63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • tuningmark
    #12471
    És ha esetleg lenne kedved, segíthetnél ebben. Nem egy rossz busz.
  • tuningmark
    #12470
    Egyenlőre nem tervezek buszt készíteni, csak próbálgatnám, hogy magát a karosszériát be tudnám-e rakni, úgy, hogy működne is. Te egyébként dolgozol valamelyik új buszon?
  • dgufoplast
    #12469
    A karosszériát meg a belsőt meg ilyeneket egybe lehet vonni és nem fogja annyira be fogni a gépet de ha szétkapol egy gyári busz ott meg fogod látni hogy mi hogy van meg amit animálni foggól azt mind külön legyen meg az is ami mozogni fog és úgy jó lesz de Geri-556 le írta tömören a dolgot
    Konvertáláshoz és importáláshoz javaslom a Blender,Deep Exploration.5.5.6.3,Autodesk 3ds Max 2012.
  • Geri556
    #12468
    őőőőő hát nem neked értettem...
    A erre jó a válasz gomb...
  • bocskor3
    #12467
    Na mindegy köszönöm, amint kész lesz és ha valamit nem értek el fogom küldeni.
    Előre is köszi!
  • tuningmark
    #12466
    De megnyit. Import-nál igen.
  • bocskor3
    #12465
    Rendben majd megbeszéljük...
  • Geri556
    #12464
    Szét kell. Midnen gombot, ülést stb...
    SketchUp viszont nem niyt meg 3ds fájlokat.
    Ha akarod akkor elküldheted és megcsinálok amennyit tudok belőle :)
  • tuningmark
    #12463
    Nem Azért mondtam.. Hanem ugye vbusban 3ds fájlok vannak, amik a buszt képezik. Leszedtem a Sketchup-ot és tényleg nem nehéz használni, nekem az a kérdésem, hogy a buszt darabjaira kell-e szedni, [eleje, hátulja, oldal stb..] vagy mehet egybe is az omsiba?
  • Geri556
    #12462
    Ne tedd Sketch up-ba.
    Én azért csinálom abban mert ahhoz értek...
  • tuningmark
    #12461
    SketchUp-ban szét kell szedni a buszt darabokra vagy egyben is jó? Vbusból szedtem ki egy 315-ös Setrát.
  • Geri556
    #12460
    A cfg. fájlban kell írkálni, Pl.:
    [mesh]
    ikarus 260/kormany.o3d
    Ez egy egszerű megjelenítő parancs.
    Az animálás más tészta.
    Megpróbálom bemutatni, hogy mi-mit jelent:
    [mesh]
    SD80\SD80_Panel_Gangwahl_1.o3d megjelenítő parancs

    [mouseevent] Ez azt jelenti, hogyha rákttintasz a játékban az egérrel akkor csinál valamit
    automatic_1 Ez a parancs amit csinálni fog ha rákattintasz

    [viewpoint]
    3

    [newanim] Ez az animáció része
    origin_from_mesh
    anim_trans Anim=animálás
    cockpit_gang1 Az animálás parancsa, hogy mit animáljon
    -0.008 Ez pedig, hogy merre és mennyit mozogjon.
    Az első hely az x a második az y a harmadik a z tengely.
  • bocskor3
    #12459
    Én a scriptekhez értek, a barátom nevében kérdezem ezt mert neki van türelme ilyesmikhez... :D
  • Geri556
    #12458
    Miután be van téve a játékba, van egy szöveges fájl, amiben írkálni kell. Nagyon nem egyszerű, bár még mindig egyszerűbb, mint a scriptek, amik az alapot adják.
  • bocskor3
    #12457
    hogyhogy a játékban?? ezt nem értem. :D
  • Geri556
    #12456
    Google Sketchup-ban sehogy nem lehet.
    Lemodellezel egy buszt, átkonvertálod 3ds-be, onnan x-be, majd o3d-be és úgy mehet Omsiba. Az ajtókat meg a kapcsolókat a játékban kell leanimálni, de nem egyszerű, ezért törekszem normális kapcsolókra (kör alakú ajtónyító, stb...)
  • bocskor3
    #12455
    Hello!Lenne néhány kérdésem a google sketchup-al kapcsolatban.Hogyan lehet egy busznak ablakot,nyitható ajtót működő kapcsolókat,műszereket csinálni?Előre is köszi..
  • dgufoplast
    #12454
    A busz piszkolásába tudok segíteni meg lehet a többibe is
  • Zoliikp
    #12453
    Amennyiben sikerül megoldani az ajtóvezérlést, és egy-két eltűnő ablak problémáját, valamint az oldalak koszolódását, az emberek ki-beszállását, Neked fogok szólni először...
    Addig sajnos pihen.
  • garam93
    #12452
    Ez rohadt jó lett! Grat hozzá!
    Egy kérdés: ezt az "invis_street.sli"-s megoldással csináltad?
  • dgufoplast
    #12451
    Készül majd lától róla fejleményeket
  • Deniske
    #12450
    Valaki nemtudja miújság az 556-ossal? :)
  • Jazzdobos
    #12449
    keine passende lösung gefunden? Hogyan tudom ezt a hibát kiküszöbölni és mi az a szám mellette mert folyton ezt írja ki.
  • Geri556
    #12448
    Na akkor képözön :D :




