378
Wifi antenna boosting - modding- crack - képek/vidik , segitségek trükkök stb.
  • vitya79
    #175
    Sziasztok

    Nekem olysn gondom van, hogy teljesen véletlen szerűen akár 3-4 perc, akár 20-30 percenként elmegy a net. Se router kapcsolat nincs, se net. 2 laptopot is használunk, és mind a kettőn ugyan ez megy. Van hogy az egyiken megy, a másikon nem. Van hogy mind a 2 ok. Linksys wrt 110n router. De próbáltuk másikkal is, d-link. Ugyan ez. A upc-nél azt mondták, hogy a modemnél megvan a jel erősség.
  • OCN
    #174
    Acer Travelmate G valamennyi!
    Nekem még anno azt mondták hogyha megkapja a feszültséget (bekapcsolom)az is automatikusan bekapcsol.de akkor ezekszerint nm :)
  • Petko
    #173
    bizonyára van egy billentyűkombináció, amivel bekapcsolod... Fn + az F gombok valamelyike amin wifihez köthető stilizált ikon van
  • Dj Faustus #172
    Pontosan milyen típusú laptopról van szó?
  • OCN
    #171
    Sziasztok!olyan problémám lenne hogy nem tudok vezeték nélküli hálózatott csalni a Laptopra.Acer Nplify 802.11b/g/n ,elvileg ez a wlan benne.
    De a hálózati kapcsolatoknál csak a vezetékes netet akarja.Vezeték nélkülit még csak fel sem ajánl akárhol keresem.Több fajta drivert feltettem a telepítőről,amiről ugy gondoltam hogy köze lehet a wlan hoz(ugyanis a sokeszűek ,telebaszták a telepítőt kb 80 programmal,én meg friss laptopgazda találjam ki mi mihez kell :S )
    Tudnátok ebben segíteni ?
  • Dj Faustus #170
    A chipkészlet gyártójának (az Asus-kártyának valószínűleg nem ez a típusszáma) hivatalos oldalról származó meghajtóprogram?
    Más PCI aljzatban próbáltad már?

  • jetblack
    #169
    Sziasztok

    Segitséget szeretnék kérni van egy Asus RT2400 802.11b-s Wifi kártyám a hozzá adott cd-n lévő installer kifagy a felénél találtam
    Innen és innen is leszedtem 1-1 drivert de ugyanaz a hiba a segitséget előre is köszönöm
  • Deathskull
    #168
    Szóval akkor itt a router a ludas, ekkora a maximum sebesség, ne is számítsak ennél többre.
    Köszönöm a segítséget.
  • Dj Faustus #167
    A 802.11b szabvány adatrátája 11 MBps, az adatátviteli sebesség ~5-6 Mbps.
    A 802.11g szabvány adatrátája 54 MBps, az adatátviteli sebesség ~20-25 Mbps.

    Tehát az általad mért 2600 kByte/s (=20800 kbps) 802.11g szabványú átvitelnek felel meg.
  • Deathskull
    #166
    Ennek csak 1 antennája van, a leírása szerint "2.4 GHz (B+G)" szabványt támogat. Akkor ennek mekkora az elérhető maximum sebessége?
  • Dj Faustus #165
    "Mi az a MIMO"
    Multiple Input Multiple Output - olyan vezetéknélküli rendszer, amikor a vezetéknélküli egységeknek több antennája van amit az adás és vétel szempontjából használ. Vannak olyan vezetéknélküli eszközök - ilyen például a Linksys WRT54GL - ahol a több antenna van de nem a MIMO miatt, illetve vannak olyanok is - mint például a Tonze AW6660 - ahol az egyik antenna 2,4 GHz-nek a másik meg 5 GHz-nek van fenntartva (ugyancsak nem a MIMO miatt).

    Ha 802.11N-es szabványú és több antennája van, akkor nagy valószínűséggel MIMO-ra is képes.

