6837
...
  • molnibalage83
    #6637
    Igazából hegyekben áll az eladatlan cucc. 5 laser rifle, energifegyver hegyek. Nem merem eladni őket, mert "hátha egyszer" kellenek. Úgy, hogy a energy weapon skill nincs 40 sem.

    Szóval ez simán lehetne sanszosan 40k is.
  • molnibalage83
    #6636
    Hátrahagytam távol a kísérőket és simán belopakodtam a stealth boy-jal. De csak Mellissához.
    Energy weapon skillem alacsony.
  • Fantusz
    #6635
    Biztos van több megoldás a deathclawoknál, de survival módban oda kísérőt nem szabad bevinni, ott szinte biztosan meghalnak....
    Egyedül lopakodva viszont nem is reménytelen a helyzet, lövésznek fel kell jutni a szállítószalagon a magasba, oda a deathtllawok nem mennek fel (nem tudnak?)...
    Antimaterial rifle, és lehet vadászni...
  • molnibalage83
    #6634
    Rgr.
    De ez nem most lesz. Az egyik questnél detchlclawok vannak. Akkor belopakodok, ezeket szétgyakni reménytelen.
  • Fantusz
    #6633
    Nem bug.
    Az, hogy a légió sumáksága kiderült, az még nem jelenti azt, hogy az NCR-nek megbocsájtja a múltat.
    Lehet úgy nézni, hogy fölösleges köröket kell futni, de néhány befolyásos klán tagot kell magad mellé állítani.
  • molnibalage83
    #6632
    Hát ez érdekes. Ez most bug lesz?

