378
Wifi antenna boosting - modding- crack - képek/vidik , segitségek trükkök stb.
  • Calver
    #215
    erre, és ahogy nézem jól tippeltem, csak állítgatni kell rajta. jobb klikk a régi adapter kapcsolatán -> tulajdonságok -> internet protocol version 4 (vagy IPv4), írd le a beállításokat, ugyanazokat add meg új adapternél és lőn.

    legalábbis kéne neki. magyar kifejezéseket csak tippelem, angol win7-em van, nem tudom magyar verzióban pontosan mik, de szerintem ki tudod hámozni.
  • Attila8805
    #214
    Ezekre gondoltál?
    Nekem magas a dolog amúgy nem gyengén eddig ugye semmi gubanc bedugtam a kis pöcköt az usb-be és lőn internet XD
  • Calver
    #213
    nézd meg vezérlőpult -> hálozati kapcsolatok(?) alatt előző adapter beállításait, aztán nézd meg a jelenlegiét, mert szerintem csak valami apró probléma van beállításokkal, ami miatt korlátozottnak érzékeli. tipikusan fix/dinamikus ip malőr szokott ez lenni, azért ezt írtam előbb is.
  • Attila8805
    #212
    Kínomban ma is rászántam 1 órát de csak idegesebb lettem XD
  • Attila8805
    #211
    A roouteren én nem állítottam semmit de mert nem férek hozzá de szerintem a házigazda sem mert ő meg nem ért thozzá nem is ő telepítette a rendszert :D
    Jelenleg egy vendégházban lakom és ugye a dlinkes adapterrel ment minden simán mint az ágybahugyozás már az elejétől minden állítgatás nélkül de gyenge a jel,ezért vettem ezt a csodát ami nagyon jó csak a netre nem tudok vele csatlakozni XD
  • Calver
    #210
    nem lehet, h előző adaptereddel be volt fixre állítva az ip, azért nem szereti a router az alapból belőtt dinamikus ip-t?
    vagy esetleg mac cím alapján szűr?
  • Attila8805
    #209
    Hát ezt már tényleg nem értem.
    Bedugom a DWL-G122 Wireless USB Adaptert és fél perc nem kell már kapcsolódva van 1-es jel erősséggel ez meg 3-assal csak korlátozottig jut el.
  • Attila8805
    #208
    Na hali!
    Vettem egy ilyet!
    A probléma a következő.
    Erősebb a jel sőt még olyan wifit is találok amit eddig nem.
    Csatlakozik is de csak korlátozott a hozzáférés.
    Valami megoldás hogy miért lehet?
  • Attila8805
    #207
    Akkor már veszek egy normális antennát :)
  • Calver
    #206
    lustaság fél egészség elv:
    leraksz egy fémet, ami "tükrözni" fogja a jelet (én egy kibelezett táp külsejét használtam) a megfelelő irányba beállítva. nálam valaha remekül működött, dob valamennyit a jelerősségen, pár azért csodákat ne várj tőle.
  • Attila8805
    #205
    thx!
  • Sml
    #204
    Nekem ilyenem van

    De ha nem lenne elég, akkor megbarkácsolod.
  • Attila8805
    #203
    MOst egyébként egy d-link usb stickel fogom a jelet.
  • Attila8805
    #202
    vevőt?
    Tudsz ajánlani esetleg valamit?
  • Sml
    #201
    Szerezz nagyobb antennát.
  • Attila8805
    #200
    Hali!
    Jelenleg egy vendégházban lakom és wifis net van.
    A jelerősség gyenge mert ugye sok a fal.
    Van olyan lehetőség amivel erősebben tudnám fogni a jelet?
  • Benny04
    #199
    nemszabad
  • Gaso #198
    van a szomszédnak egy wifije, WEP védelem van rajta.
    kérdésem: fel lehet ezt valahogy törni linux + "programozás" kihagyásával? nincs véletlenül valami egyszerű program erre?
  • Benny04
    #197
    ilyen egyszerű? :D
  • gallardo
    #196
    Ariskkey nevezetű szoftvert ráraktam pendrive-ra és a tulajdonságoknál ki volt pontozva a jelszó és ez kiírta. Előtte próbáltam a WirelessKeyView programot is de az csak hexadecimálisan írta ki, azt még próbáltam megfejteni kevés sikerrel.
  • mila69en
    #195
    arra én is kíváncsi lennék
  • Adaaam
    #194
    Leírnád hogyan sikerült?
  • gallardo
    #193
    köszi közben már sikerült
  • mila69en
    #192
    wpa2 felejtsd el:D semmivel.. egy megoldás van, megfenyegeted a rendszergazdát hogy adja oda a kulcsot
  • gallardo
    #191
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy laptop ami csatlakozva van egy wpa2-es titkosítású wifi hálózatra. Milyen programmal lehet a laptopról lenézni a kódot?(suliról van szó)
  • Rotyoka
    #190
    hát nem tudom, olvasgattam utánna sokat de végülis majd kiderül ha ittlesz a cucc
  • TLOTR
    #189
    Oké megoldódott jó az új router
  • TLOTR
    #188
    Sziasztok olyan gondom lenne h a wifi kapcsolat 5-10 percenként megszakad két gépen is, a kábelesen jó és két routert is megprobáltam már valakinek ötlet?
  • Dj Faustus #187
    Milyen irányban vannak az ellátandó kliensek (mennyi van)? Mekkora a maximum távolság?

