6837
...
  • molnibalage83
    #6677
  • molnibalage83
    #6676
    És mindez úgy, hogy csak 30-as a melee weapon és 80-as a gun. Az energy weapon is csak 40-es.
  • molnibalage83
    #6675
    OWB 15. szint ajánlása muris. 25. szinten is nem figyeltem oda és picit megfingattak. Meg a sniper fegyver nélkül nagyon szívás lett volna.
    A lobotomize embrek egy részét lopakodva egy max. két lövéssel szedtem le. 80-as a gun skill.

    A kutyák ellen a sonic gun hatásos volt, de a sok karú gömböc robot ellen nem nagyon. Ott teli kellett lőni őket.

    A skorpiók ellenben kb. nem zavartak. A felvett ott található közelharc fegyverrel csak lóbálom magam előtt hátrálva és meg sem tudnak ütni. 0 lőszer felhasználással nyírtam ki az árokban lakó összes skorpiót... A többi lény meg vitte a lőszert rendesen, konkrétan erős mínuszban vagyok a gun kategóriában.
  • coolpet
    #6674
    Igaz, nem jutott eszembe. Először Uzrael ugrott be aki megint Diablós cucc :) Aztán kibékültem Uriellel :)
  • Fantusz
    #6673
    Uriel arkangyal nem volt a Mojave Express futára :-)
    Ulysses.

    Minden DLC egy külön kis világ, elég szembetűnően különböznek az alapjátéktól, és egymástól, és játékos függő, hogy kinek, melyik tetszik jobban, vagy kevésbé, sőt az meg karakter függő, hogy hol talál magának hasznosabb cuccokat.
    A Honest Hearts a gun, survival, közelharci képességekre épül, az Olc World Blues a tudomány, orvoslás, a Lonesome Road robbanószerek, nehéz fegyverek használóinak lehet érdekesebb...
    Mindehhez még hozzá jön, hogy általában egy karaktert a fejlődés reménye visz előre, tehát, ha már elérte az 50. szintet, nincs hova fejlődni, onnantól a legtöbb játékos számára unalmas a további kalandozás (de ott van az új karakter indítás lehetősége).
    Ezt a DLC-k megjelenésével egyszerűen megoldották, mert minden DLC +5 szintlépést jelentett, de így komplexen az 50-es szintet el lehet érni úgy is, hogy csak az alapjátékban kóborol a karakter....
  • coolpet
    #6672
    Primm mellett ahol a roncsok vannak, a térképen bal-alul az a Lonesome Road. Az visz el Uriel-hez az előző Courierhez. az jó kieg nagyon. Brutál :)

    Aztán van a Honest Hearts, az egy barlangban van, egy karavánnal jutsz át, ki kell pakolnod magad. Ilyen westernes indiános benszülöttes. Szép, de nem jött át annyira.

    Van a műholdas dél fele a légió által kiirtott falutól, ha minden igaz az az old World Blues, ott vannak az agyas lények. Lényegét sem értem :)

    Van a Dead Money, Sierra Madre-be visz. Ködös füstös középkori városka, épphogy belekezdtem, nem ismerem. Ez egy csatornalejáróból indul valami BOS bunker maradványából.

    Ezen kívül van a couriers stash és a Gun Runners Arsenal, ami itemeket tesz a játékba.

    Kb ennyi :)
  • molnibalage83
    #6671
    Hú, hirtelen nem tudom, hogy melyik neve melyil.
    Ez a műholdas. Van egy bunkeres meg van egy a hegyszorosnál buszroncsnál. Asszem az a Lonesome road.
  • coolpet
    #6670
    Én a Lonesome Road-al Kezdtem kiegek terén. Mire végeztem vele meglett az 50...
    Utánna átmentem a Honest Hearts-ra, az annyira nem fogott meg, pedig szép. Ott az elején scriptelt a csata, ne is próbálkozz menteni senkit :) Nekem fél napom ment rá, mire rájöttem.