    " Hol tudom átállítani, melyik szabvány legyen érvényes a kártyán ill a routerben?"
    A routerben a webes beállítófelületén állíthatod át, milyen szabványt ismerjen; a hálózati kártyán meg a kártyához adott beállítóprogramban.
  • Deathskull
    #164
    Mi az a MIMO és honnan tudhatom melyik vonatkozik a kártyára (Atheros AR5B93 802.11 a/g/n)? Hol tudom átállítani, melyik szabvány legyen érvényes a kártyán ill a routerben? (este meg tudom nézni, mi a router típusa, akkor hozzá is tudok férni)
    A belső hálózati másolási sebesség a 2600KB/s, Wifi-router-kábel ill a wifi-router-wifi úton is (remélem érthetően fogalmaztam:D).
  • Dj Faustus #163
    "ott is csak elméletben létezik a 150mbit/s átviteli sebesség"
    Az 1x1 SISO esetén az adatráta 150 Mbps, az elérhető adatátviteli sebesség ~70 Mbps.
    Az 2x2 MIMO esetén az adatráta 300 Mbps, az elérhető adatátviteli sebesség ~150 Mbps.
    Van még 3x3-as MIMO is, ott az adatráta 450 Mbps, az elérhető adatátviteli sebesség ~200 Mbps.
    4x4 MIMO-s eszköz meg nem sok van a piacon (chipből is csak egy gyártóról tudok, aki gyárt ilyesmit - a Quantenna), annak az adatrátája 600 Mbps.

    "A net kb 2800/800 KB/s sebességű, ha hálózaton keresztül akarunk egymásnak megosztani, akkor a megosztási sebesség kb 2600 KB/s sebességgel másol. Egyszer kipróbáltuk, ha kábelen keresztül kötnénk össze a routerrel, akkor kb 2-3szor akkora sebességgel másol."
    No tisztázzunk akkor pár dolgot:
    Ha belső hálózaton keresztül másolsz, akkor az adat
     - vezetékes interfészek esetén csak a routerbe épített switchen
     - a vezeték nélküli interfész használatával, a routerbe épített switchen és a routerbe épített vezeték nélküli AP-n
    megy át az adat. Ilyenkor - mivel a routernek nem kell útválasztással, tűzfal funkciókkal törődnie - az interfész adatátviteli sebességének 80-90%-al is mehet az adatátvitel.

    Ha már az Interneten keresztül megy át az adat, akkor a router űtválasztó/tűzfal funkciói miatt, közbeszól a router processzora is így például egy router 100 Mbps-os WAN és 100 Mbps-os LAN (vezetékes) interfésze közötti sebesség típustól függően lecsökkenhet 10-20 Mbps-re is.
  • Petko
    #162
    maximum annyit tehetsz hogy minden eszközt (router, és a notebookok wifi kártyája) képessé teszel a 802.11n-es wifi szabványra... az kicsit gyorsabb, de persze ott is csak elméletben létezik a 150mbit/s átviteli sebesség
  • Deathskull
    #161
    Van az albérletünkben egy hálózat, rá van kötve LANon egy PC, meg a wifin keresztül 3 laptop. A net kb 2800/800 KB/s sebességű, ha hálózaton keresztül akarunk egymásnak megosztani, akkor a megosztási sebesség kb 2600 KB/s sebességgel másol. Egyszer kipróbáltuk, ha kábelen keresztül kötnénk össze a routerrel, akkor kb 2-3szor akkora sebességgel másol. Hogy lehetne felgyorsítani a hálózati adatforgalom sebességét?
  • Toto652
    #160
    Üdv!
    Felmerült egy érdekes tény. Már vagy két hónapja vettem egy PCI-os Wi-Fi antennát, és nagy sokára kiderült, hogy amiatt időnként lefagy a rendszer.
    Mi lehet ennek az okozója? Meg lehet oldani valahogy?
    Lehet, hogy hibás a készülék?
  • Dj Faustus #159
    Alapvetően ha egy routerhez csatlakozó gépet akarsz vezeték nélküliről vezetékessé tenni, akkor a router egyik LAN feliratú portját kell összekötnöd a számítógép hálózati kártyájával.
    A vezeték nélküli kártya, ha nincs használatban le is tiltható (Windows XP: Start menü/Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatok/Vezeték nélküli hálózati kapcsolaton jobb klikk, majd a megjelenő helyi menüből Letiltás).
    Ha a routerben be van kapcsolva a DHCP, és a számítógéped Ethernet interfésze (Helyi kapcsolat néven jelentkezik a Windows Hálózati kapcsolatok ablakában) is automatikusan kapja az IP-címet, és nincs MAC-cím szűrés bekapcsolva, akkor ennek mennie kéne.
  • Petka
    #158
  • Ricsi72
    #157
    Üdv
    Vki tudna segíteni, hogy a laptop nál a wifi kapcsolatot hogy lehet át állítani vezetékesre? Hogy működjön a net
    Köszi
  • DjDano
    #156
    Én is hardverhibára gyanakodtam, köszi a választ!
  • Dj Faustus #155
    "Adott egy Fujitsu - Siemens Amilo mini UI 3520 Netbook"
    Ajjaj, ez már rosszul kezdődik... A FuSi laptopokkal nem sok jó tapasztalatom volt.

