6837
...
  • Papa01 #6837
    Sziasztok!

    A mai napon véget ért számomra a kalandozás a pusztaságban... :( Ma teljesítettem az utolsó acsit (Hardcore) is, így ideje lepihenni. :) Az elsőt még 2013. okt. 19-én, összesen 322 órát játszva a játékkal. Igazán jó játék volt, (a DLC-k is) ezért sajnálom, hogy vége.
    Mivel a Fallout 4 is hasonló állapotban van már (azt is nagyon szerettem), így a Fallout 5-öt várom, ha egyszer lesz olyan.. :)
    Köszönöm a fordító munkáját is!
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2020.11.28. 19:33:27
  • Kissssss0 #6836

  • coolpet
    #6835
    Na meg a CASM az létfontosságó.
    Hajlamos a quicksavét elcseszni a játék, csak a teljes mentések szoktak működni, de néha azzal is baj van.
    Ez a mod menti a gamét időközönként, és az utolsó x darabot tartja meg. Ha valami save bugba belefutsz, nem tölt be, töltsd be az előzőt ami jó és ments rá.

  • Ryder62
    #6834
    Szedd le ezt a modot: NVAC

    Nekem bevált. Előtte volt, hogy óránként többször kifagyott, amióta fent van egyszer sem.

    A New Vegas amúgy sem volt stabil soha.
  • Kotomicuki
    #6833
    Megkésve bár, de hátha...
    Milyen a procid?
    Mert pl. a zintel 4xxx-es sorozata mostanra érkezett el oda, hogy vagy kupaktalanítják, vagy kidobják, mert egyszerűen elöregedett az a paszta, ami a CPU és a kupak közötti hőátvitelért felelős, így magában a prociban reked meg a hő, hiába is varázsolnak rá 1,5 kg-os hűtőket, 10-15 perc után az egész rendszert eldobja a megzabolázhatatlan túlmelegedés miatt - ill. nagyjából irodai jellegű munkákra alkalmas csak a továbbiakban, hiába is lenne meg benne a zerő (i5-i7).
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2020.07.07. 19:19:16
  • Papa01 #6832
    Kijött a játékhoz az 1.3 honosítás! Ezúton is köszi a készítőnek! :)
  • coolpet
    #6831
    Nem?

    Pl Metro 2033 sem mai gyerek, de ha fellhúzom FHD-ra és mindent ultrára vagy mi, kb lesz 10 fps-em egy 8GB-os RX480-al meg I7-el, 8GB rammal.
  • T800
    #6830
    A videokártya meg se moccan már egy ilyen játéknál kb. szóval ez nem hiszem hogy jó irány, viszont genndy, köszi a tippet, ha hazaértem kipróbálom!
  • genndy
    #6829
    Nekem nem volt vele bajom, Fallout 3-nál volt egy ilyen, hátha hasonló baja van ennek is:
    "Nyisd meg a fallout.ini fájlt (My Documents\My Games\Fallout3)
    Keresd meg ezt a sort:
    bUseThreadedAI=0
    Cseréld ki a 0-t 1-re:
    bUseThreadedAI=1
    Ezután szúrd be a következő sort:
    iNumHWThreads=2
    Így 2 magra lesz limitálva a játék, és nem fagy le, illetve okoz problémát többet."
    De többre nem emlékszem, ezt is több évvel ezelőttről bányásztam elő.
  • coolpet
    #6828
    Melegszik a videokarid, és befagy. Nézz hőmérsékleteket, logolással.
  • T800
    #6827
    Sziasztok!

    Találkozott már valaki olyan problémával (win10) alatt, hogy a játék random időszakonként lefagy? A zene meg minden megy tovább de a kép lefagy és a feladatkezelőben is azt irja, hogy a "program nem válaszol".

    Elég idegesitő, ráadásul steamen vettem meg anno, nem is valami crackelt okosság. Nézelődtem neten valami fix után de mindenhol kb. annyit olvastam, hogy pakoljam újra a drivereket, állitsam át a futtatást win7 vagy xp módba de ezek sajnos nem segitettek.

    Nagy nehezen eljutottam egy darabig, mert van hogy 1 óráig játszható, de pl tegnap az volt, hogy 1 percenként kifagyott és ez igy lassan játszhatatlan kategória... :( Annyira érdekel a sztori de igy sajnos nem tudok haladni.

