63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Zotyabuszos
    #12631
    Tiszteletem.!
    Hu Ablaze topiktárssal újraindítottuk a régi virtuális vállalatunkat immár az OMSI-hoz. Szeretettel várunk mindenkit aki csatlakozni szeretne a "céghez" illetve várjuk az ötleteiteket. Előreláthatólag 2 - 4 pályára gondoltunk, az oldalon meg tudjátok szavazni, illetve a festésekre is tudtok majd voksolni. Köszönet és Üdvözlet. :)
  • Robi546
    #12630
    értem. Köszi. :)
  • generalGGabe
    #12629
    Próbáld meg akkor photoshoppal.
    Ott úgy is tudod állítani, hogy a kép mekkora legyen, cm, vagy pixel, és egy cm hány pixel legyen.
    próbáld meg úgy, hogy átállítod arra, amit felajánl.
    Asszem 27,4pixel/cm.
  • generalGGabe
    #12628
    Te!
    Nem tűnt fel a hozzászóló ablakban a
    kétcentis piros felirat?

    Ezt a témát hanyagoljad!
  • Robi546
    #12627
    igen épülőben, és ha jól sikerül akkor publikálni is fogom! :D Először én annak is örülnék ha csak buszozni tudnák rajta. Majd az út vonalakat. :)
    Amúgy itt nem nagyon vannak hegyek de egy pár domb van. :D És ha nagyon jól fog menni akkor tovább fejlesztem ha lehet. Sellye,Zsigárd esetleg komárom. :D
    Egyébként már valahogy össze áll, hát nem 15km -es lesz hanem csak 7,5 mivel a 15 kiló méter egy kicsit sok mivel: Paintban ha át méretezem a képet 9500x9500 -ra akkor már le fagy a gép. xD :S
  • generalGGabe
    #12626
    hát gyerekek....
    itt lehet omsizni faszán

  • Norbi779
    #12625
    Nyomd meg a "Válasz" gombot ha valakinek írsz mert így nem tudjuk kinek írod.
  • CB 31 Szmötyi
    #12624
    Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki? Felteszem az OMSI 1.0-át semmi gond. Felteszem az OMSI 1.01-t meg crackelem és folyton az omsi.exe fájlra panaszkodik eddig 3 szor próbáltam egyszer se jó semmilyen pályát nem tölt be. Nem tudja valaki hogy mi gond lehet?
  • generalGGabe
    #12623
    lol
    egy Felvidék-pálya épülőben!
    Hegyvidék, kacskaringós lesz?

    Tanulmányozd Bad Kinzaut, abba raktak szarvasokat is :-P
  • Robi546
    #12622
    Szlovákia, Vlcany > Kolárovo (Farkasd > Gúta) Farkasdról gútára 17 Km az út. Ezt szeretném meg építeni. Google Mapon nézd meg hogy hol van az ha nem tudod. :)
  • generalGGabe
    #12621
    de figyi. hány tile lesz az?
    mondjuk én egyszer 400-at leraktam, és bírta az úthálózatot rajta, de házak nem voltak benne.
    nem lesz az rengeteg?

    milyen pályát építesz?
  • generalGGabe
    #12620
    én speciel 12000 képponttal akartam csinálni, de azt nem bírta.
    ha jól figyeltem, akkor 10000 alatt veszi csak be az omsi.
  • Robi546
    #12619
    na figy előbb próbáltam be raktam a képet a paintba (15km = 15 000 méter) és át méreteztem 15000 méterre és lefagyott a gép. XD de a kép pontot írtam tehát nem a százalékot, a képet is át kell méretezni, nem ? vagy akkor hogy csináljam ?
  • Zoliikp
    #12618
    Azért nem lehet válaszolni, mert pl. a buszépítésről konkrétan, hogy ezt ide, azt oda, nem létezik leírás.
    Akinek kedve támad, megnézi a youtube-n a fellelhető videókat, beszerzi a modellező progit, és gyakorol.
    Itt a fórumozók zöme, tisztelet a kivételnek, velem együtt nem ért(ünk) annyira hozzá, hogy kisujj-mozdulattal odapöttyintsük a megfelelő információt.
    Ha már odáig jutsz, hogy egy adott problémát nem tudsz megoldani, akkor biztos lesz olyan, akár én is, aki fog segíteni egy fortéllyal, vagy megoldással.
    Ezért írtam, hogy meg vagyok sértve, mert úgy érzem, még nem szolgált rá senki erre a titulusra...
  • generalGGabe
    #12617
    elmented .x-be, átkonvertálod .o3d-be.

