63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Bustom
    #12834
    Letölteni meg innen lehet Ringby néven:
    http://www.omsi.cz/index.php?strana=down-mapy
  • Bustom
    #12833
    Ilyen erős konfiggal tényleg mennie kellene. Nem lehet, hogy a windowsod a rossz? Vagy feltettél valamilyen olyan busztm ami miatt nem indul? Nekem az IK260 ráncajtósnál pl. sz*rakodik, hibaüzeneteket küld, úgyhogy azt gyorsan le is töröltem, azóta remekül megy minden.

    Más: próbáltátok már ezt a pályát?:


    Szerintem eddig ez a legjobb távolsági buszozós pálya! Igényesen kidolgozott és elég hosszú is. Remélem a videót jól illesztettem be...
  • nemeza
    #12832
    ablaktörlő, tetőszellőző
  • olimano2222
    #12831
    Ez teljesen gép Teljesítmény-re utal (kicsi a géped hozzá ram videokártya cpu)
  • Robi546
    #12830
    Üdv!

    Az miért lehet hogy: például a Bad Kinzau, most az új Dánia pályán ami fel lett téve a cseh omsi oldalára, megyek busszal és 10-20 másodperceként ugrál az egész busz,abba hagyja majd megnit kezdi,alap busszal is ezt csinálja de csak a kiegészítős pályákon,tehát amit letöltöttem bele de azok közül de mindegyiken de mitől lehet ez ? Előre is köszi.
  • crodgok3
    #12829
    Akkor így nem tudok segíteni, bocsi, de bizonyos pályáknál nekem is csinálja, pedig Intel-es gépem van kisebb teljesítménnyel, mint a tiéd, tehát nem a gépeddel van baj.
  • olimano2222
    #12828
    Bad kinzau , kispest , grundolf,
  • crodgok3
    #12827
    Az orosz pályán csinálta ezt?
  • olimano2222
    #12826
    Küldtem Privátba üzit mert csak úgy tudtam
  • Routeres
    #12825
    Pöpec vas. Ez valóban nem okozhatja a fagyást.

    Következő lépés:
    Milyen beállítást használsz OMSI-ban? (grafikára gondolok, ha csatolsz képet, sokat segít)
    Moddoltad a játékot?
    Újrarakást próbáltad?
  • olimano2222
    #12824
    Köszönöm
    Routeres!
    CPU típusa HexaCore AMD Phenom II X6 1075T,6x3183 MHz
    Ram ddr3 1600mhz 8191 MB
    ATI Radeon HD 5700 Series 1gb ddr5
    Alaplap MSI 890GXM-G65 (MS-7642)
  • Zoliikp
    #12823
    Senki nem tud semmi biztosat...
    Sajnálatos módon magunkkal kell kompromisszumot kötni:
    - mindent, amit találunk feltelepítünk, és 1-2 óra játék után K anyázunk;
    - csak azt rakunk fel, ami feltétlen fontos a pálya, és a busz megjelenítése miatt, a többit a lementett, tömörített állapotban eltenni.
    Bevallom, nekem két külön vinyón van felrakva, egyikkel kipróbálom, ha tetszik, mehet a másikba is...
  • Routeres
    #12822
    Írd le a géped adatait, és hogy milyen beállítást használsz OMSI-ban.
  • olimano2222
    #12821
    Igen azt a választ köszönöm is ... mert van aki válaszolt rá amúgy nem hinném mert ezen a gépen el kellene menni mindennek :) a lényeg az hogy a két eredeti pályán is csinálta igaz 2 óra útán de csinálta szóval ha valaki kedves forumtárs valamit mondana azt meg köszönném
  • Haulin
    #12820
    Kaptál rá választ. Amúgy gondolj bele lehet amit letöltöttél pályát részletesebb mint a két eredeti -.-". Ha az se segít akkor felejtsd el azt a pályát. Probléma megoldva.
  • Routeres
    #12819
    Üdv!

    Mint ahogy azt nyilván ti is észrevettétek, az OMSI Hungary honlapja pár napja nem elérhető. Minden kedves OMSI Hungary tagnak/OVKV sofőrnek jelzem, hogy a honlap új címre költözik. (A szolgáltató kilőtte a régit, vagy tök tudja, mi történt...).

    Szóval, Discrete kolléga gőzerővel dolgozik a honlap helyreállításán. Ehhez kapcsolódik, hogy a honlapra a 2012.01.19-i állás kerül feltöltésre.