    50 felett már annyira nem élveztem, mert nem volt hova fejlödni, maradt a sztori.
    Az Old World Blues-től agyfrászt kaptam. Agyas volt aki kitalálta, hogy agyakkal társalogjak és agyátültetett lényekkel küzdjek :)

    A harmadik kiegbe bele sem kezdtem...
  • molnibalage83
    #6669
    15-dik szintet ír a progi. Én asszem 24. vagyok. Szóval...
  • Fantusz
    #6668
    Azért totál fölösleges vissza tölteni, mert nem vittél át a dlc-re egy egész arzenált... dobálnak ott nem keveset.
    A Sonic emitter sebzésbónuszt ad a robotok ellen, de többnyire azt a fegyver típust érdemes használni, amit "otthon" is használsz, plusz az emitter...
    A dlck annyiból nehezebbek, hogy feltételezik, oda már izmos karakterekkel mennek át, érzékelhetően erősebbek az ellenfelek, de nem kellene, hogy gondot okozzanak, normál energia fegyverekkel nem leszel erősebb
  • molnibalage83
    #6667
    Vannak, de ED-E-nél voltak, ezért nem kerültek át velem. Akkor asszem reload... Csak újra végigmenni azon a sok dumán. Jaj.
  • Kissssss0 #6666
    még alacsony energia fegyver skillel is mehetsz a lobotomite meg növény ellenfelek ellen, ezeknek nincsen semmi védelmük.

    night stalker meg cazador ellen lehet használni a 357 meg 44-es lőszert, attól függ hogy épp melyik fegyvert fogod majd használni(fido, k9000), 75 gun skillel már elég jól lehet dlc ellenfeleket is aprítani.

    roboskorpiók, mister gutsy, és a securitron robotok viszont már tudnak problémát okozni, ide már valami nehéz vas kell mert igen csak jó védelmük van, érdemes gyűjtögetni az emp gránátokat és keresni az Sonic emitterhez a különböző módosításokat, alacsony energia fegyver skill ide vagy oda de muszáj lesz mindkettőt használnod.
  • molnibalage83
    #6665
    Lényegtelen, nincs elegendő skill point az energy weaponhoz. A gun is még csak 75-ös. A speech 80, minden más lentebb van úgy, hogy ezeken kívül csak a science, repair, lockpik és medicine-re rakok vagy 10 szint óta.
  • Kissssss0 #6664
    Old World Blues dlc-ben annyi lőszer és fegyvert össze lehet gyűjteni hogy(sink bolt nélkül is) hogy soha az életben nem kell majd venned energia fegyverhez lőszert, és 357 meg 44-ből is egy raklappal lesz.

    (ebben a dlc-ben nem kell spórolni semmivel.)
    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2019.03.20. 14:33:50
  • molnibalage83
    #6663
    Erősen hajaz a Gyaloggalopp háromfejű lényére a veszekedés, csak hosszútávon rohadtul idegesítő. Azért letudom, ahogy a többi DLC-set is, hogy tűnjenek már el a quest listából.

    A Phebe Will vagy milyen questnél viszont vakarom a fejem. A kint ücsörgő Walter vagy ki kinyíratná a kesztyűsöknél ülő fickót. Nullan infó alapján nem dönthető el, hogy akkor ki a köcsög és ki nem. Legalábbis egyelőre...
  • Although
    #6662
    Sokaknak nagy kedvenc az a sztori :) inkább paródia szerintem. Nekem a Dead money jött be. Az elég komor :)
  • molnibalage83
    #6661
    Azért megvettem, telik rá.

