63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Zoliikp
    #12713
    A Blender elindítása után mindig ott van egy kocka az abszolút középpontban.
    Töröld ki, és feltehetőleg alatta, benne ott lesz a tábla is...
  • Routeres
    #12712
    A "remény csillaga" azért ott ragyog a hsz.-ben:

    Ez a lényeg: "ob oder wieviel er kosten wird." - Tehát még nem biztos, hogy egyáltalán pénzbe fog kerülni, erre utal az "ob" szócska.

    Na de elvarrom ezt a szálat, kár ezen filózni. :)
  • Robi546
    #12711
    Igen, ezt értem. De miért van az hogy: Cinema 4D-ből ki exportálom COLLADA -ba majd be importálom Blender 2.49b -ben és a Tábla helyett csak egy Kockát/Cube -t dob ki ? Tehát nem a táblát. Ez miért van ? :S
  • Zoliikp
    #12710
    Amikor ez meg van, Tábla mapáát teljes egészében bemásolni az OMSI/Sceneryobjects könyvtárba.

    Az editor indítása után pedig az objekt fülön lévő Load All gombbal behívni az összes objektumot, és így lesz látható a jobb oldali panelon a kiválasztáshoz...
  • Zoliikp
    #12709
    Nem olyan egyszerű:
    Létre kell hoznod egy mappát; Pl Tábla.
    Ebbe még kettőt: Model, és Texture;
    A Model-be az o3d-t, a Texture-be a textúra fájlokat.
    A főmappába (Tábla) pedig a modellel megegyező nevű, de sco kiterjesztésű fájlt.
  • Robi546
    #12708
    értem egyébként ez már meg van és amikor már konvertáltam a OmsiXConverterrel akkor lett belle .dae.o3d és nem írt errort, akkor már benne lesz az Editorban ? :)
  • Zoliikp
    #12707
    Ha már az OMSI konvertere által van o3d-be, akkor jónak kell lennie...
    Itt még kell pár "apróság", s mehet az editorba...

    Ahhoz. hogy sikerüljön megjeleníteni, létre kell hozni a könyvtárát, valamint a sco-fájlját...
    Egyszerű progi a ScoCreator, ami segít benne....
  • bemki
    #12706
    Még nem letölthető, de 95%-ban készen van már
    http://omnibussimulator.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=80&pageNo=1&highlight=Ilsensee
  • Robi546
    #12705
    Végre! :)) Jó lett! Így kell akkor neki lenni ? stoptabla.dae.o3d ez a fájl neve, itt a formáumra gondolok.
  • Erlau Trans #12704
    Mondtam én, hogy nem a sok OMSI-val játszó emberke két szép (kék) szeméért csinálják...
  • Robi546
    #12703
    Már meg találtam én is viszont nekem 2.49b van de ez is jó.
  • Norbi779
    #12702
    http://btjunkie.org/torrent/Blender-2-49a/43585d662f42c22d80f8446ebb20ee46df63e2d8da3a
  • Robi546
    #12701
    Nem tud bele exportálni de letöltöm akkor a 2.49-et így egyszerűbb. :D Na talán jó lesz, később leszek most megyek.
  • tuningmark
    #12700
    Köszönöm.

    A Szentmártonkáta-Nagykáta vonalat építem, legalábbis próbálom építeni. Remélem azért összejön valamennyi belőle.
  • Zoliikp
    #12699
    Nézd meg egy objektummal, hogy tud-e a meglévő X-be exportálni.
    Ha igen, akkor nem kell letölteni a másikat...
  • Robi546
    #12698
    értem és a Blender 2.59 -es nem lesz jó ? Ha nem akkor tudnál adni linket a Blender 2.49-eshez ? Köszi.
  • Zoliikp
    #12697
    Ha meg van a Blender 2.49-es, importként behívod, ellenőrzöd a textúrát, majd exportálod DirectX formátumba.
    Azt eszi az OMSIconverter, de arra figyelj, hogy az X fájl mérete ne haladja meg a 2-2,5 MB-os méretet...
  • Robi546
    #12696
    Na eddig meg van, COLLADA, .dae formátumként exportáltam és most mivel konvertáljam tovább ?
  • Zoliikp
    #12695
    Azt javaslom, hogy meg kellene próbálni dae-fájlként exportálni. Ez egy általánosan használt 3dformátum, minden valamirevaló modellező ismeri. A Blenderrel, vagy más DirectX-be exportálni tudó progival megnyitni, konvertálni.
    Vagy egy nehezebb feladat, keresni a neten a C4D-hez olyan pluint, ami egyből meg tudja csinálni...
  • Norbi779
    #12694
    Cinema nem jó. azert mondtam h nekem se volt jó
  • Robi546
    #12693
    Cinema 4D-vel mentettem Direct 3D-be.
    Zoli: akkor mivel konvertáljam ? Most Cinema 4D-ben van, avval lett meg csinálva a modell. Hogyan tovább ? :D
  • Norbi779
    #12692
    mivel mentetted le x fájlba?
  • Zoliikp
    #12691
    Nem megfelelő az X-fájl formátuma...
    Ennek oka az, hogy nem Direct 3d modellként, hanem DirectX modellként kell convertálni.
    A kiterjesztés ugyan az, de a tartalma más, ezt az Omsi konvertere "nem eszi"...
  • Robi546
    #12690
    Üdv!