    Ha van esetleg valakinek valami tippje vagy megoldása azt nagyon megköszönném!
  • Although
    #6826
    Nem olyan rossz az, ha érted miről szól. Egy dlc sose lesz játék szint. Ez egy egyszerű sztori dlc némi akcióval.
  • Anonymusxx
    #6825
    Érdekes hogy a New Vegas amennyire jó lett annyira lettek rosszak a dlc-ék, a Honest Hearts -ot kb egy órája kezdtem, de már nagyon unom.... Remélem nem túl hosszú..
  • Papa01 #6824
    Igen, ez volt az! :)
  • coolpet
    #6823
    Igen, az a főküldi része.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha progresseled a LSR-t, akkor van egy pont, amikor elveszi tőled E-DE-t.
    A küldi végefelé ki kell szabadítanod, azthiszem pár robot őrzi. Egy üvegfalon át látod, 2 ajtó van mellette jobbról és balról.

    Meghekkeled, kinyitod, szétlövöd ami bennvan, kiszeded E_DE-t és mész tovább :)

    Része a küldinek.



    Utoljára szerkesztette: coolpet, 2019.08.06. 18:42:33
  • Papa01 #6822
    Úgy, hogy a végső küldibe nem vágtam bele, nem mentem be Ullysess "szobájába", a térképen meg vissza tudtam menni a Mojave Wasteland-ra. :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Igen, Primmes-es E-DE-volt, azt szerettem volna elvinni, de ugye nem lehetett.

    Ha jól emlékszem, mielőtt elkezdődik a fő küldi, abban a teremben van egy szoba, ahová hackeléssel (ha jól emlékszem) lehet bejutni, és a terminál, kérdez rá az EDE robotra. Amikor bementem, egy hosszú kékes csőben lebegett EDE, abból jött ki.
    De ez nem egy másik, hanem az eredeti EDE, mert amikor szóvá tettem, h mit keres itt a válasz az volt, hogy Ulysses hívta vissza.

    A végén, azért megsajnáltam. :)


    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2019.08.06. 17:40:16
  • coolpet
    #6821
    Mondjuk nem értettem, hogy hogy mentél vissza a Mojave Wasteland-ra, amikor tudtommal csak akkor lehet, hy befejezted a Lonesome Road-ot.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A küldi pedig úgy kezdődik, hogy szabadítsd ki E-DE-t, csak ő tudja kinyitni a továbbvezető ajtót.

    Szóval nem tudom mit kavartál be, de E-DE-nek ott kell mindenképp lennie a végén, és eldöntheted mi legyen.

    Egyébként E-DE a Lonesome Road nélkül is elérhető, ha Primm-ben ( ha jól emlékszem) a postahivatalban megjavítod.

    Elárulod hogy a map melyik részén volt az újból megtalált E-DE? :)
  • Papa01 #6820
    Sikerült megoldanom!!! :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Találtam egy ajtót (hack-elnem kellett), ahol, egy újabb Edét lehetett aktiválni... egy ilyen magas üvegfalú tartályban volt benne... Azaz érdekes, hogy - elmondása szerint - ez az Ulysses gyerek hívta vissza. :) Ennek örülök, mert kezdtem morci lenni, mert egyébként az egyik acsi is beragad volna (Rocket's Red Glare.). E-DE kell, hogy feltörje a terminált, ahol vásárolni lehet.

  • Papa01 #6819
    Ettől féltem.. :( De akkor reszeltek a 2 frakció összes küldiéjnek is, nem? :)
  • coolpet
    #6818
    Nem lehet, E-DE kell hozzá, decriptelni kell a kódot.

    Bombázz le mindenkit :D Legalább lesz 2 új hely ahova mehetsz.
  • Papa01 #6817
    Sziasztok!

    A Lonesome Road DLC-vel kapcsolatban lenne egy kérdésem:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Hogyan lehet a DLC végén leállítani a ballisztikus rakéták indítását, ha ED-E nincs velem? Korábban már kihoztam onnan. és most erősebb karakterrel mentem vissza (45-össel sem volt könnyű végig menni...)
    De visszamenni csak egyedül enged... hiba tudok még a főküldi előtt vissza menni a pusztaságba, így semmi értelme... Van erre megoldás? Nem gyalulnék le atommal senkit, ha egy mód van rá... :)



    Köszi a válaszokat! :)
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2019.08.06. 01:42:36
  • Anonymusxx
    #6816
    Úgy néz ki hogy a legnehezebb fokozat felel meg annak ami más játéknál a normál szint. Nem tudom miért csinálták ennyire könnyűre, semmi értelme a fegyver skilleknek, hisz a harc az annyiból áll hogy általában mire én csinálnék valamit, már szinte meg is hal az ellenfél, a kísérőimnek köszönhetően. ( egy kisérő, + kutya).