    Elnézést a kellemetlenségekért.
  • olimano2222
    #12818
    nem oltást kértem hanem segítséget :) de köszönöm ...
  • Bustom
    #12817
    Képet nem datára szoktunk feltenni ember! kepfeltoltes.hu-ról pl. hallottál már?
  • LMG123
    #12816
    OFF: data.hu-ra képet öcsém? úristen...
  • olimano2222
    #12815
    A két eredeti pályán nem csinálja csak amit le töltöttem Segítsetek !!! :(

    http://data.hu/get/4678125/omsi_h.jpg
  • molnaradam
    #12814
    Kikapcs-bekapcs a kormányra, azt elfelejtettem írni. Ilyenkor újra középre húzza magát ha elengedem. Más játékoknál nincs ilyen gond.
  • tenkenorman
    #12813
    vedd ljjebb a grafikát. talán megoldja
  • olimano2222
    #12812
    Sziasztok
    SOS EZ MIÉRT LEHET ?? :'( nem tudok játszni

    http://data.hu/get/4678125/omsi_h.jpg
  • Zoliikp
    #12811
    Ez a kikapcs/bekapcs mire vonatkozik?
  • molnaradam
    #12810
    A tükrös kérdést sikerült megoldani. A kormány ffb-vel kapcsolatban a játékban semmit sem találtam, néha elveszik az egész, akkor kikapcs-bekapcs és megy tovább. A memória pedig úgy tűnik, hogy megoldódott, de a 415-ös nagyon sokat zabál belőle.... :S
  • Zoliikp
    #12809
    A beállításokkal kell játszanod:
    1.- kevés a memória, arra utal, ha megfelelő mennyiséged van a gépben, más programokkal együtt futott, ami nem tetszett neki;
    2.- nincs visszapillantó tükör, ha kevés a tükröződésre szánt memória: ha 401 mbájt-ot engedélyezel, már javul a helyzet;
    3.- a kormányt a rendszerre beállítod, ha ott rendben, akkor már csak a játékban kell finomhangolni, legalábbis ajánlott...

    Amennyiben változtattál a gépen, vga-memória-ram, célszerű ezeket elvégezni...
    Ne felejtsd el, hogy az op.rendszer is frissítheti a meghajtókat, ilyenkor változhat a beállítás...
  • Apocalipto
    #12808
    Jha köszi, erről nem tudtam :)
  • molnaradam
    #12807
    Helló!
    Lehet, hogy hülye kérdés lesz, de nagy gondom akadt az Omsi-val. Pár hónapja használtam utoljára, épp elgondolkoztam a napokban, hogy miért, aztán rájöttem: ahányszor az alap berlini pályát vagy a kiegészítettet be akarom tölteni, azt írja ki, hogy ,,zu wenig arbeitsspeicher". Ha mindent minimumra veszek, akkor is ezt csinálja (korábban nem volt ilyen). Néhány helyszín (Great Grundorf, Kispest) megy, bár előbbinél is előfordult már.
    A másik gondom, hogy tükör sehogy sincs, nem értem miért.
    A harmadik pedig, hogy a kormány ffb-támogatása néha megszűnik. Fordulok, majd egy pillanat alatt semmi, nem húzza vissza. Fanatec kormány, szóval nem a gagyi fajta.
    Valaki tud segíteni a három probléma valamelyikében?
  • Zoliikp
    #12806
    Őszintén mondom:
    inkább ismerkedj meg jobban a DE-vel, mert egyből tud konvertálni x-be, és ami a legfontosabb: egy meglévő modellt nagy vonalakban 40 perc szétkapni.

    Persze az igényesebb munka több idő...
  • tuningmark
    #12805
    Nincs valakinek valami olyan omsis modellje amit valahonnan letöltött, nem dolgozik rajta és szívesen ideadna?
  • Robi546
    #12804
    Üdv!

    olyat valahogy nem lehet csinálni a map editorban hogy: beállítom a magasságot például 0m és amikor növelem,süllyesztem a talajt akkor csak a bizonyos,alap magasságra tegye ? a Terrain fülnél gondolom. Mivel már én növeltem a talaj szintjét, és elég magas és az alapra szeretném vissza tenni, előre is köszi annak aki segít.
  • tuningmark
    #12803
    Az van. Sketchup-ban megy minden, viszont Deep Exploratin-hez nem értek annyira, de az is megvan. Ezért mondtam hogy kellene egy olyan modell, ami már darabokra van szedve, és szerkeszthető. Így könyebben tudnám tesztelni a módosításokat, csak újra kéne konvertálni.
  • Zoliikp
    #12802
    Talán egy Vbusos modell, amit elejétől kezdhetsz el...
  • tuningmark
    #12801
    Köszönöm. Azért kár, kellene valami alap modell, [busz] ami omsiban van, hogy tudjak kísérletezni.
  • Zoliikp
    #12800
    Ha sokat akarsz kiabálni, akkor minden egyes o3d fájlhoz készítesz sco-fájlt, és mint ha objekt lenne, a mapparendszert, majs bemásolod a sceneryobjects mappába.
    Az omsiobjeditp programmal meg tudod nézni, hogy mi is az...
    Viszont a koordinátáit nem látod...

    Ezért inkább azt válaszolom, hogy nem lehet újból editálni....
  • tuningmark
    #12799
    egy, már alap kiadott buszt, ami o3d-ben van, hogyan lehet ismét "editálhatóvá" rakni?
  • Robi546
    #12798
    Ez valami gyönyörű! :) Grat!
  • Rayden02
    #12797
    Nem találok szavakat,grat!
  • Zoliikp
    #12796
    Az elképzelhető...
    Ha tudnám biztosan, akkor kész lennék a munkával.

    Holnap délelőttre marad a feladat megoldása...
  • omsifan
    #12795
    Ezzel csak annyi a baj, hogy ott megmarad az eredeti üveg is, ahová betetted a törlendőt, és így az is esőződik, és nem törlődik le.