    Miért nem tudok o3d -be konvertálni ? Mivel van OmsiXConverterem és a .x formátumú fájlokat akarok konvertálni de azt írja: Export Failed! és a játékba betettem a .x formátumú fájlokat de amikor az editorban töltöm be az objektokot akkor azt írja: Not valid o3d file format! Vagy ilysemit, mi lehet a hiba ? Előre is köszi.
  • Zoliikp
    #12689
    Útcsomag, vagy objektcsomag van forgalomban, egy kereszteződésről nem tudok.

    Mindjárt dobok néhány linket...

    Tuninmark:
    A lerakott objektumot az objektfülre kattintva, majd ráviszed az egeret. Ekkor kék lesz alatta, rákattintasz, és nyomsz egy G betűt. Azonnal "felugrik", és az egérrel odateszed, ahova akarod. Ha fordítani kell, a rákattintás után R betű, és az egérrel forgatod a középpontja körül.
    A úttal ugyan ez, csak itt a Splines fülre kell először kattintani...
  • TheSosy
    #12688
    Köszi.Még 1 kérdés: Tudnátok nekem dobni 1 letöltési linket (ha van)1 kereszteződésről?
  • tuningmark
    #12687
    Editor kérdés.

    Hogyan tudok egy már lerakott objektumot, vagy utat alrébb rakni?
    És hogyan tudom az alap felületet, amin a pálya van nagyobbítani?

    Válaszokat előre is köszönöm.
  • Robi546
    #12686
    Köszönöm. :)
  • vzsolo
    #12685
    Leírás.
  • kuhnzsolt
    #12684
    1. igen
    2. igen
  • Robi546
    #12683
    Üdv!

    Azt akarom kérdezni hogy a játékba én csinálok Stop Táblát (már csináltam) akkor azt mivel tudom be rakni a játékba ? Tehát mivel Convertáljam, milyen formátumba convertáljam,stb... előre is köszi.
  • dgufoplast
    #12682
    És a textúrát át mented bmp akkor is az van ? meg a mappákba jól vannak a textúrák be rakva ?
  • kuhnzsolt
    #12681
    Üdv mindenkinek!

    Szeretnék egy kis segítség nyújtást kérni!

    OFF: Blender hiba! A google earth segítségével megszereztem a népliget autóbuszállomás modellét! Eddig ok! Blender 2.61 import dae, export 3ds van rajta textúra (amikor 3ds-ben van!) Innen export x, convert o3d! Viszont a játékban nincs rajta textúra! Pedig ugyanúgy csináltam mint más objektumokat! A textúrák jpeg-ben vannak! Előre is köszönöm a segítségeteket
  • Robi546
    #12680
    (bocsi a 3x posztért, előbb nem tudom miért küldte el 2x.)
    Sry a kicsi képért, itt van még egyszer:













  • Robi546
    #12679
    Na hoztam a mai fejlesztésemről is képeket, jól haladok a Felvidék pályával. :)
    Képek:











    Véleményeket várok! :)
  • fuszhi
    #12677
    Remek, most aztán csak az igazán jó. :) Hát ilyet.Erre a pályára gondoltam
  • fuszhi
    #12676
  • fuszhi
    #12675
    üdv esetleg valaki nem tudja ezt a pályát hol találom meg ?
  • Zoliikp
    #12674
    Noob.hu
    Majd feltöltő oldalon a balról a 3. gomb (BB2), és mutatja az elérési linket. Ezt beszúrva a fórumba, kisképpel megjeleníthető...
  • Routeres
    #12673
    OFF: Csinálj egy Indafotós képtárat pl. Én is oda teszem fel a képeimet.