    Egyedül eddig a légiósokkal volt problémám, ők meg túl erősek voltak a játék elején.

    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2019.07.26. 16:10:36
  • Kissssss0 #6815
    egyedül a hoi2 ami letudott kötni a sorozatból, de az úgy hogy széjjeljátszottam... ez a mod nagyon felkeltette az érdeklődésemet lehet be kellene próbálkozni a negyedik részel.
  • molnibalage83
    #6814
    Az alvást, kiszáradást, és mást is bekapcsol, de annyira kevés a hatásuk, hogy nem számít.
    Én arra számítottam, hogy vadászni kell majd a vízért és kajáért egyes helyeken, hogy ne halj meg. Ehhez képest kb. whatever kategória volt.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.05.29. 16:10:33
  • Darun
    #6813
    Sehol nem is igértek ilyet. Úgy tudom, a HC mód bármilyen nehézséggel együtt kapcsolható, az nem befolyásolja, csak annyit pluszt ad, hogy jobban számit a súly és a különféle side effecktek/hatások.
  • Kotomicuki
    #6812
    Van egy harmadik út is a skill pontok (közel) maximalizálásához: INT 9-el indulni, majd a 2. szinten az INT-növelést választani, ekkor az történik, mintha Vegasba futott volna a karakter és a 3. szint megkezdése előtt, még a 2.-kal bezárólag, INT beültetést kért volna - igaz, így egy perk-kel kevesebb lesz a még felhasználható a többi változathoz képest: 1 skill pont elveszik a szintlépésekkel megszerezhető maximálisból (2x 14,5 -> 29 pont a 30 helyett (10 INT-tel indulva)).
    Később már kevésbé éri meg az INT-et növelni, mert ez a hatás nem visszamenőleges!
  • molnibalage83
    #6811
    Mindig elfelejtettem magamhoz venni. Nem hiányzott. Van nélküle is elég lootolható dolog.

    Más.

    A HC mód semmiféle módon nem nehezítette a játékot. Soha nem igényelt kb. 10 fontnál több helyet az, hogy 200 fölé érve ne egyek és igyak egyből. RAD soha nem volt 200 felett. Alvás is talán 3-szor, ha volt 200 felett.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.04.25. 13:52:49
  • Bala10
    #6810
    Köszi, megtaláltam. Lőszerek voltak nagyrészt.
  • Fantusz
    #6809
    Lehet, de sok értelme nincs cipelni, a kiásható "kincsek" kacatok.
    A kezdőfaluban az egyik kútnál rögtön találsz egy ásót, illetve később is lesz, a helyeket nem tudom, mert kezdetben vittem magammal az első talált ásót, később rájöttem, hogy nincs értelme cipelni utána "meg sem láttam" az ásókat...
  • Bala10
    #6808
    Üdv. Ásót lehet találni valahol?
  • molnibalage83
    #6807
    A játékban azért volt egy szemet szúró kis hiba is. A Securitronok az MK II-vel kapták meg a rakétákat. Apró hiba, hogy külső helyszínen robot ellenfelek már az aktiválás előtt is rendelkeztek ilyennel. Érdekes, hogy erre nem figyeltek a készítők.
  • molnibalage83
    #6806
    De az ellenfelek szintjén és / vagy nehézségét nem húzza fel? Mert ok, hogy a DLC-nél ír min. ajánlott szintet, de a realitás kb. felettük +10-zel.
  • coolpet
    #6805
    Minden telepített DLC 5 szintel noveli meg az elérhető maxot, nem nehézséget növel.
    Alapból max 30 szint, a +4 DLC-vel 4x5+30=50 lvl
  • molnibalage83
    #6804
    Na, ezt nem értettem meg. Összességében a nehézséget leszámítva ez a legjobb DLC, mert a főszálhoz erősen kötődik. Legalábbis nekem ez jött le belőle.

