63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Zoliikp
    #12672
    A meglévő területet nem növeljük, hanem újat teszünk mellé.
    Általában ez úgy működik, hogy a Tile fülre kattintasz, majd úgy mozgatod az egérrel a pályát, hogy legalább a fele legyen, ahova le szeretnéd tenni. Ekkor az üres részen kétszer kattintava, megváltozik a jobb oldali panel, és elérhetővé válik a NewTile gomb.
    Erősen gép függő, hogy mennyi idő alatt jeleníti meg az új felületet, utána mentés, frissítés ildomos, nehogy következő indításkor meglepődj...
  • Robi546
    #12671
    OFF: valaki tud mondani egy olyan oldalt ahova fel tudom tölteni a képeket és be tudom ide illeszteni a fórumba ? Előre is köszi. ( fel akarom tölteni az új képeket a fejlesztésemről. :) )
  • Zoliikp
    #12670
    Leteszel egy egyenes útdarabot, majd a jobb oldali panelon a Radius mellé beírod azt a szöget, amennyivel szeretnéd "meghajlítani"...
  • Plett
    #12669
  • ekepista
    #12668
    sziasztok tudnátok olyan oldalt küldeni ahonan pályákat tudok leszedni az omsihoz asegítséget előre is köszi
  • TheSosy
    #12667
    Editor-al kapcsolatos lenne 2 kérdésem:
    1:Hogyan lehet a területet nagyobbra növelni?

    2:Hogyan tudom megcsinálni hogy kanyarodjon az út,mert külön kanyart nem találok?
  • Plett
    #12666


    Valaki próbálta már ezt? Miben másabb mint az alap? Elektromos hangja van? :)
  • Colos111
    #12665
    OFF: Akkor el nézést kérek töröljétek ha nagyon zavar benneteket
  • Routeres
    #12664
    OFF: Ez annak a játéknak a topicja.
  • Robi546
    #12663
    Hát nem is tudom :D Így nem rossz csak ez a map nekem nem nagyon tetszik, jobban szeretem azt a vidéki helyeket nem nagyon szeretem így a buszos játékokban ezt a városokat... de amúgy egész jó lehet, a fizika elég jó szerintem. :D
  • Zoliikp
    #12662
    Mivel nyilvános helyen volt, és nincs korlátozás, így szerintem szabadon felhasználható a modell.
    Természetesen a készítő nevét illő feltüntetni....
  • Zoliikp
    #12661
    Amennyiben megfelel neked.
    A Deep Exploration 6.1 64bites verzió.
    Nem tudom, hogy 32-bites rendszeren működik-e, ha kell a link, jelezd, küldöm priviben...
  • Colos111
    #12660
    OFF:Sziasztok tudom nem ez a játék csak nem találtam topikot hozzá ezért gondoltam ide belinkelem:
  • Robi546
    #12659
    Köszi és olyat valahogy nem lehet csinálni hogy: mert én raktam egy benzin kutat, (Aral benzinkút) és ahol mész be és ahol mész ki oda raktam egy utat tehát össze kötöttem a fű úttal és hogy arra a bizonyos útra ne menjenek AI -k ? Mivel be megy a benzin kútra de ahol vége az útnak ott eltűnik az autó és ezt szeretném hogy ott ne menjenek autók.
  • generalGGabe
    #12658
    http://www.omsi.cz/index.php?strana=down-manualy

    itt van csehül, angolul és németül.
  • Robi546
    #12657
    nincs, honnan töltsem le ? és magyar vagy angol ?
  • generalGGabe
    #12656
    az a megállóknál van, nem?
    az a leszálló meg felszálló utasok számát határozza meg min-max.
    az entrypointnál ahova a buszt lerakod, oda az optionsál kell beírni a nevet, és kész.

    nincs meg neked a pályaépítő sdk? abban nagyon szépen le van írva, hogyan kell megcsinálni egy pályát.
  • Robi546
    #12655
    Aham, meg van és ezkbe mit kell írni ? tehát ezekbe: Entering Pass(min),Entering Pass(max),Exiting pass, label 1,label 2,label 3 ? Ezekbe mit ? Előre is köszi.
  • alexander1993
    #12654
    Ebbe sajnos nem tudok segíteni mert elég kezdő vagyok én is még.
  • generalGGabe
    #12653
    Entrypointot az UTILITIES között találod. Lerakod, és megadod azt a nevet, amit ki fog írni a játéknál is.
  • Robi546
    #12652
    Üdv!