    Papa Khannak megmutattam a naplót és széjjel lövette a légiós köcsögöt. Ennek ellenére a többi klántagot még győzködni kell? Miért?
  • molnibalage83
    #6631
    Közelében nem vagyok még skillpontban.
  • Fantusz
    #6630
    Javítás perk
  • Kotomicuki
    #6629
    Viszont sok pötty kell a jó perk-ekhez, tehát előbb kell a pontokra gyúrni (magas INT + Educated perk), mert különben hiába várod a perk-eket: kifogysz a szintekből.
  • molnibalage83
    #6628
    70 táján van már a gun.
  • molnibalage83
    #6627
    Dethclaw-ot már most is nyírtam ki próbaképpen kísérőkkel.
    A fegyverek karbantartása nem gond, mindig van hozzá anyag. Viszont az armor egészen más tészta. A Brotherhood armort pl. lövésem sincs, hogy hol lehetne javíttattni majd.
    A Mormon erődbe eddig véletlenül egyszer mentem be, de inkább ki is jöttem, hogy fogyjanak már a questek. Sajnos a belső helyszínekre nem lehet fast travelt nyomni. Nem tudom, hogy miért így kellett megcsinálni. Időrabló még sprintteléssel is.
  • Although
    #6626
    Így van ott a pont. Kevés játék volt amit 3x 4x ez az egyik.
    Pedig nagy móka, kacagás, idegeskedés, konkrétan, volt anno. Állandó lag meg crash, várni valaki orvosolja.
    Mégse ez maradt meg hanem Dr. House, Cézár, Veronica, Cass, a döntések végtelen tárháza, a kicsi indiánok meg a drog, a vault a problémákkal, kit válasz, a végső nagy csata.
    És az érzés milyne jó lenne he még ennél is több minden lenne :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2019.03.17. 16:00:13
  • Fantusz
    #6625
    Elég sok karakterrel játszottam, volt közöttük közelharcos is, de tény, hogy a lövész -legyen az hagyományos, vagy energia fegyveres - közelebb áll hozzám, mint a pofozkodó...
    A lényeg mégis az, hogy már azért is érdemes lehet többször végig játszani, mert a különböző stílusokhoz megvannak a perkek, és azoktól lesz igazán erős, nem a 100-as képesség a lényeg.
    Természetes, hogy első játéknál sokszor szinte vakon bolyong a karakter, ha többször is nekiveselkedik a játékos a FNV-nak, rengeteg hasznos információja lesz a korábbi játékokból, pl nagyon sok fegyver helye fix.
  • Although
    #6624
    Ez a rendszer nem ? :) Elején nyeretlen kétéves aztán meg :) Fantusz folyamatosan lövész karaktert nyomja :) Csodálnám ha már nem az lennél :)
  • Fantusz
    #6623
    Pedig a beültetések azok, amire érdemes költeni a néhány egyedi fegyveren kívül...
    A 26ezer nem olyan hatalmas összeg, tehát ne is herdáld ok nélkül, pl mással javíttatni nagyon nem éri meg.
    Fegyver karbantartás nem gond, ha tudsz fegyrejavító csomagot craftolni, a páncélok karbantartása macerásabb lehet, van egy hasznos perk, de 90-es repair képesség kell hozzá.
    Egy antimaterial rifle kell majd idővel, amikor már képes leszel deathclawokon, szupermutánsokon átgázolni...
  • Fantusz
    #6622
    Freesaidon érdemes meglátogatni az ottani kaszinót, a Királyt, és a mormon erődöt..
    Igaz, hogy ott "szaladj oda - gyere vissza" stílusú küldetéseket adnak, de az is XP, és többnyire Freesaidon kell cikázni, és van mókás része is (szexrobot)
    A Ratslayer-hez is onnan irányít a kaszinónak tartozó nő, de meggyőzhető, hogy inkább fizessen... a fegyver már legfeljebb érdekes, de nem igazán hasznos (de plusz XP minden túra).
    A King néhány közeli futárkodás után rád bízza a robokutyáját, és tudomást szerzel egy érdekes, távoli helyről, ahová alkalom-adtán elviheted az ebet...
    Lehetséges kísérő, de vagy a robokutya, vagy ED-E.
  • molnibalage83
    #6621
    Meg 26k pénzem van, de smucig vagyok, hogy bármire költsek, mert enélkül is tápos vagyok. Nem kell beültetés vagy max erősségű Brotherhood páncél.
  • molnibalage83
    #6620
    Kicsit lehet, hogy terminátorosodom, a Gamorra quest szál vége is az lett, hogy hent az csá.
  • SaGa
    #6619
    A 3.2.1-hez adták hozzá a kiválasztó menüt az indulásnál. A changelog szerint már van 3.2.3 patch is, de nem találom a letöltő oldalt, lehet, hogy még csak készül…
  • Although
    #6618
    Jogos :) Már régen nem nyomta de lehet előveszem most. Tudom rengeteg patch van ami mindenfélét optimalizál köztük Sawyer modja aki ugye a készítők egyike. Meg lehet a japcsi patch is.
    Nem emlékszem bárhol is problémám lett volna, de túl régen volt.
  • Fantusz
    #6617
    Akkor cseréli le a fegyvert, ha az jobban sebez, mint a sajátja, ami a képességeitől is függ (nem használja, ha képzetlen) és van hozzá lőszere.
    Vannak hibák, pl Cass hiába beszél arról, milyen ügyesen bánik a dinamittal, ha adsz neki dinamitot, nem használja, képzetlen a robbanóanyagokhoz, hagyományos lőfegyverrel felszerelve van igazán elemében. energia fegyver Veronica, vagy Arcade Gannon kezébe való
  • molnibalage83
    #6616
    Freesidra eddig semmi időm nem volt, nem csináltam semmit.
    Hát mit ne mondjak volt loot bár az eddig nem látott új fegyverek itt is javításra szorulnak.

    Brotherhood tagként szép, szép az új páncél, csak 10k feletti összegbe fájna a javítás. Kicsivel gyengébb combat armorból meg van fullos és tartalék is...

    A kísérő NPC-k fegyvere milyen alapon cserélődik le általam adott jobbra? Pl. mint kell adnom Cass-nek, hogy az alapból láthatatlan caravan shotgun helyett mást használjon? Én úgy láttam a karakterek saját alapfegyvere nincs az inv-jükben és örök lőszer van hozzá emiatt.

