna a padláson legyen az adapter lent a szobában és közvetlen összekössem őket. Működne e az elgondolásom, vagy
    ha nem akkor ha az antenna elé beraknék egy 1Wattos wifi erősítőt az megoldaná ezt a problémát.A padlásra nem vihetem a számítógépet (télen túl hideg nyáron túl meleg van+pára) és az antennát se hozhatom le mivel a padláson 30-40adó jön de lent csak 4db (a szomszédoké).Akinek van ilyen wifije Falusi nyilvános wifikre gondolok az hogy oldotta meg, faluhelyen ahol kívülről van egy antenna ott hogy kötik össze az adapterrel?
  • Dj Faustus #269
    Routere válogatja.
    Általában a router adminisztrációs felületén ellenőrizhetőek a felcsatlakozott kliensek, amiket aztán a router típusától függően lehet naplózni is.

    Hogy világít-/villog-e LED azt is routere válogatja. A Linksys WRT54GL router esetén például villog a WLAN LED, ha adatforgalom zajlik rajta (ha nincs adatforgalom, akkor meg csak világít, ha nincs bekapcsolba a WLAN interfész, akkor meg nem világít).
  • marci33
    #268
    Ha kapcsolódok egy routerhez azt mi alapján lehet észrevenni a router felől? Kigyullad e valami lámpa (ez a legfontosabb) esetleg más a routeren belül lévő logon kívül?
  • Dj Faustus #267
    "De nekem volt régen egy erősítős TV antennám ott is ha kihúztam ráálltam a TV adóra erősítővel és erősítő nélkül óriási volt a különbség ott is."
    A TV szimplex üzemmódú, a Wifi meg half duplex, ergó az erősítős TV-antenna nem fogja zavarni a szomszédokat, míg a Wifi-s erősítő adásmódban igen.

    "Valószínűnek tartom hogy ezért is olyan az adapter hogy nem 50 méteren belül kell visszaválaszolnia ez is oka lehet hogy erősítős.
    ...
    de a kis 50 méteres hatótávjával megnézném mennyire dumálnának egymással vissza se tudnék válaszolni az adóra"

    Két okból sem érdemes nagy teljesítményekre felerősíteni a wifi jelet.
    Egyrészt - mint azt már mondtam - a nagyobb teljesítményű jel ugyanazon teljesítményszinten "szélesebb" sávot foglal el, így nagyobb esélye van a közelben levő csatornák zavarására.
    Másrészt - rosszabb esetben - túlvezérelheti a közelben levő rádiókat, tönkretéve azokat. Mintha egy mikrofonbemenetre rákötnél egy nagy teljesítményű végfokot.

    "És a törvények mögött ugyebár nincsenek önös érdekek"
    A műszaki szabványok mögött nincsenek.
    A Wifi szabványa arra lett kitalálva, hogy relatíve kis hatótávon (max pár száz méter sugarú körben) egy helyi hálózatot vezeték nélkül üzemeltessenek. Ezért is 100 mW a teljesítménylimit.
    Minden más megoldás berhelés, barkácsolás. Rossz esetben csak gondot okoz.

    A BTK 300/C. illetve a BTK/300/E. §-a meg pont az egyszeri felhasználót védi a káros szándékú emberek ellen - olyanok ellen is, mint amit az magyar fórumszcénában is megjelenő kisstílű, igénytelen script kiddie-tömegek képviselnek.

    "Mindent meglehet oldani minden problémára van megoldás"
    Téves. A fizika törvényeit nem tudod kikerülni.