    "Ezt mi okozhatja? Frissítve és újratelepítve a benne lévő Wifi adatper"
    Jobb esetben szoftver-inkompatibilitás (telepítettél fel valami szoftvert a közelmúltban?), rosszabb esetben "csak" a rádiós hálózati kártya romlott el (ezek MiniPCI/MiniPCI Express csatolójúak, így ha hozzá lehet férni, könnyen cserélhetőek), vagy a rádiós kártyát az antennával (ami általában a gép tetejében van) összekötő kábel (pigtail) tört meg.
  • DjDano
    #154
    Nem találtam más fórumot, így hát ide írom:

    Adott egy Fujitsu - Siemens Amilo mini UI 3520 Netbook, ami nem érzékeli a vezeték nélküli hálózatokat, több helyen is próbáltuk de nem talált sehol jelet ...

    Ezt mi okozhatja? Frissítve és újratelepítve a benne lévő Wifi adatper (Atheros AR500-7EG Wireless Network Adapter), de ennek ellenére semmi...

  • russh12
    #153
    értem köszönöm a választ ;)
  • Dj Faustus #152
    "már csak egy kérdés : XP-vel milyen progival tudok wifit feltörni és hogy?"
    Google: Windows XP wifi crack
    Ugye egy betörést nem a városka főterén hirdetsz meg - még ha a saját házadba akarsz "tudományos célzattal" betörni.

    "Márcsak azért is mert ha nekem esetleg siekrülne akkor kitudja hogy kinek sikerül rajtam kivül még az utcában...."
    Ha WEP relatíve könnyen, ha WPA akkor némileg nehezebben törhető.
    Ha WPA2, már nem.
  • russh12
    #151
    aham értem
    már csak egy kérdés : XP-vel milyen progival tudok wifit feltörni és hogy?
    Csak kiváncsiságbol úgy érdekel esetleg hogy fel e tudom törni a saját wifinket. Márcsak azért is mert ha nekem esetleg siekrülne akkor kitudja hogy kinek sikerül rajtam kivül még az utcában....
    Szal ha valaki ért hozzá az elmagyarázná nekem?
  • Dj Faustus #150
    Konzumer 802.11b/g szabványú vezetéknélküli hálózati interfésszel nem fogsz 20 Mbs-nál nagyobb sebességgel forgalmazni. Ahhoz már 802.11n szabványú eszköz kell.
    De szvsz. kérdéses hogy érdemes-e beleinvesztálni, hisz az Internet-előfizetésetek (T-Home Extra) is csak 5 Mbps (minimum) és 25 Mbps (maximum) letöltési sebesség között változik, ráadásul több gép fogja használni a netet egyszerre, a laptopot meg 12 méterre beltérben, falaktól árnyékoltan használod.
  • russh12
    #149
    aham értem akkor ettöl a teljesitménytöl ne nagyon várjak többet?:|
  • Dj Faustus #148
    "a sebességtesztet ezzel végzem"
    Aha, tehát külső oldallal - lásd a #145-ös hozzászólásom utolsó bekezdését.

    "a laptop és a rúter között egykét válaszfal meg talá egy támfal is van mert tetőtérben lakunk."
    Hát igen a mikrohullám érzékeny a falakra. Pláne ha vas is van benne.

    " toshiba a105-ös laptop"
    Amiben 802.11b/g szabványú beépített Wifi adapter van, amiből jó ha 20 Mbps-ot ki tudsz húzni.

    " tp-link rúteres hálózat ami szerintem valamelyik szomszádá ami azért szép mert a legközelebbi ház is olyan 30-40 mre van"
    Szerencsés esetben - mint mondtad tetőtér, tehát magason vagytok - az a 30-40 méter nem sok. Ráadásul nyáron, nyitott ablaknál (lehet, hogy a szomszédnak ablaközelben van a routere).
  • russh12
    #147