    Meg a Fat man egyszer talán jól jön valamire.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.03.17. 01:00:21
  • Fantusz
    #6615
    Lopásért akkor büntetnek, ha szemtanú van.
    A karma vesztéssel még imádhat a frakció, sok értelmét nem találtam, ha valami kellett, nem igazán zavart a piros.
    A Grafok egyébként Freesaidhoz tartoztak, de a boltjukban lévő bazárt már régen össze lehetett volna csomagolni különösebb büntetés nélkül (stelath boy)
  • molnibalage83
    #6614
    A bosszúálló isten eljátszása után - ment mint a karikacsapás csapdát állítva és némi droggal - a piros cuccok mind lootolhatóak? Kinél csökken akkor a repu?
  • Alexzel
    #6613
    Akkor ezért nem tudtam, nekem még a 3.2 van fenn.
    Ha esetleg az Skyrim-hoz hasonló skill fejlődést kipróbálnád, vagy egy 'Practice Makes Perfect' mod, csak a skillek beállítását kell megfelelően módosítani. Nekem nem sikerült, túl gyorsan fejlődtek a skillek, bár én a skillek fejlődését a skillek használathoz kötöttem, míg a karakter fejlődését XP-hez, de úgy is lehet hogy adott mennyiségű skill fejlődése esetén lépj szintet mint a Skyrimben. Ez persze néhány moddal okozhat problémát - pl. a 'Hunting Expansion' miatt sokkal több húst szereztem (ami reális mennyiség volt), így a Survival skill túl gyorsan fejlődőtt (alacsonyra kellett venni a fejlődésének a sebességét).
  • SaGa
    #6611
    Kipróbáltam, ott kezd a kaszinóban és utána a doki házában… TTW 3.2.2
  • SaGa
    #6610
    Nekem felajánlotta a választást induláskor, igaz a DC-t választottam, de megnézem, mi van, ha a másikat választom. Ilyen mod nincs fenn.

    Alexzel #6608 Köszi, megnézem őket, bár nekem Springvale egyik házikójában már felajánlotta a tűzhelynél, hogy főzhetnék, csak még nincs elég survival képességem.
    Utoljára szerkesztette: SaGa, 2019.03.16. 19:28:33
  • Kotomicuki
    #6609
    Megőrülök veletek - egyiknek se tudok jót tenni!
    Az egyiknek az a baja, hogy nem megyek, pedig mehetnék, a másiknak az, hogy miér' mentem oda...

    Mennék én szép sorjában is, csak mindig van egy-egy képesség %, amit még nem tud teljesíteni az adott helyszínen a karakter, ezért, ami ezután következne itt, az kimarad és mehetek másik kalandot keresni.
    Ahol túl erősek az ellenfelek, oda nem megyek be, azt nem erőltetem - annyira hülye nem vok!
    Viszont, utóbb ki szokott derülni, hogy az, ahol kalandoztam - végre kalandozni tudtam - , ott lett volna küldetés is, ami adott volna nem kevés plusz XP-t is, ha azt előtte felveszem - gyakran a térkép túlvégén, mer' itt má' csak így járja - és nekem ezen szisztémával van gondom -> nem egyenletes, nem folyamatos, nem átlátható.
    IIl. el-el szoktak rejteni egy-egy, ott és akkor leküzdhetetlen konzolt/széfet, amiben akkor és ott még értékes tárgyak vannak letéve, de mire megszerzed a hozzájutáshoz kellő képességeket és visszamész értük, addigra az ott lévő tárgyakat legfeljebb eladni tudod, mer' addigra már rég túlhaladtál azon a szinten -> tehát az egy teljesen fölösleges játékelem, mert nem lehet kijátszani időben.

    Természetesen, ha a wikit bújva haladnék, akkor biztos kevesebb gondom volna, de úgy meg tényleg elveszne a maradék élményrésze is a játéknak.