    "Nem jobb lenne ha lenne valami központ nélküli dolog ami mindenkié lenne és akik használják ők lennénék egyben az üzemeltetők szerintem igen."
    Egyrészt a hippieszmék kora lejárt - ideje eltenni a spanglit.
    Másrészt 1-1 kommunikációknál - telefon/azonnali üzenetküldés - az alacsony késleltetés és a magas rendelkezésre állás miatt nincs idő P2P-hálózatokban node-ok között ugrálni.
    Harmadrészt a nagy adatátviteli sebességet igénylő dolgok meg eléggé ki tudják húzni a rendelkezésre álló erőforrásokat - gondot okozva így a hálózat tagjainak.
  • mx5 kevin
    #266
    Én meg megnéztem pár videót amin összemértek egy sima erősítő nélküli adaptert egy hagyományos wifi adapterrel óriási volt a jelerősség különbség.De nekem volt régen egy erősítős TV antennám ott is ha kihúztam ráálltam a TV adóra erősítővel és erősítő nélkül óriási volt a különbség ott is.Ez az egész Wifi antenna és erősítés kérdése hiába van a legjobb antennád ha vacak az adaptered és hiába van jó adaptered ha vacak az antennád.Hát sehol nem úgy néz ki megnézel akár milyen vidit hogy ezek az adapterek levélnehezéknek jók és ezt én is tanúsíthatom esetleg ezek a bolti unióelvtársbarát kártyák arról már el mondható.Érdekes módon ezekre a 24Dbi grid antennákra nem a kis TP-link wifi kártyákat kapcsolják de meglehet nézni mit használ a többség biztos azért használják met (levélnehezéknek való).500mW alatt én nem is láttam hogy rákötnének adaptert normálisabb antennára aki akart is valamit.Másrészt ez nem olyan mint a TV,Rádió hogy van egy adó és vevő itt mindkét fél ad-vesz vissza kell válaszolni az adóra ha ez nem megy net se lesz.Valószínűnek tartom hogy ezért is olyan az adapter hogy nem 50 méteren belül kell visszaválaszolnia ez is oka lehet hogy erősítős.Szerintem rákapcsolnék egy Tp-link wifi kártyát egy akár 1km ről sugárzó erős adóra lehet bejönne akár erős jellel de a kis 50 méteres hatótávjával megnézném mennyire dumálnának egymással vissza se tudnék válaszolni az adóra.Ja amúgy biztos sokan a Becsületességből törvények szabályok betartásából gatdagodtak meg építettek 6 palotát nem a fifikából,leleményességből,tudásból utána járásból,szorgalomból, azért járnak egyesek mercivel mert ez így van ugye?És a törvények mögött ugyebár nincsenek önös érdekek és amit befizetsz adót az is mind
    jó célra megy nem lopják el nemb..szák el hülyeségre.Mindenki ott szedi meg magát spórol ügyeskedik ahol tud és mindenki szeg szabályokat mert igen is megéri,engem is meglopnak én is lopok más is szeg szabályokat én is más is ügyeskedik én is ez így megy aki nem feji meg a fejőskecskét az bolond.És ha nekem az az érdekem abból van hasznom letojom jó magasról a szabályokat és a törvényeket a korrupt köpönyegforgató hozóikkal együtt ha látom hogy nekem úgy a jó nem érdekel!Azok is ugyan úgy megszegik akik hozták meg mindeni más is.És senki ne jöjjön nekem álszent becsület lovagja dumával mert ez mindenütt így van, akinek van esze amit tud kihasznál és jól teszi és igaza van.

    "Üzemeltettél már pár száz (ezer) hosztos rádiós vezetéknélküli hálózatot? Én például igen.Mert ha üzemeltettél volna, tudhatnád, hogy a rádiós spektrum véges. Minél több adatot akarsz átvinni, akkor annál nagyobb sávszélességre, egyre komplexebb modulációkra, egyre nagyobb jelerősségekre van szükség - mindezek pedig végesen érhetőek el.
    Minél több hoszt van, minél nagyobb a jelerősség, minél nagyobb az elfoglalt sávszélesség, annál nagyobb az interferencia, a zavarás lehetősége. És akkor nem beszéltünk a szabadteres veszteségről, a Fresnel-zónába belógó terepakadályok áldásos hatásáról, a 10 GHz-es frekvenciánál jelentkező rain fading jelenségéről; az egymást zavaró állomásokról."