    Mert lecserélheted a 3 antennát ilyesmikre ezzel 5 dB-t nyerve antennánként - más kérdés, hogy megéri-e.
  • Rotyoka
    #186
    EDIMAX BR-6574N
    routert kéne valamilyen szinten antennailag tuningolnom, hogy átvigyem 2-3 betonfalat 60-70% os jelerőséggel?
  • Dj Faustus #185
    Amire ügyelni kell:
    - optikai rálátás, vagyis a saját házatokon levő antenna a nővéretek 1km-re levő/az 5 km-re levő távoli település házán levő antennát "szabad szemmel lássa", ne legyen közötte semmilyen terepakadály (a legszebb az lenne ha a két antenna között létrejővő "Fresnel zónába" nem lógna be semmi).
    - a megfelelő optikai rálátás miatt az antennát magasra kell helyezni
    - mivel magasra kell helyezni az antennát a vezetéknéküli eszközt a lehető legkevesebb veszteség miatt rövid antennakábellel kell összekötni
    - mivel a vezetéknéküli eszköz az antennához közel kell hogy legyen, a vezetéknélküli eszköznek kültérinek kell lennie
    - a nagy távolság miatt az antennáknak nagy nyereségűnek kell lenniük, és javaslom az 5 GHz-es frekvenciatartomány használatát (a 2,4 GHz-es frekvenciatartományhoz képest több, egymást nem átfedő csatorna érhető el, kisebb az interferencia)

    Amire szükséged lesz:
    - 2*2 darab kültéri, 5 GHz-es, nagy teljesítményű, távtáplálható (PoE - Pover Over Ethernet) vezetéknélküli eszközre
    - 2*2 darab nagy nyereségű irányított (grid, parabola) antennára
    - szükség esetén antennakábelre, esetleg "pigtail"-re (rádiós kártyáa csatlakozását antennacsatlakozóra átalakító kábelre)
    - 3 darab hosszú vascsőre, hogy az antennákat/vezetéknélküli eszközöket magasra tudd helyezni ;)
    - FTP kábel, RJ45-ös csatlakozók, egyéb kellékanyagok

    Példa az egybeépített megoldásokra:
    AirGrid
    NanoBridge
  • namlak1986
    #184
    Sziasztok!


    Egy kérdéssel kapcsolatban fordulok hozzátok!



    Wifi hálózatot szeretnék létrehozni a saját házunk és nővéremék háza között. Plusz, ha lehetséges, akkor a szomszéd településen egy házzal.

    A kérdésem a következő. Hogyan kezdjem el a kiépítést, milyen mérések kellenek - ha kellenek?

    Annyit leírok, hogy a két ház között, ami egy településen belül lenne kb. 1 km a távolság. Ha be lehetne vonni még a szomszéd településen lévő házat is, akkor az közel 5 km lenne.