    Régen úgy szokták/illett megcsinálni, hogy ne menjen be oda a karakter, ahova még neki nem kellene - és ide gondosan ügyelve válogatták össze a közel azonos fajsúlyú nehézségeket - , mer' pl. szinthiányos, nem vette fel a területhez kapcsolódó küldetést, vagy tárgyakat, hogy oda őrt állítottak, aki eltanácsolta a delikvenst, kinyithatatlan kapu/zár volt a bejáratnál, stb.
    No, itt ilyesmik nemigen akadnak, így az ebből adódó galibák folyamatosak...

    Amikor némi zavar támad FNV-ban, röviden:
    "Hősöd új területre érkezett!"
    Ugyan nincs kiírva a környéken sehol sem, de az ehhez tartozó küldetést majd 17 órai gyaloglás után, egy 10. és egy 15. szintre tervezett ellenfelek "védősávjával" körülvett helyen tudnád fölvenni...
    Az itt álló, amúgy az 5. szintre tervezett dungeon-t azért nem tudja teljesíteni a 7. szintű hősöd, mer' van benne egy 10. szintű zárnyitást igénylő elem, amit majd csak a 16. szinten tud felvenni a karaktered, mer' addig volna még 1-2 másik, égetőbben szükséges képesség, amit ki kéne előtte húzni rajta és csak ezek után maradna a zárnyitás fejlesztésére felhasználható pötty... - hátha így érthetőbb má' végre...
    El is báboznám neked, de azt ez a felület nem teszi lehetővé, hogy végre el tudd fogadni, hogy nem teljesen én vok a hülye, ebben a játékban!

    Ezekkel együtt is pofás az összkép és tényleg köröket ver a mostanság megjelentekre, de attól még ezek a hibák jelen vannak benne!
  • Alexzel
    #6608
    TTW-hez ajánlom - ha nem nem raktad még fel - a módosított 'Oven cooking' modot, megkönnyíti az életedet.
    Ha saját magad is készítenél fegyvereket, akkor esetleg próbáld ki a 'Gunsmithing TTW' modot. Sajnos csak lőfegyverek vannak benne.
    Utoljára szerkesztette: Alexzel, 2019.03.16. 16:15:13
  • PiszkosFred
    #6607
    Probald ki! Sneak es ezuttal ne lopj az ellenfeltol, hanem csempessz egy granatot a zsebebe :) (elotte ments!)
  • molnibalage83
    #6606
    Ha ellennél van robbanóanyag és felrobban valami mellette akkor láncreakció lesz? Satchel charge is mehet a zsebbe? :)
  • Alexzel
    #6605
    Az új 3.2-es TTW-nél nem választható a kezdés, mindig a 101-es Vault-ban kezdesz (ha csak nem használsz modot ennek átlépésére, de akkor szerintem felesleges a TTW). A korábbi 2.9.4-es TTW-nél még választható volt.
    A Ratslayer átrakása tényleg jó ötlet volt a mod készítőjétől, de szerintem lehetett volna kicsit nehezebben elérhető helyen, mert így pl. a sima Varmint Rifle-t semmiféleképpen nem használjuk.
    Utoljára szerkesztette: Alexzel, 2019.03.16. 16:07:47
  • PiszkosFred
    #6604
    Az egy meszarszek, de a mellekhelyisegbe vonulva tul lehet elni. No meg akna, akna, akna :) Erdemes a balhe elott a fomufti zsebebe csempeszni egy granatot, az is segit a szituacioban.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.03.16. 16:03:57
  • Although
    #6603
    De ha nem megy vannak modok amik fps-t csináltak belőle. Keress egyet.
  • Although
    #6602
    Az a baj te is megszoktad az egyszerűt a könnyűt a veled szintezett ellenfeleket, stb. stb. Ez egy folyamat ha előveszed a Morrowindet még rosszabb élményed lesz. :)
    Eltelt 7 év és egyre kevesebbet kell gondolkodni a játékokban. Az FNV akkor is mondtam most is az utolsók egyike volt mint a W2 is amit még nem nerfeltek. A skyrim idején még kijött egy kettő. Attól érdekes, hogy nem olyan mint a teljesen sztori vezérelt játékok, ott is ha térképes bejelölik vagy odamész és tudod ez még nem a szinted. Itt viszont minden egy térképen van. És ha nem figyelsz csak szaladgálsz mint ma már mindenki :) Akkor szar élmény lesz ez biztos. Molni nálad körültekintőbb volt. Figyelt arra mit írunk.