    Hogy az Old World Blues elején mennyit pofáztak. Édes Istenem. A végén már nem volt szórakoztató. Kicsit sem.
  • Fantusz
    #6660
    Sok küldetése nincs, ami fontos, ha minden igaz, már megcsináltad (drog futárkodás) - előfordul, hogy egy deatchlaw oda téved, és lecsapja a munkásokat
    Az AMR érdekes fegyver, amit érdemes megvásárolni, mert nem gyakran dobálják el, az alapjátékban amikor esik, már szinte vége a játéknak, de a dlckben azért beszerezhető ingyen, csak minek addig várni, ha van rá pénz...
    Ami érdekessé teszi, hogy az alapból nagy sebzést még tovább lehet növelni a lövedékkel, van hozzá gyújtó, és robbanó lövedék, utóbbival így területre ható sebzés is bevihető.
    Viszonylag kevés ellen kell az AMR, deatchlawokon kívül..
  • molnibalage83
    #6659
    Na bakker, Chomps Lewis valamitől megfeküdt, ezért összes questje kuka...
    A DC anyu 4 lövés volt a Anti Materiel Rifle-vel snekelve 70-es gun skillel.
  • molnibalage83
    #6658
    Már írtam, hogy a 90-es repair közelében sem vagyok.
  • Alexzel
    #6657
    Használd a Jury Rigging perket, sok pénzt hoz. Pl. veszel pár olcsó pisztolyt és a 12,7 mm-es pisztolyt javítasz vagy egy felesleges Sniper rifle javításhoz veszel Varmint rifle-t feljavítod és jó haszonnal eladod. (Az olcsóbb fegyvereket, vérteket emiatt esetleg eladás helyett érdemesebb félrerakni, ha nem sürgős a pénz.)
    Esetleg haszálhatod a Run The Lucky 38 modot amivel a kaszinót te fejleszted és a játékosok, vendégek által kötött pénzt te kapod. Persze a fejlesztéshez először kell befektetni.
  • molnibalage83
    #6656
    Minden játékban túltolom ezt, hogy "hátha jó lesz a sok pénz valamire". Ez a Gothic III-as örökség, ahol az egyik quest részeként egy rakat pénzt kellett összfarmolni az orkoknak egy fő quest tárgyért, ha hentelés nélkül akarod letudni. Emiatt a fogamhoz verem a garast. Bár szerintem akkor megcsinálom, hogy eladok tényleg minden szirszar fegyvert, lőszert és craft tárgyat is, kivéve hogy akkor megpróbálom a hardened combat armort összehozni és akkor meveszem a puskát és leirtok minden erős lényt. UFF. :)
  • Fantusz
    #6655
    Mire gyűjtesz, ha mindenre sajnálod elkölteni?
    A dlckben külön-külön van néhány óra játék, vissza térni csak az ottani főküldetés lezárása után lehet.
    Ajánlanám, hogy kezdj a Honest Heart-al, az könnyebb is, no meg ott hozzád vágnak néhány tonna lőfegyvert, közözzük olyanokat amit a Vegas körül csak ritkán, vagy későn dobálnak.
  • molnibalage83
    #6654
    Igen, tőle vettem meg a Hunter Rifle-hoz a nagyobb tárat. Mást nem. Meg itt látok Sniper szerű fegyvert akkora sebzéssel, hogy csak pislogok. A HR-nek most valami 41 tája, a mesterlövész fegyvernek meg 91, ha jól emlékszem. Csak nem akarom erre elszórni a 30k zsém nagy részét, amikor enélkül is megy.

    A mai napra azt terveztem, hogy minden korábbi DLC-s quesetet megpróbálok letolni. Fogalmam sincs milyen hosszúak, csak zavaróak. Meg a Khan-nak a Mormon táboros részét és a tábort. Akkor már kb. mindennel (?) végzek a főszálból, ahol Benny után kéne menni.
    Most vagyok asszem LVL23, szóval tápolódhatok még egy kicsit. A gun-t 100-ra akarom nyomni.
  • SaGa
    #6653
    Megnéztem a két modot, a practice makes perfect akkor lenne jó, ha nem a falloutról lenne szó. Ennek az egyik lényeges eleme, hogy én döntöm el, mit akarok fejleszteni és nem az, hogy mi jön szembe a játékban, ami miatt bizonyos dolgokat meg kell tennem és emiatt fejlődök abban a képességben. Az a TES-re jellemző…
    A vadászosnál egy pillanatra lefagytam, mikor ki kellett lőjek egy megvadult brahmint, mert nem akart békén hagyni és zsákmányoltam 128 liter tejet. Először nem értettem, honnan lett hirtelen több mint 300 egység a nálam lévő cucc súlya… Viszont felfőzve, és literenként 3 kupakért eladva egész jó bevétel már az elején is, miután lőttem magamnak pár lityi lángszóró üzemanyagot a megatoni házikó tűzhelyéhez, hogy használható legyen…
  • Fantusz
    #6652
    Fegyver modokat nem is dobálnak el, azokat csak megvásárolni tudod, többet lehet modokra elkölteni, mint fegyverekre, de ez sem kötelező, csupán lehetőség.
    A legtöbb mod a fegyverkereskedő robotnál van.
    A fegyvereknek van egy skill és egy erő követelménye. Tudod használni akkor is, ha "kevés", de az a sebzés, pontosság rovására megy úgy.
    Pl, ha gyenge vagy hozzá, célzáskor imbolyog, esetleg el sem találod a célt.
  • molnibalage83
    #6651
    Igen, volt már ilyen párbeszédnél. Csak nem tudok erre építeni, hogy mindig ez lesz. Zártörés és terminálnál sima ügy, ott rákészülsz. Nincs értelme 80 fölé vinni se a repairt sem science-t, kivéve, ha perkhez kell.