    utána jöhet a scriptelés.
    nézd meg a felépítését a játékon belül, a vehilces könyvtárban, mi hogyan van másolva.
    meg miket kell átírni a .bus fáljba.
  • bazsi25
    #12616
    akkor omsifan küldjön egy linket hogy hol tudom a videoit megnézni
    ez ilyen egyszerű képekbe elmutogatni.
  • Robi546
    #12615
    értem, a tile méretét is lehet állítani ? Mert akkor super. :D
  • spy803
    #12614
    Igen, illetve a 679-680 ami elmegy az Auchanig, későbbiekben az is tervben van. De előbb legyek kész ezzel.
  • bazsi25
    #12613
    én értelek generalggabe de én az elején akadokbe letöltöm vbusz buszt
    ott meg nyitom 3dst és utána nem tudom mit kell csinálni vele
  • omsifan
    #12612
    Azt hiszed, hogy ez könnyű? Na ne viccelj már... Szerinted azért készülnek a buszok hónapokig, mert olyan könnyű megcsinálni? Egy nap alatt, ha elmenne hozzád valaki, nem tudná, csak egy kis részét megmutatni a dolognak.
  • generalGGabe
    #12611
    a buszban nem elég annyi, hogy csak átkonvertálod és kész is
    meg kell csinálni hozzá a scriptet, amit nem olyan egyszerű megcsinálni.
    de ha jól tudom, akkor valahol már feltöttek egy ilyen sdk-t is. azt, hogy hol van, nem tudom, én nem foglalkozom buszgyártással.
  • bazsi25
    #12610
    vagy hogyha valaki itt lakna tolna megyében és eljöne mind ezeket ,eg mutogatni még az utjátt is kifíztném. csak enyitt akartam.
    de nem kell egyik kötöknek sem vissza válaszolni
    lehet engemet nyugotan nézni
    és akkor ki is van megsértve zoliikp?
  • generalGGabe
    #12609
    Én speciel tudtam, h 6 km széles a térképen, így méreteztem be a képet (speciel én 9000x9000-re)
    beraktam, megadtam a térkép mértetét, hogy 6000x6000, és aztán igazgattam.

    a 300x300 képpont elég pici
    de ha neked megfelel. -....
  • bazsi25
    #12608
    meg a másik anyit nem lehet hogy v.ki leírná hogy mit hova kell másolni
    elég lenne egy word dokumentum is csak nem értem mért nem lehet ezt meg oldani.
  • bazsi25
    #12607
    nem igaz hogy egyszerű kérdesek mért nem kapom meg a választ
  • bazsi25
    #12606
    de talán kérdezni lehet nem? mert még én egy kicsit béna vagyok hozzá de ha
    valaki még is meg muttaná vagy azt hogy érem ell ezzeknek a videoitt én azt is megköszöném.
  • Robi546
    #12605
    értem és akkor paintban 300x300 kép pontba méretezzem át ? :)
  • fuszhi
    #12604
    :)
  • generalGGabe
    #12603
    Jól csináltad
    azt vedd figyelembe, hogy egy tile 300x300 méter, így igazítsad rá a mapot, lehet állítani a méretét, és hogy a 0. tilére honnan kezdje felrakni a mapodat
  • bazsi25
    #12602
    bocs zoliikp hogy megmerészletem kérdezni enyi
  • Robi546
    #12601
    És ez nincs benne a tutorialba, csak mondom. (bocsi a dupla posztért.)
  • Robi546
    #12600
    Üdv!

    Azt akarom kérdezni hogy a Google Mapról a textúra húzás az hogy működik ? Mivel úgy akarnám meg csinálni a mapomat,az szerint. És amúgy én így csináltam (lehet hülyén csináltam :D) tehát így: a gépben meg nyitottam a google mapot majd oda mentem a google mapon ahol akarom az utat, lefényképeztem majd be tettem a játékban a Tile -ra a Textúrát. Így kell csinálni ? Vagy hogy ? Előre is köszi.
  • generalGGabe
    #12599
    jól látom, h ez vmi körforgalmas vonal mindkettő?
  • spy803
    #12598
    Illetve készül Szigetszentmiklós is 682 683 vonal
  • Zoliikp
    #12597
    Vedd úgy, hogy megsértődtem...
    Nem tudom milyen segítséget vársz, de akkor is...
    Ez nem az a fórum, ahol kérésre, megrendelésre modellt készít valaki.

    Még az is, aki tud, az a maga, és mások megelégedésére építi, kedvtelésből, nem kényszerből...
  • gabcsibkv
    #12596
    Rheinhausen 2 pálya mondhatni tanulópálya 2db egyszerű vonallal.
    Annyi a hibája hogy jobban szaggat mint a Spandau, pedig nálam már az alappálya sem szaggat és a Spandau 1.4 sem. Érdekes, lehet hogy nagyon be van építve?
    Tetszik viszont néhány beépített tér, út, vá.
  • olimano2222
    #12595
    Sziasztok erre van valami megoldás ha azt írja ki az omsi játék közben hogy "Zugriffsverletzung bei Adresse 0053ABA3 in Modul 'omsi.exe'. Lesen von adresse FFFFFFF4." Jó lenne valami megoldás rá előre is nagyon köszi :)
  • bazsi25
    #12594
    kösz mindekinek a segitségét ugy látom csak dg tud segiteni ti pedug nem
  • ccv520
    #12593
    OFF: Majd megoldják úgyis...
  • Zoliikp
    #12592
    Akkor egy kis rávezetés:
    A Google Eart-ben nézelődve, amelyik az egér alatt halvány kék lesz, annak létezik 3d-s modellje:
    rákattintva megmutatja azt a helyet, ahol elérhető;
    Ott van lehetőség letölteni, általában skp, vagy dae formátumban;
    a dae egyszerűbb, általános formátum, szinte mindegyik modellező progi beolvassa, majd x-be konvertálás.
    Így került a kezeim közé a Keleti pályaudvar.....

    Ennek mérete még nem jó, de lehet kicsinyíteni...