    Elmondanám mivel ez szintfüggő játék lv5-10-ig nehéz megölni komoly ellenfelet. Játszadoztam vele anno például visszafutottam és kerítés mögött ugrálva nyírtam ki egy radskorpiót. Csak éppen minden elment rá. Amit összeszedtem.
    Ez a játék nem erről szól.
  • molnibalage83
    #6601
    Azt próbálom megoldani, hogy szemtanú nélkül haljon meg a vén kurva. A G-knél meg lehetek bosszúálló isten is. Csak oda nyakig fegyverben kell állni.

    Ott azt kell összehozni, hogy kifussanak az ajtónálló lelövése után. Aláaknázom a bejáratot oszt csá. :)
  • Fantusz
    #6600
    Csak a főnök a célpont, megoldható, csak ne legyen szemtanú... ha nem jól csinálod, magadra haragítod a NCR-t, ha ügyes vagy nincs negatív következménye.
    A Grafoknál nem kell diplomatikusnak lenni, kezdheted azzal, hogy a kint álló őrt lecsapod...
    a probléma bent van, ahol kb nyolcan vannak, lézer, és plazma puskákkal... no, de a loot se gyenge.
  • molnibalage83
    #6599
    Ezt szerintem nem nekem akartad. Én konkrétan oda és vissza vagyok a játéktól.
  • molnibalage83
    #6598
    Asszem talán ezt mondtam. Akkor nincs mit tenni. Viszont a főnökök miatt nincs kedvem kiirtatni a teljes karavánt, de ha máshogy nem megy...
  • SaGa
    #6597
    Annyit összemorogtok itt, hogy milyen szar az FNV (a tavalyi évem a FO4-re ment el, még nem jártam mindenhol, pedig ezernél több órám benne van, de sokat modoltam, sokszor kezdtem elölről, az építkezés volt a fő vonal, aztán ősz végére kissé ráuntam, most altatom), hogy rászántam egy napot és felraktam a Tale of Two Wastelands modot. Választható, hogy a FO3, vagy az FNV felől közelíted a dolgot, hol kezded. Kíváncsi vagyok, hogy sikerült összerakni. Annyi már látszik, hogy az A World of Pain modokkal, bár van TTW változatuk és patchek hozzá, nem akar elindulni. A start video után végtelen ciklusba kezd a zene és semmi tovább. Ha az AWoP modokat kihagyom, akkor megy szépen, most jöttem ki a 101-esből és most sikerült úgy, hogy nem kellett legyilkolni hozzá valamennyi őrt, aki rám vadászott, sőt az ovreseert se. Ez régen valamiért sose jött össze…
    A felrakása nem rövid, mert vagy két órán át pakolássza és kódolja át a hangfájlokat és javasolt a Mod Organizer 2 használata. Mindenképp meg kell nézni a telepítést magyarázó videót és betartani az abban ajánlottakat. Az egyik legfontosabb külön letöltendő mod az, ami a Ratslayer fellelési helyét átteszi a Capital Wasteland-re, Megaton közelébe, mert ha marad a helyén, mire eljutsz odáig, semmi hasznát nem veszed.
    Elvben a FNV modok használhatók, de szép hosszú azok listája, amik biztosan nem. Ezek között több olyan is van, ami egyébként az FNV-hez erősen ajánlott státuszban van, de így ki kell hagyni.