63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • omsidriver
    #12753
    A paths-en belül hol kell beállítani a felszállás mozgását és hol a leszállásét? És hol kell beállítani, hogy melyik mozgás melyik ülő/állóhelyig tartson? És azt be lehet állítani, hogy az utasok először leüljenek? (Zavaró, hogy a buszon alig vannak, mégis az emberek nagy része áll) Előre is köszönöm a válaszokat!
  • PetiM44
    #12752
    Nekem bőven elég, ha valami csak körülbelül hasonlít a valóságra, ha egy helyi lakos már rá tud ismerni, akkor az nekem megfelel.

    A bemondásokat pedig mindenképpen magyarul szeretem hallgatni, és magyar pályához ez is illik. :)
  • Erlau Trans #12751
    Kérdezem az6 átlag OMSI-zótól és a pálya építőktől is:
    - eljutottam egy jó darabig a pályám építésén, aminek az alapjai valós magyar város úthálózata, járatai. Mennyire gáz az szerintetek, ha az editorban elkészített nyomvonal csak nagyjából hasonlít az eredetire? Nem az volt a célom, hogy a valóssal megeggyezőt csináljak, csupán olyat ami hasonlít (pl. a pályám neve sem konkrétan a város lesz, hanem annak egy másik korábbi elnevezése...). Szinte minden méretpontos a Google Earth miatt csak pl. a sávelágazások, az egyedi kacifántos kereszteződések egy kicsit eltérnek a valóstól. De mivel nem akarom a fél életemet modellezéssel tölteni, ezért a meglévő elemekből dolgozom.

    És még egy szavazásra bocsájtom:
    magyar elnevezése legyen a megállóknak, végállomásoknak? Magyar legyen a bemondás, stb. Vagy angol? Ti melyikkel játszanátok szívesen? :)

    De ha magyar akkor segítsetek, hogyan tudom megoldani, hogy magyar karakterek legyenek? Mert pl. a valaki által készített magyar táblát feliratoznám, de nem eszi meg az ékezetes dolgokat... pl. az istennek nem tudom kiíratni rá, hogy "AUT.ÁLL." mert mindig csak az lesz belőle, hogy "AUT. LL"... és társai.

    Előre is köszönöm a válaszokat, bocs a hosszú hozzászólásért.... sziasztok!
  • SnyperD
    #12750
    Hali :)
    Ma töltöttem egy Karlovy vary 1.0 nevű mapot ( Méretre Jó nagy ) és a vehicles mappán belül olyan buszokhoz van .hof fájl ( azt hiszem ez kell a táblához , de most nem ez a lényeg ) amiket sehol nem találok pl Ikarus 211 , Iveco Stratos , Karosa ( B732 B931 B932 ), Citelis 12M És két fajta 260 Ikarus mappa ( Ezek közül a Harmonika ajtós van meg( Piros) Ebből egy linket kaphatnék a sima ajtóshoz?) Meg a többit most kiadták vagy csak a csávó mappájában léteznek ezek?
  • zorba3333
    #12749
    Szépen alakul a modell, gratula :)
    Nagyon jó ötlet volt a fülkeajtó üvegébe integrálni a lenyitható kis ablakot a jegyárusításhoz.
  • Zoliikp
    #12748
    Miután Nemeza megjavította az ajtóvezérlést, megint "nekilódultam" a munkának...
    Egy kicsit csinosítottam a fülkét:
    http://youtu.be/hYDqw8WaPTc
  • Milan1909
    #12747
    Azért az érdekes lenne ha a textura okozna gondot :D:D:D
  • Routeres
    #12746
    Nem az áruház okozza, hanem a Határ út objekt. Zoliikp viszont javította a problémát, csak csináld azt, amit atty707 írt.
  • atty707
    #12745
    rakd fel a javítást, utána nem lesz ilyen gond:
  • Robi546
    #12744
    Ez igen, jó lesz! :D Máma még én is hozok képeket majd a mai fejlesztésemről, még csak később fogom fejleszteni és este 7 vagy 9 körül lesznek képek! :)
  • Apocalipto
    #12743
    A Kispest pályán a kispesti oldalon hogy kell editorban kitörölni azt a hatalmas áruházat? Túl sok a fotótextúra, nem bírja az OMSI..
  • nrgasdasd
    #12742
    Lassan de biztosan, 1-2 apróbb simítás és elkészül a Füredi utca.

    http://noob.hu/2012/01/30/furedi.jpg

    http://noob.hu/2012/01/30/furedi2.jpg
  • Erlau Trans #12741
    Na sikeresen bekonvertáltam életem első modelljét az OMSIba... méghozzá egy (helyi szinten monumentális) történelmi műemléket. Épül a pálya ezerrel, vagy valami hasonló :)
  • dgufoplast
    #12740
    Nem hiszem csak rendbe teszik meg újul és azé de le is volt írva talán
  • PetiM44
    #12739
    Sziasztok!