  • bence099
    #12447
    jaja rakj én most keztem el tanulmányozni egy széket csináltam
  • Jazzdobos
    #12446
    Honnan tudnák 2 sávos egyirányú utat szerezni amelyiknek csak a bal vagy a jobb oldalán van járda? Kérlek segítsen valaki! Előre is köszönöm
  • Geri556
    #12445
    OFF:Nem nehéz, csak téglalapok meg körök :DD
    Képeket rakjak még fel ?
  • bence099
    #12444
    te hogy tudsz így modellezni benne ?:D
  • fuszhi
    #12443
    nekem nagyon tetszik
  • fjx235
    #12442
    Nagyon király!

    Ha mód van rá megosztod velünk a technikai részleteket?
  • Geri556
    #12441
    Kicsit állítottam a műszerfalon :
  • Geri556
    #12440
    OFF:Köszi a biztatást, remélem lesz belőle valami :) A műszerfal sajnsos még eléggé "vonatos" de majd hajlítgatok :D
    @muHaHaHa: Asszem a sketch up tud 3ds-be konvertálni, onnan meg
    megy beldnerbe fényezésre ha kell :)
    [
  • bence099
    #12439
    Nem kell 100-os és mi van akkor ha valaki nem is jár arra, nem is tudja hogy nézik! Most azzért nem fog elmenni meg nézni hogy tényleg ott van és úgy néz ki ha meg nem tetszik neki akkor le sz@rod. Sok sikert hozzá jó lesz !!
  • halaszfi
    #12438
    ezt jelzőlámpás dolgot honnan tudom letölteni/megnézni pontosan.egyébként nagyon jó a pálya
  • nrgasdasd
    #12437
    Hmmm csecse :)

    Routeres-el értek egyet, valóban nem az a cél és szinte lehetetlen is. Hiszen tudom, hogy mint a Rákosi úton ugyanúgy Csömörin is szinte minden épület egyedi. Igen csak nagy fába kéne vágni a fejszét, hogy ez megvalósuljon, de min. diliház lesz a vége. Szóval fogadd meg Routeres tanácsát.
  • omsidriver
    #12436
    Jó lesz, de a villamos jelzőlámpáját hogy fogod megcsinálni? (Ha jól tudom, nincs villamossínre jelzőlámpa.)
  • Routeres
    #12435
    Felesleges.
    Nem a 100% élethűség a cél, hanem a felismerhetőség. :)

    Nálam nincs lemodellezve a Wekerle (és még sok minden más sem...), ott aztán jellegzetesek a házak, de így is felismerhető szvsz.
  • ozimak
    #12434
    Hát nagyon remélem,hogy nekem is sikerül ilyen faszán élethűre megcsinálnom a környezetet,mert a tiéd nagyon király eddig!
    Kellene szereznem egy olyan 13200 db házmodellt még ahhoz hogy eltaláljam a házak kinézetét
  • ozimak
    #12433
    Én pedig hoztam egy videót a kételkedőknek:

    Bár nem volt könnyű,mivel nem kétirányú,hanem 4 irányú forgalom van az örsön,de sikerült megcsinálni a teljes forgalomvezérlést is :)
    Ezzel elhárult az akadály a pálya építése elől! Már csak hónapok kérdése és kész :D Figyelem nagyon pre-alpha verziót láttok a videóban! Nem kell listázni a hiányokat vagy hibákat! :D Gyakorlatilag 4 nap munkája van még csak benne :) Ebből egy teljes délután volt a lámpa bescriptelése!(mivel as leirás csak kétirányúra vonatkozik magamtól kellett rájönnöm hogy csináljak négyet belőle az .sco fájl átírásával)
    Egy szó mint száz: Mostmár bármekkora,akárhány irányú kereszteződést be tudok lámpázni.
    Szerk.: Ja és tudom,hogy hiányzik még a két kanyarodó lámpa valamint a villamosé! De az már semmi ;)
  • nrgasdasd
    #12432
    Köszönöm az eddigi dicsérő szavakat!

    Mára is hoztam három képet (Rákosi/József utca kereszt):

    http://noob.hu/2012/01/24/rakosi_jozsef.jpg

    http://noob.hu/2012/01/24/rakosi_jozsef3.jpg

    http://noob.hu/2012/01/24/rakosi_jozsef2.jpg

    Valamint egy google és google norcképek miről is van szó.

    http://g.co/maps/6w44y

    http://noob.hu/2012/01/24/rakosi_jozsef_norc.jpg