    Mindent meglehet oldani minden problémára van megoldás akik értenek hozzá eltökéltek megoldják csak megfelelő emberek kérdése és nem kéne meg eröltetni se magukat hogy összekössék ezeket a hálózatokat.Pl az acces point is valami ehhez hasonló kezdetleges dolog (átjátszóként is működik) ezek már nagy valószínűséggel a mai a routerek utódai lesznek (most ezek még elég kezdetlegesek de már haladunk) nem mondtam ujjat nem én találtam ki én elmondtam hogy ez hogy lenne jó ennek főlleg a csatlakozási pontjai szegényesek.Kicsit fejleszenének rajta már verne bármilyen routert.Nem jobb lenne ha lenne valami központ nélküli dolog ami mindenkié lenne és akik használják ők lennénék egyben az üzemeltetők szerintem igen.Ott van a DHT egy hash tábla alapján találják meg egymást a gépek bármi központ nélkül ez már amit mondok ahhoz képest semmiség.Most jó ez így minden külön van egy eszköznek is tudnia kéne mindent nem kettő három kellene hozzá ami most van már most lejárt lemez, ez egy nagy túró a 21. században és igen is lehetne ezerszer jobbat.
  • Dj Faustus #265
    "Az erősítős adapterek igen is jók"
    Levélnehezéknek.

    "Nem zavar ez semmit se se szomszédnál se nálad a jeled lesz stabil jóval erősebb."
    Ha nagyobb kimenő teljesítménnyel szórsz, az szélesebb sávszélességet foglal el az adott teljesítményszintnél, ergó zavarni fog a közelben levő adóknál.

    "Süllyedjen el a 100Mw-os kapzsi köcs.. kormány banda a bolti instabil sz-jával látszik hogy nem az emberekért vannak!"
    Ennek nem ez az oka. Szimplán azért mert ez az Európai Unióban szabvány - amit nem a kormány határozott meg, hanem villamosmérnökök nemzetközi szervezete. És azért ekkora teljesítménnyel, hogy ne okozzon zavart az egymáshoz közel levő eszközöknél.

    <grammarnazi on>Ja és természetesen nem csodálkozom hogy a miliwatt mértékegységének jelölése sem megy - szóval: mW és nem Mw.<grammarnazi off>

    "A tp-linkes sz-nál 1 es jel semmi nem jön"
    1-es jel... Jólvan 1-es ez, leülhetsz.
    dBm-ben kifejezett jelerősség, vagy dB-ben kifejezett jel zaj viszony a rendes mértékegysége ennek, de az is fabatkát ér, ha a jel a terepakadályokba ütközve elnyelődik, szétszóródik, visszapattan, interferálodik (nemcsak önmagával, hanem más adókéval) - így a jelminőség és a hozzá mérhető elérhető adatátviteli sebesség is csökken.

    ".Wifi töréshez linux az ideális legtöbb wifi törő progi ahhoz van."
    Arról nem is szólva, hogy aki ilyet használ más hálózatán, az kimeríti a BTK 300/C. §-át. Aki meg ilyesmiben segítséget nyújt, az a BTK 300/E. §-vel játszik. Pláne hogy egy nyilvános fórumon promulgálja is. Ejnye de déjà vu érzésem van.

    "Sőt tovább megyek ha a router gyártóknak lenne esze ezek a hálózatok is működhetnének úgy mint a torrentnél a P2P hálózatok központi szolgáltatók szerverek nélkül"
    Az 1-1 kommunikációk (e-mail, telefon, azonnali üzenetküldés, banki tranzakciók) kivitelezése nem lenne biztonságos P2P hálózatokon - ki tudja melyik fél hallgat bele a forgalomba.