    A STR számít a célzásnál? Hogy mennyivel van a STR a követelmény felett? Ez csak a VATS-nl számít? + erőre van tabletta is asszem, ami +4-et ad. Ha kéne. Eddig nem kellett.

    Fegyver MOD-ot sem találtam eddig, bár ne is nagyon kerestem.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.03.18. 14:54:07
  • Fantusz
    #6650
    Nem csak a párbeszédeknél hasznosak a magazinok. Zárnyitás, terminál feltörés, javítás, bomba hatástalanítás stb, stb...
    Párbeszédeknél is van olyan, hogy kiléphetsz, ha kell valami képesség, ami kevés, és újra kezded a beszélgetést, ha megvan...
    Lőszerek, fegyverjavító csomagok, mérgezést gyógyító szerek, auto stimpack ... kb ezeket craftoltam rendszeresen, de tény, hogy meg lehet élni csak a talált cuccokból.
    Jah, és a vadjuh steak, ami +2 erőt ad, úgy 6-os erővel sem gond az anti-materiel rifle célra tartása.
  • molnibalage83
    #6649
    A satchel charga az hasznos csapdaállításnál, aláírom. De én más hasznos tárgyat eddig nemigen kraftoltam. Még a sima mentatra sem votl szükséges, nemhogy a tápolt változatra. Lőszerekkel szórakoztam eddig, de kb. ennyi. Meg állatok húsát főztem és csá.

    Magazint már tudnék gyártani, de még nem tettem. Csak a magazinokkal is a baj az, hogy ha nem visszapörgethető a párbeszéd, akkor honnan tudod, hogy előtte olvass...? (Van ilyen párbeszéd?)
  • Fantusz
    #6648
    Craftolható néhány hasznos dolog, ami karaktertől függően lehet más.
    Pl rengeteg robbanószer recept van, de aki nem arra specializálódik, annak fölösleges.
    Azt nem rónám fel hibának, hogy craftolás nélkül sincs gond, de lehet segítség...
    Nagyon ritkán költöttem arra, hogy mások javítsák a cuccokat, de az sem igaz, hogy soha.
    A pénzt inkább a robotnál hagytam, fegyver modokat nem lehet találni, és esetenként egyszerűbb megvenni egy fegyvert, mint arra várni, hogy valahol esik egy, bár a légiós bérgyilkosokban lehet bízni.
    Ami nem a karakteredhez passzoló cucc, és nem adod a kísérőknek, az nagy valószínűséggel később sem kell.
    A pénznek az lenne a lényege, hogy olyanra költsd, ami szükséges, és nincs jobb módja a megszerzésének.
  • molnibalage83
    #6647
    Ja. Azt már el is felejtettem. Tökmindegy, nem szükséges.
    Ha eladom a sok felesleges tárgyamat, akkor a Brotherhood páncéljavításra is simán telni fog. Most is telne, csak smucig vagyok.
  • Kotomicuki
    #6646
    Gibson scrap yard - Novac "fölött" nemsokkal.
    Tábortűz van Novac-ban a víztorony környékén is, nem csak ezen a "szeméttelepen" - végül is, nagyjából ua gyaloglás.
  • molnibalage83
    #6645
    Rászánom az időt és eladogatom majd a nagy részét, csak sokat kell rohangálni vele, amire nincs kedvem és időm. Még mindig nem cuccoltam át mindent Niptonból, craftolós cuccaim még ott vannak. Inkább játszani akartam. Sajnos itt sincs kb. szinte semmi értelme és haszna a craftolásnak. Tökéletesen el lehet lenni nélküle.
  • molnibalage83
    #6644
    Mert eddig nem kellett. A fegyverek javítása nem gond, a Hunter Rifle, Repeaterhez mindig volt utánpótlás. A páncél az, amit javítani kell.
  • molnibalage83
    #6643
    Szeméttelep? A Mojave poston én is néha javítottam már ki cuccokat.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.03.18. 07:42:52
  • Alexzel
    #6642
    A 'Jury Rigging' perk az armorok javításhoz is jó. Azonos kategórián belül lehet egymás felhasználásával javítani a vérteket is.
    A Brotherhood-os Power Armor javítható pl. sima Metal Armorral, a Stealth suit Mk II/Elite riot gear a jóval olcsóbb és gyakoribb NCR armorokkal, vagy Joshua Graham's armor/Ulysses' duster sima Merc vagy Raider armorokkal.
  • Kotomicuki
    #6641
    Próbálok jóban lenni az NCR-al, így a Mojave Outpost-on az őrnagy kupakért 100%-ra javít.
    A szeméttelepen a nő tud 75-80%-ig javítani pénzért és 3 naponta lehet tőle venni 1-2 teljes javítóládára elegendő hozzávalót is.
    Minél magasabb a javítás skill-ed, annál többet javít a láda is - szintén 25 %-onként vannak a "lépcsőfokok", mint pl. a zárnyitásnál.
    Minél inkább szeretnek egy helyen, annál kevesebbe fáj 1-1 művelet, ill. annál többet adnak a cuccaidért.