    Még azt akarom kérdezni hogy Belépési pontot azaz "Entry Pointot" hogy tudok csinálni ? Tehát hogy amikor ki választom a busz majd ha rá megyek OK akkor ki írja hogy: Vlcany,stb... tehát ahova le spawnolja a buszt, az kéne most nekem. Előre is köszi. (Ez nincs benne a tutorialba!)
  • alexander1993
    #12651
    Ha nem nagy kérés, tudnál linket adni ahhoz a programhoz melyet te használsz?
    Előre is köszi ammenyiben átküldöd.
  • Robi546
    #12650
    Jó reggelt mindenkinek! :)

    Most olyan problémám van hogy: tegnap le mentettem a Farkasd >Gúta képet és be jelöltem a Google Mapon tehát Útvonal tervezésben kék vonallal hogy könnyebb legyen, A pontból B-be de azon nincs rajta a város én meg most azt akarom megcsinálni és nagyon nehéz pont rá igazítani tehát külön le kell menteni egy képet a városról hogy meg tudjam csinálni a várost de nehéz pont úgy azt le fényképezni hogy passzoljon/igazodjon rá. Hogy csináljam ? Előre is köszi.
  • szaszy0830
    #12649
    Bocsi nem sikerült a kép feltöltésem.
    Amúgy a Ikarus E95-re gondoltam.
  • szaszy0830
    #12648
    Ezt a kis édest vki nem csinálja véletlen?:)
    Sajna én nem értek hozzá hogy is kéne meg csinálni.:(
  • matesz19
    #12647





    Szépen alakul a belső tér is. :)
  • nemeza
    #12646
    Nekem is megvan ez, vagy egy régebbi Keleti. Texteltem is valamennyire (újra kellett). De a készítőt nem kérdeztem, így privát cucc /pill.
  • Robi546
    #12645
    Bocsi nem rakta be a képet. :S
    Tessék,még egyszer:

    [img=http://s16.postimage.org/z1hl8jh7l/omsi_slovakmap2.jpg]

    [img=http://s16.postimage.org/if00zgo9t/omsi_slovakmap1.jpg]

    [img=http://s16.postimage.org/sg9gmiqqp/omsi_slovakmap3.jpg]

    [img=http://s16.postimage.org/slht9xnfl/omsi_slovakmap4.jpg]

    [img=http://s16.postimage.org/yrsg85w4h/omsi_slovakmap5.jpg]

    [img=http://s16.postimage.org/b3cycvzkx/omsi_slovakmap6.jpg]
  • Robi546
    #12643
    Illetve a General Propertiesben.
  • Robi546
    #12642
    és azt még hol tudom át állítani hogy amikor az indító panelen választok pályát akkor a Name helyett azt írja ki hogy: Slovakia ? Tehát azt amit én beírok, az editorban át írtam a Settingsben a Descriptiont az jó is és a Name -t is át írtam viszont az nem jó, de miért ?
  • Milan1909
    #12641
    Elnézést :)
  • Routeres
    #12640
    Mielőtt még újra kirobbanna a "fos az OMSI, mert akad a gépemen" típusú vita, elmondom az általam ismert variációt.

    A csuklós buszhoz (állítólag) jön valami patch is, ami nyilván ahhoz kell, hogy a csuklós busz helyes működéséhez nélkülözhetetlen scripteket betegye az OMSI-ba. Nem lesz benne több magra optimalizálás, nem fog jobban futni az OMSI stb, stb, stb.

    A buszt készítőknek továbbra is okosan kell buszt építeni, a pályaépítőknek továbbra is okosan kell pályákat építeni. Ennyi.

    OFF:Ez a téma már lerágott csont, miért kell folyton elővenni?!
  • Robi546
    #12639
    Farkasd > Gúta de még lesz sellye is.
    Egyébként, az egyik haverom csinált stob táblát és ha be szeretném rakni a mapomba akkor mivel konvertáljam ? Cinema 4D-vel csinálta, c4d formátumba van, hogy tudom át konvertálni o3d -be vagy amibe kell ? Segítséget előre is köszi. És amúgy már jó lett a víz. :)
  • Milan1909
    #12638
    Sziasztok! Rég jelentkeztem infókkal a pályával kapcsolatban, sajnos előröl kellett kezdenem a pályát, egyenlőre modellezéssel próbálkozgatok, kereszteződések, illetve Kőbánya-Kispest(ami jelenleg olyan 90%-os állapotban van, textúra nélkül) Jövőhétre tervezek egy videót készíteni az addigra talán elkészülő KöKi-ről! Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek várható-e majd a csuklós-busz megjelenésével valamiféle játék optimalizálás vagy sem?
  • alexander1993
    #12637
    Melyik pályát csinálod?
  • Robi546
    #12636
    Értem, köszi. És köszi még egyszer azoknak a segítséget akik segítettek. kb. 3-4 óra alatt meg is értettem a mappolás alapjait. :) Hamarosan hozok képeket.
  • Routeres
    #12635
    Nézz a domborzat alá. :) Ott lesz a víz. Egy tile terjedelemben tesz le vizet az Editor. Tehát csak azon tile alatt lesz víz, ahova kattintasz. Ha "elő akarod hozni", akkor húzd lejjebb a talajt, míg meg nem látod a vizet.
  • Robi546
    #12634
    Még azt nem tudom hogy hogy rakjak vizet. Terrainba rá kattintok a Water -ra és tovább ? Ha tartom a bal egér gombot és húzom bárhol akkor nem csinál semmit, hogy tehetek vizet ? Előre is köszi és egyébként hamarosan jön kép a fejlesztésről, na nem 15km lett hanem kb. 7-7-8 vagy 8 de ez is elég kb. 5-10 percig mentem még mire oda értem.
  • alexander1993
    #12633
    Kösz.
  • olimano2222
    #12632
    Sziasztok esetleg valaki valamiit nem tud eröl a buszrol ? :D
    http://cbs-chile.es.tl/WIP-d--Caio-Carolina-III.htm