    "Ezekből amiket befogok jeleget ezeket összekapcsolva nagy sebességű hálózat működhetne sávszélkorlát nélkül sokkal jobb lenne mint bármelyik szolgáltatóé és bármi központ nélkül."
    Üzemeltettél már pár száz (ezer) hosztos rádiós vezetéknélküli hálózatot? Én például igen.

    Mert ha üzemeltettél volna, tudhatnád, hogy a rádiós spektrum véges. Minél több adatot akarsz átvinni, akkor annál nagyobb sávszélességre, egyre komplexebb modulációkra, egyre nagyobb jelerősségekre van szükség - mindezek pedig végesen érhetőek el. Minél több hoszt van, minél nagyobb a jelerősség, minél nagyobb az elfoglalt sávszélesség, annál nagyobb az interferencia, a zavarás lehetősége. És akkor nem beszéltünk a szabadteres veszteségről, a Fresnel-zónába belógó terepakadályok áldásos hatásáról, a 10 GHz-es frekvenciánál jelentkező rain fading jelenségéről; az egymást zavaró állomásokról.
  • mx5 kevin
    #264
    Bejön 5-6 hálózat ezzel a 2W-os adapterrel 8000ft-ért vettem.2db-nál 4 es a jel errőség ezen ugyan olyan a net mint a tulajnál videók torrent letöltés feltöltés ugyan olyan sebességgel gyorsasággal mennek mintha fizetnék érte ugyan azt a minőséget kapom (teljes értékű) jó jelerősség esetén nálam ugyan olyan minden mint akié a net.A többinél változó 2-3 a jelerősség ennél sose rosszabb itt a videókkal gond van nem élvezhetőek de böngészgetni tökéletes itt nem teljes értékű a net ennél a jel errősségnél már videókhoz meg letölteni nem jó minden máshoz teljesen jó tehát a 2-3 közötti jel esetén.Ezt mielőtt megvettem egy gagyi wifikártyával mértem be azt irányítgatni kellett és mindenen 1 es el jött és egyesével jött be ahogy forgattam.Ezzel az adapterrel amit azzal a kártyával bemértem minden bejön fixen legrosszabb esetben is a leggyengébbek 2-3 jellel leraktam nem kell irányítgatni semmi.Jóformán egy 2 havi előfizetés ára és tök ingyen jön a net egy komoly felszereléssel főnleg egy talpas irányított antennával amit oda viszek a padláson ahova akarok nyilván jóval több minden jönne
    több ponton de az már nem 8000ft ha oda is raknék egy erősítőt egy 1 wattosat az már nagyon full lenne de azzal+antenna már kb 30.000Ft minenesen.De minek amikor ez is teljesen kiszolgál és tök elégedett vagyok net tökéletes.Annyi hogy nem szabad lefoglalni nagyon a sávszélt hogy nekiállok töltögetni de minden mást lehet mert észreveszi a tulaj hogy használják az övét.De videózni oldalkat nézni tömkelegével lehet mert semmit sem vesz le észrevehetetlen még akkor is ha a tulaj online és töltöget