    104 óra volt a 4 DLC-vel a gamma. Kb. ennyit saccoltam előre. Amit vártam, azt megkaptam a játéktól. Megérte.
    A kérdés az maradt, hogy az FO3 előtt mit csináljak az első két résszel. Az FO1-gyel felsültem, nem tetszett...

    Bár a Wasteland 2 után egy időre most elég a poszt-apokaliptikus környezet, jöhet a Dragon Age Origins.
    Meg aztán talán idén jön a Wasteland 3, a Cherobylite és a zombis játék is még jó lehet.
  • Kissssss0 #6803
    a történet kb annyi hogy a múltban egyszer szállítottál egy csomagot navarroból(f2) az nrc megbízásából, később kiderül hogy ez a csomag egy aktivációs kód volt beépítve ED-E másolatába, a kézbesítés közben keresztülmentél hopevillen is és valahogyan az ott lakók aktiválták a robot programját ami egyben a nuki rakétáknak a kódjait is elkezdte sugározni... ezután a rakéták sorban felrobbantak és ezért néz ki az egész város úgy ahogy.

    vagy valahogy így volt, már nem emlékszem a részletekre, de arra igen hogy ulysses minkethibáztat a város pusztulásáért és az ott lakók haláláért is.
  • molnibalage83
    #6802
    Na, nem bírtam magammal és a LS-t is letoltam. Ha jól értem, akkor minden DLC +5 LVL-t ad a nehézséghez? Mert az, ami itt volt, az durva. AR snipe ás gauss rifle nélkül, hogy ezt hogyan lehet megcsinálni... A plazma gránátokat is hajigáltam szépen.

    A történetét nem biztos, hogy jól értettem. A történet bevezetője a sok pofázás közben nekem valahogy nem volt érthető.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szóval van a másik futár, aki ismert (?) engem. Lényegében fenyegetőzött mégis találkozásra bírt aztán a döntésedtől függően jön a vég? Tőmondatokban ennyi?

    A végén a kis szaros robotot annyira sajnáltam, hogy hagytam volna veszni a NCR és légiót is... De mivel ő vállalkozott a feladatraj, akkor bólintottam.
  • Although
    #6801
    Igen. Gondolom úgy kellett megírni aki nem veszi meg ne érezze hiányát. Így csak lazán kapcsolódhat. De azt tökéletesen megcsinálták a Lonesome road meg ütött így is. :) Dead Money nekem is Kisnek is benne van a legjobb 3-ban :)
  • molnibalage83
    #6800
    A Dead Money-ban? Ilyennel nem találkoztam.

    Most is imádtam az FO NV-t. A Witcher III után az egyik legjobb játék, amit valaha láttam. Csak a DLC-k játékmeneti lába nagyon gyenge a történethez képest.
  • Although
    #6799
    Van egy puzzles rész, ha jól emlékszem ahol az elektromos rendszert kellett helyreállítani. Imádtam :)
    Uk muk fuk, 10 éve imádtad volna :) Ma már szar az egész. :) Nem szereted ha nem simán mennek a dolgok ha valamit másnap is elő kell venni mert aznap csak bukás volt. :) Nem felejtettem el milyen volt, mennyit átkozodtam. De nagyon értékeltem mikor túl voltam rajta mert összességében. A dead money nagyon ott volt sztori szinten. Talán az old world blues.
    Szerintem nem illett bele viszont sokan szerették mert mókás volt. Ezek az emberek mondom, baromi rövid idő alatt kiadták ezeket. Nem 5 év 2 alig volt a fejlesztés :) Dlc-kel együtt.
  • molnibalage83
    #6798
    No, hát ez is meg volt. Közben most derült ki számomra, hogy

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kidumálható lett volna a csata a végén Ceaser embereinek legyakásakor, csak én nem akartam, hogy így ússzák meg. Aláaknáztam plazmával mindent és 4 db plazmagránát elhajításával véget is érte minden. Bumm.

    A végén a fenyegetőzős tábornokot azért lehajítottam a tetőről.


    A mini nuke-ot végül soha nem használtam, de videót megnéztem azért milyen. Szóval ennyit tud. Ok. :)

    Összességében tetszett a játék, de a DLC-k egyikét sem ajánlanám, nagyon keveset tesznek hozzá a történethez cserébe túl sokszor roppantul idegesítőek.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.04.13. 14:08:18