    Nagyon megéri a hand loader perk is (70-es javítás), mert az ezzel készült .357-es és .44-es lőszereknek mind a sebzése, mind a páncélátütése javul; az 5.56-osok és 12 MG (AMG) sebzése és pontossága javul, miközben semmiféle negatív hatást nem kell elszenvedniük.
    Egyedül a .308-as, .45-70 Gov' és az 5 mm-es szed föl fegyverrongáló utóhatást a sebzés- és átütés-növekedés mellé - legfeljebb Raul-t kell ezeket használva (is) társként cipelni, ha korlátozottak a javítási lehetőségek.
  • Fantusz
    #6640
    Nem igazán kell halmozni az energia fegyvereket, ha nem azok használatára specializálódott a karaktered.
    Hagyományos lőfegyverből is lesz 3-4, amit mondjuk rendszeresen használsz...
    Az anti-materiel nem energia fegyver, de elég magasak a követelmények hozzá (100-as skill, 8 erő , vagy perkkel 6) Esetenként meg is lehet venni egy-egy fegyvert, ha nagyon kell.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jártál már a boomereknél, nem tudom meddig jutottál a küldetéseikkel, de érdemes oda figyelni, miről beszéltek... A 34-es menedékben rengeteg lőfegyver van, közöttük az All-American, de ahhoz is kell a 100-as skill. A fegyverek kopottak, van ott több mesterlövész puska, stb. Fel kell készülni, radioaktív sugárzás van a vaultban, és a víz alatti lélegző készülék is jól jöhet A többször említett Honest Hearts dlc-ben meg főleg klasszikus lőfegyvereket, közelharci fegyvereket dobálnak. Mindezzel együtt, nem értem, miért nem craftolsz fegyverjavító csomagokat, egy fegyvert kell találnod, vagy megvenned, és tudod javítani donorok nélkül
  • molnibalage83
    #6639
    Hunting Rifle és Repeaterrel toltam eddig. A pisztolyok régen el vannak felejtve már. Most a Trail carbine-ra álltam át, találtam belőle annyit, hogy jó állapotban használható.
    Energiafegyverekből találom sorra az újakat, de lövedékesből nem igazán.
  • Kotomicuki
    #6638
    Csak a javítás-perk felvétele után (90 pötty a javításokon) tudod igazán kihasználni a kisebb fegyvereket a nagyobbak javítására, addig nyugodtan eladhatod őket:
    - a beültetések, vagy a top-fegyverek jóval többet hoznak a konyhára, mint a raktárban porosodó, kihasználatlan cuccok;
    - a kisebb (energia)fegyverek helyett úgyis "normális" lőfegyvert (legfeljebb megtartod a kezdő, spéci 10 mm-es pisztolyt az aprólékokhoz), vagy pulse- gun-t/gránátot/aknát használsz inkább;
    - ha meglesz a perk, akkor is ráérsz gyűjteni, vagy "visszavásárolni" a kisebb fegyvereket.
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2019.03.18. 00:10:18