ezerrel semmit sem vesz le neki.De ha töltesz programokat ő is nekiáll egy időben programokat tölteni ott már kiszúrhatja.Amúgy egy routerral énis adnék ingyen netet aki akar kapcsolódjon rá, oka egyszerű rohadt drága a net ha már fizet érte az ember legalább legyen kihasználva+jut annak is akinek nincs pénze zsíros havidíjakat fizetni esetleg nincs netje de valamiért esetleg hirtelen rászoruladok Adok kapok elv.Aki wifit mástol szed azt megsúgom azért teszi mert valószínűleg nem tudja azt havonta fizetni a netet persze itt azért olyan net nemfog jönni mint a tulajnál ez de ingyenes.Ez egy olyan dolog ami ha van az embernek egy routere van pénze normális netre ez semmibe se kerül annak aki adja.Akinek meg van pénze netre elzárja mástol egyszer nem lesz pénze majd akkor pampogjon ha ő se kap semmit!Ez olyan dolog ha láom hogy kapok és van pénzem ilyenre havidijat fizetni akkor énis adni fogok mert nekem is adtak és ahol egy nincs levédve ott lehet holnap már 2 lesz.Másrészt mesúgom ennek lenne egy olyan előnye is hogy te is tudnád más sávszéljét használni és a tiedet is tudnák nem csak azt kapná mindenki amit a szolgáltató ad többet kapna annál és annak is jutna valami akinek nincs pénze netre.És a poén az hogy amit itt láttam hálózatot et alapján ez nemkerülne semmibe.Sőt tovább megyek ha a router gyártóknak lenne esze ezek a hálózatok is működhetnének úgy mint a torrentnél a P2P hálózatok központi szolgáltatók szerverek nélkül mert ez már most elavult és nincs kihasználva a technológia pedig sokkal többre képes.Lehetne ingyen net telefon bármi központ nélküli komoly p2p hálózatok meg minden hülyeség ez csak a multiknak nem érdeke, de aki nem hiszi itt van előttem és látom hogy lehetne ez 100%!Ezekből amiket befogok jeleget ezeket összekapcsolva nagy sebességű hálózat működhetne sávszélkorlát nélkül sokkal jobb lenne mint bármelyik szolgáltatóé és bármi központ nélkül.És itt minél többen lennének annál nagyobb lenne a sávszél minden menne a maximumon amennyit kilehet hozni a frekvenciatartományból a nagyobb hálózatok esetén ott menne is korlát nélkül. Lásd központ nélküli P2p alkalmazások torreprogik,p2p hálózatok lime wire,shareza,Tribler,Frosty,ennél is ugyan így lehetne ezt bátran mondom mert itt van előttem és látom hogy képes rá és remélem hogy egyszer ilyen is lesz más is észreveszi nem csak én.Egy normális eszköz kellene hozzá ami adó-vevő és átjátszóként működik.
  • Petka
    #263
    "nem kell babrálni Full speed olyan net jön hogy teljes értékű ennyit erről"