    Valaki tudja, hogy mi történt az OMSI Hungaryval? Tegnap még működött, ma már nekem is csak 404-es hibaüzenetet ír ki. A szolgáltató megszüntette volna?
  • Robi546
    #12738
    Értem, köszönöm.
  • tuningmark
    #12737
    Nem.
  • Robi546
    #12736
    Köszi és ezen nem fog úgy "kopogni,zörögni" mintha lemész az útról ? :D
  • tuningmark
    #12735
    Sajnos én sem. Az én "szakterületem" a photoshop és a programnyelvek, ehhez a nyelvhez, amin az Omsi íródott viszont nem értek.
  • olimano2222
    #12734
    és abban tudsz segíteni hol keressem :) bocsi én annyira nem értek ehhez a dolgokhoz.
  • tuningmark
    #12733
    Semmi gond, én is így voltam vele először. Scriptek átírásával talán meg lehetne oldani.
  • olimano2222
    #12732
    elnézést :) és erre van valami megoldás ?
  • tuningmark
    #12731
    Ha jobban megnézed azt a kék csíkot, ami a nevünk mögött van, található rajta pár gomb, amit illik is használni. Ilyen például a válasz gomb. ;)
  • tuningmark
    #12730
    Splines fül, ott load, kiválasztod a "Marcel" mappát, ott pedig megkeresed a str_typ002.sli nevű fájlt, betöltöd, és ottvan.
  • olimano2222
    #12729
    Igen mondjuk igaz Csak most vagy hosszú vagy rövid :D és nekem szinte csak ez a bajom a mostani buszokkal hogy nem elég hosszuk de ez mercédes meg azért jó mert erre felénk is ilyen jár :)

    ja és persze azt nem szeretem a buszokba hogy ajtó féket kell használni .. valaki tud erre megoldást ?
  • Robi546
    #12728
    Akkor valaki tudna nekem ebben segíteni ?

    valaki meg tudja nekem mondani hogy mi annak az útnak a neve ami olyan hogy nincsenek a záró vonalak vagy mi az a fehér csíkok az úton hanem sima út ? Tehát hogy mi a neve editorban mert azt keresem már 40 perce. Fontos lenne, előre is köszi.
  • tuningmark
    #12727
    Én személy szerint megelékszem a nagyobbakkal. ;) Egy nagyobb buszt nagyobb kihívás vezetni. Alig várom már a csuklóst is.
  • olimano2222
    #12726
    igen azt én is láttam csak gondoltam valaki jobban tudja és meg lep valami letöltö linkel :D jó lenne egy ilyen kis buszt is vezetni, nem ? :)
  • Zoliikp
    #12725
    Benne van a linkben is: WIP

    Work In Press
    Durva fordításban: készülő félben
  • olimano2222
    #12724
    sziasztok

    valaki esetleg több infót nem tud eröl ?
    http://cbs-chile.es.tl/WIP-d--Caio-Carolina-III.htm
  • Robi546
    #12723
    ja és azt elfelejtettem mondani hogy 7,5 méteres legyen ha lehet.
  • Robi546
    #12722
    valaki meg tudja nekem mondani hogy mi annak az útnak a neve ami olyan hogy nincsenek a záró vonalak vagy mi az a fehér csíkok az úton hanem sima út és olyan picit fakóbb mint a rendes ? Olyasmi mint itt a fórumba a háttérképen van az az aszfalt, olyasmi csak rendes út legyen tehát autók menjenek rajta és ne parkoló legyen tehát Utcai út. Előre is köszi. A Neve kéne.
  • Routeres
    #12721
    Nyilván azért nem lehet letölteni, mert még nincs kész. Ha idő előtt kiadná, mert "késznek tűnik", akkor meg menne a vinnyogás, hogy vacak, hibás, bugos, félkész, stb.

    Türelem, türelem, türelem.
  • bence099
    #12720
    már meg lehet látni az utcákat 3D-be :D http://www.norc.hu/street-view/
  • Jazzdobos
    #12719
    http://www.youtube.com/watch?v=BnJZJjZoGMw&feature=related Jó ez a busz csak kár hogy nem lehet letölteni :S
  • Szabeebmx
    #12718
    Gugli térkép a barátod:))
  • nemeza
    #12717
    Utcanevek? Térkép? ???
  • Erlau Trans #12716
    OFF:Majd meglátjuk. Minden esetre nekem van jobb helye is a pénznek mint ebbe, a játékért kiadott több mint tíz ezerre is szívta a fogát a párom... Nah mindegy :) [szin=silver]OFF:
  • bence099
    #12715
    melyik oldal volt ahol végig lehet nézni Budapest utcáit ?
  • Krisz995
    #12714
    Hello!
    A Virtuális Hajdú Volán Zrt. leányvállalata a Berlini Városi Közlekedési Zrt. január 30-i dátummal megkezdi működését. Most, hogy végre tudok menetrendet, illetve útvonalat készíteni, bármi sikerül, ami a pályához kell. Éppen ezért új útvonalakat vezetünk be, izgalmas vezetési körülményeket kínálunk.
    Bárki, aki kedvet érez ehhez, az alábbi linken megtalálja a jelentkezéshez szükséges dolgokat.
    BVK Zrt.