    a rútertöl 5 méterre, semmi tereptárgy nincs az útba...
  • russh12
    #146
    a sebességtesztet ezzel végzem
    a laptopom amiröl a szobámban 9-mb-et mértem az egy toshiba a105-ös laptop
    a telefonom nokia e75 tipusu és az megtalál még egy hálózatot mondju kazt a laptop is megtalálja mi szintén tp-link rúteres hálózat ami szerintem valamelyik szomszádá ami azért szép mert a legközelebbi ház is olyan 30-40 mre van
    a laptop és a rúter között egykét válaszfal meg talá egy támfal is van mert tetőtérben lakunk.
    de olyan létezhet hogy "magához tért " a rúter? mert tegnap este megnéztem az udvaron meg e találja és nem találta ma megnéztem lent és már megtalálta.
    a sebességet nem tudom leellenőrizni mert az asztali gépem szét va szedve de majd holnap megnézem a laptop meg most kitvan a nappaliba ami mellet itt a rúter szal itt se lenne valami hiteles a mérés.-
    de nekem úgy tünik mintha magához tért volna....
  • Dj Faustus #145
    No tehát vegyük végig:
    - van egy 25 Mbps-os MAXIMÁLIS adatátviteli sebességű neted
    - van egy TP-Link TL-WA901ND típusú routered amire felcsatlakozik:
     * egy asztali gép az egyik LAN portba csatlakoztatva - itt 25 Mbps-ot mérsz
     * egy másik asztali gép a másik LAN portba csatlakoztatva - itt 15 Mbps-ot mérsz
     * egy laptop Wifin csatlakozva 12 méterre a routertől - itt 9 Mbps-ot mérsz, és "3-as" jelerősséget mérsz.
     * ideiglenesen egy mobiltelefon

    Pár kérdés:
    - Mivel végzed a sebességtesztet, illetve a teszt elvégzésekor a többi kliens is fel van csatlakozva a routerre?
    - Milyen laptopról/telefonról van szó, illetve milyen wifis kütyüvel csatlakozól fel a routerre?
    - A laptoppal/telefonnal fogsz más adókat?
    - A laptop és a router között mi van?

    Pár megjegyzés:
    - Mivel a wifi mikrohullámú technológia a fényhez hasonló terjedési tulajdonságai miatt optikai rálátást igényel (ellenkező esetben elnyelődik, reflektál, szóródik). Minden terepakadály csökkenti a jelerősséget. Vasbeton falak, fémből készült ajtók, hőszigetelt ablakok eléggé erőteljesen.
    - A sebességtesztek eléggé relatív dolgok. Ha a szolgáltató hálózatán kívül végzed ott van még a szolgáltató hálózatán kívüli hálózat. Meg a sebességmérő oldal szervere, meg a te géped. Mind-mind befolyásoló tényező.
  • russh12
    #144
    aham értem köszi :D

    Faustus akkor te tudsz nekem segteni??? #142-ebben?
  • F1re
    #143
    na ilyenket inkább faustustol kérdez :D
  • russh12
    #142
    őőőő hát nem igazán mert 3 gép van rákötve kábellel és két laptop van amivel wifin csatalkoznánk rá. + meg én néha amikor kedvet kapok akkor telóval is rácsatalkozok. És nem tudok róla hogy lenne valami korlátozó program akkor meg éppen nem ment semmi ( ilyet????) xDD

    jah amásik meg hogy azért vettük ezt mert hogy három antenna meg midnen aszondták hogy ez így erős meg átviszi a förémet meg midnen irányba sugároz meg így meg úgy. Ahhoz képest itt a szobámba ami kb 12 méterre van a wifitöl és a laptopon csak 3-as a jelerősség :/ ez is beállítási probléma? vagy a rúternek még magához kell térnie?? vagy enynire leárnyékolják a falak? vagy eseteleg egy másik rádióhúllám zavar be neki??
  • F1re
    #141
    szal 3om gép van rányomva 1 gép van wifis ? a wifinél több probléma lehet de a kábeleseknél nem sok, tuti nem megy semmi letöltés ? ill nincs semmi sebesség korlátozó program a gépen v vmi ?
  • russh12
    #140
    hmm... fater gépe ami a rúterbe egyes lan-ba van bedugva ott 25ös.
    Nálam az én gépem a kettesbe lanba van 15 ös.... laptopomon 9es.... nah most akkor ez hogyvan? xDD
  • F1re
    #139
    először győződj meg arról kábelen keresztül h jöne a 25 mbites net majd ha igen utána jön az h lehet h gyenge a wifid alapból nem tud akkora sebességet aztán ha az is oké akkor lehet a jel erősség meg routert is ellehet állítani illetve az is lehet h más is használja a neted éppen ha nincs lekódolva a routered
  • russh12
    #138
    ez lett belőle :D
    Délután megvettem meg be is állítottam csak azt szeretném még mekérdezni hogy az szolgáltató hiba hogy 25 megás a netem és most csak 8-al jön? ha wifin keresztül veszem... néztem laptopon tesztet és 8 mb-el jött nem pedig 25-el.. a szolgáltató szarakodott épp vagy a rúter korlátozza le?
  • F1re
    #137
    ez tuti
  • russh12
    #136
    akkor esetleg ez szerinted jó lenne?