    "Hátrány annyi hogy you tobe videók akadozhatnak videózni nem igazán jó sokkal lassabb a net meg hát vigyázni kell a sávszélre"

    Azért ezt magyarázd meg! :D
    Amúgy mennyit adtál azért az erősítőért? A leírásod alapján nem sok értelmét látom. Egy sima yagi vagy grid antennával többre mennél.
  • mx5 kevin
    #262
    Az erősítős adapterek igen is jók!2W 2000Mw alatt hülyeség venni. Igenis stabil erős jelet fog jó a sebesség ELÉGEDETT VAGYOK K Jó.Nem zavar ez semmit se se szomszédnál se nálad a jeled lesz stabil jóval erősebb.Süllyedjen el a 100Mw-os kapzsi köcs.. kormány banda a bolti instabil sz-jával látszik hogy nem az emberekért vannak! Inkább feketén jobb megvenni Stabil a jel tapasztalatból mondom,jó hogy nem boltban vettem.Ez azért van hogy ne jussanak emberek ingyen nethez semmi más.A tp-linkes sz-nál 1 es jel semmi nem jön az is ezerszer megszakad irányítgatni kell teljesen használhatatlan itt meg kiváló 4 es 5 ös jel lerakom és nem kell babrálni Full speed olyan net jön hogy teljes értékű ennyit erről a 100Mw-ról meg a TP-link wifi kártyáról főleg amikre még antennát se lehet rakni. Másrészt Tp-link Driverével semmi törő progi nem fut ahogy néztem, a másik megfelelőt kell venni ami kompatibilis a Wifi törő progikkal (driverével) Pl ALFA legalábbis a driver legyen kompatibilis Pl ezekhez Aircrack ezt ajánlom,Airocrack,Backtrack,Wepbuster Stb.Wifi töréshez linux az ideális legtöbb wifi törő progi ahhoz van.Aki netet akar beméri valami olcsó vacakkal mi jön be ha bejön legalább 1 kódolatlan tartós időn át legalább 1 es jellel még ha szakadozik is érdemes venni egy 2000Mw-osat egy minimum 10Dbi-s antennával ez alatt próbálkozni nem érdemes.Ez felerősíti és lehet fogni.Hátrány annyi hogy you tobe videók akadozhatnak videózni nem igazán jó sokkal lassabb a net meg hát vigyázni kell a sávszélre.Böngészgetni viszont tökéletes.4-5ös jelerősségnél teljes értékű a net videó torrent letöltés minden megy csak vigyázni kell a sávszélre. 3asnál videók nem mennek de böngészgetni tökéletes.2-3 között még mindig lehet böngészgetni kicsit lasabb akadozhat de használható. Akinek driver gondjai vannak nézzen itt körbe Alfa,G-Sky,Signalking, FreeWiFiLink,driverek http://www.surfgadget.com/download.html
  • Petka
    #261
    Abocom routerekkel van-e valakinek tapasztalata?
  • Dj Faustus #260
    "Arra gondoltam Az UTP kábellel lan porton összekötném az acces pointot a modemmel ez így műkődne e?Az Ac Point eszköz alkalmas e erre vagy így nem működne puszta adóként."
    Müködni működhet, csak nincs sok értelme az Internetedet Hotspotként megosztani a külvilággal: a szolgáltatók általában nem engedik a lakossági Internet-szolgáltatásnak az előfizető lakhelyén kívüli megosztását; másrészt ez már Internet-szolgáltatásnak minősül, ami NMHH-bejelentésköteles - ha ezért még pénzt is kérsz, akkor meg adóznod kell a kapott jövedelem után; harmadrészt boldog-boldogtalan rákapcsolódhat erre a hotspotra, aztán meg te szívhatsz miatta, ha gyerekpornót tölt fel rajta.

    Ha csak a lakáson belül akarod megosztani - mert otthon csak és kizárólag vezeték nélkül csatlakoznál, akkor már van értelme a dolognak.
  • marci33
    #259
    Arra gondoltam Az UTP kábellel lan porton összekötném az acces pointot a modemmel ez így műkődne e?Az Ac Point eszköz alkalmas e erre vagy így nem működne puszta adóként.
  • Dj Faustus #258
    Ha csak a kábeles netedet szeretnéd megosztani a lakáson belül, több, kábeles és kábel nélkkül csatlakozó gép között, akkor router kell.

    Ha ezen felül meg akarod osztani a kábeles netedet a házon külvilággal is (ami egy érdekes dolog, egyrészt mert megsértheted vele az Internet-szolgáltatód Általános Szerződési Feltételeiben leírtakat, másrészt felvethet egyéb hírközlésjogi kérdéseket is), akkor szükséged lesz egy távtáplálható kültéri AP-re, amit a router egyik LAN portjába csatlakoztatsz. Ebben az esetben elegendő lehet egy körsugárzó antenna vagy egy panelantenna - mert ámbár kisebb a nyereségük, de nagyobb térszöget fednek le.

    Ha például a kábeles netedet is akarod használni és valamilyen távoli vezetéknélküli forrásból is akarsz netet fogni, akkor az előzőhöz hasonló lesz a helyzet, csak a kültéri AP antennájának érdemesebb nagyobb nyereségűnek (ezzel együtt irányítottabbnak) lennie - szóval grid, parabola, yagi irányt érdemes megcélozni.