    Ötleteket kérek tőletek! Előre is köszönöm!
  • vitya79
    #183
    Köszönöm a segítséget. Nem igazán jutok előrébb, mert elvileg minden ok. UPC szerint a modem ok, szervíz szerint a router ok, 2x is bevizsgálták. A gépben lévő wifi nem hiszem hogy rossz lenne, mert 2 gépen is ezt csinálja. Miután elmegy a net, van hogy fél perc után visszajön, van hogy 3-4 percig sincs semmi, aztán egyszer csak újra megy. A routeren nincs hálózati kulcs sem beállítva. Csak mac adress alapján van bekonfigurálva. De hónapokig hibátlan volt. Egyszer csak elkezdett szórakozni, és azóta szivat.
  • Dj Faustus #182
    "Nem lehet elérni a router beállításokat ha elmegy a net. Korlátozott hozzáférést ír vagy nincs internet kapcsolatot. De egyik esetben sem lehet elérni a router. Nem lehet pingelni, mert nincs net."
    Akkor alapvetően vagy a router megy el, vagy a router és a gép közötti kapcsolatban (kábelben, vezetéknélküli kapcsolatban), vagy a számítógép interfészében keresendő a probléma. Ettől még a kábelmodem, vagy a szolgáltató működhet.

    "Vagy pingeljem win-en kívűl?"
    Windows alól kell pingelned a routert (192.168.1.1, vagy ehhez hasonló IP-címet, amit alapértelmezett átjárónak kapsz).

    "Up time???"
    Uptime = mennyi ideje működik az eszköz - jelen esetben a router.
    Ha ez a router újból elérhetősége után csak pár perc/másodperc, akkor a router újraindul, ami - mint azt az előzőekben kifejtettem - lehet a router elégtelen áramellátása miatt is. Ha nem, akkor kábel vagy hálókártya.
    Bár a kézikönyvéből úgy látom, hogy ezt a WRT110N firmware ezt nem jelzi ki. ;(
  • vitya79
    #181
    Nem lehet elérni a router beállításokat ha elmegy a net. Korlátozott hozzáférést ír vagy nincs internet kapcsolatot. De egyik esetben sem lehet elérni a router. 3 led van rajta, power, net, wifi. Mind a 3 világít. Nem lehet pingelni, mert nincs net. Vagy pingeljem win-en kívűl? Up time???
  • Dj Faustus #180
    "Bérelt szerver. Távoli hozzáféréssel."
    Akkora torrent jelen esetben nem befolyásoló tényező (mivel az otthoni hálózatban nem használsz torrentklienst).

    "Ennek semmi köze a torrentezéshez."
    De okozhatná, ha torrentklienst használnál a lokális hálózatban.

    "A routert a szervízben is mgnézték, és hibátlan. "
    Esetleg azt nézzétek meg, hogy amikor elmegy a net, akkor nem érhető el a router se (nem pingelhető az alapértelmezett átjáró, nem lehet elérni a router beállítófelületét)? Ilyenkor (amikor elmegy a net, nem megy a router) milyen ledek világítanak a routeren? Miután visszajön a net, akkor ír-e valamit a router naplóállománya? Mennyi az uptime? Arra tippelek ugyanis, ha a router sem érhető el, hogy rövid időre elmegy az áram a router alól, és ez a router újraindulását eredményezi.
  • vitya79
    #179
    Bérelt szerver. Távoli hozzáféréssel. Nem igazán értem mi okozhatja ezt. A routert a szervízben is mgnézték, és hibátlan. Ennek semmi köze a torrentezéshez.
  • Dj Faustus #178
    "Torrent mindig megy, de az serveren keresztűl."
    A szerver a routerre van csatlakoztatva, vagy az teljesen különálló (távoli szerveren)?

    Ha a torrentklienset futtató szerver ugyanis a router belső hálózatára csatlakozik, akkor megeshet, hogy router úgynevezett NAT táblája betelítődik. Ez okozhat kapcsolati problémákat. Ezért érdemes a torrentkliensben korlátozni a letöltési sebességet (legalább a maximum adatátviteli sebesség 80-90%-ra), az egyszerre csatlakozó kliensek számát, kikapcsolni a DHT és a PEX-et.
  • vitya79
    #177
    Torrent mindig megy, de az serveren keresztűl.
  • OCN
    #176
    Torrent megy valamelyik gépen ?mert az hajlamos erre.Nekem legalábbis,vagy ha nem is bont belassul.

    Más..Már eljutottam oda hogy a wifi driiverét feltettem(mellesleg az eszközkezelőben továbbra sem látja,csak egyéb hálózatként-imseretlen hálózatként látja,bármilyen drivert tettem eddig fel semmi)
    Mellesleg a launch manager szürkével jeleníti meg a wifi On off lehetőségét.
    Persze a bluetooth-t felismeri,de azt meg nem is telepítettem :)