    Ezen legutóbbi esetben merülhet fel egy olyan kérdés, hogy mind a két netet (a külső vezetéknélkülit és a kábelest) egyaránt használni akarod - ekkor olyan router kell, aminek gyárilag két WAN portja van (az drága), vagy 3. féltől származó firmware-rel (DD-WRT, OpenWRT,...) rávehető két WAN port kezelésére.
  • marci33
    #257
    Néztem ezt az acces pointot valóban több fajta van és változó szabvánnyal. Ahogy nézem ez egy klassz dolog adó vevő átjátszó egyben jobb mint egy router. Összeállításnál láttam hogy (ha venni befogni akarok a gépre dugják).De ha megvan most van kábeles netem és ha lehet most adni is szeretnék vele mint Hot Spot mivel most van kábeles net. Sajnos útmutatóba amiket néztem az összes a gépre volt kötve a UTP kábellel. Most én azt szeretném ha összekötném a modemmel ezt a Acces pointot UTP kábellel akkor úgy tudok e vele adni is?Vagy úgy nem menne? Motorola kábelmodemem van azzal kötném össze ezt az acces pointot.Azt tudom routerek esetében így működik de mivel az acces pointnál ezt nem láttam így nem tudom.Most azt tudom ha a gépre kötném ott megosztanám a netkapcsolatot akkor úgy tudnék netet sugározni csak itt az a baj hogy csak akkor menne ha a gép is megy.Amíg van pénzem netre addig fizetem és egyúttal adnék egy kis wifit is ha nincs elég pénzem netre akkor meg venni szeretném tehát ez az acces point nekem jó lenne.
  • Dj Faustus #256
    "IEEE 802.11g, IEEE 802.11b szabványokat de az adó nem ezen szabvány szerint sugároz nem biztos hogy megtalálják egymást működik stb."
    A hotspotoknál/hoteleknél használatos AP-k igen tűlnyomó többsége 2,4 GHz-es sávban működik, 802.11g szabványban (vagy azzal kompatibilisben), azért hogy az oda látogató vendégek okostelefonjaikkal/laptopjaikkal bizosan elérjék őket.

    A 802.11a szabvány 5 GHz-en megy, az inkább céges telephelyek közötti pont-pont kapcsolatoknál, kistérségi Internet-szolgáltatóknál terjedtek el, mert régebben ezek az eszközök drágábbak voltak, mint 2,4 GHz-es társaik. Okostelefonokban/laptopokban kevésbé elterjedt.

    A 802.11n szabványú eszközök meg visszafelé kompatibilisek a 802.11b/g szabványúakkal.

    "Tp link antennák meg egyenesen gagyik senkinek nem ajánlom."
    Ajánlhattam volna Grante dobantennát, csak az 100ezres nagyságrendű árkategória (meg 5 GHz-es pont-pont kapcsolatokhoz jó).
    A TP-Link meg árához képest elmegy.

    "Rákötöd Pl ezt a TP-Link TL-WA5210G Acces pointot ez elég sok szabványt nem tud lehet hogy elég sok routert nem is érzékel. "
    Még egyszer: hotspotokról és hotelekről volt szó - azokhoz elegendő szabványt ismer.

    "erre a frekvenciatartományra megfelelő Wifi erősítő kell 2400 MHz-2500 MHz amit boltban nem adnak de lehet venni.Kansens,Wifi city Stb"
    Azok az erősítők fabatkát sem érnek. Ha alacsony a jel-zaj viszony, akkor a jelszint mellett felerősítik a zajt is. Arról nem is szólva, hogy önmagának és a szomszédainak csinál felesleges interferenciát vele.
    Jó, nagy nyereségű antenna kell és érzékeny rádió - az a lényeg.

    "54Mbps az már nudli emellett monitorozni tudni kell"
    Úgy látom nem érted: hotspotot (amelyek általában 802.11b/g szabványúak) akar befogni, nem átjátszóadót létesíteni (arra a célra ott a Mikrotik) - annál kellhet a monitorozás (SNMP, meg SSH-elérés, meg remote logging, meg QOS).